Šta je novo?

Orion Telekom

Za korisnike Orion optike, pitanje u vezi opreme:

1. Citao sam da su nekima dali samo konvertor optika na ethernet umesto ONT-a, zna li neko model konvertera?
2. Za TV preko optike, pretpostavljam da ide dodatni STB koji se kaci preko etherneta, jer koliko vidim ONT nema DVB izlaz. Koji STB je u pitanju?

2. Neki škrbavi android box, sa vrlo gadnim daljincem, mogu fotografisati ako ti znači
 
Zamolio bi korisnike Orion Telekom optičkog interneta koji imaju pristup SBB EON aplikaciji na nekom od uređaja (PC ili android mobilni tf.) da provere da li mogu da pristupe svim HD kanalima (npr. Sport Klub 1-3 HD itd ...) ili postoje neka ograničenja .

Hvala unapred na odgovorima .
 
Zamolio bi korisnike Orion Telekom optičkog interneta koji imaju pristup SBB EON aplikaciji na nekom od uređaja (PC ili android mobilni tf.) da provere da li mogu da pristupe svim HD kanalima (npr. Sport Klub 1-3 HD itd ...) ili postoje neka ograničenja .

Hvala unapred na odgovorima .
Ne mogu da se gledaju SK kanali preko Orionovog neta, provereno

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Zamolio bi korisnike Orion Telekom optičkog interneta koji imaju pristup SBB EON aplikaciji na nekom od uređaja (PC ili android mobilni tf.) da provere da li mogu da pristupe svim HD kanalima (npr. Sport Klub 1-3 HD itd ...) ili postoje neka ograničenja .

Hvala unapred na odgovorima .

Ne mogu da se gledaju SK kanali preko Orionovog neta, provereno

Baš šteta za full pristup EON-u taman su počeli lepo da šire optičku mrežu po centru Kraljeva i hteo sam da ih "navučem" u moju zgradu ove godine . Jedini su operater u čaršiji koji nudi uslugu interneta bez vezivanja za neku drugu uslugu kao Telekom Srbija i SBB .
 
Baš šteta za full pristup EON-u taman su počeli lepo da šire optičku mrežu po centru Kraljeva i hteo sam da ih "navučem" u moju zgradu ove godine . Jedini su operater u čaršiji koji nudi uslugu interneta bez vezivanja za neku drugu uslugu kao Telekom Srbija i SBB .
Ja sam iz Kraljeva, koristim optiku od novembra, i za sad sam zadovoljan. 100/10 za 1500 dindzi, solidno

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Moze ako te ne mrzi. Box i daljinac ;)
Evo
eeb929cb45dac1a57a845c4f8cb3972e.jpg
2c6fa570ffe3e545eb46133bb15ed5a1.jpg
 
Počeli sa reklamomom u Žarkovu, nude optiku. Nude i 20% na ove cene, zaboravih koliko reče meseci. Da nemam ugovor sa SBB, prešao bih.

Aj ako stupis u kontakt sa nekim od akvizitera, prosledi mi njihov broj na PM. Tnx ;)
 
Imam problem sa wi fi, tj ne znam da li je problem ili mora nesto da se podesi. Dok sam na wi fi i na primer, listam instagram, cesto mi se desava kada udjem na neki profil i ucita mi slike, kada kliknem na sliku, ona nije ucitana i treba par sekundi da bi se ucitala i tako za svaku... Isto vazi i za insta story. Kada se prebacim na 4g, sve se instant ucitava pa me zanima do cega moze biti problem?

Ruter je ispred mene bukvalno pa samim tim iskljucujem mogucnost slabijeg signala kao kad sam u drugom delu stana.
 
Ovaj Orion je totalna komedija od firme kada je podrska u pitanju.
Ovde se radi o njihovoj Ring + app.:d

orion podrska.jpg
 
TV kanali su im ocaj blagi a na sve to su izbacili discovery.
Pa njih stvarno treba neko da ih dobro izbubeza.
Toliko besmislenih kanala i jos sad ovo...
Tamo definitivno rade idij*ti.
 
Ovaj Orion je totalna komedija od firme kada je podrska u pitanju.
Ovde se radi o njihovoj Ring + app.:d

Pogledajte prilog 246942

I kod mene prestao da radi, prvo već neki mesec ne rade dolazni pozivi, a sad ne može ni da se registruje na mrežu više. Apgrejduju aplikaciju od 2016, kao metro da grade. :d Sreća pa smo majku pre neki mesec nagovorili da pređe na smartphone i počne da koristi Viber.
 
Pa ovo je strasno od pre par dana izbacili discovery, tlc, eurosport, animal planet !!!! Ne znam stvarno ko je lud da sada uzima njihov IPTV!!!
 
Ali zato navlače da se pretplati 299 dinara za Arene, sistemskom porukom [emoji3]

Sent from my T03 using Tapatalk
 
Koja je to komedija od firme :D
Inace ne znam kako ocekujete pomoc od call centra tj. "tehnicke sluzbe" kada u istoj rade studenti za 120 din/h i koje ... ona stvar - dosli da zarade neki dinar i aj zdravo. Iptv = sto manje kanala = maksimizirati profit. Moto firme = izmusti sto vise para od korisnika (ovaca).
 
Koja je to komedija od firme :D
Inace ne znam kako ocekujete pomoc od call centra tj. "tehnicke sluzbe" kada u istoj rade studenti za 120 din/h i koje ... ona stvar - dosli da zarade neki dinar i aj zdravo. Iptv = sto manje kanala = maksimizirati profit. Moto firme = izmusti sto vise para od korisnika (ovaca).

Pa isti je slucaj svugde ko je god zvao MTS tamo su josh gori, Orion je odlican za optiku za TV ne znam ne gledam, ostale gluposti mi ne trebaju i ne zanimaju me

Ja do sad nisam imao ni jedan prekid, mozda 2x za 2 meseca od 10-60sek kad se menja IP, mada evo sad vec duzi period stoji isti
 
Evo meni juce prestala da radi ppoe konekcija... zvao sam podrsku, kazu verovatno je do mene :) provericu danas ako stignem, mada isti problem kao na pocetku, njihov radius ne odgovara na moje zahteve...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koju opremu koristis i da li je pppoe na ruteru?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista nisam menjao od kad je podeseno, mikrotik je u pitanju... ppoe je na mikrotiku, njihov modem je u bridge modu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fizicki link je ok. Probaobdrugi mikrotik, checkpoint firewall, windows 10, macos... nista ne radi... pisao sam o ovome ranije, isti problem, na kraju je izasla ekipa na teren, zvala nekog iz podrske, nakon 5min detaljnog opisa problema covek je nesto uradio na njihovoj konfiguraciji i konekcija je uspostavljena... nisam trazio objasnjenje sta se dogodilo, ali cu morati sutra, nesto sam ubedjen da ce se ovo ponavljati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji mikrotik je u pitanju i koji modem? Jel njihov samo modem ili i mikrotik?
 
Pa Orion ne daje mikrotik-ve vec samo rutere za optiku, racunam da moraju specijalno da iskonfigurisu korisnika za bridge mod jer nemas mogucnost da configurises isti NTU-RG-1421G-Wac jer se podesavanja vuku sa servera i ako neko nesto grupno menja verujem da ce poremetiti is avki bridge mod koji je specijalno konfigurisan...
 
Nisam u toku koje uredjaje koriste i da li korisnici imaju podatke za pppoe ili se konfigurise sa servera, cisto me zanima. I meni logicno da ne daju korisnicima..

@mirop Njima je najlakse da kazu da je problem kod korisnika kako bi oprali sebe a jos ako korisnik ima mikrotik onda sigurno kod njega nesto ne valja :) Znaju oni tacno gde je problem nego se prave ludi...
 
Koju li budalu oni placaju da im odredjuje koje kanale da izbace i koje da ubace.Taj blage veze sa zivotom nema.Hoce da ih totalno urnise.
 
Ja kad sam ih zvao, da pitam zasto su izbacili te kanale, odgovor je bio da je to uradjeno na zahtev korisnika. Bio sam zabezeknut odgovorom. Takodje me zeza ruter, tako da su rekli da salju nov. A za kanale je neverovatno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno