Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ne znam kolegi koji da preporucim od ova dva modela tu su mi negde mozda ovaj msi optix ima malo bolje boje nisam pametan moze li asistencija,msi je skuplji 55eur

MSI Optix MPG321UR-QD

GIGABYTE AORUS FI32U
 
Uzeo sam na kraju Dell G2422HS, prelazak sa VA na IPS otkrovenje :D jedino sto me smara sto nema u opcijama monitora gamma, nego moram preko nvidia podesavanja. Postoji ovaj njegov Dark stabilizer od 0-3 ali nije to to, plus sto Dark stabilizer dodaje neki glupi sharpening koji ni ne zelim. Sve u svemu odziv odlican ima od normala do extreme mada ne vidim neku razliku, refresh 165hz, boje fenomenalne, ja zadovoljan.
 
@djape08

Prilično su slični.
Gigabyte ima za nijansu brži odziv ali i veći overshoot. MSI ima veću DCI-P3 pokrivenost što za normalnu upotrebu nije toliko bitno i imaće prezasićene boje...
Gigabyte ima i jeftiniju verziju, M32U sa istim panelom i performansama kao F model, samo nema pivot i neke bezvezne gaming opcije u meniju.
 
Ok al mislim da Aorus linija za razliku od regularnog m32u ima polisu za mrtve pixele gde odmah menjaju,koliko sam procitao negde ako se to desi sa m32u nisu duzni,kolio se secam
 
Sad mi poslao da je nasao onaj G3223Q 950eur kad dodamo i dell sta sad dobijamo :D
 
Imam taj Dell oko 3 meseca, svaka preporuka za monitor. Uz novi firmware je delimicno i resen problem sa HDR-om (i dalje se u desktop rezimu pojavljuju senke), sem toga sve ostalo je bez greske. Iako zvanicno nema i dalje podrsku za gsync, isti funkcionise bez problema.
Odlican prikaz boje, veoma brz ips panel, zavrsna obrada za svaku pohvalu (standardno za Dell).
 
Poveze se monitor sa USB kablom, instalira se dell firmware updater na pc-u, za 5 min je sve gotovo.

Senke se pojavljuju u hdr varijanti kada je monitor na 10 bit, u sdr nema tih problema.

Na ovo sam mislio:
 
Poslednja izmena:
Koliko su jake boje u sdr i non hdr gamingu
Znaci hdr neupotrebljiv
 
Poslednja izmena:
Meni licno u tom modu previse vuce u neko sivilo, tipicno za ips. Kako u desktop, tako i u gaming varijanti. Moguce da je to jer sam pre toga koristio Samsungov va qled, koji je imao bas jake boje, pa mi sada ovde deluje tako.
Sa hdr-om se to dosta poboljsava, zato ga i stalno koristim. Ove senke u desktop se resavaju ako se smanji hdr profil, samo u hdr 600 je problematicno.
 
Odlično, pogotovo kalibracija i redukovani glow, ali preskupo...

 
Drugar je kupio MSI 165hz IPS 1440p monitor i kad uradimo test dead pixel na crnoj pozadini se vidi jedan pixel zelene boje tacno u sredini...ali samo na crnoj pozadini...kazite mi koliko je to opasno i sta se radi da li se mota garancija itd...Monitor je nov tek izvadjen...
 
Moguće da je to zaglavljen piksel, mada ne nadaj se mnogo. Ako jeste možda je moguće da ga "odglaviš" sa raznim alatkama, guglaj "unstuck pixel" pa probaj sve što ti ponudi.
Proveri tamo gde si kupio šta tačno garancija pokriva, mrtve piksele i/ili zaglavljene piksele i koliko tačno njih je osnov za reklamaciju?
Koji je model u pitanju btw?
 
Ja znam za ovu stranicu: https://www.jscreenfix.com/ i čuo sam da pomaže, e sada koliko je efikasno ne znam, nisam imao problema sa mrtvim pixelima nikada(imao sam jedan doduše na prošlom monitoru koji sam primjetio nakom cca pola godine, ali je polovan kupljen pa se nisam ni zezao, a meni to i ne smeta inače),a prije par dana sam baš kupio jedan monitor nov i sve je super.
 
Moguće da je to zaglavljen piksel, mada ne nadaj se mnogo. Ako jeste možda je moguće da ga "odglaviš" sa raznim alatkama, guglaj "unstuck pixel" pa probaj sve što ti ponudi.
Proveri tamo gde si kupio šta tačno garancija pokriva, mrtve piksele i/ili zaglavljene piksele i koliko tačno njih je osnov za reklamaciju?
Koji je model u pitanju btw?

MSI Optix MAG274QRF​

 
Ja znam za ovu stranicu: https://www.jscreenfix.com/ i čuo sam da pomaže, e sada koliko je efikasno ne znam, nisam imao problema sa mrtvim pixelima nikada(imao sam jedan doduše na prošlom monitoru koji sam primjetio nakom cca pola godine, ali je polovan kupljen pa se nisam ni zezao, a meni to i ne smeta inače),a prije par dana sam baš kupio jedan monitor nov i sve je super.
izgleda da ovo kod njega nije mrtav pixel...vidi se samo na crnoj pozadini i zelene je boje....
 
Upravo krenuo da gledam :D Inače je ovo vrlo dobar kanal, i u svaki video ubaci postavke posle kalibracije i ICC profil.
 
Pozdrav drustvo, sta mislite o kupovini LG 27GN850-B monitora za nekih ~350e? Da li je neko imao iskustva sa ovim modelom?
 
Imam LG27GL850-B, model od pre dve godine. Vrlo sam zadovoljan. Boje su dobre, podešavanje ok. gsync radi dobro, koristim ga na nvidia karti. Stalak je ogroman, ali sam ga nakačio na zidni nosač. Jedina negativna stvar je probijanje koje se vidi u mraku na crnom ekranu, ali to sam očekivao. Značajno je manje od Benq monitora, takođe IPS, koji sad koristim kao drugi monitor. Igram se na tom monitoru i radim i ne primećujem da mi to smeta, osim kad se učitava nivo.
144Hz je sjajno, primećuje se i u Windowsu pri radu - pomeranje miša i prozora je tečnije.
Rezolucija mi prija, sitniji su pikseli nekih 12% nego u full hd na 24".
Da se ogradim da nisam probao druge QHD monitore, ali u odnosu na sve monitore koje sam do sad koristio je dramatično bolji.
 
Poslednja izmena:
Jel Gigabyte 32" (zaboravih mu tačnu oznaku, vidim da ih sad ima brdo) i dalje važi za najbolju kupovinu 1440p 32" IPS high refreshrate monitor kod nas?

Razmišljam da promenim svoj AOC Q3279VWFD8 za neki sa 144-165Hz. Kasnije kad padne upgrade grafičke da monitor i refreshrate ima smisla :)
 
M32q? Po RTINGS, da...mada, pojavilo se još par 32" modela a i kontrola kvaliteta generalno je očajna pa možeš da uzmeš i monitor od 1000e od koga ćeš da čupaš kosu.

Iiyama ima sličan model koji nije loš (GB3271QSU), nema KVM ali ima daljinski...HP ima X32 koji je malo slabiji od ta dva ali je ok...mislim da MSI ima jedan solidan model. Čini mi se da je Dell izbacio jedan 32" high refresh IPS, nisam siguran...
Preskoči Cooler Master od 32" jer se mnogi žale na ghosting, nešto su zeznuli sa tim modelom.
 
Pozdrav drustvo, sta mislite o kupovini LG 27GN850-B monitora za nekih ~350e? Da li je neko imao iskustva sa ovim modelom?
Uzeo ga sada kad je bio na snizenju, presao sa VG249q i progledao sam, boje su van ovog sveta ma da ne volim wide gamut pa sam smanjio saturaciju u opcijama monitora sa 50 na 42 za svih 6 boja, gysnc radi savrseno za razliku od ovog asusa (valjda zato nikad nije ni dobio certified), ips glow je malo jaci nego sto sam naviao ali kazu da je normalno za ovaj nano panel tako da to je sto je, u igrama apsolutno ne smeta, samo kad se gleda npr film koji nije full 16:9 pa se da primeti na crnom, cak mu je i HDR mod dobar gledao bas Cuphead s3 10bit HDR sa netflixa i pala mi je vilica koja je razlika iako nema nikakv local diming
 
LG 38wn95c-w

Svaka preporuka. Prešao sa solidnog Dell-a 34" VA na ovaj LG, duplo je skuplji ali je bez preterivanja i duplo bolji.
 
Hvala! Košta skoro pa kao 2x Dell S3422DWG... Lg 38gn950-b je koštao isto ali meni je Thunderbolt potreban, zvučnici su korisniji nego što sam mislio da će biti. Kad uzmeš u obzir da imaju isti panel i identične performanse, realno je da biraš između thunderbolt-a i zvučnika na 38wn95c i RGB prstena na 38gn950.
 
Ima li neko iskustva sa Gigabyte M27Q X? Interesuje me kako se ponasa u igrama od 60-144hz. I generalno kakvi su utisci. Kod nas je losa ponuda monitora pa je ovaj model trenutno jedino sto valja.
 
Ponuda 27" 1440p gejming monitora nije baš toliko očajna...može da se nađe pristojno kod nas. Veći su problem cene...
 
Nazad
Vrh Dno