Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Uglavnom sve danas radi tako. I drajvere za grafičku se ne sećam kad sam zadnji put morao da brišem prvo.
 
Ako neko planira da gleda Sin City 2 najbolji rip za sada je Sin.City.A.Dame.To.Kill.For.2014.720p.BRRip.x264.AAC-ViSiON.
 
Onaj od 2.1GB ?
Ima i : Sin.City.A.Dame.to.Kill.For.2014.1080p.Bluray.x264.AC3.2.0-EVO.mkv 8.77GB
Kakav je on ?
 
Kod mene nema zurbe, cekam retail BR
 
Onaj od 2.1GB ?
Ima i : Sin.City.A.Dame.to.Kill.For.2014.1080p.Bluray.x264.AC3.2.0-EVO.mkv 8.77GB
Kakav je on ?

Da, taj.
EVO je prema screenshotovima mutniji.
Source za ViSiON rip je Sin City A Dame to Kill For 2014 1080p BluRay DD5 1 x264-xiaofriend od 6.36GB, ali izgleda da zvuk nije baš dobar na njemu, ViSiON je možda koristio neki drugi audio stream.
 
Problem je o tome što su to encode-ovi sa R5 BD-a (za rusko tržište). Audio je preuzet iz nekog webripa koji ima problema, pa umuksuvan u te encode-ove.

Pametnije je sačekati kršten encode (sa retail-a kao što miki reče), sa dobrim audiom.
 
Mali offtopic kako da namestim u pot plejeru da prvo čita prevod koji sam ja stavio a ne koji se nalazi unutar samog video fajla
 
Ja bio nestrpljiv pa skinuo remux :)
 
znam da je pitanje prezvakano 100x, ali treba mi bas kratak odgovor:
prvi put skidam full BR od 40+GB (Days of Future Past), koji u sebi ima BDMV i CERTIFICATE foldere. Kontam da je to verzija sa menijima i dodatnim scenama, al kad uradim drag&drop u MPC HC, samo pocne film. Koji plejer/plejere da koristim da bih vidio i menije i ostalo? Pretpostavljam WinDVD i Total...nesto... kako se vec zove?
 
znam da je pitanje prezvakano 100x, ali treba mi bas kratak odgovor:
prvi put skidam full BR od 40+GB (Days of Future Past), koji u sebi ima BDMV i CERTIFICATE foldere. Kontam da je to verzija sa menijima i dodatnim scenama, al kad uradim drag&drop u MPC HC, samo pocne film. Koji plejer/plejere da koristim da bih vidio i menije i ostalo? Pretpostavljam WinDVD i Total...nesto... kako se vec zove?

OK, instalirao sam power dvd 14 ultra, ali sad ne znam sta da radim sa onim folderom sa BR filmom. Nije ISO, pa da se mountuje, nego ima BDMV i CERTIFICATE foldere... Pokusao sam drag&drop, kao i da dodam taj folder u media library, ali no go... Dje grijesim?

PS Power DVD se bez ikakvog pitanja ugurao kao default app za sve formate, cak i jpg... Madafaka :S:
 
Pozdrav...
Koristim XMedia Recode kada hoću da kompresujem neki fajl u mkv format ili da smanjim bitrate (i veličinu) već postojećeg mkv fajla.

Danas sam pokušao da smanjim rezoluciju u jednom mkv fajlu, pa imam pitanje:

Ima li logike da rezolucija ne utiče na konačnu veličinu fajla?

Probao sam da jedan fajl koji je 1080p (1920x816) smanjim na 720p (1280x544) međutim veličina fajla je ista u oba slučaja... Na veličinu mogu da utičem samo ako menjam bitrate...

Može li neko da me posavetuje da li i kako najlakše mogu da smanjim veličinu mkv fajla tako što ću samo da smanjim rezoluciju (ili to ne ide tako kad je mkv u pitanju)?

Hvala
 
Najbolja solucija ti je da nabavis taj isti fajl u 720p verziji (ako se moze nabaviti).
I naravno da velicina fajla zavisi samo od biltrejta (video, audio), a ne zavisi od rezolucije. S tim sto za vece rezolucije (1080p), je potreban veci biltrejt (od recimo 720p) da bi se odrzao kvalitet fajla.
 
Ima li negde poređenja Lanczos vs Spline image upscaling za MadVR? Čudi me što Spline nije postavljen kao default ako već ima manji ringing, da li ima neku manu u odnosu na Lanczos?
 
Lanczos malo više oštri od Spline-a i to im je glavna razlika. Nema mana.
 
Noćni brodovi/Night Boats iz 2012. Gde može da se nađe?
 
Skinuo sam Total Recall u m2ts formatu. Hteo bih da izmiksam sa prevodom i izbacim suvisne prevode kao kod MKVmerge. U pitanju je 4K remastered BD film. Kad otvorim tsMuxer GUI v 2.6.12 i odem na add nadjem BDMV pa zatim stream pronadjem m2ts file (film) jednostavno mi se otvori prozorce sa nazivom "tsMuxeR Error" a u njemu "tsMuxeR not fund".
Da ovo znaci da mozda nisam dobro skinuo tsMuxeR ili je mozda nesto drugo u pitanju?

ps ima li neko iskustva sa Wondershare Video Converter Ultimate programom?
 
Poslednja izmena:
Imaš li u tom istom folderu i tsMuxeR.exe i tsMuxerGUI.exe fajl?
 
Produzeni Hobit, ima li smislja gledati ako sam vec odgledao Theatrical Cut ? Sta je to dodato od scena u produzenu verziju ? Ako je samo neka naracija i mlacenje prazne slame, a nista od akcije, onda da ne gubim vreme ... :)
 
Nazad
Vrh Dno