Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Ma dzaba kad MPC ne moze automatski da skida titlove :)
 
madVR nije bitan na Remux-u i kvalitetnom rip-u.

Inače mi Elysium remux koči kao lud televizor. Od uvoda. Ima 2 referentna frejma, i 28Mbit bit-rate. Puštao sam zahtevniji Thor i radio je. Za Oblivion u par navrata pravio probleme. Imam utiske da je namerno namešteno da pravi problem sa velikim fajlovima.
Tako da sam morao da koristim PotPlayer>HDMI, što mi je onda ukazalo da je PC apsolutno superioran u miksovanju na stereo, zvuk je bio mnogo bolji nego kad tv ili resiver to rade.
Inače su hvalili i Elysium sliku, ali mene ne impresionira, od kad sam gledao Oblivion, everything looks like shit.
A ne volim RED kamere, iako je korišćena i za Oblivion delimično.
Jedino mi Louie izgleda dobro, a da je sniman sa RED. Mnogo su isprane boje, sterilno i nikakvo. Sony F-65 ima toplinu i dubinu. Mračne scene su impresivne. Bukvalno bih da se svaki film snima njom. Bolja je i od Arri Alexa. To pričam za digitalno snimanje.
 
Jel za sada - Transformers Age of Extinction (2014) 1080p BluRay x264-WiKi najbolji rip ?
 
Samsung 40F6100 je u TV.
Jeste smrat ali nemam pojma kako se pale te smart funkcije.
Inace,TV je monitor tako da film pustam preko racunara.

Bsplayer koristim zato sto mi sam trazi titlove kad skinem nesto.
Pokrenem film ili seriju i player pretrazuje automatski titl....

subtitles app je dobra mala aplikacija za skidanje prevoda
 
Kakvi su HDAccess? Nisam se pre susretao sa njima. Pogledao sam njihov encode Edge of Tomorrow. Dobar su posao odradili.
 
file>subtitle database>download ;)

za top kvalitet ("mator" guide ali je i dalje vrhunski) : http://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/1357375-advanced-mpc-hc-setup-guide.html

Nema boljeg kvaliteta hd slike kad se "utegne" mpc ;)

madVR nema za 64-bit verzije mpc hc playera?
Poceo sam da podesavam po ovom tutorijalu ali mi za madVR stoji ovo:

243ht2p.jpg
 
mozes i ne gubis nista
 
Pot može da ih pušta, ali nisam testirao.
 
file>subtitle database>download ;)

za top kvalitet ("mator" guide ali je i dalje vrhunski) : http://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/1357375-advanced-mpc-hc-setup-guide.html

Nema boljeg kvaliteta hd slike kad se "utegne" mpc ;)

Ma zezam ja malo, meni ne trebaju te opcije za skidanje titlova. Nesto se ne uzdam da to radi bas kako treba, a sto se tice titlova sam perfekcionista i ne volim da gledam s onima koji se ne slazu bas sa filmom/serijom.

Mali offtopic: Ovaj tvoj potpis bas me je lepo nasmejao :d
 
Što ne puštaš sa plejerom ugrađenim u TV? Ja tako gledam sve filmove od kako sam kupio moj LG.
Osim kad iz nekog razloga neće...
Ako je meni uopšte jasno od čega zavisi da li će da pusti. Potpuno nasumično pravi probleme. Glup softver, pametnog televizora.
 
Ma dzaba kad MPC ne moze automatski da skida titlove :)

Stisnes D i sam skines titl koji ti se svidja. :) Po meni bolje resenje nego da mi automatski skine neki titl koji ne odgovara. Plus biras na koji jezik hoces. :)
 
Poslednja izmena:
Imam dilemu kao devojka sa slike.

3ownhr.jpg
 
Yeaaaa, install it. :)
 
Što se tiče MPC-HC: uvek aktuelna stabilna verzija.
 
Nikad ga nisam koristio više od pet minuta.
 
Ispratio sam tutorijal sa neta za setovanje MPC-a (LAV filters i madVR) i namestio da koristi graficku (GTX 760). Hteo sam to da testiram pa sam skinuo 4k video da probam. Reprodukcija je dobra i video ne secka ali mi je zauzece procesora (i5 4670) skoci na 25-30%. Ocekivao sam da ce CPU da se rastereti i da graficka obavi sav posao ali izgleda da nije tako. Interesuje me da li ovako treba ili sam nesto pogresio prilikom podesavanja?
 
Pa kad si pustio 4k, probaj 1080p i vidi zauzece proc-a, pa javi. :)
 
7-8% je zauzece CPU-a na 1080p...
 
Ispratio sam tutorijal sa neta za setovanje MPC-a (LAV filters i madVR) i namestio da koristi graficku (GTX 760). Hteo sam to da testiram pa sam skinuo 4k video da probam. Reprodukcija je dobra i video ne secka ali mi je zauzece procesora (i5 4670) skoci na 25-30%. Ocekivao sam da ce CPU da se rastereti i da graficka obavi sav posao ali izgleda da nije tako. Interesuje me da li ovako treba ili sam nesto pogresio prilikom podesavanja?
H.254 ili H.265? I očekivano za 4K.
 
Jeste rasterećen, inače bi bilo 80%.
 
Nazad
Vrh Dno