Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Da, nema TDRa, jer nije TDR - tebi se sistem zamrzne skroz? A da probaš kartu na stock clocku ili čak da je potklokuješ? Moguće je da su noviji drajveri osetljiviji na overklok i pucaju, odnosno nisu stabilni tamo gde su prošli naizgled bili.
 
Poslednja izmena:
Nije overklokovana.Jedino što nisam probao sugestiju da se sve oc karte (moja je na 726 za gpu) vrate na difoltne nvidia klokove a kolko se secam oni su 675 za gpu zar ne :) . Igram samo jednu igru combat arms a za nju mi nije potreban oc.pošto sam se jedno vreme opterecivao sa ovim proveo sam mnoge sate po forumima i ovo je baš prisutan problem.Sa drajverima do 4 meseca radi kako treba sve od tad sve lošije a sa zadnjim (bar one koje sam probao do pre mesec dana radi NIKAKO) Odma, posle samo par sekundi u brouzeru zaglavi ili skroz uspori :)
 
Jedino što nisam probao sugestiju da se sve oc karte (moja je na 726 za gpu) vrate na difoltne nvidia klokove

Upravo to treba da uradis, vrati klokove na vrednosti referentnog modela i onda probaj jer nvidia testira drajvere na def. klokovima. Bila je tema na nvidia forumu vezano za oc karte i pucanje drajvera ( ja sam imao problem jer su i moje karte fab. oc ) i ljudi odgovorni za drajvere su rekli da ne garantuju da ce drajveri raditi na oc kartama jer ih ne testiraju...

edit: evo imas ovde post o oc kartama i drajverima http://forum.benchmark.rs/showthrea...anja-linkovi&p=3231042&viewfull=1#post3231042
 
Poslednja izmena:
Koja glupost platis OC model graficke karte i nvidia sklepa drivere koji ne mogu raditi sa fabricki kloknutom kartom "aferim"
 
Pa i nije glupost bar kad je nvidia u pitanju jer su se tako ogradili i ne mogu da snose odgovornost ako je neko od proizvodjaca izbacio kartu koja je nestabilna, ovako nvidia izbacuje model bez oc i kao takve ih i testira i garantuje da ce raditi na tim vrednostima...
 
Istina, nVidia je prebacila na proizvođače odgovornost. Prosto dobijam osećaj da karte te generacije (460, 560) imaju neki grešku - ko zna gde - čim neka promena u drajverima uzrokuje ovoliko problema kod njih. I uvek kod njih.
 
Meni 460 radi bez problema na difolt vrenostima nije zamrzla ni jednom koliko je već imam a igram bf3 pre toga sam igrao bc2 i nešto malo bf2. Imam problem jedino u war thunder igri gde se desi reset grafike i prijavi mi nekakav hardver error ali je to verujem do drajvera koji baš i nisu kompatibilni sa tom igrom. Kako god možda su kod vas felerične grafike sličan problem sam imao ja sa zamrzavanjem na ati grafici ni jedni drajveri mi nisu pomogli dok nisam zamenio grafiku i više nisam imao te probleme sa zamrzavanjem
 
Poslednja izmena:
Ovako.Jedno vreme sam koristio starije drajvere jer me iskreno mrzelo više da se nerviram za zamrzavanjem.Pre sat dva instalirao sam najnovije beta drajvere i posle 2-3 minuta komp se u brouzeru zamrzne i restartuje se posle desetak sekundi.Pokrenem sistem ponovo i spustim klok na 675 a to je difoltni za gtx 460 i evo vec sat dva nemam nikakvih problema.Onda ništa ostavicu ovako za normalan rad a kad se igram podignem klok na 840-2100.koliko vidim problem rešen samo što je ovo iskreno glupa stvar.Dal je ovo razlog za reklamaciju.Kako stoje drugi sa kartama koje su fabricki overklokovane a imaju gtx 460.
 
meni sa najnovijim beta driverima puca ff i display driver... obicna 9500gt
 
Hmmmm
Evo posle neka 3 sata korišcenja ff ponovo se desilo zamrzavanje.Sad sam stavio 314.22. kolko se secam to su bili zadnji koji su radili a da ne dolazi do zamrzavanja i restarta.Vratio sam kartu na fabricki klok tj 725 mhz pa cu da vidim kako ce da se ponaša.Koliko se secam sa ovim drajverima je povremeno dolazilo do kocenja ali veoma retko i nikad restarta.Neznam što sam se ponovo uvatio za sve ovo.
U svakom slucaju definitivno ima veze klok sa ovim dešavanjima jer kad je ova moja karta na njena fabricka podešenja zamrzavanje je u roku od 2-3 minuta a sa difoltnim za gtx 460 onda mu je trebalo eto neka 3 sata :)
Inace u zadnja desetak dana stalno mi je pucao flash na ff dok na chromu radi normalno.Za ova tri sata sa najnovijim drajverima i spuštenim klokom nije došlo ni do jednog pucanja flash-a.
Cudni su putevi nvidie.Nerazumem.Od cega zavisi sve ovo.Zašto nekim radi kako treba drugim se ovo dešava.Dali je ipak možda neka neipravnost ili su ipak samo drajveri.Imao sam svojevremeno amd hd 4870 koja je fabricki bila oc na 900 za gpu kolko se secam i pucala je u nekim igrama ustvari mislim da je bila samo jedna ili dve a kad sam spuštao klok na 850 kolko je bio difoltni za te karte onda je sve bilo kako treba.Pucala je i u servisu u te dve igre pa su mi je zamenili.Da nije nešto slicno i ovde.U svakom slucaju sad su ovi drajveri a ako ne rade kako treba ponovo vracam na 311.06 ili neke starije koji besprekorno rade.Ustvari i sa 311.06 zadnja desetak dana puca flashplayer :( .Strašno odo na spavanje a pre toga jedan sedativ :)
Inace za onu igru mi uopšte nije trebao noviji drajver vec samo je trebalo da se prebaci na single a ne cooperative :) Igrica fino radi al moji živci više ne :(
 
Ja sam se presaltao na win 8 instalirao najnovije drvere i sve sljaka vec nedelju dana. Nijedno pucanje drivera ni zamrzavanje. Gainward GTX460 GS.
 
When the next driver one week ?

Very very soon. I have updated my post that lists the fixes that will be included in this new driver:

Here is a list of some bugs which are fixed in our upcoming driver:

-Some 27" 1440p monitors with Korean B grade panels are not detected. [1329305]
-The NVIDIA Driver fails to install on some systems. [1329909]
-TDR error may occur when the system is idle for 36 hours. [1330455]
-[Metro: Last Light]: Game performance drops with latest PhysX software. [1316114]
-[GeForce GTX TITAN][Sniper Elite V2]: The benchmark crashes when Advanced Shadows is turned. [1253786]
-[GeForce GTX 650Ti][Surround]: When three displays connected in 2D Surround mode, the Windows Start button cannot be clicked. [1299351]
-[SLI][Sleeping Dogs]: The game crashes when played with SLI enabled. [1327315]
-The NVIDIA Driver fails to install on some systems. [1329909]
-TDR error may occur when the system is idle for several hours. [1330455]
-[NFS]: There is corruption on the screen when playing the game. [1315717]
-[Surround][Far Cry 3]: With 3D Surround enabled, the system hangs when changing the in-game Surround resolution. [1256120]
-[SLI][Windows Magnifier]: With SLI enabled, the application crashes when attempting to close. [1339556]
-[NFS]: There is corruption on the screen when playing the game. [1315717]
-Faceworks demo shows DIgital Ira character with yellow beard [1338771]
-Far Cry 3 severe FPS drop in performance in SLI mode sometimes while gaming [1349607]

Here is a list of bugs that are targeted for next major driver branch. I will be continually adding more bugs to this list:
1328590 - Black artifacts on screen in Battlefield 3 when playing with Ultra preset graphic setting in Golf of Oman map
1295996 - [Surround]: 320.18: Dragon Age II exhibits lower performance after driver update
1349581 - GRID 2 minimum FPS is much lower in SLI mode than in single GPU mode

Odgovor ManuelG-a na Guru3D forumu http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4639518&postcount=372 tako da ce novi drajver najverovatnije stici do kraja nedelje sa dosta ispravki pa cemo videti sta i kako...
 
Evo ceo dan sam na 314.xx i sve radi kako treba i to oc na 840 mhz za gpu.Ipak je do drajvera i da na windows 8 radi bez problema sa novim drajverima.problem je što mi se nesvidja windows 8.Cudni su putevi nvidiini :)
 
Na 460gtx fabricki klokovanoj se i kod mene isto desava zamrzavanje sa novijim drajverima, to je nesto do njih, i to samo u browseru dolazi do kocenja. Ima neka tema mislim na njhivom forumu gde kazu da se radi na resavanju problema. Inace sa 314 finalnim radi sve bez ikakvih problema, tj i rad u browseru.
 
Izgleda da je kombinacija FF i drajvera, moja 460 je fabricki klokovana i do sad mi nije pukao drajver nikad a stavljao sam svaki koji je izasao, ali ja ne koristim FF.
 
Ja sam imao problema sa zamrzavanjem sa 320.49 drajverima. Nije bio otvoren ni jedan browser. FF ne koristim. Kod mene se ono manifestuje tako što miš i tastatura zakucaju tj. ceo Windows pa pomaže samo hard reset. Da li je i kod vas ovo bio slučaj? Zanimljivo je što se uglavnom javlja u idle ako se uopšte i javi. Npr. danas nisam imao problema dok je juče bilo dva zamrzavanja.

Nisam se vraćao na starije drajevere. Čekam kraj nedelje da izbace nove.
 
Kod mene je dolazilo do toga ali FF mi je ukljucen bio tih par puta pa nisam siguran da li ima veze ali u browseru sam primecivao probleme (identicne). Do temperature nije jer je oko 40 bila. Kako nije temp a sa prethodnim drajverima nisam imao problema vratio sam one finalne 314 i sve radi bez problema. Javite kada probate nove. :)
 
stavio 314.22 isto puca u FF samo mu sad treba malo vise vremena i opterecenja
 
Ja sam imao problema sa zamrzavanjem sa 320.49 drajverima. Nije bio otvoren ni jedan browser. FF ne koristim. Kod mene se ono manifestuje tako što miš i tastatura zakucaju tj. ceo Windows pa pomaže samo hard reset. Da li je i kod vas ovo bio slučaj? Zanimljivo je što se uglavnom javlja u idle ako se uopšte i javi. Npr. danas nisam imao problema dok je juče bilo dva zamrzavanja.

Nisam se vraćao na starije drajevere. Čekam kraj nedelje da izbace nove.

I ja imam isti problem.Vratio sam juce 314.22 i desavalo mi se na 4-5sek i odmrzne se.Videcu danas ako mi se bude skroz zamrzlo vracam na 306.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ok.
Instalirao pokrenu ff 2-3 minuta sruši se flash a onda se zamrzne komp i sam se restartuje.Ostanem i dalje na ovim drajverima ponovo pokrenem ff i flash se sruši posle par minuta ali se komjuter ne zamrzne.Predjem na chrome i flash se ne ruši i evo 2-3 sata sve radi normalno.Vi što nemate probleme dal koristite ff ili neki drugi brouzer.
 
Poslednja izmena:
Ugasite hardware acceleration u ff-u i ne bi trebalo više da ga ruši.
 
Ma jesam probao sam i to.I šta se dešava.Stranice koje su prepune flash aplikacijama su prakticno neupotrebljive jer sledi pa skoro slideshow.Da kad se iskljuci flash ne puca ali samo što ne dobijem epi napad kolko je zamorno za oci i mozak.Uglavnom iako puca flash osim tog prvog zamrzavanja to više nisam imao_Ostacu na ovome neko vreme a ako se još jednom zamrzne sledi vracanje na 314.xx . Inace sam ta rušenja imao i na 311.06 tj na one drajvere koje je sam windows instalirao (mislim na flash) dok na 314.xx tog nema.
Nije ovde problem rušenje flash player-a nego zamrzavanje komjutera i njegovo restartovanje.To sa pucanjem flash-a se da resiti al ovo samo zamena drajvera.Inace sa 320.xx pa na gore komjuter se zamrzavao i u chrom-u a mislim da se to zamrzavanje dešavalo i kad nisam koristio brouzer al za to nisam siguran jer sam pre toga možda i koristio brouzer.Mada možda je tu problem bila i sama prisutnost ff :)
 
Poslednja izmena:
Ma jesam probao sam i to.I šta se dešava.Stranice koje su prepune flash aplikacijama su prakticno neupotrebljive jer sledi pa skoro slideshow.Da kad se iskljuci flash ne puca ali samo što ne dobijem epi napad kolko je zamorno za oci i mozak.Uglavnom iako puca flash osim tog prvog zamrzavanja to više nisam imao_Ostacu na ovome neko vreme a ako se još jednom zamrzne sledi vracanje na 314.xx . Inace sam ta rušenja imao i na 311.06 tj na one drajvere koje je sam windows instalirao (mislim na flash) dok na 314.xx tog nema.
Nije ovde problem rušenje flash player-a nego zamrzavanje komjutera i njegovo restartovanje.To sa pucanjem flash-a se da resiti al ovo samo zamena drajvera.Inace sa 320.xx pa na gore komjuter se zamrzavao i u chrom-u a mislim da se to zamrzavanje dešavalo i kad nisam koristio brouzer al za to nisam siguran jer sam pre toga možda i koristio brouzer.Mada možda je tu problem bila i sama prisutnost ff :)

Jesi probao ovaj zadnji, imas li problema?
 
Smzavanje je sigurno problem u drajveru, nije prvi put da zbrljave nešto sa 460/560... Mislim da ovaj release sadrži nekoliko ispravki koje bi trebale rešiti ove probleme.
 
Da sa zadnjim sam to probao sve ovo danas.Inace nije samo do te dve starije karte.Komšiji je isto stanje sa gtx 650ti boost.
Taman sam mislio da ce posle nekoliko sati biti dobri ovi zadnji drajveri ali se komp ipak ponovo zamrznuo pa sam vratio 314.22 a sa njima nikad nisam imao zamrzavanje . Ipak su bolji (ovi najnoviji) od predhodnih koji su pucali u roku od 2-3 minuta :) Necu više da se opterecujem ovim problemom.Nestalo mi bromazepama :)
 
Poslednja izmena:
Ma samo temeljno izbrisi stare drajvere i stavi finalne 314 sa sajta, meni na win 7 sp1 sa apdejtima u toj kombinaciji radi bez ikakvih problema bez iskjucene akceleracije i u firefox-u. 460 1gb/oc cyclone, na fabricki klokovanim taktvoima, nisam je klokovao...
 
Nazad
Vrh Dno