Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Gde da vidim na koliko radi cpu? Factory reset sam već radio i nije pomoglo :(
 
Skini Android system info. Imas tamo jedan odeljak gde vidis koliko vremena je radio na kojoj frekvenci. A trenutnu brzinu pogledaj preko set CPU. Ako ti tel nije rutovan,onda set cpu samo pokazuje frekvencu
 
Po Android system info radio je 62% na 245MHz to je verovatno kada je skroz u mirovanju, 15% na 480MHz i 23% na 528MHz ovo je kad se koristi, malo mu varira brzina. Uključio sam SetCpu i pustio spot i nije padala brzina ispod 480MHz, verovatno se nešto drugo u sistemu zabagovalo.

Jel mogu da zamolim one koji imaju wildfire i instaliran froyo da mi se jave na pp da im pošaljem link sa spotom da probaju na svom mobu? Hvala
 
Imam jedno pitanje.Koristim samsung i9000 galaxy s i hteo sam da pitam da li moze da pusta mkv koji je u rezoluciji 1920x1080 ili ne moze.Probao sam trailer ice age 3 koji je u toj rezoluciji i jedino hoce da ga pusti preko rockplayer-a ali preko njega dosta secka.Koci i sliku i ton.Onako ide usporeno sto se kaze.Da li mozda treba da se skinu neki dodatni kodeci ili jednostavno ne moze da pusti tu rezoluciju bez seckanja?I da li moze bez problema da pusti rezoluciju 1280x720 ili ne?
 
sta mislis da je cpu na 1GHz dovoljan za full hd rezoluciju?
 
Mislim da nije ali rekoh ajde da pitam.
 
lol, mkv na mobilnom :) stvarno ste bre, benchmarkovci :)
 
Preporucih vec u DHD threadu ... ali zasto ne i ovde ;)
Najbolji Android (adb) manager http://qtadb.wordpress.com/ .... samo jedna od dobrih stvari ... a ima ih mnogo ... ne morate vise nikada da spojite telefon u storage mode-u :) S' ovim programom prebacujete sve i u charge only mode-u ;)

Normalno, telefon mora imati busybox instaliran, samim tim mora biti root0van.

Confirmed that app works with:

* Motorola Droid
* Motorola Milestone
* Nexus One
* HTC Dream
* HTC Magic
* HTC Hero (CDMA)
* HTC Hero (GSM)
* HTC HD2
* HTC Desire HD
* Sprint Evo 4G
* Droid Eris
* Samsung i5700
* Samsung Galaxy S (GT-I9000)
 
MKv je file konteinrer. Teoretski je nemoguce da sistem ne podrzava tako nesto
TO ko kad bi rekli ejr moguce rarvati na windwosu ... pa moguce ja ako ima program koi moze da raruje
Tkao je moguce i otvoriti mkv ako ima program koji pusta mkv ( rock player, meridian, mvideoplayer.....)
A to dal ce da pusti i da ide glatko slika ( to zavisi od onog sta je u mkvu). Moj tablet ima dedicate chip i bez imalo seckanja pusta 1080p iako je cpu na 800mhz. Da nema taj chip ne verujem ni da bi 720p pustao. No cemu 1080p namobilnom ? Aj ako neko ima hdmi ko na tabletu sto imam pa cu pustim na projetoru ali cemu na samom mobilnom.

Reencodujte taj video u rezoluciju svog ekrana sa x264 i aac zvukom. Smanjitece fajl5-10 puta a necete primetno ( psoto gledate na mobilnom ) izgubiti na kvalitetu. KO ne zna kako nek kaze napravicu mini tutorijal -prosto je.
 
Poslednja izmena:
Realno vam ne treba mini tutorial. Skinite handbrake i koristite profil za iphone. Samo umesto rezolucije iphonea (hvga) stavite wvga (800x480).
Ja tako radim i izlazni fajlovi su odlični na telefonu.
 
kako da menjam rezoluciju u iphone profilu ? disabled mi je sve

edit :nasao. ic okej
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna neki program koji bi mi omogucio push e-mail sam hotmail accounta ako je uopste i moguce? Imam samsung galaxy s i push gmail mi odlicno radi ali mi je primarna mail adresa na hotmailu.

Takodje me zanima i neki app za internet radio streaming kojim cu moci da streamujem neke nase radio stanice tipa TDI radio,radio S itd... Probao sam Pandora internet radio ali nisam uspeo da ga osposobim,nije hteo da radi.

I dve preporuke za sve koji nisu probali sledece aplikacije (verujem da vecina jeste):

1) ES file menager - do sada sam koristio Androzip i Astro file menager ali mi je ES do sada najbolji,Astro je takodje odlican i veoma funkcionalan ali mu je izgled ocajan po meni,ES odlicno izgleda a i ima funkcionalnost Astro menagera,takodje je moguce i pravljenje LAN mreze sa racunarom kao i mogucnost pravljenja FTP konekcije

2) Dolphin browser HD - odlican web browser sa tonom opcija,izmenjivim temama,mogucnost instalacije gomile addons-a koji jos vise povecavaju funkcionalnost browsera,svaka pohvala,ko nije probao neka proba nece se pokajati. Daleeeko bolje resenje od default browsera.
 
Besplatna je, ima na marketu.

Sent from my GT-I9000
 
Da li neko zna neki program koji bi mi omogucio push e-mail sam hotmail accounta ako je uopste i moguce? Imam samsung galaxy s i push gmail mi odlicno radi ali mi je primarna mail adresa na hotmailu.

Hmm ... a da dodas Exchange Account u Accounts and Sync ?

email: [email protected]
server address: m.hotmail.com
SSL enabled
username: [email protected]
password: password
Domain: <prazno>

Ne verujem da ces ista izgubiti da probas :)

Ako GalaxyS nema exchange po defaultu ... skini ovaj app pa probaj sa njim http://www.androidzoom.com/android_applications/business/exchange-for-android-2x_flfv.html
 
kako bih to isto mogao da uradim na dhd za yahoo mail ?

ja koristim yahoo aplikaciju koja fino radi posao, ali mozda bi mi bilo prakticnije da mi mejlovi stizu kao poruke. ali pod accounts and sync uopste nemam opciju dodavanja novog accounta sa mojim parametrima ?


a da, ja sam htc mail uklonio romcleanerom, zato nemam microsoft exchange acc :D
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da sredim i mail preko microsoft exchange kao sto je rekao DaPimp. Hvala puno...
 
Da li neki PDF/ebook reader pamti gde si stao sa citanjem, za svaki fajl posebno.. kao kad stavis umetak u knjigu :)

I ajd ovde da pitam, moze li ikako unlock da bude samo swipe na dole, a ne prvo power dugme pa onda swipe... (wildfire).
 
Realno vam ne treba mini tutorial. Skinite handbrake i koristite profil za iphone. Samo umesto rezolucije iphonea (hvga) stavite wvga (800x480).
Ja tako radim i izlazni fajlovi su odlični na telefonu.
Pa bas zbog takvih stvari treba praviti tutorial , kakav crni iphone....
Iphone koristi najgori moguci h264 profile = baseline ili mozda main profile .. ne znam ali uglavnom ne birati njega


Ixinho : izaberi highprofile ako vec radis u handbreaku...
 
^Mozes da probas BeamReader, on ima bookmarkse, sto mu dodje skoro pa to sto ti trazis :) Za moj ukus Adobe Reader nekako lepse "izrenderuje" pdf dokument ... ali opet to sam samo ja :D
 
Ja za eBooks preporucujem Aldiko Book Reader Premium
 
Zahvaljujem.. Za sad sam skinuo Shazam, Adobe Reader, Paper Toss, Talking Tom (kakav vrh :D ) i Barcode scanner, to sve sa marketa.. ove 'pro' varijante se pretpostavljam placaju ili se juri .apk fajl negde :)
 
Nazad
Vrh Dno