Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Zna li neko mozda zasto mi sada na Pie OS kalendar u telefonu ne prikazuje isto sto i kalendar na web-u?
 
Ljudi, treba mi neka aplikacija koja će . avi fajl da konvertuje u mp4. Skinuo sam nekih 10 aplikacija, pola nemaju podršku za avi, pola ne radi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima li neka navigacija da valja za Android, da li još uvijek radi Navigon ili iGO?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Radi iGO ali GMaps zavrsava posao sa manje muke. Yandex je dobar za lako pretrazivanj ulaza po brojevima...
 
Baš tako.
Dok na iGO ukucan lokaciju u deset polja uz dvadeset klikova na Gmaps sam sve ukucao i stigao na odredište.
To je tačno, iGo je ostao u 2008. sa UI. Ćaletu nikako nisam mogao da objasnim kako sve radi, ne daj bože kad je trebao da dodaje međutačke, ni ja nisam mogao da se snađem.

I ja sam više i ne koristim iGo, samo gmaps
Još sad kad su ubacili kamere, milina.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moze li si skinuti veci deo Gmaps?
Znam da moze,ali mi nije dovoljno velika pokrinenost.
 
Dal vam opera izbacuje neke reklame random dok se ne koristi. Iritira me užasno. Samo se pojavi u norifikacionom baru poruka.
Imma Block This I radi extra za sve sem za operu.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Koju Operu imaš?
Ja sam na beta verziji i nemam tih problema.
 
Moze li si skinuti veci deo Gmaps?
Znam da moze,ali mi nije dovoljno velika pokrinenost.

Za GMaps racunaj da ti treba internet, za komotno koriscenje. Iskreno, gde god putujem imam net. Bez toga kao da sam go. Da li lokalna, internacionalna, Cro kartica ili VIP pripejd sa roming net dodatkom, nebitno, uvek ga imam.
Jedino gde se ne isplati cimanje je tranzit kroz makedoniju (ako imas opciju koja ne pokriva MK). Ionako je samo autoput, a tu ti unapred ucitana mapa na GMaps zavrsava posao.
 
Preporuka za sticky notes aplikaciju? Pretraživao sam temu, slabo je bilo reči o tome
 
Ne leži mi nekako, puno bespotrebnih opcija, a i nisam video opciju da se beleške "zalepe" za ekran
 
Za GMaps racunaj da ti treba internet, za komotno koriscenje. Iskreno, gde god putujem imam net. Bez toga kao da sam go. Da li lokalna, internacionalna, Cro kartica ili VIP pripejd sa roming net dodatkom, nebitno, uvek ga imam.
Jedino gde se ne isplati cimanje je tranzit kroz makedoniju (ako imas opciju koja ne pokriva MK). Ionako je samo autoput, a tu ti unapred ucitana mapa na GMaps zavrsava posao.

Nemam bas toliko neta da mogu da ga drzim cesto ukljucenog,a i trosilo bi mi bateriju jako brzo pa zato me zanima da li ima mogucnost da se skine kao kod HereWeGo app cela mapa za neku zemlju ili grad.
 
^

Mogu da se skinu mape i to za svaku zemlju posebno i da se koriste u offline režimu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
kod google mapa nisam video mogucnost da se skinu mape zemalja kao kod here mapa? samo vidim da moze da se oznaci neko podrucje pa se tako skine...
 
Ali će ekran i dalje stalno biti ulljičen, pa će trošiti bateriju.
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
kod google mapa nisam video mogucnost da se skinu mape zemalja kao kod here mapa? samo vidim da moze da se oznaci neko podrucje pa se tako skine...
Dobro si ivdeo, ali može da ti na primer skine celu odabranu putanju, pa makar bila u više zemalja.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sa leve strane imaš padajući meni, pa download maps. Onda udjes u npr. Evropu i izaberes zemlju ili možeš i celu Evropu :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
i dalje ne postoji nacin da skines mapu citave zemlje kao kod here mapa, samo onako kako sam rekao, oznacis neko podrucje pa skines mapu za njega...nema mapa pojedinacnih zemalja...

ili ti sve vreme pises za here mape [emoji3]
 
Here mape skineš mapu cele zemlje
Gmaps skineš obeleženi teritoriju

Plus kod here mape je što za npr BG u ada tako kuće u broj. Gmaps to nemaju, tj približno pokažu.
Minus kod Here Maps što nekad izabere malo dužu putanje nego Gmaps.

Ja imam obe i koristim obe iz gore navedenih razloga.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije tema ali da se objasnim, naravno da neću držati telefon upaljen na putovanju od npr 700+ km. Za to mi služi stand alone no name Kinez WinCE navigacija od 35$ (ranije sam koristio stari telefon koga mi nije žao, na isti način). iGO je na njoj, zna da zabode prilikom manipulacije ali kada započne rutiranje radi bez greške. Kada stignem u grad/mesto gde sam krenuo, dok sam tamo, onda samo telefon sa GMaps. Poludeo bih sa iGO interfejsom pogotovo ako vozim.
 
Poslednja izmena:
Sa leve strane imaš padajući meni, pa download maps. Onda udjes u npr. Evropu i izaberes zemlju ili možeš i celu Evropu :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ima samo obelezen deo,ali je i on mnogo mali,a treba mi bar ceo Beograd.
 
Nazad
Vrh Dno