Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

pratim ovu sms aplikaciju vec mesecima, danas izasao malo veci update pa ko zeli neka proba...izgleda jako lepo..za sad osnovne funkcije.kad bude gotova bice vredna kupovine

Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1334153
 
Kako da otkrijem koja app mi stalno pokrece gps? Gasio sam telefon, opet se to desava. Gasio sam gps, i cim ga upalim, krene da radi u pozadini.

Probaj aplikaciju LBE Privacy i pod position imas listu aplikacija koje imaju dozvolu za koriscenje GPS-a, takodje aplikacija ce svaki put kada pokrenes neku aplikaciju koja koristi GPS da te pita da li zelis da dozvolis koriscenje GPS-a za tu aplikaciju :)
 
Screenshot_2012-04-26-16-27-31.jpg


Za sve one koji non stop flešuju a, kao i mene, nerviraju ih male slike u kontaktima, fenomenalna aplikacija za automatsko postavljanje HD slika za one kontakte koji su vam bitni.

Bez bugova, bez nekih ogromnih podešavanja, radi ono što kaže da radi. Morate prvo srediti slike na računaru, slikama dati IDENTIČAN naziv kao kontaktima, kako bi ih spojio, stavite sve slike u jedan folder, selektujete i kažete apply. Nakon toga imate HD slike u kontaktima, tj favoritima.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1621031
 
Poslednja izmena:
Probaj aplikaciju LBE Privacy i pod position imas listu aplikacija koje imaju dozvolu za koriscenje GPS-a, takodje aplikacija ce svaki put kada pokrenes neku aplikaciju koja koristi GPS da te pita da li zelis da dozvolis koriscenje GPS-a za tu aplikaciju :)

Hvala, probacu ;)
 
Citiram korisnika: kUdtiHaEX<br />
Mozes, SMS Backup & Rrestore Pro ti napravi folder u okviru GMaila i tu smesti sve SMS poruke i posle mozes lako da uradis restore.
<br />
<br />
tnx! :) BTW, po vasem misljenju, da li importovanje velike kolicine poruka posle uspori tel, tj ulazak u sms inbox i sl? Jer na DHD mi se cini da je to dosta sporije nego sto je nekad bilo, treba mu malo vremena da skonta sta je procitano, a sta nije, i sl...

Meni usporava kada ima više od 2500 poruka u jednom razgovoru. Tj, nije toliko što usporava koliko me nervira što ne zazvoni ponekad kad stigne sms, već vidim da sam primio poruku tek kad uđem u aplikaciju za poruke.
 
tnx! :) BTW, po vasem misljenju, da li importovanje velike kolicine poruka posle uspori tel, tj ulazak u sms inbox i sl? Jer na DHD mi se cini da je to dosta sporije nego sto je nekad bilo, treba mu malo vremena da skonta sta je procitano, a sta nije, i sl...
Da, meni se uspori kada imam vise od 4000 poruka u inboxu :/
 
Pogledajte prilog 91598


Za sve one koji non stop flešuju a, kao i mene, nerviraju ih male slike u kontaktima, fenomenalna aplikacija za automatsko postavljanje HD slika za one kontakte koji su vam bitni.

Bez bugova, bez nekih ogromnih podešavanja, radi ono što kaže da radi. Morate prvo srediti slike na računaru, slikama dati IDENTIČAN naziv kao kontaktima, kako bi ih spojio, stavite sve slike u jedan folder, selektujete i kažete apply. Nakon toga imate HD slike u kontaktima, tj favoritima.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1621031

Koristim od kad se pojavilo znači mnogo dobra aplikacija... Hebeni Google...


A vi sa porukama, ako su vam toliko drage neke poruke, backupujte i držite backup... Ne znam sta ce vam 5-6000 poruka u telefonu...
 
JB je sredio to sa kontakt slikama, sada je max rezolucija 720x720.
 
Meni usporava kada ima više od 2500 poruka u jednom razgovoru. Tj, nije toliko što usporava koliko me nervira što ne zazvoni ponekad kad stigne sms, već vidim da sam primio poruku tek kad uđem u aplikaciju za poruke.
meni se to na dhd ne desava, ali se desi po nekoliko sekundi po ulasku u inbox da mi stoji da imam neprocitane poruke, dok tel ne skonta da su vec procitane...
Da, meni se uspori kada imam vise od 4000 poruka u inboxu :/
...tako da ih ipak necu prebacivati sa DHD na One X, sem ako ne budem prodavao DHD.

Inace, od januara 2011-e, kad sam uzeo DHD, mislim da nisam vise od 20 poruka pobrisao, sve su jos tu. Muka mi da trazim sta je bitno, a sta nije... :p
JB je sredio to sa kontakt slikama, sada je max rezolucija 720x720.
vecina nas ce se nacekati za JB... I jos je onda pitanje da li ce proizvodjaci sa svojim UI-jima podrzavati taj feature za HD slicice kontakata...
 
Jesi siguran da nq ima najažurniju mapu. Da ne tražim džabe.

596eef1b-24dd-42f4.jpg


Siguran sam :)
Po datumu jeste najnovija mapa Srbije, ali, recimo, nema ucrtan* most na Adi.

Koliko je meni poznato, poslednje iGo mape (za Evropu) su:

Navteq - 2012.Q1 (maj-jun)

TomTom - 2011.12

Topmap:
2011.07 - komplet
2011.10 - HU, SK, TK, RO, UKR, FYROM
2012.04 - HU, PL, RO, SLO, TK, UKR

* EDIT: nema ucrtane ni nove delove obilaznice oko Bgd
 
Poslednja izmena:
Desava li se jos nekome da mu Flipboard treperi ako ima vise naslova koje refresh-uje...?
 
Siguran sam :)
Po datumu jeste najnovija mapa Srbije, ali, recimo, nema ucrtan* most na Adi.

Koliko je meni poznato, poslednje iGo mape (za Evropu) su:

Navteq - 2012.Q1 (maj-jun)

TomTom - 2011.12

Topmap:
2011.07 - komplet
2011.10 - HU, SK, TK, RO, UKR, FYROM
2012.04 - HU, PL, RO, SLO, TK, UKR

* EDIT: nema ucrtane ni nove delove obilaznice oko Bgd

nasao sam i ja u medjuvremenu. nije mi jasno sad ce skoro cela godina bez updatea. garmin je jos pre par meseci ubacio most (dodouse bez obilaznice dobanovci-batajnica)
 
gledajte samo TopMap iliti Local provider mape za iGO - vezano za Srbiju i Juznu Evropu.
 
Znam to ali sam pomislio da je možda sada i nq mapa dovoljno dobra za Srbiju (kao i za Garmin). Očigledno nije, samo me čudi, da ne kažem brine ovolika pauza u updateu. Svi su digli ruke od nas puta što ne bi i naše firme. Strancima je ionako dovoljan samo tranzit.
 
Nesto mi je mala ta nova mapa....
 
Zechs, and pa jesi probao ono što je yooyoo predložio S2 permission checker?

Pa nisam, znam otprilike koje aplikacije zahtevaju gps pristup..meni treba nesto poput battery stats - a za gps..da mi pokaze koja aplikacija je palila gps i koliko vremenski :)
 
Pa uzmi, a pa napravi jednu takvu aplikaciju :p
 
ja se prvo izvinjavam jer postavljam pitanje koje verovatno postoji u ovih 463 strane, ali posto ujutru idem na odmor, stvarno nemam vremena da citam temu od pocetka.
potrebna mi je neka aplikacija za galaxy s1 sa kojom cu da uradim back up poruka i imenika (i sta god jos ide u paketu, slike i video snimci mi nisu bitni) u neki fajl koji mogu da snimim na pc. ili ako app radi back up na sd onda taj file da prebacim na pc i tamo da cuvam sve, jer u slucaju da izgubim tel hocu da radim restore sa pc-ija. kies mi nije mnogo pomogao, vidim da je dosta popularan na netu my back up pro. nisam sinhronizovao kontakte sa google accountom, ukljucio sam u settingsima telefona back up, ali vidim na googlu se nista ne desava. i jos jedno krace pitanje, verovatno ne za ovaj thread, ali nemojte zameriti, da li sa promenom telefona gubim sve aplikacije ili su one vezane za google account i ako promenim tel treba samo da ih downloadujem sa marketa.

Jeste sa zakasnjenjem, ali da izjavim i ja nesto :)
Meni je najprakticniji Sms Backup +

Sve backupuje na gmail, i call log i poruke...
sto se ostalog tice, koristi dropbox i li google + i instant upload.

Ja sam namestio da mi se se sve odmah uploaduje na net i od onda ne brinem da li cu zagubiti telefon ili ce mu se nesto desiti ;)
 
@zechs
Jel koristis Endomondo ili Sports Tracker? Oni hoce da imaju neki proces u pozadini koji pali GPS sa vremena na vreme. Doduse ST pali GPS samo ukoliko si ti upalio aplikaciju od poslednjeg boot-a telefona, ako nisi nece se paliti ni njegov servis. Za Endomondo vec ne znam, nisam ga drzao dugo na telefonu pre nego sto sam ga obrisao :)
 
Moze li neko da mi preporuci aplikaciju za trcanje? Endomondo, Cardio Trainer ili nesto trece? Koja je najbolja?
 
Imam problem sa go sms. Naime na glavnom ekranu gde su naslovi poruka nemam ispisana imena već brojeve telefona, kako se ovo menja ?
 
Poslednja izmena:
@zechs
Jel koristis Endomondo ili Sports Tracker? Oni hoce da imaju neki proces u pozadini koji pali GPS sa vremena na vreme. Doduse ST pali GPS samo ukoliko si ti upalio aplikaciju od poslednjeg boot-a telefona, ako nisi nece se paliti ni njegov servis. Za Endomondo vec ne znam, nisam ga drzao dugo na telefonu pre nego sto sam ga obrisao :)

Nemam nista od tih aplikacija..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno