Šta je novo?

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Jap,

čak zasebno i skidam igru na steamu, SP i MP... mada, SP ne bi ni skidao nego ga je potrebno prvo pokrenuti jednom, da bi dobio mogućnost igranja MP.. Takodje u MOH nema balistike, i Frostbite radi odlično, nikada nisam imap primedbu na hit detekciju. (mada, nema ni destrukcije)
 
Jap,

čak zasebno i skidam igru na steamu, SP i MP... mada, SP ne bi ni skidao nego ga je potrebno prvo pokrenuti jednom, da bi dobio mogućnost igranja MP.. Takodje u MOH nema balistike, i Frostbite radi odlično, nikada nisam imap primedbu na hit detekciju. (mada, nema ni destrukcije)
Da,to za balistiku,posle BC2 nemogu da se naviknem u MoH-i da sa snajperom gadjam coveka u glavu,uvek gadjam malo vise!
 
BC BF fanovi ... nadjite svoju temu :)

ja sam pustio da se skida beta, javim utiske kasnije veceras
 
BC BF fanovi ... nadjite svoju temu :)

ja sam pustio da se skida beta, javim utiske kasnije veceras

A zasto bi trazili kada se Bf/BC maltane i ne pominje. Bar nista vredno pomena. Poredjernje endzina, gde je uz Frostbite/2 neminovno pominjanje Bc2/Bf3, nije stvar vredna opaske :)

Dobro, Gorgolije je malo zatsranio ali boze moj. Mlad je i neiskusan :D
 
Poslednja izmena:
EDIT: Najlepša igra na Unreal eng. mi je Mirror's Edge. Jedino tu nisam iz prve pogodio da je to u stvari UE.

Evo zašto :)

Mirror's Edge is a single-player first person action-adventure video game developed by EA Digital Illusions CE (DICE) and published by Electronic Arts

Mirror's Edge is powered by the Unreal Engine 3 with the addition of a new lighting solution, developed by Illuminate Labs in association with DICE.
 
Evo zašto :)

Mirror's Edge is a single-player first person action-adventure video game developed by EA Digital Illusions CE (DICE) and published by Electronic Arts

Mirror's Edge is powered by the Unreal Engine 3 with the addition of a new lighting solution, developed by Illuminate Labs in association with DICE.

To je to. :)

@G

Don't be a hater. Čekam utiske (dok ne stigne Wahadov cenovnik) :d
 
ih bre ljudi, nema hejta samo da se ne bi jos jedan topik pretvorio u raspravu da li je bolji bc ili bf

utisci :)

deluje totalno old skul! toliko da je i meni problem da se naviknem na odsustvo mnogih nekih sitnica (od kojih vecine zapravo ne mogu vise ni da se setim)... ok beta je ali ne mislim da ce se nesto promeniti... meniji i server browser, kao i font i loading screen su ... c produkcija... ne znam kolika je ekipa koja je pravila igru, ali zaista deluje kao iz 2001. godine :) nije to nikakva zamerka, jer zapravo sve radi i krajnje je funkcionalno, ali ne znam kako ce vecina to da primi

postoji lag sa misem (kao i u 90% pucacina novijih)
lag sa teksturama je tu
probijanje textura, ili upadanje u zid je tu
zvuk zna misteriozno da nestane
napucavanje u pocetku deluje teskobno, jer se nisani dosta sporo, pucanje sa boka je mozda i previse neprecizno.... par puta sam pucao iz ppsh na bukvalno 2 m idaljenog lika, koji se okrenu i roknuo jednim metkom iz kar-a

zvuk je ispod proseka... malo je zapravo bolji nego kada se gleda snimak sa yt-a.... doduse kada ga ima

mislim da se napucavanje nece svideti nikom ko se navikao na novije cod-ove, bc-e, moh-e.... retko kada vidis odakle i ko te je ubio, nema nikakvih indikatora, ni da li je bomba tu negde ( pri tom da spomem da uopste nije uocljivo kada neka granata padne blizu tebe, nebitno ko je bacio, saveznik ili protivnik)... kada si fatalno ranjen mozes da se zavijes bandagziras ako se naviknes na dovoljno sitna slovca koja te o tome obavestavaju... postoji i nekakav indikator koji je opet premalo uocljiv... on pokazuje ukoji si deo tela pogodjen... posto nisam igrao nikada RO, nemas pojma prvih 2 sata sta ti je cilj kada se ucita mapa... poneko na chatu vikne igrajte ljudi na objectives i to je to... voznja tenka je plitko zabavna ... trcanje ima nekakav los osecaj... kao da se sve presporo krece u odnosu na ocekivano... a opet u nekom momentu ti se cini da trcis prebrzo...

generalno nema nikakve lozacke muzike, ili nekih uzvika tvojih saboraca koji bi te pokrenuli, spektakularnih ekslopzija, zvuk metka koji ti prolece pored uveta, animacija je prosecna..... i tako nekakvi pokusaji filmskih efekata ne postoje... prosto deluje spartanski... ali i zarazno :) mislio sam da cu stici da odigram jos ali me je ipak dotuklo pivo sa drugarima :)

i da znalo je da secne ponekad na ovoj mojoj konfi u 1600 rezi na default podesavanjima... ima dovoljno grafickih podesavanja da bi ste optimizovali izgled na spram vasih mogucnosti

ovo je par subjektivnih misljenja posle samo sat mozda i malo vise igranja...

eto sutra ce biti malo konkretnijeg teskta, veceras sam mnooooogo umoran
 
Prokleti UE3, kad onako izgleda a ne radi kako treba.

Inace, u zadnje vreme sam se vratio na cod2 a ovo moze da dodje samo kao kec na deset.
 
Ono sto ce drzati ovu igru su MODOVI. Vanila se posle njih nece ni igrati.
Zivi bili pa videli.
 
Šta je ovo, igrač svetli ko da je anđeo, a u zatvorenoj prostoriji je....? Gledam live streaming nekog lika koji igra...
 
Bas sam pre neki dan instalirao RO da se malo prisetim kakav je osecaj. Sve sto je G!!! napisao za dvojku, vazi i za keca, osim problema sa zvukom. Lm, najveci problem ponovnog igranja RO mi je bio naviknuti se na kretanje, pucanje..ma na sve, a to ce biti problem i sa dvojkom ja mislim. Totalno je sve razlicito od svega sto se trenutno puca.
U Ro Mene najvise nervira odsustvo kill cam-a i odsustvo bilo kakvog indikatora na battlefield-u sta ti treba da radis tj, GDE to treba da radis, sto vidim da ce me nervirati i u dvojci :(

Kontam da ce se ova igra nekome ili svideti ili nece. Treceg nema. Kome se bude svidela, kovace je u nebesa, a oni drugi....

U svakom slucaju treba igri dati sansu i izdvojiti par sati za navikavanje. Posle toga, ili cete se primiti ko pelcer ili cete bezati od nje ko djavo od krsta. Steta samo sto nema nekog demo-a :(
 
pa da upravo to, nemam pojma ni kada ubijem nekog da li sam ga upucao... pogotovo ako je na nekoj vecoj daljini... a tek osecaj da neko puca na tebe ? to skoro da ne postoji... u najvecem broju slcajeva padnes mrtav samo kao da te grom udario :) na velikim mapama svi se ustekaju i pocinje smaranje :) ja potrcim provucem se negde okrenem se prema mojima i oni onda iznenadjeno krenu napred ...pa jbt samo ste mene cekali jel :) ali je dobar oseca kada se igra sa preko 20 igraca na po jednoj strani ! i kada se zavuces neprijatelju iza ledja i krenes da rostiljas po njima !


vidim dobijas i lvl-up nekakav... honor... oruzja... nemam pojma cemu sluzi posto nigde u igri ne pise

mapa je dole desno, i nije bas uocljiva... ja i dalje pojma nemam kako se igraju modovi ove igre, pratim moje i kontam osvajamo delove teritorija, ali kako konkretno ne znam... idem i pucam po nemcima :)

za sada izgleda da igra ne zasluju cenu koju ima zvanicno... ako bude moglo preko wahada da se uzme, to vec i moze da prodje... ili tipa sacekati da se okrpi dosta toga (mada je ovo i dalje beta jel tako )
 
Poslednja izmena:
Cekajte ljudi, kakav kill cam? Kakav indikator kad si nekog ubio? JEdan metak? Pa sta ste ocekivali? Ovo je RO. To se znalo sve od pocetka... Pucanje sa kuka je neprecizno jer metak ide tamo gde je uperena cev a ne po sredini ekrana kao kod drugih igara. RO se igra timski u squad-u sa VoIP-om. Bez toga se nece osetiti draz igre. Ko hoce lonewolfiing nek ne baca pare na ovo.
 
Upravo tako, ne razumem zašto ljudi očekuju CoD od ovoga :sceptic:
 
Vidi, koliko god ljudi keny@li po Kill camu, on je dobra stvar po gejmplej zato sto nece dozvoliti nekom da se zasteka i glumi ludilo nabijajuci sebi k/d a ustvari nista konstruktivno ne radi za tim. A ovo za pucanej iz boka, za to se slazem da treba da bude ovakvo kakvo je trenutno.

Jesu oni do kraja uspeli da implementiraju commo rose?
 
pa dobro kill cam nije neophodan, i u stvari postoji nekakav killcam ali ti pokazuje otprilike pravac odakle je metak dosao a ne ko te je i kako i na koji nacin ubio.... ali desi ti se da te ubiju a da ne znas i da su zapucali na tebe, zaboga ne znas ni da se pogodjen dok ne pocne da tamni ekran... okej naviknes se na to i pocnes da reagujes na vreme, ali sve to nije bas toliko uocljivo... pucanje sa kuka i treba da bude neprecizno, ali da ne pogodis coveka sa dva metra ili manje sa celim sarzerom ppsh, a doticni se okrene i upuca te :) malo je previse ... da mozes da pogines i tako sto te neko upuca kroz zid tek tako, zalutali metak neki valjda (pri tom nije napucavanje, nego setam ja tako podrumom i pljus ubi me zid :))

indikator da li si nekog upucao, jer je grafika takva da to nije uopste pregledno, na kraju krajeva postoji lista sa gornej desne strane ko je koga upucao, ali je nepregledna i sitna i naravno brzo se lista, tesko da ces preko toga skontati da li je taj na koga si bacio pola sarzera, bombu, ili si se napucavao iza kamenja mrtav ili je samo smugnuo ili ga je neko drugi upucao :)


ali pored svega, ima dobar filing, i meni prija, i lako cu se navici na neobicno kretanje, lag misa ce se ispraviti vec, grafika optimizovati... a za zvuk vec ne znam, ono je zaista smesno :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekih pozitivnih utisaka, sve sto si naveo je negativno, ali ovo ne mogu da verujem da ti zasecka na tvojoj masini, wtf?
 
@G!!!
Kad smo kod zvuka, kakvo je zvucno pozicioniranje? Da li mozes da odredis odakle pucanj dolazi, odakle trcanje dolazi i slicno?
 
pazte nisu to zamerke koje su gamebraking... najvise mana ima koje ce se ispraviti patchem ili u full igri... a ono sto je najbitnije - meni se igra RO2 :) samo navodim ako nekog interesuje kakve su razlike u odnosu na klasicnu AAA pucacinu i sta se moze ocekivati :)

zvucno pozicioniranje je odlicno! cesto se desava da mozes da skontas gde se sta desava... ali ne znam kako da opisem, posle AAA naslova zvuk deluje siromasno, i meni ce malo trebati vremena da se naviknem na to... napucavanje u jednom momentu zvuci dobro i solidno, i sledecem je presmesno... kao da se puca iz automatske peintbol puske :)
 
Čekaj G, polako, moraš se navići na igru i naučiti da koristiš hipfire u ovoj igri ;) . U tome i jeste poenta, terate da oštriš skill a ne da radimo CoD 360 offscope :)


Što se tiče kill kamere, moći će da se uključi/isključi u zavisnosti od servera. Obzirom da je ovo stara škola, server admin će imati ogromne mogućnosti pri setovanju servera. To ima na TW forumu odavno.

Meni je bitno da je ovo igrivo! I da engine ne ke*nja.
 
prijatelju ne ocekujem cod, ali isprazniti ceo sarzer bez nisanjenja sa pola metra u nekog i ne pogoditi ga je previse ;) kontam ja, hc oldskul teambased takticki ww2 shuter... al ici toliko daleko je malo preterano, ali ok to je stvar na koju se da lako navici ;)
 
ne pucas bez nisanjenja ;)


p.s. pricamo o beti, sve je to stvar balansa, a mozd ai kakvog baga
 
Sve što si naveo do sada je upravo ono što se očekuje od RO2 - čak je u nekim stvarima pojednostavljena da bi se privuklo što više novih igrača (a stari da se žale ;)). Stvar je u tome što je RO jedinstvena u ovakvom načinu gameplaya. Recoil se mora kontrolisati da bi nešto pogodio. Kod automatskih puški treba samo ispucati 2-3 metka na blizinu. Odmah se i u igri prepoznaju početnici kada se sretnu s iskusnijim igračima oči u oči - odmah panično ispucaju cijeli šaržer a ja u ruci imam K98 i ukinem te jednim metkom s boka (vjerovatno se odmah pitaju WTF). Nadam se da će gameplay ostati ovakav kakav jeste i da će ga još više otežati - kao u RO1. Što se tiče bugova, oni će biti ispravljeni vrlo brzo jer je TW tim vrlo ažuran po tom pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno