Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Prilozi

  • 36c80.jpg
    36c80.jpg
    339.7 KB · Pregleda: 126
  • 186588zh9.jpg
    186588zh9.jpg
    258.5 KB · Pregleda: 97
  • f2fd8.jpg
    f2fd8.jpg
    424.8 KB · Pregleda: 103
  • stalker_5.jpg
    stalker_5.jpg
    308 KB · Pregleda: 92
  • stalker_7.jpg
    stalker_7.jpg
    378 KB · Pregleda: 102
pa bas je muljava grafika.Jel to neko igra na LOW zbog neoptimizovanosti,ili je prosto ova igra "ruznija" od keca.Mada,ako ima dobru pricu i gameplay,oprastam sve..:)
 
Jel na onoj prvoj slici neka nova anomalija?
 
Poslednja izmena:
Grafika nije nimalo poboljsana, sto je bezveze, STALKER je izasao pre 2-3 godine skoro... Ima duplo lepsih igara sada.
 
Joj sto sam nezadovoljan, vozim golfa, mislim dobar je auto, al komsija vozi porshe.
Kakve veze ima sto tamo neke igre imaju x puta lepsu grafiku.
Grafika iz Stalkera i polunastavka (u kom je malo unapredjena) je sasvim dobra.
Ova iz Call Of Pripyata ce biti verovatno jos malo bolja nego u polunastavku.

Ko igra grafiku, nek ide da ubija vanzemljake u nevidljivom odelu :whip:.
Al ozbiljno...
 
Poslednja izmena:
Grafika nije nimalo poboljsana, sto je bezveze, STALKER je izasao pre 2-3 godine skoro... Ima duplo lepsih igara sada.

Nema u stalkeru nista "plasticno" lepo, bitna je atmosfera i gameplay koju igra daje.Sad kolko ima poligona i kakve su teksture je u drugom planu, bar za moj racun.Trenutno ima duplo lepsih novih igara, ali ne i toliko boljih ;).
 
Grafika nije nimalo poboljsana, sto je bezveze, STALKER je izasao pre 2-3 godine skoro... Ima duplo lepsih igara sada.

Pa? Uvek moze bolje/lepse/brze/kvalitetnije/optimizovanije. Medjutim u STALKER-u je uvek vazniji gameplay i atmosfera (i prica) od grafike, ona sasvim zadovoljavajuce se uklapa u sve to. Jeste da je vremesha i da druge igre izgledaju bolje ali jaka stvar. Meni je iskreno vaznije da svet bude duplo veci i da postoje bolji kvestovi, vise item-a i lokacija, vise novih zivuljki i inovacija po pitanju interfejsa/gejmpleja nego da bude ultra dopadljiva grafika.
 
Pa? Uvek moze bolje/lepse/brze/kvalitetnije/optimizovanije. Medjutim u STALKER-u je uvek vazniji gameplay i atmosfera (i prica) od grafike, ona sasvim zadovoljavajuce se uklapa u sve to. Jeste da je vremesha i da druge igre izgledaju bolje ali jaka stvar. Meni je iskreno vaznije da svet bude duplo veci i da postoje bolji kvestovi, vise item-a i lokacija, vise novih zivuljki i inovacija po pitanju interfejsa/gejmpleja nego da bude ultra dopadljiva grafika.

+1
 
^ +1

Lepo receno... Bas sam hteo nesto slicno da napisem ali je poenta ista. Ko zeli da gleda bolju grafiku neka ide i neka gleda dok neki vole da uzivaju u dobroj atmosferi, prici, igri...
 
Mislim stvrno, jooooooo,koji komntari.Grafika ovo , grafika ono, pa koja to igra ima bolju grafiku?KOJA?Bioshosk?Isto ko što ima Stalker dobru grfiku u SMP modu za SoC, samo mi nije jasno što su crtali kad se ništa nevidi.Kome texture realistične kad se ne vidi ništa i kad 80% igre da bi iole noramalo igrao moraš imati uključen night vision(a tada je grafika, hehehe , pa koja to igra od pre 10 godina nije bolja grafički od toga zelenog s..nja).Clear Sky je dobio laskavu titulu za najbolju grafiku ispred Crysis Warhead na E3 i nikom ništa."Novi" stalker u odnosu na predhodni ima , "kao poboljšanu grafiku" ali to je ipak grafika koja je "prevatiđena" još pre 108 godina i mnogo je smešna.Muka mi je od ovakih komentara.Ja priznajem da sam extremno pristrasan i da je Stalker za mene van svih konkurencija,ja je jednostavno ne stavljam u poređenje sa bilo kojim igrom, jer je ona nešto više od tog.Ali nerazumem kad neko kaže, ima igara sa mnooooogo boljom grafikom i onda ostanu živi, a ja se pitam a zažto ako uvažavaju mišljenje da je Bioshock(koju nisam odigrao jer mi ide na živce više nego DooM3)jedna od najboljih igara ikad, ali isti izvori kad kažu da je Clear Sky popio nagradu za najbolju grafiku, onda lupaju, platili ih Ukrajinci , namestili rezultat.Ne kažem ja nikom da je ćorav,ali št to kod grafike u Stalkeru nije dobro, šta?Grafički izraz?Specifičnost grafičkog prikaza, koji ja doživljavam da od početka nema ambiciju da bude hiper realističin niti fotorealističan, osim da ima specifičan grafički doživljaj.Mislim, pre svega unikatan.
 
Poslednja izmena:
Alo bre, ne diraj Bioshock :D, al ozbiljno. To je kvalitetna igra, sa veoma kvalitetnom pricom. Nema potrebe da uzdizes Stalker pominjuci Bioshock ;), jer to ne pije vodu. Nije Bioshock mindless, storyless fps, "on the contre" :).
A i Doom3 je ok igra, solidna horor pucacina, malo ih je solidnih iz tog zanra :).

kraj off-a
 
Alo bre, ne diraj Bioshock :D, al ozbiljno. To je kvalitetna igra, sa veoma kvalitetnom pricom. Nema potrebe da uzdizes Stalker pominjuci Bioshock ;), jer to ne pije vodu. Nije Bioshock mindless, storyless fps, "on the contre" :).
A i Doom3 je ok igra, solidna horor pucacina, malo ih je solidnih iz tog zanra :).

kraj off-a
Eto, šta sam rekao, ja o jednom, mračni o drugom, a glavna fora je, grafika bato do jaja, a mrak, ti si offfffff, skroz.Story line, ma daj, dedy, bolesno bre skroz.Bolesno pričom, a vizuelno gore od DooM3, mehanika , alo bre, tumaranje po mračnim hodnicima i to je sve..Igra, nad igrama, ali nije ovde priča o tome već o pojmu "dobra grafika", bar što se tiče mog komentara.Grafika + mrak , divno.Izražajno nema šta.
Stvarno nemam abiciju da pričam o "story line" za dotične igre jer ih nisam mogao, ali oprostite mi nisam mogao, ako moram, pokušaću ponovo.odigraću ako vi kažete, makar nikad Stalker ne zaigrao.Ali to je pričom i koncepcijom, za mene smor, užas, ne zbog mraka, niti ima šta da me tu prepedne.Koncepcija, tumaraj u mraku da nađeš "izlaz" 70% i ostalih 30% napucavnje sa nekim "likovima" koji tobože iskaču iz mraka, buuuuu, mrak , spodobe, pa daj bre, dali to ima veze sa hororom.Horor, to je nešto sasvim drugo, pitaj te Hičkoka(pokoj mu duši),malo ima mraka u njegovim filmovima.A horora, verovatno, za danjašnje doomađije nima.Hičkok je off.
I stvaro, nism imao nameru da pljujem po igri koja mi nije "lega" već apropro "legendarne" grafike da se osvrnem na taj momenat.Grafika, šta li to znači?
 
Poslednja izmena:
Nisam ja rekao da ne valja grafika nego da je bezveze sto je nisu skoro uopste poboljsali od pre 2-3 godine. Na primer meni lepo izgleda novi Call of Juarez u odnosu na stari, o takvim poboljsanjima pricam, naravno bitan je i gameplay i prica, ali zasto ne poboljsati malo i grafiku...

Izvinite sto sam vam uvredio igru, ali to je neko moje misljenje da igre treba da napreduju i graficki i na ostalim poljima.

I usput Bioshock je meni duplo bolja igra od Stalker-a, Stalker sam presao i prvi deo i Clear Sky po jedanput, a Bioshock jedno 3 puta, Bioshock je legenda prica je remek delo...
 
Poslednja izmena:
Pazi, novi CoJ ima krsh gameplay, upravo zato jer su vecinu vremena potrosili izradu engina. Istocni studiji (GSC i Techland u ovom slucaju) nemaju dovoljno kesa da bi pravili igre koje briljiraju na svim poljima. Nemaju ni mnogi zapadni.

To sto Blizzard i par njih moze sebi da dozvoli da pravi igru 5 godina ili da u razvoj ukljuci 500 ljudi (kao Rockstar) ne znaci da svi mogu tako.

Igre koje stizu iz istocne evrope su daleko bolje od svega sto stize sa zapada ako ih gledas iskljucivo kroz kvalitet/cena kostanja analizu. Oni (kao i mi) rade za kikiriki pa opet naprave igre koje su konkurentne zapadnim.
 
...Izvinite sto sam vam uvredio igru, ali to je neko moje misljenje da igre treba da napreduju i graficki i na ostalim poljima...

Onaj ko se vređa zbog toga što neko misli suprotno o njegovom favoritu od igre treba da ide na remont,jer svako ima pravo na svoje mišljenje.I rasprava je uvek dobrodošla dok ne dođe do vređanja.Onaj ko vređa isto treba da ide na remont.

I tačno igre bi trebalo da napreduju na svim poljima,ali su ipak storyline i atmosfera na prvom mestu :)
 
Ljudi koji u igri gledaju samo grafiku nisu mastoviti i ne mogu da se uzive u igru, al to su uglavnom polu casual igraci.
Glupo je porediti bioshock i stalkera, vrh su i jedna i druga, al svaka na svoj nacin.
 
Poslednja izmena:
Oni koji prate desavanja oko ove igre znaju zasto je grafika ovakva. Tu nema mjesta za kic. Pogledajte kako Zona izgleda u stvarnosti i sve ce vam biti jasno.

Clear Sky izgleda duplo bolje nego li SoC. CoP bi trebao graficki biti isti kao CS, uz manje korekcije i bolju optimizaciju.

O Bioshocku imate posebnu temu ;)
 
Eto, šta sam rekao, ja o jednom, mračni o drugom, a glavna fora je, grafika bato do jaja, a mrak, ti si offfffff, skroz.Story line, ma daj, dedy, bolesno bre skroz.Bolesno pričom, a vizuelno gore od DooM3, mehanika , alo bre, tumaranje po mračnim hodnicima i to je sve..Igra, nad igrama, ali nije ovde priča o tome već o pojmu "dobra grafika", bar što se tiče mog komentara.Grafika + mrak , divno.Izražajno nema šta.
Stvarno nemam abiciju da pričam o "story line" za dotične igre jer ih nisam mogao, ali oprostite mi nisam mogao, ako moram, pokušaću ponovo.odigraću ako vi kažete, makar nikad Stalker ne zaigrao.Ali to je pričom i koncepcijom, za mene smor, užas, ne zbog mraka, niti ima šta da me tu prepedne.Koncepcija, tumaraj u mraku da nađeš "izlaz" 70% i ostalih 30% napucavnje sa nekim "likovima" koji tobože iskaču iz mraka, buuuuu, mrak , spodobe, pa daj bre, dali to ima veze sa hororom.Horor, to je nešto sasvim drugo, pitaj te Hičkoka(pokoj mu duši),malo ima mraka u njegovim filmovima.A horora, verovatno, za danjašnje doomađije nima.Hičkok je off.
I stvaro, nism imao nameru da pljujem po igri koja mi nije "lega" već apropro "legendarne" grafike da se osvrnem na taj momenat.Grafika, šta li to znači?

A da ti prvo odigras igru, pa onda da lu..., ovaj onda da pricas :smash:.
Story line Bioshocka je na nivou najboljih filmova, gameplay je takodje odlican, jeste pojednostavljen u odnosu na System Shock 2, ali dobro. Story telling, sa druge strane, je mogao biti malo bolje odradjen. Igrac se pogubi tu i tamo.
Dakle, to je svima jasno koji su ovvu igru igrali, da je prica fenomenalna.
Sto se tice grafike, ona je takodje na vrhunskom nivou, svi koji su igrali igru se slazu sa tim.
Igra jeste na trenutke strasna, cak i jeziva, i to ce ti reci ljudi koji su igru igrali.
Sto se tice samog dizajna nivoa, tu si u pravu, doom-oliko okruzenje, ali da nije tako, igra ne bi bila ovako kvalitetna, sta si ti ocekivao open world igru ? U tom slucaju tesko da bi prica mogla biti ovako dobra i poslozena :).

Btw, meni je Stalker bolja igra od Bioshock-a ;), ali si ti promasio univerzum, tako sto si pokusao da nahvalis S, poredeci ga sa B.
Kao sto rekoh, to ne pije vodu :).

I off oko ovoga se zavrsava ovde :d.
 
Skinuo sam taj video od 79 mb. I stvarno je ovaj engine zaostao :d

Odlicno odradjen video!
 
@DeadManWalking
Ja mislim da si ti potpuno promašio univerzum a ne ja.Ja sam samo reagovao na paušalne ocene tipa "grafika je zastarela" i ništa nije unapređeno i svodi se na to da je grafika u Stalkeru najveća "rupa" a ostalo je donekle OK.Kao što je rekao Starac, samo godinu dana nakon prvog dela grafika je u CS drastično poboljšana, a to ne primetiti i tvrditi a nije ništa urađeno na poboljšanju grafike, to stvarno ne razumem.To sto kao kad bi rekao da grafika nije u HL2 episode one uopšte unapređena u odnosu na HL2.ili episode two u odnosu na epoisode one.A kako stoje stvari i treća epizoda će imati neka značajnij poboljšanja.Isti engin a izvlače max iz njega.
I ovi ukrajinci rade sličan posao i mislim da će i CoP biti znatno unapređen grafički u odnosu na CS.To se već može naslutiti iz ovih trejlera, naročioto ovaj zadnji.A i najave da će likovi i objekti imati mnogo više poligona i da se posebno puno radilo na facijalim animacijama likova , ako je za verovati najavama.No, nije daleko novembar, videćemo šta su uradili.
Pomenuo sam druge igre isključivo radi grafike.Uzdizanje grafike nekih igara poput te dve pomenute kao fenomenalnih i bez mana a DooM 3 engin je posle dužeg čekanja napokon doživeo promociju na otvorenom prostoru (Wolfenstein 2009) i nije bog zna kako položio ispit.Nije loše ali ništa posebo, za mnoge vrlo prosečno ili ispod proseka.Nijednom nisam rekao da su grafički loše odrađene te dve igre, naprotiv.Samo pitam a šta to nije uredu sa grafikom u Stalkeru da se stalno hvatate za nju, konkretno koje su mane grafike koja je eto, za neke kritičare najbolja u prošloj godini.
A Bioshock ću, obećavam ti , probati i po četvrti put da odigram, nadam se da ću imati živaca da je privedem kraju.Možda je čak i zavolim, mada teško jer sam i doom3 pokušavao da zavolim i najmanje 4 puta pokušavao da je dovršim ali najdalje što sam stigao e nekih 60%,jednostavno mi ne leže te vrste igara.Ima i u Stalkeru dosta mračnih deonica i karakondžula koje te zaskaćču iz mraka ili nije cela igra mrak i tumaranje po njemu.
 
meni ovakva grafika ide uz stalker a defenitivno stalker ne bi bio to sto jeste da izgleda kao crisys.
 
@DeadManWalking
Ja mislim da si ti potpuno promašio univerzum a ne ja.Ja sam samo reagovao na paušalne ocene tipa "grafika je zastarela" i ništa nije unapređeno i svodi se na to da je grafika u Stalkeru najveća "rupa" a ostalo je donekle OK.Kao što je rekao Starac, samo godinu dana nakon prvog dela grafika je u CS drastično poboljšana, a to ne primetiti i tvrditi a nije ništa urađeno na poboljšanju grafike, to stvarno ne razumem.To sto kao kad bi rekao da grafika nije u HL2 episode one uopšte unapređena u odnosu na HL2.ili episode two u odnosu na epoisode one.A kako stoje stvari i treća epizoda će imati neka značajnij poboljšanja.Isti engin a izvlače max iz njega.
I ovi ukrajinci rade sličan posao i mislim da će i CoP biti znatno unapređen grafički u odnosu na CS.To se već može naslutiti iz ovih trejlera, naročioto ovaj zadnji.A i najave da će likovi i objekti imati mnogo više poligona i da se posebno puno radilo na facijalim animacijama likova , ako je za verovati najavama.No, nije daleko novembar, videćemo šta su uradili.
Pomenuo sam druge igre isključivo radi grafike.Uzdizanje grafike nekih igara poput te dve pomenute kao fenomenalnih i bez mana a DooM 3 engin je posle dužeg čekanja napokon doživeo promociju na otvorenom prostoru (Wolfenstein 2009) i nije bog zna kako položio ispit.Nije loše ali ništa posebo, za mnoge vrlo prosečno ili ispod proseka.Nijednom nisam rekao da su grafički loše odrađene te dve igre, naprotiv.Samo pitam a šta to nije uredu sa grafikom u Stalkeru da se stalno hvataTE za nju, konkretno koje su mane grafike koja je eto, za neke kritičare najbolja u prošloj godini.
A Bioshock ću, obećavam ti , probati i po četvrti put da odigram, nadam se da ću imati živaca da je privedem kraju.Možda je čak i zavolim, mada teško jer sam i doom3 pokušavao da zavolim i najmanje 4 puta pokušavao da je dovršim ali najdalje što sam stigao e nekih 60%,jednostavno mi ne leže te vrste igara.Ima i u Stalkeru dosta mračnih deonica i karakondžula koje te zaskaćču iz mraka ili nije cela igra mrak i tumaranje po njemu.

Covek se naradio od pisanja, samo ne znam kakve veze ima ovo sto si sad napisao sa mojim prethodnim postom ?
Ja sam reagovao na tvoje pisarije o Bioshocku, nigde nisam rekao da je grafika u Stalkeru losa.
Tako da si opet promasio, dobro ne univerzum, al mozda zgradu, sta ti ja znam :d.
 
@DeadManWalking
Ja mislim da si ti potpuno promašio univerzum a ne ja.Ja sam samo reagovao na paušalne ocene tipa "grafika je zastarela" i ništa nije unapređeno i svodi se na to da je grafika u Stalkeru najveća "rupa" a ostalo je donekle OK.Kao što je rekao Starac, samo godinu dana nakon prvog dela grafika je u CS drastično poboljšana, a to ne primetiti i tvrditi a nije ništa urađeno na poboljšanju grafike, to stvarno ne razumem.To sto kao kad bi rekao da grafika nije u HL2 episode one uopšte unapređena u odnosu na HL2.ili episode two u odnosu na epoisode one.A kako stoje stvari i treća epizoda će imati neka značajnij poboljšanja.Isti engin a izvlače max iz njega.
I ovi ukrajinci rade sličan posao i mislim da će i CoP biti znatno unapređen grafički u odnosu na CS.To se već može naslutiti iz ovih trejlera, naročioto ovaj zadnji.A i najave da će likovi i objekti imati mnogo više poligona i da se posebno puno radilo na facijalim animacijama likova , ako je za verovati najavama.No, nije daleko novembar, videćemo šta su uradili.
Pomenuo sam druge igre isključivo radi grafike.Uzdizanje grafike nekih igara poput te dve pomenute kao fenomenalnih i bez mana a DooM 3 engin je posle dužeg čekanja napokon doživeo promociju na otvorenom prostoru (Wolfenstein 2009) i nije bog zna kako položio ispit.Nije loše ali ništa posebo, za mnoge vrlo prosečno ili ispod proseka.Nijednom nisam rekao da su grafički loše odrađene te dve igre, naprotiv.Samo pitam a šta to nije uredu sa grafikom u Stalkeru da se stalno hvatate za nju, konkretno koje su mane grafike koja je eto, za neke kritičare najbolja u prošloj godini.
A Bioshock ću, obećavam ti , probati i po četvrti put da odigram, nadam se da ću imati živaca da je privedem kraju.Možda je čak i zavolim, mada teško jer sam i doom3 pokušavao da zavolim i najmanje 4 puta pokušavao da je dovršim ali najdalje što sam stigao e nekih 60%,jednostavno mi ne leže te vrste igara.Ima i u Stalkeru dosta mračnih deonica i karakondžula koje te zaskaćču iz mraka ili nije cela igra mrak i tumaranje po njemu.

Ma pusti ti doom3, doom3 i bioshock ko dupe i oko, bez preterivanja.Greota da ne odigras bioshock :).I da stalker soc i te kako ima jezivih deonica , psi emiter ...
 
Nazad
Vrh Dno