Šta je novo?

Kurirske službe

Prvo pošalješ njima zahtev za naknadu štete, pa ako ne ide, možeš da ih tužiš i u tužbenom zahtevu priložiš dokaze koliku si štetu pretrpeo zbog neuručivanja paketa. Manje-više gubljenje vremena.
 
Hmm, zar ne postoji neki Zakonski rok o isporuci ? :trust:
Nismo valjda tolika " Banana" od Drzave da ne postoje neki Zakonski rokovi za transport :S::smash::smash::smash::rtfm:
 
Meni prijatelj rekao da je isao u Bex-ov magacin po posiljku jer mu je kasnila posiljka par dana. Kad je otisao tamo ( ima 20 km do magacina u jednom pravcu jer nije iz grada) rekose mu da imaju problem, da im je par kurira u kratkom roku dalo otkaz i da nema ko da vozi... Jos mu uredno naplatili postarinu. Sad treba da ide ponovo po posiljku ali mu rekose da nece nista platiti kao...
 
Hmm, zar ne postoji neki Zakonski rok o isporuci ? :trust:
Nismo valjda tolika " Banana" od Drzave da ne postoje neki Zakonski rokovi za transport :S::smash::smash::smash::rtfm:
Verovatno ima negde kad kuriri daju one papirice...
Recimo u aplikaciji od daily expressa, kad im saljes poziv imas da stikliras vrstu usluge, danas za sutra ili danas za danas, u zavisnosti od toga ti i naplate... Samim tim sto su ti naplatili uslugu tipabdanas za sutra, znaci obavezuju se da tako i bude...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Verovatno ima negde kad kuriri daju one papirice...
Recimo u aplikaciji od daily expressa, kad im saljes poziv imas da stikliras vrstu usluge, danas za sutra ili danas za danas, u zavisnosti od toga ti i naplate... Samim tim sto su ti naplatili uslugu tipabdanas za sutra, znaci obavezuju se da tako i bude...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Nema te opcije na online zakazivanju kod BEX-a (stikliranje danas za sutra) ali na sajtu Poste sam procitao da je zakonski rok isporuke maksimalno 5 dana u naj udaljenijoj regiji u nekoj od opstina na koju se dostavlja.
Sad ako je zakon propisan za PTT toga moraju koliko mi se cini pridrzavati i sve ostale kurirske sluzbe.
 

Prilozi

  • Screenshot_20171120-083114.png
    Screenshot_20171120-083114.png
    152.1 KB · Pregleda: 99
  • Screenshot_20171120-083121.png
    Screenshot_20171120-083121.png
    126.5 KB · Pregleda: 97
  • 1.JPG
    1.JPG
    118.9 KB · Pregleda: 93
AKS paketi predati 16. i 17. uglavnom još uvek nisu isporučeni. Jedan od 16.11. je dobio status "Unet povrat", još uvek čekam da mi jave iz AKS šta to znači.
Većina paketa je dva puta išla na isporuku, ali nisu isporučeni. A neki su već u 14h dobili status "Vraćeno u magacin".

AKS kurir mi juče kaže da uglavnom ne preuzimaju pakete sa adresa gde nisu ranije odlazili tj. nove adrese/pošiljaoci. U petak me je pitao da li imamo kašnjenje sa isporukama, jer je bilo dosta problama, ali tog trenutka je kod nas sve bilo OK.
 
izgleda da je sve stabilno sa postom sada... stigla mi je upravo posiljka koja je poslata juce.
 
Da, i ja sam danas bio i sa postarom i sa kurirom PE
Ljudi kaze nece da strajkuju, imaju porodice i ne zele otkaz, ali kazu da ima grupa koja strajkuje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja juce bio do poste da posaljem i radnica mi rekla da ne saljem jer ne garantuje da ce stici danas posto mi bilo hitno,kaze da su kasnili sa isporukom nekoliko dana. Odustao i poslao Royalom...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Poslao nekoliko paketa od završetka štrajka Post Ekspresom iz BG u različite gradove SRB, svi stigli na vreme (sutradan).
 
Strajk nije zavrsen...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Štrajk je zvanično danas tek počeo, barem sam ja tek danas čuo u vestima o štrajku (Hit radio)...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mi smo imali žurku sa AKS juče i danas. Pola radnog vremena sam potrošio jureći pakete. Danas na zahtev primaoca slali na Post Express, pa cemo sutra da vidimo.
 
Svi Post Ekspres paketi poslati juče stigli uredno danas (iz BG ka raznim gradovima). Do sada nijednom Post Ekspres nije kasnio ni dan.

Sem što su daleko poslovniji od drugih i drže se rasporeda, jedini nude zavidan komfor da se paketi mogu predati u bilo kojoj pošti, dok i primalac može da traži isporuku u pošti ili svakako da podigne u svojoj pošti ako nije bio na kućnoj adresi. Ovu fleksibilnost niko ni blizu ne može da ponudi. [emoji3]
 
rekose mu da imaju problem, da im je par kurira u kratkom roku dalo otkaz i da nema ko da vozi...
Otisli na sljaku u Nemacku. Isto voze ali ne uzimaju lovu i imaju 1500e startnu platu.
 
Koga interesuje...

Poslao sinoć paket PostExpress-om, maločas stigao u Smederevo primaocu, iako sam prilikom slanja paketa dobio info na šalteru pošte da će isporuka biti u petak.

Tako da, situacija se izgleda stabilizovala ili se makar stabilizuje.
 
Štrajka nije ni bilo, tj neuspešan je.
Paketi idu normalno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Malo off topic ali ne znam za bolju temu.. Da li mi treba licna karta za slanje novca postnet-om? Znam da treba za preuzimanje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne treba ti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AKS oborio rekord, 13 dana za isporuku paketa!
Lokalni kurir, inače korektan momak, osim što baca pakete kao i svi AKS-ovci, doneo otkup (14 dana od slanja), vidi Post Express kese na mestu gde preuzima pakete i kao nadrkao se, otišao ljut. A on je jedan od najboljih iz AKS.
Ne znam da li rade na procenat ili šta, ali i on koji je po meni svetla tačka AKS-a ispade nekulturan i neprofesionalan.
 
Zeni je trebao paket da stigne prosle nedelje, Aksom. Kurir je uredno nazvao, ali nije mogao kako kaze da se popne gore. Jer nije mogao da parkira, zena zbog dvoje male dece opet nije mogla sici dole. Sutra dan potpunonista situacija. Na kraju se paket vratio posiljaocu, koji je isti paket prosledio sa Post express. Koji je sutra dan zvonio na interfon, zena je otvorila, ali je lik ubacio samo papir u sanduce. Zena ga je pozvala na telefon, gde je rekao da ne moze svakoga da zove i prekinuo slušalicu. Kako ne rade ponovnu dostavu, otisla je licno do poste po paket. Nedelju dana je trajala cela saga.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Staklo za kabinu preko kurirske? Fantazija :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni Post Ekspres kurir bar poslednjih 10 paketa nije urucio, vec je ubacio u sanduce. Istina, interfon mi ne radi (cimanje mi da ga samo zbog PE popravljam), ali svakako uspeva da udje u zgradu ako uspeva da ubaci papiric u sanduce.
S druge strane, znam da svi kukaju na AKS, i verujem da je zaista losa sluzba, ali kurir za moj reon je skroz korektan, nikad nikakav problem s njim, cak se jednom i vratio nakon 10 minuta kada smo se mimoisli. Smesan lik sa ufitiljenim brcicima, ali dovoljno pametan da izracuna da mu je jeftinije da se vrati dok je blizu, nego da sutradan ima paket vise u kruzenju.
 
Sad me interesuje kako funkcionišu kurirske službe u uređenim državama gde ne možeš kao kod nas da ostaviš auto gde hoćeš na "2 minuta"?

Palo mi na pamet na konto ove priče o parkingu.
 
Kurir sto se moje ulice tiče, moze parkirati na ulazu u zgradu. Retko ko izlazi odatle

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno