Šta je novo?

LC Power 6600

dejan87dex

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2007
Poruke
11,779
Poena
580
Danas uzeo owo napajanje,600w snage,12cm vent,na kutiji pishe Super Silent Series - mogu rechi to i opravdava,Air flow 50%,Noise Reduction 60% itd da nehwalim wishe. MENE LICNO ZANIMA,MADA NEPISE NIGDE NA KUTIJI,DALI IMA ONE ZASTITE OVER VOLTAGE,OVER CURENT . . .kako se wech i zowu,narawno i shta mislite generalno o LC-U,tj ovom napajanju.
 
Imam ja jedno isto takvo kuci, i sta reci da lepo radi i da se ne cuje i ne zagreava uopste, ali opet, nisam ga ozbiljno opteretio, pa da ne tronjam dzabe. Trebalo bi da ima te zastite, ali nisam siguran, neko je ovde na forumu rekao da nema.
 
Ja imam ovo iz potpisa vec dve i po godine,a racunar gasim samo kad odem na more.Nikakve primedbe nemam,a vadio sam ga 100 puta da probam kod nekog racunara gde sumnjam na napajanje i jos uvek sljaka.Nameravam uskoro da kupim novo,bice to takodje LC,model prophecy od 750w modularno, na testovima se pokazalo kao super stabilno,a ubedljivo je jeftiniji od slicnih brendiranih,tako da ce mi ovo napajanje iz potpisa ostati kao testno van kucista.
 
Ima sve zastite

Danas uzeo owo napajanje,600w snage,12cm vent,na kutiji pishe Super Silent Series - mogu rechi to i opravdava,Air flow 50%,Noise Reduction 60% itd da nehwalim wishe. MENE LICNO ZANIMA,MADA NEPISE NIGDE NA KUTIJI,DALI IMA ONE ZASTITE OVER VOLTAGE,OVER CURENT . . .kako se wech i zowu,narawno i shta mislite generalno o LC-U,tj ovom napajanju.

drugim recima nemoj da brines .. "informacije" koje se sire su sve drugo sem proverene...
 
aj kad kupish prophecy javi prve utiske (kakvu buku pravi, i ovako fizucki, cvrstina konektora i to), posto bi ga i ja pazario... kolika je garancija za njega? Ima li negde review?
 
Poslednja izmena:
Ja imam LC6600GP v2.3, prava mala furuna kad se optereti :D
Konfiguracija je iz potpisa. Temp procesora u igrama mi je skocila za oko 10 stepeni od kad sam 3650 zaminio sa 4850, samo zato sto je je vazduh tolko topliji zbog napajanja. Problema u stabilnosti nema, samo napajanje posle jedno 2-3 sata stalkera je vruce na dodir.
 
Ja imam LC6600GP v2.3, prava mala furuna kad se optereti :D
Konfiguracija je iz potpisa. Temp procesora u igrama mi je skocila za oko 10 stepeni od kad sam 3650 zaminio sa 4850, samo zato sto je je vazduh tolko topliji zbog napajanja. Problema u stabilnosti nema, samo napajanje posle jedno 2-3 sata stalkera je vruce na dodir.

Stavi ventilator odmah ispod kartice da izbacuje vruc vazduh napolje i problem resen.
SILENT napajanja su tako konstruisana da se greju i budu tiha.
Ako hoces da ohladis napajanje promeni ventilator ili stavi jos jedna da duva direktno u ventilator napajanja.
 
Poslednja izmena:
aj kad kupish prophecy javi prve utiske (kakvu buku pravi, i ovako fizucki, cvrstina konektora i to), posto bi ga i ja pazario... kolika je garancija za njega? Ima li negde review?
ok,ali necu skoro
 
Imam isto napajanje iz naslova pa me interesuje koja grafulja je maksimum za ovo napajanje? Dali bi moglo da izgura GTX 260 216?
 
Imam isto napajanje iz naslova pa me interesuje koja grafulja je maksimum za ovo napajanje? Dali bi moglo da izgura GTX 260 216?

Moglo bi bez problema. Ako nemas 4 harda i masno oc-ovan quad core, opusteno ide.
 
Naisao sam na dva LC 6600 napajanja.

Jedno je LCPOWER LC 6600 SuperSilent 600W a drugo LCPOWER LC6600GP SilentGiant 600W.

Koliko sam mogao da vidim razlikuju se samo po 6-pinskom PcI Express konektoru.
Drugo napajanje ima 2 a prvo samo jedan.

Da li neko zna,da li je to jedina razlika,ili se jos razlikuju i po buci koju prave.
Mislim,ono silentgiant mocnije zvuci od supersilent!
 
Poslednja izmena:
Silent Giant serije imaju 140mm fan naspram 120mm kod obicnih, tako da je bolje ici na drugo. ;)

ovo
 
Poslednja izmena:
@c-p-r

Da,u pravu si,na sajtu na kome sam gledao da ga pazarim,greskom su napisali da oba modela imaju fanove od 120mm.
 
Samo da potvrdim da je 6600GP stvarno tih, 14cm fan odradjuje svoj posao :)
 
Koliko sam mogao procitati u testovima "jacih" napajanja, LC Power se dosta korektno pokazao. Stabilnost napona u zavisnosti od opterecenja,brum,zastite,itd.
Ali su im zamerili vece zagrejavanje [kao posledicu nesto slabije efikasnosti, tj, stepena iskoristenja] i buku 140mm ventilatora. Konkretno je rec o jedan korak jacim modelima, LC8700 Hyperion [700W] i LC Power Arkangel [850W].
Ja sam imao par slabijih modela [5400] sa 120mm ventilatorom i pokazala su se vise nego dobro.
 
U nazivu iim pise slinetgiant,mislim da bi po tome trebalo zakljuciti da su tihi!
 
Ti modeli gore navedeni se i nisu nesto pokazali...kao ni Tt,Chief itd. pakovanja istih ali ovo je drugacija serija.
 
c-p-r

Na koju seriju mislis kada kazes,"ali ovo je drugacija serija"?

Sta ti preporucujes,kupiti ili nekupiti SILENTGIANT?
 
Poslednja izmena:
Mislim na ove Arkangel i Hyperion... a drugacija serija se odnosila za ove Silent Giant modele.

Ja bih uzeo 6600 GP Silent Giant sada da sebi uzimam a ako je cena ~50e. :)

Inace ja imam 6550 G isto Silent Giant serije, i vent je zaista neprimetan iako je napajanje vec matoro. ;)


http://www.lc-power.com/images/upload/pdf/power_187.pdf Posle toga neki Cors na Seasonic platformi jedino... ja bar.
 
Poslednja izmena:
Masina je iz potpisa, imam nameru uskoro da menjam CPU - od prijatelja uzimam Q6600 koji je on koristio na Maximus Formuli na 3,5Ghz.

Narucio sam 6600GP, posto mislim da mi je napajanje iz potpisa preslabo za quad.
Da li ce ovo novo moci da izgura "novi" proc. "masno overklokovan" (preko 3Ghz).
 
Poslednja izmena:
meni je sve overclockovano i sve lepo pici,komp iz potpisa
 
za ljude koje interesuje kakvo je Prophecy 8750 napajanje:veoma je tiho,cvrste je konstrukcije(tesko ej ko tuc,) ) a i kablovi su dodsta kvalitetni,tera masinu iz potpisa a da se ne zagreje,jedina mana po meni je malo poveca duzina kablova mada je to dobro za high tower kucista & napajanje je modularno pa mozete staviti samo kablove koji vam trebaju.A o izgledu kad se prikljuci i da ne govorim:D
 
Poslednja izmena:
Heh!

Danas uzeo owo napajanje,600w snage,12cm vent,na kutiji pishe Super Silent Series - mogu rechi to i opravdava,Air flow 50%,Noise Reduction 60% itd da nehwalim wishe. MENE LICNO ZANIMA,MADA NEPISE NIGDE NA KUTIJI,DALI IMA ONE ZASTITE OVER VOLTAGE,OVER CURENT . . .kako se wech i zowu,narawno i shta mislite generalno o LC-U,tj ovom napajanju.

ja uzeh LC Power 6560T TITAN _ 560W (ali pravih), te zato i kosta 5200din.
Sertifikovano je za SLI konfiguracije, ne cuje se, hladno skroz. Prezadovoljan sam.
Probao sam i LC 5550, 6550, 6600 i sa svim od LC-a sam bio zadovoljan...
:type:
 
Poslednja izmena:
ja uzeh LC Power 6560T TITAN _ 560W (ali pravih), te zato i kosta 5200din.
Sertifikovano je za SLI konfiguracije, ne cuje se, hladno skroz. Prezadovoljan sam.
Probao sam i LC 5550, 6550, 6600 i sa svim od LC-a sam bio zadovoljan...
:type:

Taj LC nema vise od 400w.
 
Ako je to rekao chovek koji je detonirao svoje napajanje iz chiste radoznalosti, verujmo mu.

:wave:
 
Ja mu verujem

:smoke:
Ako je to rekao chovek koji je detonirao svoje napajanje iz chiste radoznalosti, verujmo mu.

:wave:

Mada je zanimljivo da vecina onih koji su imali ili imaju LC Power napajanje nema primedbi na njih, cak su ,za cudjenje, i zadovoljni...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno