Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Danas iso lik od vrata do vrata kod mene uz zgradi nudi bolje uslove za SBB mislim nije mi nista tacno reko posto sam ga odmah iskuliro i reko da sam podpisao sam MTSom, tj prvo me je pito kao sto sam odusto da zapisu ko im je uzeo musteriju, bolje da sam reko VIP ili ORION sad ce da pritisnu telekom da jos vise sroza pnudu :(
 
Синоћ око 12h је ком мене било аутоматско ажурирање софтвера рисивера, у току програма сам од себе је почео да се ажурира, рисивер скоро никад не гасим, само тв. Таман сам помислио да ће променити изглед менија, лого или шта већ, изгледа да је све исто. Мислим да је ово први пут да сам видео ажурирање софтвера, канали су се више пута ажурирали.
Још код неког?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
..Таман сам помислио да ће променити изглед менија, лого или шта већ, изгледа да је све исто..

Ah steta bas sto nisu tako vazne stvari promenili.. :)
 
Isto dobio azuriranja na oba risivera. Nemam blage sta su promenili!!!!!
 
Ah steta bas sto nisu tako vazne stvari promenili.. :)
Пази, мени би значило да промене изглед менија, односно конкретно сам мислио да побољшају EPG. Да бар убаце опис филма, улоге, кад је нека серија да пише која је епизода...
Мени је интернет брз и углавном стабилан, канали ок.
Причам за моје потребе. Недостаје ми само 72 сата уназад.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
EPG nema mnogo veze sa softverom settopbox-a. to oni namerno osakate, pa je isto i onima sa CAM modulima.
 
Ima li neko da ima tri cetiri razdelnika i da mu je modem na kraju, kolika je brzina na testu koliko se gubi od prave zagarantovane(placene )brzine
 
Da, opadne brzina ako si se igrao sa razdelnicima, te nemoj da se cudis. Zlatno pravilo da modem ide odmah posle glavnog razdelnika u kuci da ima sto manje gubitaka u signalu.
 
Da i onda zeza kada se ide wifi signalom,koliko se gubi ako je brzina 100,sta da radimo da sto manje gubi signal
 
Poslednja izmena:
Pa ako si dobio novi modem, sa 5 GHZ ne bi trebalo da imas gubitaka. Ako ti je presudno da imas brzinu, koristi kabl.
 
Imamo taj novi modem i od brzine 100 na testu ne moze da izbije ni 30 a nema ni puno pregrada od kompjutera do modema,koliko bi izgubilo da idemo preko 3 razdelnika pa kablom direktno
 
Vrlo moguce da je neki spliter zakazao, i da pravi smetnje. Zovi ikomovu podrsku, neka oni isproveravaju, na kraju krajeva plati da ti zamene falican spliter.
 
Koliko ja razumem, čovek nema splitere već pita kako bi bilo da stavi splitere pa na kraju modem. To nemoj da radiš jer će doći do pada kvaliteta signala. Modem ostavi gde jeste a onda mrežni kabl iz modema/rutera u komp. Samo tako ćeš imati punu brzinu. Za wi-fi brzine od 100mbita ti je potrebno ulaganje u kvalitetan ruter.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako sam ja razumeo je da ima 4, 5 splitera i da mu pada brzina sa 100 na 30 mbps. U svakom slucaju dobio je preporuku sta da uradi.
 
Kada skeniram kanale na IKOM, default vrednosti na TV-u su od 338000 do 5xxxxx. Na digitalnoj mi nadje 62 kanala, a na analogno nešto manje. Koji opseg da podesim da skenira?
 
Od 306MHz pa do 522MHz, ako imas i HBO/Cinemax onda moras da skeniras do 738MHz.
 
Pustio sam 306 do 738 i našao je 65DTV, 12 radio i 54 analogna. Onda sam pustio da skenira ceo opseg koji može da skenira i počeo je negde ispod 100k I našao je 62, 11 i nisam video koliko analognih.

Stvarno retko uključim TV i skeniranje sam radio jer nemam Animal Planet, a zakleo bih se da smo ga pre imali. Pre nekoliko godina :)
 
Pustio sam 306 do 738 i našao je 65DTV, 12 radio i 54 analogna. Onda sam pustio da skenira ceo opseg koji može da skenira i počeo je negde ispod 100k I našao je 62, 11 i nisam video koliko analognih.

Stvarno retko uključim TV i skeniranje sam radio jer nemam Animal Planet, a zakleo bih se da smo ga pre imali. Pre nekoliko godina :)

Animal u DTV je na karticu [emoji383]
Na 322 MHz
SR 6900



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pustio sam 306 do 738 i našao je 65DTV, 12 radio i 54 analogna. Onda sam pustio da skenira ceo opseg koji može da skenira i počeo je negde ispod 100k I našao je 62, 11 i nisam video koliko analognih.

Stvarno retko uključim TV i skeniranje sam radio jer nemam Animal Planet, a zakleo bih se da smo ga pre imali. Pre nekoliko godina :)

Dosta stvari su pre jedno godinu (koliko me secanjue sluzi) dana stavili pod katanac... Morao si da uzmes karticu sa onim paketom od 100RSD da bi gledao prosireni paket. Evo ovde imas raspored kanala: http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/07/01-beograd-Digitalni-Sheet-10_jul-2017.pdf


edit. moja greska, ipak je dosta kanala iz paketa DIGITALNA pod katancem, tako da ipak nemamo punu listu FTA kanala.
 
Poslednja izmena:
Da, nemam tu karticu,direktno na TV.
Animal nema na analognoj? Kod mene ga nije našao. I imam manje analognih nego digitalnih kanala. Svako skeniranje nadje različit broj kanala.
 
Hvala za info.
Ne znam zašto sam mislio da imamo bar 80+ kanala.
Nekada sam imao i Animal Planet i Arena Sport. Izgleda da sam baš dosta stvari usput propustio...što verovatno i nije tako loša stvar :)
 
Hvala za info.
Ne znam zašto sam mislio da imamo bar 80+ kanala.
Nekada sam imao i Animal Planet i Arena Sport. Izgleda da sam baš dosta stvari usput propustio...što verovatno i nije tako loša stvar :)

Arena sport je ukinuta jos 01.02.2016.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@PJ Nema na cemu!
Ne pratim analognu uopste, digitalnu po nekad pogledam... Ali nisu mnogo kanala izbacili u poslednjih nekoliko godina (iz analogne... u digitalnoj su stavili pod katanac dosta kanala, pisalo se ovde na temi), 2015. je bilo 58 kanala (ako sam dobro izbrojao) https://web.archive.org/web/20151201033334/http://www.ikom.rs:80/kablovska-tv-ponuda/ i evo 2016 u Novembru je bio Animal planet https://web.archive.org/web/20161121074537/http://www.ikom.rs:80/kablovska-tv-ponuda/ Znaci izbacili su ga negde posle NG?
 
Zna li neko dokle se stiglo sa prebacivanjem na SBB kada ce da rade Zarkovo oko Vera
 
Не ради ми интернет, пар дана сам имао кратке прекиде на Wi-Fi, а од данас више не ради. Звао сам их, рекли су да модем није на мрежи, рецимо да је модем неисправан, већ су мењали модем бар два пута због квара.
Које сад модеме деле, тренутно је Cisco. На тел 3 пакету сам

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno