Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

-----------------------------
Здраво, исто тако иком net овде делује пуно боље након унапређења. Да ли могу да те замолим да ми кажеш ако имаш стари модем који је, која је сад верзија софтвера(пошто ми се чини да је на мом враћена једну уназад) и ако може слика главних параметара мреже? (оно RF parameters) како бих могао да упоредим са својим сада. Хвала.

Izvoli
 

Prilozi

  • 3208.jpg
    3208.jpg
    184.4 KB · Pregleda: 199
Захваљујем се. Није исти модем али сам поред оног што ме је интересовало у вези враћања верзије фирмвера/софтвера добио податке које сам хтео.
Смешно је што данас 20.11. када као завршавају неки део Врачара нет опет ради слабије, и наравно опет промена на модему - ових дана је био један rf upstream само укључен и показивало неке безвезе податке за снагу за downstream али је радило без грешке све. Сад опет враћено на 4 up, и даље неки безвезе подаци за снагу rf down... Видећу неки рестарт шта ће показати.
Иначе тај power level od 8-9 уопште није добар, а имао сам сличан понекад.
 
Da li je neko uspeo da vrati dinamicku javnu IP adresu posto su ga prebacili na NAT?
Meni rekose da nemaju mogucnosti i pozivaju se na SBB tehnicke uslove, da nisu prekrsili ugovor.
Zanima me sto bi se mene ticali SBB uslovi, kad ja koristim IKOM mrezu, njima placam racun, sa njima imam ugovor?

tnx!
 
Zato sto je Ikom kupio Sbb i on je vecinski vlasnik Ikoma i sad koristis infrastrukturu Sbb-a.

TT
 
Verovatno je jedini način da doplatiš za statičku IP adresu.
 
Ово је страшно шта уради NAT, тек сад схватам што онолики људи луде. Ако не скину ову глупост ја сигурно прелазим на другог провајдера. :mad:
 
Pozdrav dobri ljudi :) pratim ovu temu već neko vreme, al' da postavim pitanje jer me zanimaju najnovija iskustva drugih sapatnika sa IKOMa :D

Korisnik sam Ikomovog interneta i televizije već godinama, bez ikakve ugovorne obaveze. Mnogi korisnici su spominjali da prilikom prelaska na nove pakete nisu hteli da im daju prvih 6 meseci po 999 dinara kao što piše na sajtu "za nove korisnike". Zanima me da li je neko probao da otkaže uslugu na par dana kako bi se mogao voditi kao nov korisnik? :d
 
. Zanima me da li je neko probao da otkaže uslugu na par dana kako bi se mogao voditi kao nov korisnik? :d

Ne mere to tako bralee, nisu ni oni sisali vesla... Period izmedju otkazivanja ugovora i potpisvanja novog kao novi korisnik mora da bude minimum 6 meseci ili mozda cak godinu dana
 
Pozdrav dobri ljudi :) pratim ovu temu već neko vreme, al' da postavim pitanje jer me zanimaju najnovija iskustva drugih sapatnika sa IKOMa :D

Korisnik sam Ikomovog interneta i televizije već godinama, bez ikakve ugovorne obaveze. Mnogi korisnici su spominjali da prilikom prelaska na nove pakete nisu hteli da im daju prvih 6 meseci po 999 dinara kao što piše na sajtu "za nove korisnike". Zanima me da li je neko probao da otkaže uslugu na par dana kako bi se mogao voditi kao nov korisnik? :d
-------------------------------------------------

Не може, чак иако је друго име некога ко живи са тобом на истој адреси.
Имаш акције до децембра за старе кориснике(читај икомове) који пређу на СББ
да неко време плаћају стару цену пакета, ево ти линк па се нађи у које спадаш :

http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/11/ikom_standardni_akcijski_cenovnik_11_2017.pdf

Мада после ове глупости са увођењем NAT-a који не утиче на везу само у главама оних који исти уводе не знам шта бих ти предложио...
 
Ikom flat 3
6d6f587eda595ca99dca897263e4e4cb.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Нисам сигуран да разумем твој пост изнад, ако мислиш да ће ти то показати нешто од оног о чему људи данима причају на иком и сбб форумима,
неће. Ево да се увериш ово је тренутно од мене:

SBB koci.png
 
Mogu li negde da vidim koje kanale bi trebalo da imaju stari ikom paketi? Sada na sajtu nalazim samo SBB pakete.
 
Ћао,
ја имам уговорну обавезу са ИКОМом до Јула следеће године (тб, нет, телефон), но сада бих прешао на неки од Три голд пакета, па имам дилему да ли да узмем ГОЛД или ГОЛД екстра..
Не могу да нађем информацију о томе шта је pick-box који је у екстра пакету, па ако неко може да ме просветли био бих захвалан.
И још једно питање, јел видљива разлика 60/4 и 100/6 интернету. Син хоће да има стреам уживо, па јел ових 2Кб уплоада вреди?

Овде стоји:
http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/11/ikom_standardni_akcijski_cenovnik_11_2017.pdf
да као постојећи ИКОМ корисник, првих 6 месеци добијам по промотивној цени, тј цена је умањена за 1980 динара, а других 6 месеци цена је умањена за 390 динара, а само једну годину пуну цену која је наведена у оквиру пакета и ово важи до 31.12.2017 године.

Нађох на СББ најсту да је pick-box фазон видеo клуба.. Да ли ако узмем екстра пакет имам на свим телевизорима у кући опцију да враћам уназад и пицк боџ да гледам?
 
Poslednja izmena:
Ћао,
ја имам уговорну обавезу са ИКОМом до Јула следеће године (тб, нет, телефон), но сада бих прешао на неки од Три голд пакета, па имам дилему да ли да узмем ГОЛД или ГОЛД екстра..
Не могу да нађем информацију о томе шта је pick-box који је у екстра пакету, па ако неко може да ме просветли био бих захвалан.
И још једно питање, јел видљива разлика 60/4 и 100/6 интернету. Син хоће да има стреам уживо, па јел ових 2Кб уплоада вреди?

Овде стоји:
http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/11/ikom_standardni_akcijski_cenovnik_11_2017.pdf
да као постојећи ИКОМ корисник, првих 6 месеци добијам по промотивној цени, тј цена је умањена за 1980 динара, а других 6 месеци цена је умањена за 390 динара, а само једну годину пуну цену која је наведена у оквиру пакета и ово важи до 31.12.2017 године.

Нађох на СББ најсту да је pick-box фазон видеo клуба.. Да ли ако узмем екстра пакет имам на свим телевизорима у кући опцију да враћам уназад и пицк боџ да гледам?

Uz taj paket dobijaš 1 Set-top box za digtalnu tv ponudu kanala + 3 analogna stim da je taj 3 isto ovaj digitalni a uz doplatu od 290 din mesečno po televizoru možeš da imaš sve što imaš i na 1 Set-top box ali da bi ti sve to radilo moraš da uzmeš jedan od ova dva Set-top box pds 2100 za koji je jednokratna naknada 2900 din + svaki mesec 290 din i koji mora da se poveže dodatnim kablom sa modemo da bi ti radilo 72 sata unazad i vod deo u kom je pickbox ili da uzmeš PDS3121 koji nemora da se povezuje dodatmim kablom za modem i čija jednokratna naknada iznosi 4900 din + 290 mes.
 
...ali da bi ti sve to radilo moraš da uzmeš jedan od ova dva Set-top box pds 2100 za koji je jednokratna naknada 2900 din + svaki mesec 290 din i koji mora da se poveže dodatnim kablom sa modemo da bi ti radilo 72 sata unazad...

Ako se prelazi sa IKOMa onda ne bi trebalo da se plaća ta jednokratna za pds2100.


Sent from Nexus 5X using Tapatalk
 
Ako se prelazi sa IKOMa onda ne bi trebalo da se plaća ta jednokratna za pds2100.


Sent from Nexus 5X using Tapatalk

Neplaća se za prvi tv a za sve dodatne ako hoćeš i na njima digitalne kanale sa mogućnošću 72 sata unazad plaćaš ustvari može i besplatno samo sa mesečnom pretplatom od 290 din uz d3 mini i cam modul koji nemaju mogućnost korišćenja 72 sata i vod dela što je hogara zanimalo da li radi i kako.
 
Da li se gubi pink riality kanal prilikom unapređenja mreže tj tehnickog prelaska na sbb mrezu?
Ostaje mi samo pink za zadrugu... :mad:
Hvala
 
Neplaća se za prvi tv a za sve dodatne ako hoćeš i na njima digitalne kanale sa mogućnošću 72 sata unazad plaćaš ustvari može i besplatno samo sa mesečnom pretplatom od 290 din uz d3 mini i cam modul koji nemaju mogućnost korišćenja 72 sata i vod dela što je hogara zanimalo da li radi i kako.
OK to nisam znao, ali to je već varijacija na temu.

Nažalost ostavili su mnogo nejasnoća a promoteri kako terenski tako i ovi po štandovima, poput Delta Sitija su mi često davali kontradiktorne informacije.

Obrni okreni, korisnička iskustva ovde na forumu su mnogo korisnija ;)

Sent from Nexus 5X using Tapatalk
 
Овде стоји:
http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/11/ikom_standardni_akcijski_cenovnik_11_2017.pdf
да као постојећи ИКОМ корисник, првих 6 месеци добијам по промотивној цени, тј цена је умањена за 1980 динара, а других 6 месеци цена је умањена за 390 динара, а само једну годину пуну цену која је наведена у оквиру пакета и ово важи до 31.12.2017 године.


Kao postojeći korisnik Tel paketa kod IKOMA imaš pravo da 6 meseci plaćas "staru" cenu paketa a ostalih 18 meseci punu cenu TRIO Gold paketa kod Sbb-a.
Ponuda koju si naveo odnosi se na korisnike koji kod IKOMA imaju samo kablovsku tv a predju na neki od TRIO paketa.
 
Da li se gubi pink riality kanal prilikom unapređenja mreže tj tehnickog prelaska na sbb mrezu?
Ostaje mi samo pink za zadrugu... :mad:
Hvala

Mislim da tog kanala nema u SBB-u,saljite im mejlove da ostave ili ubace taj kanal u njihovu semu,mi sa IKOMA gubimo i skoro sve Pink filmske kanale,samo im treba slati mejlove pa ako su normalni ubacice.Mozete pisati i Pinku pa ako ih oni malo poguraju i naprave dil.
 
Овде стоји:
http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/11/ikom_standardni_akcijski_cenovnik_11_2017.pdf
да као постојећи ИКОМ корисник, првих 6 месеци добијам по промотивној цени, тј цена је умањена за 1980 динара, а других 6 месеци цена је умањена за 390 динара, а само једну годину пуну цену која је наведена у оквиру пакета и ово важи до 31.12.2017 године.


Kao postojeći korisnik Tel paketa kod IKOMA imaš pravo da 6 meseci plaćas "staru" cenu paketa a ostalih 18 meseci punu cenu TRIO Gold paketa kod Sbb-a.
Ponuda koju si naveo odnosi se na korisnike koji kod IKOMA imaju samo kablovsku tv a predju na neki od TRIO paketa.

Zna li se raspored integracije posle Novog Bgd i Zemuna
 
I tako se moj problem sa internetom nastavlja, jednostavno ga nema. Pozvao opet Ikom pocetkom sedmice, i u razgovoru im pomenuo pola porodicnog stabla.. ne volim tako, al sta ces, kad samo tad slusaju. Odgovor je bio da je ekipa morala odavno da dodje i resi problem, jer je nalog izdat jos 12. ovog meseca. Sad ce kao da napise neku primedbu i da ucini nesto, da posalju ekipu. Na pitanje kada ce doci, nije mogla da mi kaze odgovor, evo dodje i vikend i nema ih.
Evo bukvalno dve nedelje skoro i da nemam konekciju, pa me zanima koje su mi opcije, ako zna neko ?
Da li mogu da otkazem ugovor, da zahtevam da ne platim ovaj mesec, da i dalje zovem i smaram... ne znam sta vise da radim, frustrirajuce je postalo.
 
Nikad gori internet , promenjena IP adresa , blokiran od p2p tv-a , kodi zabada na svakom provajderu . Kod koga da predjem ? MTS ?
 
Prijavio sam sta se desava od promene IP adrese na ovu novu 46.240.223.56 absolutsolutions , izgleda nova cerka firma SBB-a . Hocu da gledam HD formate sa US servera ne mogu kada je download ispod 5 Mb/s i rekao mu ako ne rese problem raskidam ugovor pa ne se ebu sa ovima sto surfuju po FB i Twitteru .
 
Absolut obično ide pre prelaska na SBB. I ja sam u par navrata bio(a ispada sam zadnja2 dana) absolut solution.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno