Šta je novo?

Nvidia PhysX

^lol :D a neam pojma zasto, ja ne volem da mudrujem, o neee :d
 
Poslednja izmena:
а шта се дешава са интегрисним 8300 чиповима на новим плочама јел могу они да раде физику, док главна карта ради остало?
 
To bi bilo dobro ako moze. Da i integrusa najzad radi nesto korisno :D
 
само плочу треба да заменим зато ме и интересује, плус додатно добијем могућност да касније боцнем неки феном...
 
Trebalo bi da moze, ja sam tako cuo, ali jos nisam video da je neko to isprobao.PhysX zahteva da cip podrzava CUDA, i da ima min 256 mb memorije, a s obzirom da integrisani cip vuce sistemsku memoriju, tu moze da bude problem, mada ko zna...
Inace, ne verujem da bi integrusa bila dovoljno siguran zalog za buducnost u obradi fizike, mislim da je tako nesto suvise slabo (jer se brzina proracunavanja oslanja na broj SP-ova, sto vise to bolje) ...ali opet, mozda gresim.Dok se ne pojavi neka nova igra sa podrskom, pa da vidimo (Mirror's edge na primer).
 
неки лик са гуру3д је пробао и ради му али није навео да ли му ради комбинација главна карта + интегруша а то је питање од милион динара :)
 
A sta je onda probao? :)
 
^aha, ali bitno je da taj integrisani GPU moze da radi fiziku.Jeste slab, ali to znaci da je kombinacija integrisanog cipa sa grafickom karticom sigurno moguca.Uostalom, sigurno je na taj nacin testirao.
 
Poslednja izmena:
јесте 8300 генерално слаб за данашње стандарде али опет он има 16 шејдера што и није баш мало.

није ни чудо што је демо споро радио на 8300 када је чип радио и графику и физику, треба видети како би ишло када би само физику радио.

едит: хм можда сам нешто пропустио, могуће да је користио 8300 само за физику, што би значило да 8300 успорава читаву причу... :/
 
Poslednja izmena:
^Covek je verovatno tako i testirao.Cisto sumnjam da bi Nurien prebacio 10 FPS-a na integrusi da radi i grafiku i fiziku.
 
е то треба потврдити, неразумљиво је изложено. кад би барем видео још један пример и мало детаљније, то би било довољно да се са сигурношћу констатује да је неисплативо.
 
Poslednja izmena:
Ево још једног интересантног мишљења.

ORIGINAL: lehpron

Overall performance boost, no. If you honestly thought there would be a performance boost, please think about this: The dedicated physics GPU will be introducing way more objects for the main GPU to render than the CPU could generate -- there may be a performance drop making your GPU the bottleneck if the dedicated physics card is too strong.

Consider this, compare the FPS of a GeForce 8400GS with 16 shader processors against a quad at 4ghz in 3Dmark06's CPU test, which is higher? You only need to be better than your CPU but nowhere near your main GPU's strength.

I'm saying if you have a 9800Gx2, even a 9600GT may overpower the main GPU with physics and makes your 9800Gx2 a bottleneck. You need to aim lower or get a better main GPU, overclock the crap out of it, or more GPU's.

To give you an idea, check out the specs of the PCIe version of the Ageia PhysX card: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121246
 
ideja je da se nabudzi vise sadrzaja u igre i aplikacije, a ne da se postojece ubrzaju ne znam ni ja koliko puta...Dakle, treba ocekivati vise interakcije sa okolinom, vise efekata u vidu parcica koji lete, zastava koje talasaju ili vode isl. To se sada ne radi jer CPU ne moze da stigne (nek me neko ispravi ako je ovo netacno) to da odradi (uz ostatak posla).
Kada se takve igre pocnu pojavljivati, 16 shadera svakako nece biti dovoljno da "izracuna" svu tu fiziku.
Poenta: sasvim je nebitno da li 8200/8400 mogu ili ne da teraju PhysX posto ce biti ne dovoljni u konkretnom radu kasnije...
 
Za takve stvari koristis kao i uvek LOD
 
оно што мене интересује је да ли је 16 шејдера добољно за потребе физике сада, и ако није докази у облику тестова, од теоретисања нема вајде...
 
Kako definises potrebu fizike?
 
Па генерално мислим на PhysX у играма које су тренутно у оптицају и у оним које скоро излазе.
 
Pojma nemam koliko je to, imas neku brojku?
 
колико је чега? :d

ЕДИТ: Хајде да претпоставимо да ми треба за физику у игри на нивоу GRAW 2.
 
Poslednja izmena:
pa stvar je sto ti trebaju neke brojke tipa koliko GFlopsa po frejmu i sl...
 
ма ја само површно капирам проблематику... значи може некако да се израчуна да ли је 16 шејдера довољно за неки обим посла... супер само како сазнати ту врсту информација о игри?
 
Pa najlakse je pitati ljude koji su pravili tu igru... Drugi nacin bi bio intel vtune recimo pa da vidis koliko physx.dll jede vremena kada je iskljucena akceleracija...
 
Ух... зар није лакше видети како ради практично на тесту :)

Иначе када се директно упореди број транзистора Ageia има 134 мт. док g86 има 210 мт... ваљда и то може да има неко значење.
 
pa kad se uporedi recimo flash memorija od 1GB sa preko 8 milijardi tranzistora i jedan core2duo sa svega 600 miliona, flash chip deluje mocnije... fora je samo sto ne mogu da se uporede :)
 
kao sto i software-ski rasterajzer na cpu i hardwarski na gpu-u rade istu stvar
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno