Šta je novo?

Rage

Nije iPhone tolika sila koliko je endzin skalabilan. :) A tu su i neki jeftini trikovi i megatexture tehnologija. :)
 
Igra izlazi 15. septembra sledece godine, a na QuakeCon-u je paralelno prezentovan demo na svim platformama. PC verzija ima primetno ostrije teksture, a demo je radio u 60 frejmova na sva tri ekrana.

Karmak je mali deo igre, kako kaze, za samo dve nedelje portovao na iPhone 4, sto je i prikazao uzivo na bini. Pored iPhone, mozemo da ocekujemo i iPad verziju. :)

:wall:, e ako uprskaju nesto za ovoliko vremena, treba im zabraniti da vise prave igre...
 
Druze, tih 60 frejmova se odnosi na konzole i PC, a ako obratis paznju sta Karmak prica, cuces kad kaze da ce frejmrejt biti slican ili veci nego kod iPhone igre Doom Classic.

Dakle, niko ne spominje 60 frejmova na iPhone-u. :)
 

Standardan video fajl ima izmedju 23.976 (ili reci ga 24) i 25 sličice u sekundi. Bioskopski filmovi (35/75mm filmska traka) ide u 24 sličice. Određeni HD formati mogu da iznesu duplirani PAL tj. 50 sličica, premda ja nisam još naišao na ovakav video fajl da je neko upotrebio u komercijalne ili bilo kakve druge svrhe.

Dakle kada gledaš neku video prezentaciju neke video igre koja ide u 60 frejma po sekundi u najboljem slučaju možeš da vidiš taman malo manje od pola! :D

A konkretno onaj prvi video gore koji je bio okačen cenim da ima oko 12 frejma. Verovatno zato što ga je neko malo osakatio (čitaj: prepolovio) da bi bio što je moguće manji u gabaritu...

------------------------------------------

Što se igre tiče, izgleda da se Caramac baš nameračio da zaradi po svaku cenu čim i Rage baca u vatru tj. prilagođava ga za telefone i ostale slične portabl zezalice...
 
Poslednja izmena:
Dakle kada gledaš neku video prezentaciju neke video igre koja ide u 60 frejma po sekundi u najboljem slučaju možeš da vidiš taman malo manje od pola! :D

Nije to bas cista matematika, video prezentacija belezi ili nesto skroz glatko (60 FPS) ili nesto "vec iseckano", pa i ona moze da se razlikuje. Video snimak necega u 60 fps deluje savrseno glatko i uvek je jasno da je to 60 fps, iako je video u 30, zbog motion blura koji se prirodno stvara. Frame rate u igrama nema nikakve veze sa frame rate-om u video materijalu.
 
Nije to bas cista matematika, video prezentacija belezi ili nesto skroz glatko (60 FPS) ili nesto "vec iseckano", pa i ona moze da se razlikuje. Video snimak necega u 60 fps deluje savrseno glatko i uvek je jasno da je to 60 fps, iako je video u 30, zbog motion blura koji se prirodno stvara. Frame rate u igrama nema nikakve veze sa frame rate-om u video materijalu.

FPS u igri je 60 sličica i ti to ne možeš prikazati niti dočarati kako treba (taman sve sa tim prirodnim motion blurom o kome govoriš), ni u jednom standardnom video zapisu. To je suština... A kad nešto secka to se vidi ali ja o tome nisam ovde govorio.

Da ne govorimo o tome što je ovo još pride snimano iz ruke, zbog čega slika dodatno proklizava i podrhtava...

Znači tačno je da kada se ovako snimi nešto to apsolutno nema nikakave veze sa pomenutih 60FPS iz igre i 24 a ne 30 kako si napisao u filmu, samo još tačnije je da ti ne možeš da stekneš tačan utisak o tome koliko je nešto glatko u ovom slučaju i naročito ne kod ovakvog video zapisa.

Čak i da je snimak napravljen direktno iz telefona opet bi postajala razlika u onome što vidiš uživo i iz filma... Jednostavno film ima manje sličica. To ti je najčistija matematika...

E sad, možemo da pričamo ovde i ovo i ono, ali to će se sve manje/više svesti na nečiji subjektivan osećaj...
 
Poslednja izmena:
@Vlada>>>

Jel si razumeo Ivana kako je objasnio? Lepo je objasnjenje, ne znam sta te buni?

Uvek mozes sam da probas, igraj igru u 25fps-a i 60 fps-a pa sve to snimi na 24 frejma i videces razliku.
 
Poslednja izmena:
@Vlada>>>

Jel si razumeo Ivana kako je objasnio? Lepo je objasnjenje, ne znam sta te buni?

Uvek mozes sam da probas, igraj igru u 25fps-a i 60 fps-a pa sve to snimi na 24 frejma i videces razliku.

Slazem se ja sa vama ali covek je sudio o framerate-u na osnovu youtube snimka koji ima plafon 15 slicica u sekundi. Pogledajte taj klip sto je okacio i sami recite da li se na osnovu njega moze suditi o framerateu koji je bio na prezentaciji.
 
@Vlada>>>

Jel si razumeo Ivana kako je objasnio? Lepo je objasnjenje, ne znam sta te buni?

Uvek mozes sam da probas, igraj igru u 25fps-a i 60 fps-a pa sve to snimi na 24 frejma i videces razliku.

Malo je glupo da se ovde obaramo oko trivijalnih stvari. Ja sam njega odlično razumeo ali mi se nekako čini da on nije mene. Suština onoga što sam ja imao da kažem nije u tome o čemu on govori jer mi to liči na prilično slobodnu i individulanu (subjektivnu) procenu jednog snimka (koji je jako loš), već da film sam po sebi ima 24 sličice u sekundi pa samim time nije do kraja referentan i ne pokazuje tačno stanje na terenu kada je 60FPS/a u pitanju u igrama sve i kada je perfektna slika. To naravno ne znači da se na osnovu jednog HD snimka ne može steći jasna predstava o tome (jer može), već da jednostavno uvek postoji razlika. A ovde se radi o blago očajnom snimku na osnovu koga je stvarno ne zamislivo da bilo ko daje bilo kakve konkretne procene po ovom pitanju...

Nego ajde da batalimo ovu priču jer je stvarno bezveze... A i nebitno je u krajnjoj liniji, jer recimo... ja verujem da će Carmac to da odradi skroz kako treba...

Bolje neka se polemiše u nastavku recimo to što je Carmac nekako uspeo da nagura Rage u iPhone!
 
Poslednja izmena:
ko jos igra igre na mobilnom ?

ili uzmes psp ili ono nitendovo cudo i caozdravo... totalna glupost koja nadam se nece jos dugo trajati
 
I psp i nintendovo cudo su dodatni uredjaj u dzepu.
 
ko jos igra igre na mobilnom ?

ili uzmes psp ili ono nitendovo cudo i caozdravo... totalna glupost koja nadam se nece jos dugo trajati

Da si probao ista na iPhone-u drugacije bi pricao. Mada ovakve igre nije lako igrate preko touch-a. Doom3 je fino zamisljen ali to vise nije fps. Doduse, bio je zabavan :)
 
Po onim screenshotovima moze se reci da je ovo retardirano, ove Rage.
 
probao sam ja duke3D i ugasio posle 10ak minuta torture. posle toga mi nikad vise nije palo na pamet da bilo koju igru uopste i isprobavam na telefonu. ako je i dalje takvo upravljanje, ne znam ko uopste to i kupuje/igra osim teskih mazohista.

Nije FPS jedini zanr, you know?
 
Jeste, ali se prica o igrama na iphone-u, ne o fps-ovima na iphone-u.
 
izvinjavam se, ja sam mislio da je rage fps

edit:
******izme sa kuglicama i sl, koje su (mozda) zanimljive par minuta, ne smatram igrama.

Ima svasta od igara. Malo probaj vise znarova pa se javi. Ja sam odmah rekao da je igranje FPSa na iphonu dno zbog kontrola. Duke je bio samo prot u fazonu - "radi". Probaj doom3. Taj koncept ima smisla i zanimljivo je za igru koja kosta 3$ 'ebena dolara.
 
u temi za rage, koji je poslednji put kad sam proveravao bio fps, ti kazes ovo:

Da si probao ista na iPhone-u drugacije bi pricao.

naravno da cu da ga poredim sa fps-om koji sam probao.

a to sto isprobavanje milijadu glupih igrica za mob da bih nasao jednu koja valja, nije nesto sto mi je prioritet u zivotu je druga tema, nije za ovu..
 
Uh uh, probao si jednu od najgore odrađenih pucačina. A mogu ti nabrojati još 10 igara koje su extra odrađene a nisu pucačina ovako u sekundi...

Probaj NOVA (ovo je ubedljivo najbolje) ili Modern Combat ili Archtype, extra mp fps
 
Nazad
Vrh Dno