»RSS Benchmark sajt

Strana 843 od 1436 PrvaPrva ... 3437437938338398408418428438448458468478538939431343 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 12.631 do 12.645 od ukupno 21532

Tema: Koji TV kupiti

Member Avatar korisnika Placebo
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        948
      2. Moja mašina
        • CPU: Q6600 OCZ Vendeta II
        • MoBo: Asus P5K Premium
        • RAM: 8GB KVR
        • VGA: ASUS 9800GT Ultimate
        • MON: Samsung 223BW + Acer 233H
        • Case: PCP&C Silencer 610W
      3. Bez problema sam vratio XE9005 kupljen u Srbiji, a servisni meni sam otvarao sto puta. A pre nego sto sam vratio tv nosio sam ga u ovlasceni Sony servis, da mi daju misljenje o tome da li ono sto meni smeta kod tv-a problem sa mojim primerkom ili ne, i serviser je ulazio u meni, i nista u vezi garancije nije pomenuo.

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        948
      5. Moja mašina
      6. Citat Citiram korisnika: OwerLord Pogledaj poruku
        E ovako, 80% sam do kupovine Sony 49XE90, a da bi bio 100%, potrebna mi je vasa pomoc za sledeca pitanja:

1. Da li verzija od 49" ima neke nedostatke u odnosu na vece dijagonale?
        2. Da li je input lag 32 ms, i jel to ok za PS4 i PS4 Pro?
        3. Koliko je ovo ozbiljna mana?
        4. Na 99% TV-a je A ili A+ energetska klasa, dok je kod ovog modela B, koliko je to bitno?
        5. Sto se tice losijeg ugla gledanja, mene zanima gde je tu granica, odnosno koji je to ugao pod kojim slika postaje losija, horizontalno (pomeranje fotelje) i vertikalno (gledanje iz kreveta)?
        6. Otkud to da tako ogromna firma kao sto je Sony direktno reklamira na svom sajtu rthings, to mi je malo cudno?
        7. Na KP-u sam nasao KDL49XE9005BAEP, mislim da je E za 2017., 9. serija, kao i 49 broj za dijagonalu, ali ne znam za ostalo:
        - KDL (negde je samo KD)
        - BAEP (negde je samo B)
        - X i 5
        8. Prilikom gledanja filmova sa externog hdd-a moj trenutni Samsung (ue40eh5300) je radio ok, samo naziv filma i prevoda mora biti isti, i to je to, medjutim kod ovog Sony-ja izgleda da se desavaju sledeci problemi: zvuk (ne podrzava DTS audio format), titl (lepljenje i menjanje velicine), cirilica/latinica.... Koliko je sve ovo tacno, i ako jeste, postoji li resenje za svaki problem ponaosob?
        9. Izgleda da podrzava bluetooth audio, a mene zanima mogu li povezati ove wireless earbuds. Pitam jer ih nisam mogao povezati na ps4, ali pretpostavljam da mogu na ovaj TV?
        10. Da li sam dobro razumeo da je ‘pravi’ 4K i HDR TV onaj koji ima 10-bit panel, a XE90 to ima?
        11. Da li je Sony-jeva garancija univerzalna?
        12. Zasto se svuda govori da Sony ima najgoru smart platformu, sta tu konkretno ne valja?
        13. Od cega zavisi brzina prebacivanja kanala, od provajdera (D3i) ili od TV-a?
        14. Od 4 hdmi-a izgleda da nisu svi isti, odnosno samo 2 podrzavaju neke napredne funkcije? Da li je to tacno, i koje su napredne funkcije u pitanju?
        15. Da li SD i HD kanali bolje izgledaju na FHD ili UHD TV-u? Ako sam dobro razumeo, to zavisi od interpolacije, da li ovaj model Sony-ja to dobro odradjuje?
        16. Znate li za ovaj model TV-a onaj fazon kako uci u meni da se vidi koliko je do tada sati radio (npr. da li je bio izložen negde, a prodaju vam ga kao novog)?

3. Ozbiljan problem koji nije otklonjen ni u najnovijem updateu. Meni se desilo 2 puta. Van Game moda je preveliki lag za igranje cak i za casual igrace kao sto sam ja. Aku uzmes TV nemoj ga updateovati ni po koju cenu.

6.Moje misljenje: Oni su najvise odgovorni za hypovanje xe9005, pa mozda zato, da im se oduze. Njihovo merenje i potenciranje dobrih strana a lezerno gledanje kroz prste za druge stvari.
        Recimo kontrast 6500 i uglovi gledanja od 10 stepeni za XE9300. I to tih 10 stepeni linearno pada kontrast. znaci na cetvrtini po sirini je kontrast vec pao 3200.
        Za Samsung Q7C je kontrast 4700 a uglovi gledanja 25 stepeni (a do 10 stepeni nema uopste degradaciju kontrasta). To je verovatno ukupno bolja slika, jer Sony u uglovima ima kontrast oko 2100 a Samsung 3100. Ali to niko ne pominje.

7. XE9005 je X900E Ostalo nije bitno. Mislim da je treca cifra razlika u boji rama, a slova posle su vezana za region.

8.Ne znam ali ni jedna stvar koju sam probao da uradim koristeci Android TV nije isla glatko.

10.Pravi RGB 4K 10bit ekran

11.Nije. Nema popravki u BG ako uzmes preko oglasa. Mora nazad odakle je dosao. Ali ako kupis od ozbiljnog prodavca to ce trajati krace nego da se bakces sa reklamacijom u Srbiji.

12.Ne valja apsolutno nista. Android sam po sebi je nesrecno resenje za TV a procesor koji Sony koristi je ocajno slab. Secka, baguje, resetuje se...

13.Ne znam ali posto prakticno svi koriste istog provajdera, onda mozes da pretpostavis da ljudi misle na TV kada se zale da je prebacivanje sporo.

14.Tacno je. Samo 2 HDMI ulaza podrzavaju Enhanced HDMI tj. 4K HDR 60Hz. To znaci maksimalno 2 ulaza za 4K HDR igranje. Jedan od ta dva je ARC sto moze dodatno da zakomplikuje stvar.

15. SBB kablovska izgleda lose. SD kanali katastrofalno.

16. Ugasis TV daljinskim, pa pritiskas redom: i+, 5, volume, power
        Menjao Placebo : 27.01.2018. u 15:51

Member
        Na forumu od
        Jun 2016
        Poruka
        375
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 1700 @3.85 Ghz LC CC120
        • MoBo: Asus Prime B350 Plus
        • RAM: 2x8GB DDR4 Patriot Viper @3000Mhz
        • VGA: Zotac 1050Ti GTX 4GBDDR5
        • MON: AOC 31.5"
        • HDD: 970EVO 500GB+WD Blue 4TB
        • OPT: Toshiba DVD-RW
        • Case: MS Black Widow
        • SND: Asus Xonar DG
        • LAP: HP 9470m Folio
        • INET: Kablovska
      9. ekipo ja se stvarno izvinjavam što se po 3.put ponavljam,(predlagani su mnogo skuplji modeli ili pak oni sa fullhd, ja već imam 42"LG 1080p, ali bih prešao na 4k i koristio bih kako za tv kako umesto monitora na pcu.) stoga, može li blic odgovor: od 500-550evra, best buy je? možete mi navesti par modela pa ću sam odlučiti. hvala unapred

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        948
      11. Moja mašina
      12. Koja dijagonala ti treba? U principu nema 4K za te pare, pogotovu neki upotrebljiv kao monitor (niska latencija, RGB panel...) Mislim da su Philips televizori IPS i pravi 4K ali ne znam nista o njima.

Member Avatar korisnika Bobajakuda
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.819
        Koji samsungovi 4k modeli od 49 i 55 inca imaju pravi hdr?

Znaci hdr10, a ne hdr8+frc.

I da li hdr bitan samo za igre (ne igram ih pa onda bilje da ne gledam sa hdr10) ili je bitno i za ostalo?
        Menjao Bobajakuda : 28.01.2018. u 13:45

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        628
        @Bobajakuda

True Ultra HD (RGB subpixel structure panel) LCD - 100 / 120Hz with MCFI:
        Samsung: Q9F, Q8C, Q7C, Q7F, MU9002, MU9000, MU8002 (55" and bigger), MU8000 (55" and bigger), MU7070 (55" and bigger), MU7002 (55" and bigger).

Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.819
        @whatgives Hvala drugar!

Nisam znao da MU7xxx i MU8xxx imaju HDR10. Mislio sam da ima samo MU serije 9.

Member Avatar korisnika OwerLord
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        252
      17. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHz
        • MoBo: ASUS M4A87TD EVO
        • RAM: KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX
        • VGA: GIGABYTE GeForce GTX 460 768MB GDDR5 GV-N460OC-768I
        • MON: Samsung P2250N
        • HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB 7k 16MB SATA300 WD5000AAKS
        • OPT: SAMSUNG SH-S223C
        • Case: CHIEFTEC CG-01B-B-OP ----- LC POWER Super Silent LC6600 600W v2.2
        • SND: ALTEC LANSING VS2620E
        • INET: DSL
      18. Citat Citiram korisnika: fain2daniel Pogledaj poruku
        @Air Jordan

Jos da uzmeš ako već nisi neki uhd player i neki box pa da uživaš u 4K materijalu.

Sent from my D6603 using Tapatalk
        Nisam razumeo svrhu uzimanja uhd player-a? Sto je ta opcija bolja od npr externog hdd-a?

Citat Citiram korisnika: whatgives Pogledaj poruku
        1. nema, svi su sa VA panelom, konkretno 49, 55 i 65 XE90 imaju Samsungov panel MVA, Edge-LED, 120/100Hz + MCFI + backlight flashing
        8. ovo sa eksternog harda i usb fleške sam ja demantovao, radi titl najnromalnije sa istim nazivom filma i titla. Čita normalno latinicu, ćirilicu nisam probao. Doduše ja ima XE70, ali ne vidim zašto bi na XE90 bilo drugačije.
        10. XE90 je True Ultra HD (RGB subpixel structure panel) LCD - 100 / 120Hz with MCFI .
        13. ako gledaš D3 preko CAM kartice, onda zavisi od TV-a i kartice. Ako gledaš preko D3 risivera, onda zavisi od risivera.
        16. kad je TV ugašen, ide sledeća kombinacija tastera na daljincu: i+, 5, vol-, power on. Videćeš tri niza brojeva: br. radnih sati, boot i br. lcd panel sati.

edit:
        11. Ako kupuješ preko KP-a od "Mađara", ne možeš da ostvariš garanciju u Srbiji. Dakle, nije univerzalna garancija.
        1. Zar nije Full-Array umesto Edge?
        13. Imam D3i, znaci od risivera zavisi.
        16. Ne kontam sta je i+?

Citat Citiram korisnika: Placebo Pogledaj poruku
        3. Ozbiljan problem koji nije otklonjen ni u najnovijem updateu. Meni se desilo 2 puta. Van Game moda je preveliki lag za igranje cak i za casual igrace kao sto sam ja. Aku uzmes TV nemoj ga updateovati ni po koju cenu.

6.Moje misljenje: Oni su najvise odgovorni za hypovanje xe9005, pa mozda zato, da im se oduze. Njihovo merenje i potenciranje dobrih strana a lezerno gledanje kroz prste za druge stvari. Recimo kontrast 6500 i uglovi gledanja od 10 stepeni za XE9300. I to tih 10 stepeni linearno pada kontrast. znaci na cetvrtini po sirini je kontrast vec pao 3200. Za Samsung Q7C je kontrast 4700 a uglovi gledanja 25 stepeni (a do 10 stepeni nema uopste degradaciju kontrasta). To je verovatno ukupno bolja slika, jer Sony u uglovima ima kontrast oko 2100 a Samsung 3100. Ali to niko ne pominje.

7. XE9005 je X900E Ostalo nije bitno. Mislim da je treca cifra razlika u boji rama, a slova posle su vezana za region.

8. Ne znam ali ni jedna stvar koju sam probao da uradim koristeci Android TV nije isla glatko.

10. Pravi RGB 4K 10bit ekran

11. Nije. Nema popravki u BG ako uzmes preko oglasa. Mora nazad odakle je dosao. Ali ako kupis od ozbiljnog prodavca to ce trajati krace nego da se bakces sa reklamacijom u Srbiji.

12. Ne valja apsolutno nista. Android sam po sebi je nesrecno resenje za TV a procesor koji Sony koristi je ocajno slab. Secka, baguje, resetuje se...

13. Ne znam ali posto prakticno svi koriste istog provajdera, onda mozes da pretpostavis da ljudi misle na TV kada se zale da je prebacivanje sporo.

14. Tacno je. Samo 2 HDMI ulaza podrzavaju Enhanced HDMI tj. 4K HDR 60Hz. To znaci maksimalno 2 ulaza za 4K HDR igranje. Jedan od ta dva je ARC sto moze dodatno da zakomplikuje stvar.

15. SBB kablovska izgleda lose. SD kanali katastrofalno.

16. Ugasis TV daljinskim, pa pritiskas redom: i+, 5, volume, power
        3. Nisam razumeo sto ga ne treba update-ovati, hoces reci da kod fabricke verzije taj problem ne postoji, i da se pojavljuje sa prvim update-om?
        11. Imas li neku KP preporuku (moze i na pp)? Fazon kod Sony-ja je u tome sto se malo teze primeti da li je fabricki zapakovan, s obzirom sto ima one zabice za otvaranje, pa je teze provaliti da li je otvaran ili ne.
        12. Jel tu jedino resenje kupovina android box-a?
        14. Koja su to 2 HDMI ulaza koja podrzavaju HDR? Da li HDR sluzi samo za igre i filmove? I sta znaci ARC, odnosno sto moze da zakomplikuje stvar?

Ne znam sta da ti kazem, jedni mi kazu kupuj odma ako imam kes, da je slika sjajna, guz o guz sa oled-om (a duplo jeftiniji), dok drugi kazu da je taj TV preskup uzevsi i obzir lose uglove gledanja, bagovan android, problem sa pustanjem filmova.... I kako posle svega toga biti pametan i prelomiti? Eto, ako mozes da mi sumiras u kratkim crtama zasto po tebi trebam izbeci Sony 49XE90, sta mi preporucujes kao zamenu za njega, i zasto?

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        628
        Citat Citiram korisnika: Bobajakuda Pogledaj poruku
        @whatgives Hvala drugar!

Nisam znao da MU7xxx i MU8xxx imaju HDR10. Mislio sam da ima samo MU serije 9.
        Ovo gore što sam postovao je bio citat iz juna sa avforums, a ovo ovde je iz oktobra 2017., pa pretpostavljam da je ova druga tabela tačnija:
        https://forum.setcombg.com/samsung-%...tml#post840724

Znači svi MU8 i MU7 su ipak 8-bit + FRC, plus što su ispod 55" još i 60/50Hz, a od 55" pa naviše su 120/100Hz.

Pročešljaj malo taj forum, poslednje stranice. Ima baš korisnih informacija.

Citat Citiram korisnika: OwerLord Pogledaj poruku
        16. Ne kontam sta je i+?
        Info dugme na Sony daljincima.
        Menjao whatgives : 28.01.2018. u 17:22

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        948
      21. Moja mašina
      22. Citat Citiram korisnika: OwerLord Pogledaj poruku
        Nisam razumeo svrhu uzimanja uhd player-a? Sto je ta opcija bolja od npr externog hdd-a?

1. Zar nije Full-Array umesto Edge?
        13. Imam D3i, znaci od risivera zavisi.
        16. Ne kontam sta je i+?

3. Nisam razumeo sto ga ne treba update-ovati, hoces reci da kod fabricke verzije taj problem ne postoji, i da se pojavljuje sa prvim update-om?
        11. Imas li neku KP preporuku (moze i na pp)? Fazon kod Sony-ja je u tome sto se malo teze primeti da li je fabricki zapakovan, s obzirom sto ima one zabice za otvaranje, pa je teze provaliti da li je otvaran ili ne.
        12. Jel tu jedino resenje kupovina android box-a?
        14. Koja su to 2 HDMI ulaza koja podrzavaju HDR? Da li HDR sluzi samo za igre i filmove? I sta znaci ARC, odnosno sto moze da zakomplikuje stvar?

Ne znam sta da ti kazem, jedni mi kazu kupuj odma ako imam kes, da je slika sjajna, guz o guz sa oled-om (a duplo jeftiniji), dok drugi kazu da je taj TV preskup uzevsi i obzir lose uglove gledanja, bagovan android, problem sa pustanjem filmova.... I kako posle svega toga biti pametan i prelomiti? Eto, ako mozes da mi sumiras u kratkim crtama zasto po tebi trebam izbeci Sony 49XE90, sta mi preporucujes kao zamenu za njega, i zasto?
        Jeste full array ali jako mali broj zona i uglavnom ima probijanje svetla po ivicama kao da je edge lit.

To da je slika kao OLED može da tvrdi samo onaj poremećeni QA sa youtuba. Xe9005 ni u čemu ne može da se meri sa oledom, što se kvaliteta slike tiče. Čak je i brightness na oledu približno isti, a subjektivno je čak i bolji zbog neuporedivo većeg kontrasta.

Nisam kupovao na KP ali će ti neko verovatno preporuciti. Ima par trgovaca sa par stotina pozitivnih ocena.

Što se updatea tiče, mislim da i dalje stiže sa marshmallow androidom, pozadina Action menija je crna. Na toj verziji ne zakucava game mod. Ali hoće da stuca kad pusta 24p. Ja sam zbog toga updateovao i donekle je rešen problem sa seckanjem ali je sistem počeo da se raspada. Bukvalno je moguće resetovati tv ako se "izivljavas" sa podešavanjima slike. Procesor je neki mediatek 32 bitni koji jednostavno pljuje krv u osnovnim zadacima.

Ranije sam kada sam vratio tv, rekao na forumu, da cu da uzmem xe9005 preko oglasa kada bude oko 1100e, ali posle nedelju dana hladjenja, mogu mirne duše da kažem da je tv falican. Isto važi i za xe9305 koji ima neuporedivo bolju sliku, iako na internetu svi pišu kako je razlika mala.

i+ je dugme na daljinskom gore levo.

Brzina menjanja kanala je do tv-a

Po meni je jedino rešenje HTPC i bežični miš i tastatura. Sve ove zezalice su za nacije koje ne koriste torrente.
        Menjao Placebo : 28.01.2018. u 17:35

Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.819
        Prolazio sam pored Usca pa rekoh da svratim i uzivo pogledam kakva je ppnuda u IT prodavnicama.

Gledao sam 4k modele u velicinama 49-55.
        Nisam nosio USB sa mojim materijalom tako da su utisci na osnovu onoga sto je vec bilo prikazano u radnji.

-Sony modeli jako losi osim fantasticnog XE9xxx.
        -LG modeli skoro da ih nije bilo osim SJ950 koji je takodje fantastican kao i XE9xxx.
        -Samsung ja na mene ostavio najbolji utisak. MU7002 i QE55Q6 su modeli koje bih izabrao da sad uzimam tv. Slika je fantazija, a panel je VA sto meni odgovara.

Hteo sam da pogledam i Panasonic medjutim sve je bilo od 32-42 tako da nista od toga.

Momak koji radi tamo ima bas lose znanje u oblasti TV-a pa sam ostao uskracen za neke informacije koje su me zanimale.

Jedna stvar mi je bila bas zanimljiva, a to je razlika izmedju velicine 49 i 55. Nije nesto veci model od 55 dok je razlika u ceni poveca i sad bih pre odabrao 49 iako sam hteo 55.
        Menjao Bobajakuda : 28.01.2018. u 19:53

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        948
      25. Moja mašina
      26. 55" je oko 26% veći ekran. Zavisi gde kupuješ, ali na oglasima je uglavnom najisplativiji 55".
        Cene u maloprodaji su uglavnom sumanute, a ako su slične onima na kp, slobodno napomeni prodavcu. Ja sam tako spustio zvucnike za skoro 200e.

Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.819
        Iskrsne neka akcija sa 5god u ovim legalnim radnjama tako da je to bolja opcija nego da uzimam na KP.

Spustio si zenu za 200e u radnji ili na KP?

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        948
      29. Moja mašina
      30. Na KP naravno. Rekao sam prodavcu da je cena u prodavnici ista kao kod njega. Ne znam sta da ti kazem. I ja sam platio 300e više zbog sigurnosti i 5 god garancije, ali posle maltretiranja oko vraćanja sa call centrom, i maloprodajom, znam da vise neću ući u tu prodavnicu.

Member Avatar korisnika vukashin
        Na forumu od
        Mar 2006
        Poruka
        171
      32. Moja mašina
        • CPU: i5-2500K@4.8Ghz+Megahalem
        • MoBo: Asus P8P67
        • RAM: 2x4GB
        • VGA: Msi 660 GTX OC
        • MON: Asus MX279H
        • HDD: Kingston 128gb SSD, 2x4TB + 3TB
        • OPT: Samsung SH-S203D
        • Case: Stacker/Chieftec 1020w
        • SND: Asus Xonar STX/Sony TA-N 80ES/Jamo Concert 11
        • TV: Samsung 50c530,BenQ W5000+Motorized Electric Projector Screen
        • INET: DSL
        • Ostalo: Nek mi je ziva i zdrava jos sto godina!
      33. Samo da se javim i kazem da nemam tih problema sa banerom sto je neko rekao da se ukljucuje svaki cas.Tv je 55xe7077. Meni se javi kada upalim tv ili kada promenim ulaz i posle toga ne. Mozda je glupost,ali mozda ako bi se promenio hdmi ulaz mozda bi prestalo. Kad smo kod tog hdmi ulaza, posto koristim dva ulaza, koje je najbolje koristiti ARC i hdmi1 ili hdmi2?

Strana 843 od 1436 PrvaPrva ... 3437437938338398408418428438448458468478538939431343 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •