Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sony X8005B je skoro sigruno XD model iz 2016. Neko je zaboravio staviti D.
Otkriva ga cena, a jedini UHD model iz 2015. koji se još eventualno može naći je X830xC serija.

Ili momka koji radi u prodavnici mrzi da se ustane ili je u pravu, po njegovim riječima u pitanju je ipak X8005B -"jeste stariji model, sigurno je to..."
 
Ili momka koji radi u prodavnici mrzi da se ustane ili je u pravu, po njegovim riječima u pitanju je ipak X8005B -"jeste stariji model, sigurno je to..."
Jestw stari je model u pitanju iz 2015.godine. Model 49xd8005 nemaju u toj radnji niti ga mogu nabaviti
A inace iz Srbije dobavljaju iste. Nevjerovatno da je taj model tako skup u odnosu na model iz 2017.
 
Izgleda da će na kraju ipak biti LG 8507. Ostalo teško mogu da nabavim. Jedino da idem za BIH ili HR za Sony (to mi je sat i po, do dva vožnje - lagano) ali opet ne bih da uzimam tv a da ga prethodno ne probam.
 
X8005B modeli nisu postajali. Modeli iz 2015. imaju oznaku X8005C.

LG UH8507 je jako dobra serija i ako se ne može kupiti Sony XD800, to je odmah sledeća najbolja alternativa.
 
@ DukeofSerbia

Najverovatnije je govora o Sony modelu 2016. A zaboravio si i na Philips model 7101, pored Lg modela UH850.
КD-55ХD8005 ВАЕР

КD-49ХD8099 ВАЕР

КD-49ХD8088 ВАЕР

КD-49ХD8077 ЅАЕР

КD-49ХD8005 ВАЕР

КD-43ХD8099 ВАЕР

КD-43ХD8088 ВАЕР

КD-43ХD8077 ЅАЕР

КD-43ХD8005 ВАЕР
 
Molim savet za neki dobar VESA nosač za KS7000 od 55". Ovaj stari ne odgovara, pošto je prethodni TV pozadi bio ravan, a KS7000 je tanji gore, a dole deblji.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ubih se trazeci odgovarajuci topik,ali nikako da nadjem tacno ono sto mi treba,pa cu pitati ovde.

Elem,uzeo sam onaj xd8005 TV,radio je odlicno ovih par dana,medjutim od jutros odjednom nece da se poveze na net,pise da je wifi povezan i da ima mrezu,medjutim,jutub i tako jos po neke aplikacije ne rade i pise kako nema mrezne veze. Odem tamo u podesavanja,tamo pise da sam povezanna wifi.
Odjavio sam se,pa oept prijavio,ali i dalje nece. Jel imao neko slicnih problema,sta da radim.

Ovo mi pise kad udjem u Operu:
This server not prove that it is www.google.com ,its security certifivate is supposedly from 482 days in the future. This may be caused by a miscofiguration or an attacker intercepting your connection.

You cannot procced because the website operator requested heightened security for this domain.

Probao sam i lan kabal ,isto nece.
 
Poslednja izmena:
Uradi mu hard reset.Vrati ga na fabricka podesavanja pa onda probaj ponovo.Mozda je nesto pobrljavio?
 
Vratio sam na fabricka i sad radi.

Ako neko zna sta mu je bilo neka mi napise,da probam to da sprecim,a ne da stalno vracam na fabricka ako opet zadesi ovako nesto.

Hvala
Mislim sa je kod mene bilo nešto slično posle update-a. Poremetio se sat/datum, imas tamo u podešavanjima da izabereš način sinhronizacije časovnika i nakon toga radiće net normalno

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kojom logikom?!
Upscaler sa 1080 na 4K radi mnogo manje posla nego što pretpostavljaš. Umesto da su pikseli materijala i ekrana 1:1 kao kod 1080p na FHD ekranu, kod 4K ekrana je to 4:1 - svaki piksel originalnog materijala zauzima tačno 4 piksela na 4K ekranu. Ako se izbaci post-processing slike i paneli su istih kvaliteta, na 4K nemože lošije da izgleda.
Tako bi trebalo da bude u teoriji, ali u praksi ne mora da znači.

Bilo je 4k televizora koji su čak nudili tu 4 for 1 pixel opciju da se izabere za 1080p mod (Panasonic npr.), ali ne rade svi tako.

Dovoljno je da je softver tva glupo osmišljen da to prosto vidi kao veću sliku i odradi uvećanje sa smoothingom, kako su inače radili ranije.

Lepo bi bilo da to imamo, ali nije uvek sigurno.

I kod monitora se ranije podrazumevalo, čak bilo u opcijama, sad uglavnom nema.
 
Poslednja izmena:
Mislim sa je kod mene bilo nešto slično posle update-a. Poremetio se sat/datum, imas tamo u podešavanjima da izabereš način sinhronizacije časovnika i nakon toga radiće net normalno

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Tako je,i vreme mi se sjebalo bilo,ali nikakav apdejt nije radio :/ ,sad cu da vidim to oko casovnika
 
Stize Android 7 na Sony televizore uskoro tako da verujem da ce ispeglati te bagove.

Meni ponudio upadate za sony kdl55x8509c,pretpostavljam Marshmallow 6.0.1.Sad ne znam da li da mu odradim update ili da ne diram nista.Bili su neki bagovi pa su povukli update dok ne ispeglaju.Sad vidim opet mi nudi.Vidim da se pise da ce biti i nugat za sony.
Nesto kazu da ako se radi update na 6.0.1 na tv da se posle toga odradi hard reset posto pretpostavljam da ostaji neki repovi od starog softvera.Sad da li je tako ili nije ne znam?
Jel neko mozda odradio update na 6.0.1 na sony tv-u pa da podeli iskustva?
 
Pozdrav,

sta mislite o ova dva televizora?

https://shop.benchmark.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pfh4101_88_full_hd-86329
https://shop.benchmark.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pft4101_12_full_hd-86335

Imam philips 32'' full hd vec 7 godina i sluzi me odlicno. Razmisljam se za novi samo zbog velicine. Ne trebaju mi nikakve smart funkcije, svu multimediju pustam sa kompa preko hdmi-ja. Imate li neki drugi predlog za velicinu 40-43 inca i okvirno 400e.
edit: Sto se marki tice, koristim lg monitore vec godinama i prilicno sam zadovoljan, pa moze i neki predlog za lg.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

sta mislite o ova dva televizora?

https://shop.benchmark.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pfh4101_88_full_hd-86329
https://shop.benchmark.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pft4101_12_full_hd-86335

Imam philips 32'' full hd vec 7 godina i sluzi me odlicno. Razmisljam se za novi samo zbog velicine. Ne trebaju mi nikakve smart funkcije, svu multimediju pustam sa kompa preko hdmi-ja. Imate li neki drugi predlog za velicinu 40-43 inca i okvirno 400e.
edit: Sto se marki tice, koristim lg monitore vec godinama i prilicno sam zadovoljan, pa moze i neki predlog za lg.

Ako ti treba televizor uglavnom za gledanje, ti je model PTF4101 dobra izbira. Za takav rang televizora, veoma solidna kvaliteta slike.
 
Pozdrav,

sta mislite o ova dva televizora?

https://shop.benchmark.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pfh4101_88_full_hd-86329
https://shop.benchmark.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pft4101_12_full_hd-86335

Imam philips 32'' full hd vec 7 godina i sluzi me odlicno. Razmisljam se za novi samo zbog velicine. Ne trebaju mi nikakve smart funkcije, svu multimediju pustam sa kompa preko hdmi-ja. Imate li neki drugi predlog za velicinu 40-43 inca i okvirno 400e.
edit: Sto se marki tice, koristim lg monitore vec godinama i prilicno sam zadovoljan, pa moze i neki predlog za lg.

http://www.eponuda.com/led-televizori/lg-43lh541v-led-televizor-cena-390853
 
Meni ponudio upadate za sony kdl55x8509c,pretpostavljam Marshmallow 6.0.1.Sad ne znam da li da mu odradim update ili da ne diram nista.Bili su neki bagovi pa su povukli update dok ne ispeglaju.Sad vidim opet mi nudi.Vidim da se pise da ce biti i nugat za sony.
Nesto kazu da ako se radi update na 6.0.1 na tv da se posle toga odradi hard reset posto pretpostavljam da ostaji neki repovi od starog softvera.Sad da li je tako ili nije ne znam?
Jel neko mozda odradio update na 6.0.1 na sony tv-u pa da podeli iskustva?

Uradio sam ja update pre jedno nedelju dana na 6.0.1, model tv-a je kdlw755. Sve je u startu bilo odlično pa nisam radio hard reset. Nema velikih promena u brzini, jeste da je ulazak na home stranu malo fluidniji, kao i u podešavanja, pa i na recimo youtube aplikaciju, ali ništa toliko značajno. Po meni najbolja vizuelna promena je premeštanje trake za prikazivanje jačine zvuka skroz dole, minimalnije i lepše rešenje. Pošto koristim d3 uređaj, ne znam da li se nešto menjalo u brzini i izgledu šeme programa, menjanju kanala.

E sad, sve je to bilo super, međutim pre par dana mi se prvi put od kada imam tv restartovao, crash-ovao, dok sam išao kroz različite modove za sliku (cinema, custom, game itd.). Nedugo zatim, u sred youtube klipa isto je uradio, pa sam rešio da ipak odradim hard reset, isto sam čitao kako se to preporučuje. Naravno, onda je usledila muka oko kalibracije slike, raznih podešavanja koja su nestala itd. Za sada nema više problema, mada da mogu da biram, lagano bih ostao na prethodnoj verziji.
 
Uradio sam ja update pre jedno nedelju dana na 6.0.1, model tv-a je kdlw755. Sve je u startu bilo odlično pa nisam radio hard reset. Nema velikih promena u brzini, jeste da je ulazak na home stranu malo fluidniji, kao i u podešavanja, pa i na recimo youtube aplikaciju, ali ništa toliko značajno. Po meni najbolja vizuelna promena je premeštanje trake za prikazivanje jačine zvuka skroz dole, minimalnije i lepše rešenje. Pošto koristim d3 uređaj, ne znam da li se nešto menjalo u brzini i izgledu šeme programa, menjanju kanala.

E sad, sve je to bilo super, međutim pre par dana mi se prvi put od kada imam tv restartovao, crash-ovao, dok sam išao kroz različite modove za sliku (cinema, custom, game itd.). Nedugo zatim, u sred youtube klipa isto je uradio, pa sam rešio da ipak odradim hard reset, isto sam čitao kako se to preporučuje. Naravno, onda je usledila muka oko kalibracije slike, raznih podešavanja koja su nestala itd. Za sada nema više problema, mada da mogu da biram, lagano bih ostao na prethodnoj verziji.

Hvala na odgovoru.Pratim ja temu na avs forumu vezanu za moj model tv-a i tamo je slicna prica kao i kod tebe.Nekima radi ok par dana pa se tv restartuje a nekima radi bez greske.Nema pravila.Isto preporucuju da se odradi hard reset tv-a jer ostaju neki stari repovi od lizalice 5.1.1 a sada se ide na marshmallow 6.0.1.
Moguce da ce tv raditi dobro kad se odradi hard reset.Koliko dana je proslo od kada si uradio hard reset?
Citam tamo da je najavljen i nugat za sony televizore ali trebace sigurno dosta vremena da se ispegla da radi lepo.Vidis i sam koliko problema imaju sa 6.0.1.
 
Није прошло много, можда рецимо 3 дана, али сам за то време доста више користио тв због силних подешавања, калибрације итд. Никаквих проблема није било, и где се рецимо раније ресетовао, код промене модова слике, сада није. Исто важи за јутјуб, све нормално ради.
И да, читао сам да постоји чест проблем код пуштања филмова са флеша, ја нисам имао никаквих, једина мала промена је што при сваком учитавању пита за дозволу да чита податке са уређаја. И оно што могу приметити, је да доста брже сада ради, пошто често пребацујем музику на тв, па брже учитава фолдере, премотава, све је некако флуидније.
Нешто се не уздам у тај нугат, колико дуго им је требало за овај апдејт, следећи ће ко зна када.
 
Odradicu i ja sada za vikend update pa kako bude.Trebalo bi da bude ok kad se posle update uradi hard reset.Nugat je nesto najavljen za leto ali kako su krenuli sa peglanjem i ovog 6.0.1 ko zna kada ce ga pustiti.

Odakle si radio kalibraciju za svoj 755?Jel sa rtings sajta ili nesto sa avs foruma?
 
Ахаа, са ртингс, узимао сам параметре за 801, али исти панел. Некоме можда сметају мало загаситије боје, посебно ако су навикнути на стандард режим, али мени је то идеално.
 
Nadovezao bi se što se tiče nadogradnje androida na sony w755 televizoru. Danas sam je i ja izvršio, resetovao sam na fabrička podešavanja televizor pre i posle nadogradnje kako bi izbegao potencijalne probleme. Ceo dan radi bez ikakvih problema.
Koristim cam modul na televizoru i po meni je ova nadogradnja obavezna za ljude koji to čine. Do sada je bio slučaj da prilikom pritiska guide dugmeta slika na deo sekunde pocrni i nestane zvuk pre nego što izlista kanale i njihov sadržaj i to isto učini prilikom izlaska iz tv guide-a. Više to nije slučaj, sada se bez ikakvih prekida i mnogo brže pojavi listing kanala preko slike i isto tako i nestane.
Već je rečeno da je promenjen volume bar i složio bi se da je bolje rešenje i takodje bi dodao generalno da su animacije menija više smooth i generalno brže. Takođe ikonice tv ulaza i ostalog kao da su veće rezolucije.
Yotube aplikacija isto kao da je malo poboljšana. I pozadinska boja u home meniju je promenjena na braon koja je po meni bolji izbor. Nemam android telefon ali primetio sam da se i pre inicijalnom setapu televizora ovog puta nudi određena vrsta integracije sa tabletom ili telefonom sa tim operativnim sistemom što pre nije bio slučaj.
To su neka zapažanaja za sada, pozitivna sve u svemu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno