Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja svoj monitor redovno 9 godina brisem sredstvom za ciscenje stakala sa alkoholom, najcesce Mer Glassom.

Proverila sa servisom - ne kvasiti panel, brise se suvom magicnom, kad se bas mora mer za stakla ili slicna tecnost na krpu pa brisanje. Mogu i one stvarcice iz tehnomanije. Uglavnom ne prskati nista na ekran.
A sto se samog LG tice i dalje zadovoljna. Uglavnom.
Boja slova ne moze da se menja ali je svako slovo prakticno uokvireno pa nije problem za citanje. Manje prijatno za oko ali za te pare koje sam dala i ne mogu da dramim.
Crna nije crna bas ali opet, to sad primecujem posto sam blenula danima pre kupovine u svakakve a i u vrhunske.
Uglavnom, za prosecnog coveka -koji bi samo TV( kakvih vas je malo na ovom forumu, ocigledno :)))) a ta sam, ovo je potpuno ok.
Na Vektoru sam pa ponekad na sekund dva zna digitalni signal da nestane pa bude crn ekran, sto se na obicnom CRT koji radi analogne, ne primecuje.
 
Trazim neki jeftiniji TV od 40 inca za gledanje obicne televizije sa set top boxom (valjda se tako zove) i HD filmova/serija sa USB. Mislila sam mozda samsung j5100, a vidim na prosloj strani da je nekome preporucen sony http://www.emmi.rs/televizori-tv-40-led-sony-kdl40r450cbaep.11.html?productId=49448, cena za oba je oko 47000, koji od ova dva biste mi preporucili?

Moze i neki treci model, moze i malo vise para, ali imajte u vidu da je u pitanju sekundarni tv i nezahtevan gledalac.
 
Da li je neko upoređivao Sony seriju 705c i 805c?

Gledam juče 3 televizora jedan pored drugog u Tehnomaniji: dva su 805c serija (jedan 43W805C a drugi 55W805C) i 48W705C. I ovaj 705C ima tamniju sliku. Pitao sam da nije do podešavanja i rekli mi da su ista podešavanja za sva 3. Jel još neko ovo primetio? Da nije možda do primerka u toj radnji...

P.S. Kada se očekuje ovogodišnja ponuda FHD televizora od Sony-a i jel se zna koji će to biti modeli?
 
Da li je neko upoređivao Sony seriju 705c i 805c?

Gledam juče 3 televizora jedan pored drugog u Tehnomaniji: dva su 805c serija (jedan 43W805C a drugi 55W805C) i 48W705C. I ovaj 705C ima tamniju sliku. Pitao sam da nije do podešavanja i rekli mi da su ista podešavanja za sva 3. Jel još neko ovo primetio? Da nije možda do primerka u toj radnji...

P.S. Kada se očekuje ovogodišnja ponuda FHD televizora od Sony-a i jel se zna koji će to biti modeli?
Model 55W805C ima Peak Luminance 70% a model 48W705C 71%.A model W43805C ima Peak Luminance 78%.Ovdje se vidi razlika.
I model 705 nema 3d,i ima 200Hz pokretne resolucije,dok ima model 805, 800Hz pokretne resolucije.
Što se tiče novih modela,kod nas več imamo 2-3 modela.Doči se svi modeli, negdje do Juna.
 
U kucnim uslovima to daleko manje znaci (ako i uopste) nego pod "reflektorima" u radnji.
 
Model 55W805C ima Peak Luminance 70% a model 48W705C 71%.A model W43805C ima Peak Luminance 78%.Ovdje se vidi razlika.
I model 705 nema 3d,i ima 200Hz pokretne resolucije,dok ima model 805, 800Hz pokretne resolucije.
Što se tiče novih modela,kod nas več imamo 2-3 modela.Doči se svi modeli, negdje do Juna.
Zašto je onda u radnji bio 705 vidno tamniji od ova dva?
Jer po ovome bi trebalo da bude ista osvetljenost 48W705C i 55W805C.

Hoću da kupim neki 48"+ TV za filmove/serije preko kompjutera i digitalnu televiziju.
3D mi ne treba, SMART bih voleo zbog Netflix-a i youtube-a. Izdvojio sam 600€ za to (kod nas, mađari, svejedno je). Koji modeli bi mi za to bili dobri?

P.S. Vidim da svi preporučuju Sony, a ovaj 48W705C mi se uklapao u budžet. Iskreno, ostale brendove nisam ni gledao jer nisam znao šta da gledam, pa ako imate neki savet koji još brend i model da ubacim u uži izbor recite :)

Reklamirao sam roštilj i sticajem okolnosti video televizore. 48W705C je bio dosta tamniji od 805C serije pa se sad razmjišljam da li da uzimam njega ili da skupljam novac za 55W805C koji je celih 400€ skuplji (600€ vs 1.000€)?
Ili pak da čekam te nove modele. Zato i pitam koji su to modeli, kad se očekuju, da vidim jel će se nešto razlikovati od trenutnih ili će biti maltene isto.

- Video sam tamo i Philips (možda grešim i možda je bio Panasonic) ali je išao neki video skijanja po mraku sa roze neonkama na stazi, pa ne može kvalitet ni da se nasluti. Ono svetlo daje halo i nikakve detalje ne vidiš. Realno, sa tim snimkom je svaki tv isti i ne izgleda čak ni kao HD ready već je bliži običnom SD televizoru.
- LG sam video tamo par modela, ali mi je slika bila nekako čudna. Slova koja su išla na ekranu su bila iskrzanih ivica. Moguće da je to do snimka.

Otišao bih ovih dana do Emezete da bolje pogledam sve brendove, samo kad bih znao na koje modele raznih brenodva da obratim pažnju :)
 
Poslednja izmena:
Zašto je onda u radnji bio 705 vidno tamniji od ova dva?
Jer po ovome bi trebalo da bude ista osvetljenost 48W705C i 55W805C.

Hoću da kupim neki 48"+ TV za filmove/serije preko kompjutera i digitalnu televiziju.
3D mi ne treba, SMART bih voleo zbog Netflix-a i youtube-a. Izdvojio sam 600€ za to (kod nas, mađari, svejedno je). Koji modeli bi mi za to bili dobri?

P.S. Vidim da svi preporučuju Sony, a ovaj 48W705C mi se uklapao u budžet. Iskreno, ostale brendove nisam ni gledao jer nisam znao šta da gledam, pa ako imate neki savet koji još brend i model da ubacim u uži izbor recite :)

Reklamirao sam roštilj i sticajem okolnosti video televizore. 48W705C je bio dosta tamniji od 805C serije pa se sad razmjišljam da li da uzimam njega ili da skupljam novac za 55W805C koji je celih 400€ skuplji (600€ vs 1.000€)?
Ili pak da čekam te nove modele. Zato i pitam koji su to modeli, kad se očekuju, da vidim jel će se nešto razlikovati od trenutnih ili će biti maltene isto.

- Video sam tamo i Philips (možda grešim i možda je bio Panasonic) ali je išao neki video skijanja po mraku sa roze neonkama na stazi, pa ne može kvalitet ni da se nasluti. Ono svetlo daje halo i nikakve detalje ne vidiš. Realno, sa tim snimkom je svaki tv isti i ne izgleda čak ni kao HD ready već je bliži običnom SD televizoru.
- LG sam video tamo par modela, ali mi je slika bila nekako čudna. Slova koja su išla na ekranu su bila iskrzanih ivica. Moguće da je to do snimka.

Otišao bih ovih dana do Emezete da bolje pogledam sve brendove, samo kad bih znao na koje modele raznih brenodva da obratim pažnju :)

Televizori u prodaonicama rade svi preko demo mode.Tako,da tražit kvalitetu slike u prodaonici nema smisla.Što se tiče cjena novih modela,su tu negdje ili malo skuplji napram prošlogodišnjih modela.Zavisi od firmi.Kvalita slike,je na novijim modelima nešto bolja,napram prošle godine.Uglavnom je nešto razlike, u samim specifikacijama.
Što se tiče Hz,Hdr podržke,tip pozadinskog osvetljenja,koliko bitni paneli itd.Sami procesori i paneli uglavnom ostaju jednaki.Jedino Philips ima ove godine svoje panele.
Što se tiče modela.Ako češ gledat prošlogodišnje televizore ,onda kakav Sony. Ova modela koja očeš,da uzmeš,ili koji Philips modeli 5500 ili 6510,lg 652v,Pansonic CS600-500.Svi so ti to dobri fulhd televizori.aA što se tiče 4k,mislim,da kod vas ne dobijaš ništa, izpod 1000 evra.Ako bi imao kuju priliku,da dobijaš televizor iz Slovenije, onda več dobijaš za 900-1000 evra solidan 2015 4k televizor.Uostalom,gledaj modele što sam ti napisao.
 
Šta mislite da li ima smisla uzimati 4K sada, ukoliko govorimo o TV-u od 55", za gledanje filmova i igranje (preko kompa).
Koliko je 4K materijal dostupan uopšte (filmovi) i jesu li ljudi generalno zadovoljni načinom na koji televizori odrade skaliranje recimo FHD rezolucije na 4K?
 
Šta mislite da li ima smisla uzimati 4K sada, ukoliko govorimo o TV-u od 55", za gledanje filmova i igranje (preko kompa).
Koliko je 4K materijal dostupan uopšte (filmovi) i jesu li ljudi generalno zadovoljni načinom na koji televizori odrade skaliranje recimo FHD rezolucije na 4K?

Ako imaš para,se sigurno sada več isplati.Prosječan 4k,dobro odradi upscaling.Ali nemoj opet očekivati,da bude slika za 50% bolja.Što se tiče 4 materiala,može se gledat preko netflixa.Pa ima i nešto filmova, več na pojedinim trekerima.Ako kupuješ televizor za 3 ili več godina,onda se svakako isplati.
 
Televizori u prodaonicama rade svi preko demo mode.Tako,da tražit kvalitetu slike u prodaonici nema smisla.Što se tiče cjena novih modela,su tu negdje ili malo skuplji napram prošlogodišnjih modela.Zavisi od firmi.Kvalita slike,je na novijim modelima nešto bolja,napram prošle godine.Uglavnom je nešto razlike, u samim specifikacijama.
Što se tiče Hz,Hdr podržke,tip pozadinskog osvetljenja,koliko bitni paneli itd.Sami procesori i paneli uglavnom ostaju jednaki.Jedino Philips ima ove godine svoje panele.
Što se tiče modela.Ako češ gledat prošlogodišnje televizore ,onda kakav Sony. Ova modela koja očeš,da uzmeš,ili koji Philips modeli 5500 ili 6510,lg 652v,Pansonic CS600-500.Svi so ti to dobri fulhd televizori.aA što se tiče 4k,mislim,da kod vas ne dobijaš ništa, izpod 1000 evra.Ako bi imao kuju priliku,da dobijaš televizor iz Slovenije, onda več dobijaš za 900-1000 evra solidan 2015 4k televizor.Uostalom,gledaj modele što sam ti napisao.
Hvala ti, pogledaću sve te modele.

Što se tiče testiranja kvaliteta slike, van tih reklamnih snimaka jedino bih mogao na flešu da ponesem neki film pa da testiram (ako mi daju).

Koji su modeli naslednici Sony serije 705 i 805? Tj koje ovogodišnje modele da gledam?

Reci i koji je to model iz Slovenije. Imam drugaricu odatle pa bih možda mogao preko nje esto da iskombinujem.
 
Hvala ti, pogledaću sve te modele.

Što se tiče testiranja kvaliteta slike, van tih reklamnih snimaka jedino bih mogao na flešu da ponesem neki film pa da testiram (ako mi daju).

Koji su modeli naslednici Sony serije 705 i 805? Tj koje ovogodišnje modele da gledam?

Reci i koji je to model iz Slovenije. Imam drugaricu odatle pa bih možda mogao preko nje esto da iskombinujem.


Samo jih moli i kaži,da nečeš ,da kupiš televizor ako ti ne daju ,da ga prije testiraš.:D
Što se tiče fulhd modela 2015: Sony WD7,Sony WD6,Sony RD4.Moram te upozorit,da model WD7,ove godine nema interpolacijskog procesora.Ako se odlučiš za ovaj model,bolje uzmi model 2015.

https://www.ceneje.si/Izdelek/49134...ji/lcd-led-tv/panasonic-3d-led-tv-tx-50cx700e
https://www.ceneje.si/Izdelek/49808...zorji/lcd-led-tv/panasonic-led-tv-tx-55cx680e
https://www.ceneje.si/Izdelek/51594...orji/lcd-led-tv/philips-3d-led-tv-49pus715012
https://www.ceneje.si/Izdelek/5378353/avdio-video/televizorji/lcd-led-tv/philips-3d-led-tv-49pus7170
https://www.ceneje.si/Izdelek/4921916/avdio-video/televizorji/lcd-led-tv/lg-led-tv-49uf850v
https://www.ceneje.si/Izdelek/4921913/avdio-video/televizorji/lcd-led-tv/lg-led-tv-49uf770v
https://www.ceneje.si/Izdelek/4988053/avdio-video/televizorji/lcd-led-tv/sony-led-tv-kd-49x8309c
https://www.ceneje.si/Izdelek/5443196/avdio-video/televizorji/lcd-led-tv/sony-led-tv-kd49x8005c

Nadam se ,da ti je dovolnjo.:d
 
Poslednja izmena:
Budzet do 600e

Treba mi preporuka za TV koji moze da se kupi kod nas za te novce a da je kvalitetan i ako je moguce vece dijagonale.
Namena - PS4, Netflix i D3go (pri cemu se d3go) najmanje koristi.

Sta bi imajuci gore navedeno bio vas izbor ?
Hvala.
 
Ako imaš para,se sigurno sada več isplati.Prosječan 4k,dobro odradi upscaling.Ali nemoj opet očekivati,da bude slika za 50% bolja.Što se tiče 4 materiala,može se gledat preko netflixa.Pa ima i nešto filmova, več na pojedinim trekerima.Ako kupuješ televizor za 3 ili več godina,onda se svakako isplati.

Hvala druže na odgovoru, znači sada definitivno ne otpisujem 4k. Kada dođe vreme za kupovinu pitaću ovde za savet.
 
Video sam u jednoj radnji panasonic 55cs630 e,za neverovatnih,90 hiljada,naravno kad sam otisao da vidim nije bilo ni jednog modela,ostali su samo modeli od 50incha,pa pitanje za iskusniji jel su ovo stari model i pa ciste lager,i kakav je ovaj tv jer mi i 50 tica odgovara.
 
Video sam u jednoj radnji panasonic 55cs630 e,za neverovatnih,90 hiljada,naravno kad sam otisao da vidim nije bilo ni jednog modela,ostali su samo modeli od 50incha,pa pitanje za iskusniji jel su ovo stari model i pa ciste lager,i kakav je ovaj tv jer mi i 50 tica odgovara.

Solidan fulhd televizor.Ima VA 50 hz panel,nema firefox os,ima stari smart.nema lokalno zatemnenje.Što se tiče slike veoma kvalitetan tv.
 
Hvala na odgovoru, ima li mozda jos nesto pametno u tom cenovnom rangu (600-700 evra)oko 50" sto bi moglo parirati Panasonic-u i Sony-ju.
 
Pozdrav benchmark community-ju.
Zanima me vase misljenje vezano za preporuku TV-a sa Kupujem prodajem, madjarskog porekla cene 400-450e.
TV bi bio gledan sa nekih, ajde da kazemo 3m.
Sta mislite o LG 42LF652v?
 
Mislim da kod nas ima samo PFT verzija. Ne mogu da se setim koja beše razlika između PFT i PFH.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nešto bolji je Panasonic.Bolji kontrast,bolja crna boja,nešto bolji kut gledanja,bolja multimedija.

dumperu jesi ti uopste video sliku na ova 2 tv-a ?

Kontrast na ovom Soniju je daleko bolji i crna, boje prirodnije, uglove nisam proveravao

Kolega ima ovaj Panasonic model 50", ja ima SONY 55w809 tako da dobro znam o cemu pricam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno