Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tu negde oko/do 400e. Ima li LG, Samsung, a da nije smart? Imam već jedan lg smart, čije pametne funkcije niko u kući ne koristi. I pored toga, danas stigao SBB Eon box, tako da mi je bez veze kupovati pametan TV, pored Eon box-a.
 
Pozdrav, moze li pomoc oko izbora smart, 4K televizora 50" ili 55". Uzeo bih preko madjara, verovatno. Budzet je oko 600e. Moyda bih zbog internacionalne garancije da prednost Lg, ako j eto jos uvek slucaj. Mada mi je za oko pao SAMSUNG 50" UE50NU7402UXXH . Otvoren sam za sugestije, ako neko smatra da je neki drugi Tv bolja kupovina.
 
Konačno "pristupačno" 5k€ mmarkt Szeged pre dva dana...
5153a218689c36dabb579709bacba36d.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pozdrav, moze li pomoc oko izbora smart, 4K televizora 50" ili 55". Uzeo bih preko madjara, verovatno. Budzet je oko 600e. Moyda bih zbog internacionalne garancije da prednost Lg, ako j eto jos uvek slucaj. Mada mi je za oko pao SAMSUNG 50" UE50NU7402UXXH . Otvoren sam za sugestije, ako neko smatra da je neki drugi Tv bolja kupovina.

Ne preporucujem ti da uzmes preko Madjara iz principa. Mnogo su se izbezobrazili sa cenama, utripovali uvoznike. Bolje juri akciju negde, u nekoj domacoj radnji. Suboticani moraju da shvate da to sto oni rade nije uvoz i da ne mogu da klepaju sa cenama, nego da razumeju da svakog momenta mogu u corci da zavrse zbog sverca. Da se vrate normali i spuste cene znacajno ispod maloprodaja po Srbiji, pa ih mozda opet uzmem u razmatranje.

Taj Samsung je bezveze za te pare, ako mene pitas. Uzmi 55", meni je velika razlika uzivo izmedju 55" i 50" iako je na papiru to samo 13 cm. Meni LG 7400 bolje izgleda od tog Samsunga. Mada ja merkam i Hisense. Za 600 evra je bio Hisense koji je po meni bolji od tih LG i Samsung modela u cenovnom rangu, jedino sto nudi samo 3 godine garancije u odnosu na 5 koje nude LG i Samsung.

@DjidjiMidji

Kod nas bi bio milijardu dinara :d
 
Poslednja izmena:
Gledao sam u Emmezeti Hisense pre dva dana, i ono je veliko razocaranje onaj fudbal koji ide tamo kao prezentacija, pa lopta ima senku to nisam video skoro sve izgleda uzasno i nadam se da je samo zbog snimka, i pritom gledajuci pored samsunge i lg televizore nisam video da su nesto posebno jeftiniji. Krenuo sam da razlgedam hisense i otisao totalno razocaran.
 
Sta mislite o modelu LG 50UK6750PLD? Da li mozda neko ima iskustva sa navedenim modelom?
Cena mu je kod nas oko 75k tako da moze i neki drugi predlog u tom cenovnom rangu.. tv bih uzeo iskljucivo kod nas zbog kupovine na rate i 5g garancije. Hvala
 
Treba da kupim TV za stariju osobu, ima prostora 48 cm tako da TV ne može biti veći od 32". E, sad, zanima me neka preporuka za cenu do oko 20K. Uglavnom su to Fox, Vox, Vivax, Tesla i slični brendovi čudnih imena, doduše ima i Hisense u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
za zvuk je lutrija. u tom cenovnom rangu ne može jako i dobro. može ili jako ili dobro ili nijedno. neki Tesla model, koji je bio među poslednjima na testiranju na benchmark.rs, ima mogućnost podešavanja zvuka (equilizer) i navodno je zvuk dobar
 
Pozdravljam, imam dilemu oko kupovine tv.

Postovao sam na novoj temi, ali ova je svakako čitanija pa ova tema https://forum.benchmark.rs/showthread.php?438060-Koji-tv-za-600-do-650e može lock.

Izbor će verovatno pasti između LG, Samsung ili Sony 55 inčnog modela. Hisense sam razmatrao i ne izgleda to uopšte loše, ali uzeo bih ga samo kada bi za iste novce mogao uzeti veću dijagonalu (60 npr.), ili za manje novce istu dijagonalu, i isti garantni rok kao LG, Samsung ili Sony, a od toga nema ništa.

Konkretno ovi modeli su u pitanju:
1. Sony Bravia KD55XF7005 BEAP
2. Samsung UE55NU7092
3. Samsung UE55NU7170
4. LG 55UK6200PLA
5. LG 55UK6950PLB

Ka Sony tv me opredeljuje generalno najbolji kvalitet slike i panela (bar tako kažu), i najbrži odziv, Samsung je zlatna sredina, a LG najbolji OS.
Dosta toga će biti jasnije kada se odlučim između VA i IPS panela, jer je jedino Samsung VA od pobrojanih.

E sad pitanja:
1. Iskreno osim u ceni nisam skontao koja je razlika između ova dva Samsung modela?
2. Ista priča i sa ova dva LG modela?
3. Da li ima Sony model ove veličine i u ovom cenovnom rangu sa VA panelom?
4. Isto pitanje i za LG?

Za sad sam najbliže da uzmem UE55NU7170 (ili UE55NU7092 ako stvarno nema razlike ili ako ta razlika nije za moje korisničke potrebe nešto bitna i značajna), ali najverovatnije čekam Crni petak da vidim hoće li biti nekih akcija koje možda ubace neki bolji model u moj cenovni opseg.

Interesuje me šta vi mislite?

Inače, "mađare" sam skroz otpisao, jer se bezobrazno ugrađuju, nude tek nešto niže cene od ovih deračkih cena istaknutih u radnjama, s tim da nemaš dodatnu garanciju, već samo dvogodišnju, ali to je već jedan forumaš pre mene elaborirao.

Naposletku, bilo bi dobro da jedni druge obaveštavamo o akcijama i dobrim ponudama iz ovog segmenta u narednom periodu, ne može se sve ispratiti...
 
eponuda - zakon za domaću ponudu
 
eponuda - zakon za domaću ponudu

Taj sajt vise ne radi nego sto radi dobro. Google majka, bio i ostao.

U tom BC nikada nista nisam kupio ali sam primetio da osim sto imaju dobre cene imaju takodje i dobre poklone uz televizore, konkretno dobije se nosac fraj. Kakva su iskustva sa ostvarivanjem garancije za robu kupljenu u toj radnji, moze i na PP?

LG 49UK6200PLA 51.590,00 RSD black friday...
IPS je panel... 5 god garancije...

Super, ali suvise mali ekran. Da je 55" i nekih 5-6k dinara vise uzeo bih. Meni su ti LG modeli odlicno izgledali u radnji, bolje nego VA Samsung pored.

Edit: Bice tih LGja na snizenju i na drugim mestima, vec sam pisao cene po Madjarskoj mora to i kod nas da se prelije. E sad oni ce od toga da prave fenomenalnu ponudu a ne redovno stanje ali neka im bude. Ne vrede ti televizori preko 80k koliko mnogi traze za njih. Valjda ce KP prodavci da isprate akciju a ne da se naprave blesavi i cekaju da prodje.
 
Poslednja izmena:
Ne slažem se, eponuda radi sasvim super. Ako nekog prodavca mrzi da saradjuje, njegov problem.
Zahvaljujući njima platio sam 65" lcd manje nego kod Madjara a u to i dobio 5y garanciju
 
ePonuda jedino sa Tehnomanijinim sajtom ima nekih problema, ali ko ce ispratiti ono rasulo od dostupnosti i cena... Za ostalo radi super, tu i tamo fali eventualno poneki sajt ali nije smak sveta, ogroman broj je tu.
 
Koja je razlika izmedju UK6200 i UK6300? I koji au bolji, oni ili NU7192/NU7092? Smart funkcije nebitne

Koliko sam ja čitao razlike između tih LG i Samsung mogu se sublimirati kroz razlike između IPS i VA panela, ostalo je manje-više isto.

Imaš sve ovde https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu7100-vs-lg-uk6300/596/602

Mene interesuje da li neko zna odgovore:

1. koja je razlika između Samsung UE55NU7092 i Samsung UE55NU7170?
2. koja je razlika između LG 55UK6200PLA i LG 55UK6950PLB?
3. da li ima Sony 55 inča model i u cenovnom rangu do 80k sa VA panelom?
4. da li ima LG 55 inča model i u cenovnom rangu do 80k sa VA panelom?

Takođe ako neko može da poređa pomenute modele od najboljeg ka manje dobrom, ja bih trenutno ovako (zbog VA panela):

Samsung UE55NU7170 > LG 55UK6950PLB > Sony Bravia KD55XF7005 BEAP

EDIT: Ajd' sam sebi da odgovorim, sad nađoh na jednom italijanskom sajtu koji radi testove tv-a da Samsung UE55NU7092 ima frekfenciju osvežavanja 50Hz, a ne 60Hz kao Samsung UE55NU7170, izgleda da je to je razlika koja nigde nije navedena u zvaničnim specifikacijama. :)
 
Poslednja izmena:
60Hz je za američko a 50Hz za evropsko tržište, cenim
 
Koliko sam ja čitao razlike između tih LG i Samsung mogu se sublimirati kroz razlike između IPS i VA panela, ostalo je manje-više isto.

Imaš sve ovde https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu7100-vs-lg-uk6300/596/602

Mene interesuje da li neko zna odgovore:

1. koja je razlika između Samsung UE55NU7092 i Samsung UE55NU7170?
2. koja je razlika između LG 55UK6200PLA i LG 55UK6950PLB?
3. da li ima Sony 55 inča model i u cenovnom rangu do 80k sa VA panelom?
4. da li ima LG 55 inča model i u cenovnom rangu do 80k sa VA panelom?

Takođe ako neko može da poređa pomenute modele od najboljeg ka manje dobrom, ja bih trenutno ovako (zbog VA panela):

Samsung UE55NU7170 > LG 55UK6950PLB > Sony Bravia KD55XF7005 BEAP

EDIT: Ajd' sam sebi da odgovorim, sad nađoh na jednom italijanskom sajtu koji radi testove tv-a da Samsung UE55NU7092 ima frekfenciju osvežavanja 50Hz, a ne 60Hz kao Samsung UE55NU7170, izgleda da je to je razlika koja nigde nije navedena u zvaničnim specifikacijama. :)
Slabo si ti citao. Svi sem 6200 za koje sam pitao su VA, 71xx i 70xx se razlikuju po konektorima, a po specifikacijama se ne moze videti razlika u kvalitetu slike, jer skoro svaki Sony koji sam video ima bolju sliku od ostalih.
A 6950 je sigurno bolji od 6200
 
Ne znam koliko si ga platio ali vidim da za 70-75k ima 50uk6950 uz koji dolazi magic remote koji je po meni must have uz ovakav TV. Uz to ima i local dimming.
U verziji od 50inča bi trebalo da ide VA a ne IPS panel, ako ti je to bitno i ako je tačna njihova specifikacija sa kutije koju je neko već kačio ovde.
e4dc24919a84df302f656511a2c2c5e9.jpg
88cebe4bd7468770ca08499f17349592.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno