Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tcl nema FALD panele za evropsko tržište, samo za američko. Njihova 6 serija iz 2019. za ameriku je bila sjajna, još i sa roku os-om. I ovogodišnji 635, pa i 535 je Panel sa Fald-om. Ali samo za američko tržište. Evropska varijanta je edge led što znači da je uniformnost panela slabija. U7QF ima fald panel na 60 Hz sa 32, 72, 92 zone na 50, 55, 65 inča i bolju uniformnost. Uostalom uporedite ih na displayspecifications.com.
 
^ izvinjavam se za propust stvarno sam pogrešno pročitao nik...

Što se tiče tvog odgovora i dalje smatram da apsolutno nije od pomoći, jer autorativno tvrdiš nešto (kao da si u najmanju ruku isprojektovao, dizajnirao i svojim rukama sklopio oba modela) bez obrazloženja i objašnjenja zašto tako misliš.

Dakle pitanje je da li je bestbuy TCL50c715 ili Hisense 50u7qf nekome kome nije bitan OS, imajući u vidu karakteristike (prednosti i mane) jednog i drugog modela, i činjenicu da je TCL 100e jeftiniji na našem tržištu?

Hvala unapred.
 
U pravu ste preterase ga Va Ips, oba imam i oba su korektna, dodatno sigurno da hajsens nemoze biti u klasi sa samsungom sony panasonic al sigurno nijel ni puno losiji sve su to nijanse.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pa jeftini jeste, ako ga gledas kao budzet resenje, ako hoces lepsu sliku onda hisense, zato sto ima bolje osvetljenje, lepse boje, jednostavno ta dva modela nisu u istoj klasi, ni cenovno ni po kvalitetu prikaza.
Ne znam sta ocekujes da ti ja sad filozofiram kad je pun internet testova za oba modela, ukljucujuci i veoma kvalitetan test koji je radio banchmark.
U7qf ima nedostataka koje ce vrv brzo biti ispravljene, ali su one softwerske prirode, a nova je serija i novi je OS, inace ako zelis dobar HDR prikaz imaces ga hisensu, ako zelis da prodjes jeftinije onda TCL koji je zaista ok tv, ali nije bolji od u7qf, zato je i jeftiniji.
Zato sam i napisao da tu dileme nema, jer je o tim modelima vec bilo price, a ne kako ti kazes da sam ih ja licno sklapao.
Tvoje pitanje o bestbuy nema smisla, tako bih ja mogao reci da je moj b7500 bolji od necijeg oleda jer kosta 50k, a oled je jedno 200k, znaci ja mogu 4 tva da kupim i moj tv podrzava HDR, ima i super kontrast i crnu boju, ali budimo realni nema smisla porediti babe i zabe!
 
Ne uzimajte sve što Ameri pišu kao gospel. Taj Roku OS je kršina, radi brzo ali je gori i od Fire TV. Android TV je značajno bolji od oba iako se sporije podiže i generalno je zahtevniji sistem pa radi loše na starijem hardveru (TVi iz 2018. i neki iz 2019.) Najpopularniji Roku televizori od pre par godina nisu ni prineti ovim današnjim Hisense ULED modelima koji se prodaju kod nas. Mnogo su budžet i TVi napredovala u 2019, maltene su svi dobili Direct Led i VA panele sa Rgb matrica a dok su di tada bili Edge Led i RGBW. Čak je i odziv pao na oko 30 ms u gejm modu sa nekih 50-70 ms.

2020. je zakazala što se budzetlija tiče zbog epidemije ali ko ima 100k za TV Sony modeli nude jako puno za tu lovu. Naravno ne kao svercerski LG B9 za 1200 eur ali to je druga prica.

Valjda ce sledeće godine i FALD Qled sa 120 hz upasti u tih 70-80000 dinara rang.
 
LG 50UN74003LB je u istoj radnji 62.000 din. Ko voli IPS kupi njega, a ko voli VA kupi LG 50un8003lb. Prošlogodišnji model ove dijagonale ima IPS , a ove godine VA. Videli koja dijagonala ima najbolju prodaju pa rešili da smanje troškove proizvodnje i eto rezultata. UN8000 serija su sve ostale dijagonale IPS. Oba su kompletni uređaji kod kojih se dobija smart daljinac koji je odličan. Pa samo je to 50E hardverski i 50E užitka + . Nema čekanja da izađe ova ili ona aplikacija. Podrška zagarantovana. Nije kao kod ovih što probijaju tržište, a sve će biti ili će možda biti? Izuzetno bitna svar, bar meni. Imam i ja Hisense, ali... Sad je popularno 4K oštro,crno,... Imam Samsung plazmu koja radi ohooo, ppppp, i na kam kartici daje lepši prikaz( na oko, a dobro vidim :) ) tv kanala koje gledam i na ostelim uređajima. Nema tu mudrolije , kupite ono što vama odgovara i koliko ste spremni da platite. Za stan sam hteo da kupim NANO ili OLED jer je dnevna ogromna, ali smo uzeli jeftiniju varijantu + veš mašina. Kompromis , šta kome treba.
 
Poslednja izmena:
Imam ue40d6200ts samsung sigurno 8 godina cekam kad ce da crkne, moze li neki best buy 40 inča samo i isključivo za kablovsku i ništa drugo.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
поздрав људи, планирам куповину тв-а па пре него што прочешљам конверзацију овде имам питање
пошто је другар купио lg nanocell 65 inča ja сам се одушевио сликом и квалитетом тва али ми је 65 прескупа и превелика па сам размишљао између Lg 49NANO803 NA (ima edge led) ili 50NANO 793NE (direct led). оба тва сам на огласима нашао нешто испод 500е. наравно ако имате и ви неку сугестију за тв радо ћу прихватити... неки критеријум који сам имао јесте то 49-55 величина, да је лед, смарт, да има АIR PLAY повезивање.
хвала унапред
 
Imam slicno pitanje.
Koji je best buy budget TV 43" oko 30k?
Na sta treba obratiti paznju (sta izbeci) kod modela u ovom cenovnom rangu?
Nije bitno da je Smart, jer imam nameru uzeti Android Box.
Moj bi predlog bio Tesla43S905, oko 36.000 ali je Android tako da ti neće trebati box.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel realno očekivati neki LG oled65cx kdo nas za oko 1500-1600 za black Friday sledeći vikend?
Koje radnja kdo nas imaju najbolje popuste na TV?

Sent from my Oneplus 8
Ako nadjes i ja bih :d

300k je sad. Na popustu možda bude 290k.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Uzeo juče TCL 50c715 za 49.900din. Lično mislim da neću naći bolji QLED te dijagonale za sličlne pare i moje potrebe (koje nisu svemirske), ni sad ni za BF...

Hvala drug članu @Lionskingdom što mi je poslao PP i obavestio me o toj akciji obzirom da dotična firma (iako rade 30 godina i poznati su u tom kraju) nigde nije istakla ovu akciju na svom sajtu, već samo u radnjama (koje imaju samo u lokalu).

Sad čekam utorak da mi tv stigne u NS.

Bio sam u dilemi da li da uzmem ovaj TCL ili Hisense 50U7QF, ali pored cene, prelomili su me opisi problema (najviše softverske prirode) koje ovaj Hisense model i dalje ima, a koje su kolega @Mancha i @smith_bre napisali u svojim opisima u ovoj i Hisense temi...

Svakako ću napisati objektivan non-fanboy opis kad tv stigne (prvi utisak) i još jedan posle nekog perioda korišćenja...
 
Poslednja izmena:
Uzet na akciji TCL 55C715. U doticnoj radnji jos danas za 59990. Mislim da je za te pare to trenutno best bay. QLED, android...

Cekao sam Hisense U7QF ali u 55” ga nigde nema.

Testiram ga josmalo pa javljam utiske.
 
S tim sto je TCL sa QLED panelom. Tacno mi zao sto ne gledam puno TV, kupio bih ga na keca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mančo, molba! Kad uradite recenziju za U8QF da li može da se napravi i neko poređenje između U8QF i U7QF. U vidu odgovora na portalu, recenzije, šta god... Vidim da je još ljudi osim mene zainteresovano za vaše mišljenje koji je od njih zapravo Best Baj. Reći ćeš sigurno da su oni 2 različite kategorije ali zašto bih davao 300-400 eura više ako bi U7QF zadovoljio moje potrebe. Ali ako vredi U8QF razlike u ceni, bolje da se stisnem i kupim bolji. Iovako kupujemo TV u proseku na 10 godina.
 
Evo prvih utisaka za TCL 55C715.

Prvo da kazem da nisam prezahtevan korisnik ali da se dobro informisem sta je najbolje za odedjeni budzet sto mogu da uzmem.

Budzet mi je 60000 i za te pare su mi od VA panela dolazile u obzir Samsung 7000/8000 serija
Hisense A7500F
TCL P715.

Posle gomile testova koje sam odgledao
Za sve navedene televizore zelja je bila Hisense U7QF ali ga nigde nema u 55” verziji a i ne verujem da bi bio ove pare.

Sada kada su spustili C715 sam se odlucio za njega jer za te pare trenutno nisam video nesto bolje.

Sto se utisaka tice slede moja zapazanja u poredjenju sa bratovim Samsungom ru7000 (sto je po testovima pandan ovogodisnjoj tu8000 seriji)
1. Dizajnom ovaj tv je ubedljivo nalepsi od svih gore navedenih (meni jedna od bitnijih stvari)
2. Opertivni sistem Android bar na njemu nije sampion brzine ali nije da ne moze da se koristi. Otvaranje aplikacija je sporije nego na Samsungu ali rade korektno. Drugo ima ih brdo. Ono sto sam primetio je da EON sveukupno radi sporije nego na Samsungu ali daje lepu sliku.
3. Osvetljenje, boje, definitivno na strani TCL-a. Samsung mi deluje tamniji i pri gledanju obicnog sadrzaja a za HDR se defiinitivno se vidi razlika na strani TCL-a.
Dolby Vision u 4K je neverovatan.
4. Motion bolji na Samsungu
5. Upscale sa HD na 4K cini mi se bolji na TCL, za nize rezolucije mozda Samsung malo ostriju sliku daje ali definitivno losijih bolja.
6. Na TCL-u ne vidim da moze da se ukljuci opcija da framerate od 24 pretvara u 60 ne znam kako se to zove ali kod brata na Samsungu ima opcija i sve deluje nekako cudno kao live prenos. Definitivno mi se to ni ne svidja ali eto to na TCL-u nisam nasao.
7. Uglovi gledanja malo bolji na Samsungu, TCL posle jedno 30 stepeni pocinje da gubi boju. Samsung tada malo lepsu sliku daje.
8. Zvuk je jako lep, mozda bi mogao da bude malo puniji ali za to bi definitivno trebao neki soundbar. Ispravka, moze da se podesi u stvari jako lepo, zena kaze ko u bisokopu joj je. Definitivno mnogo bolji nego na Samsungu. Podrzava i Dolby Athmos, sve vreme imamo jako cudan osecaj svi u kuci da ne znamo odakle tacno zvuk dolazi.
9. Glasovna komanda preko Google-a na TCl-u jako lepo radi kome treba.

Nakon testa ovog rusa sa linka ispod sam definitivno prelomio. Ne znam ruski ali ono sto sam video meni slika vise prija na TCl-u. Zato sam ga na kraju i uzeo.

https://youtu.be/8h-5xaielqY

Za pocetak toliko od mene.
Ako neko ima nekih pitanja slobodno neka javi.
 
Poslednja izmena:
Hvala Marko! Meni je korisno iako je ovo Hisense forum. Nek administratori kopiraju na TCL forum ako je moguće. Lično mislim nda bi prošao još bolje da si sačekao hisense u7qf ali bože moj. Bitno je da si ti zadovoljan. Odlično si prošao za taj novac. Čestitam i uživaj!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno