Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne ja uopste ne mislim da je nesto dobro zato sto ja imam.
Jednostavno kupujem sta mi se svidja kupujem za sebe ne da bi drugi znali sta ja imam.
Imao sam veca ocekivanja od ovog tv ocekivao sam vau efekat ali njega nema.
Jeste da je crna crna i to je to da li se kajem sto sam ga kupio ne hteo sam da uzmem nanocel ali razlika od 100€ mi je bila mala izmedju lcd i oled-a.
Isto po meni veliko razocarenje je WebOs ili sam se previse navikao na tizen ali meni npr hbogo na tizen nikad nije zabagovao a ovaj se nekad pali tek iz treceg cetvrtog puta itd da ne idem sada u detalje kao i daljinski koji nemogu da uparim sa sbb riciverom.
Sve u svemu gledanje filmova je pravo uzivanje mislio sam i da cu se malo vise igrati na xbox-u ali nema se vremena

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mislim da ni to nema, kod nas i Hu se prodaje iskljucivo B7V koji ima isti zvuk kao c7 tj 2+1 setup, podrzava atmos itd. Ja imam B7P , on definitivno ima subwoofer.
Znaci, razlika je samo u izgledu

Nije bas 100% isto. Postolje blago utice na zvuk. Sigurno ni blizu razlici izmedju USA B7A verzije i B7P / evropskih B7/C7.
Izmedju ostalog je i zato kod C8 jos bolji zvuk nego na C7, sa vrlo slicnim zvucnim sistemom - usmerenost zvuka ka gledaocu.

Takodje, na 65" je ocekivano bolja stereo zvucna slika nego na 55".

BTW, naravno da se podrazumeva HT sistem ili bar soundbar uz ovaj TV, ali me mrzi da svaki put ukljucujem A/V risiver i pojacalo da bi gledao TV emisiju poput PLjiŽ :)
 
Poslednja izmena:
Soundbar resava zvuk kod gledanja tv kanala, a dalje od toga, greota nemati neki barem solidan sistem, barem 200e, malcice da drma :)
 
Evo ga tv sa integrisanim soundbarom, ali ko bi smeo da ga kupi? :)1095520_l.jpg
 
razlika izmedju c7 i b7 je jos i u tome sto je c7 picture on glass fora sa drugacijim postoljem. Inace na b7 uopste nije los zvuk, zavisi ko je na sta navikao...
 
Ja bas gledao uživo 65 C7 koji ja imam i C8 u radnji ista dijagonala jedan pored drugog, ( ne vidi se razlika u kvalitetu na ekranu ) lepše postolje na novom modelu, nekoliko dodatnih opcija, bolji čip, sveziji OS i to je to. Naravno ko ima para ide na novi model, u mom slučaju ne isplati se upgrade.
Vezano za Q9 vs C8, na yt HDTVTest Vinsentovo poređenje je meni dovoljno. Meni lično slika na Q9 je previše osvetljena ali nema burn in rizik i idemo u krug.Mada ako OLED nastavi rast popularnosti ispeglace oni sve sitnice koje odvracaju kupce. Opet sve zavisi od ukusa. Ceka se microled da zaživi i pokaže da li je bolji od oleda.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nisi gejmer, nema smisla raditi upgrade na C8.
Ako jesi i imas novca, active HDR u game mode-u jeste velika stvar. Ocekivao sam da ce BFI doneti solidno unapredjenje, ali se to nije desilo.
 
Ja sam u sličnoj dilemi, treba da se odlučim šta za nekih 500tinjak eur (na čekove :))

Dilema je Hisense A6100 od 55" za 56k RSD ili LG UJ63XX ali 49" za nekih 60k. Hisense ima 3 a LG 5 god garancije. Ne znam da li Samsung za kojeg pominjete da daje 5 god garancije može da se nađe za ove pare .

Može li neko da mi pobroji plus i minus tehničkih karakteristika Hisense i LG-a?
Koliko vidim na nemačkom hisense sajtu, A6100 nema wide colour gamut, ali nema ga ni Samsung ni Sony ni LG u ovoj cenovoj grupi, za A6100 čitam i da mu je problem veliki input lag.

Da li neko zna konkretne tehničke razliku između hisense A6100 i A6500? Da li imate info da li dolaze bolji Hisense ULED modeli?

TV bi mi služio za gledanje sporta i filmova i kao monitor za video montažu. Za filmove znam da je bolje imati VA ali opet nisam siguran da li je to baš tolika razlika u gledanju filmova u praksi koliko ističu testovi. Da li ima neki video koji daje uporedni prikaz razlike kontrasta 1:4000 i 1:1000 tj VA vs IPS?

Najviše me brine skaliranje lošijeg TV sadržaja, pošto gledam dosta starije filmove. Čini mi se da bi tu LG trebao biti bolji.

Ima li nade da mi neko odgovori na neka od gore navedenih pitanja, stvar je mnoogo hitna.
Dakle, šta bi vi prije odabrali: hisense 55" ili samsung 50" (hisense 3 vs samsung 5 god garancije)
Koja je konkretna razlika između A6100 i A6500 Hisense, i koja bi bila prednost 50MU61 u odnosu na ove modele (znam za input lag).
Do sutra treba da odlučim.
 
Hisense H55N5700 ,za 62k,vec par clanova ih ima i zadovoljni su ,a neko je vec pisao da je a 6100 ,dosta losije odradjen od n5700.Mada na ovo pitanje ti odgovor moraju dati oni sto ga poseduju.
 
Evo i ja sam skoro pa zadovoljan sa H55N6600.

Uz mala podešavanja, slika je odlična, ali se dešava da se zaglupi na nekoj aplikaciji (npr. ottplayer sa puno m3u lista) i tv kanali rade, ali ulazak u bilo koju aplikaciju daje crn, prazan ekran. Pomaže samo isključivanje iz struje.
Za mesec dana, četiri puta sam ga zbunio, a moguće da je i do samih app i mog eksperimentisanja. [emoji3]



Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Malo da se žalim na naše prodavce. U Beogradu šarenolika slika ali skoro svuda po neki ugašen televizor. Ultra HD materijal samo na oledima, a prvenstvo nije ni SD već prenose neki web stream. U unutrašnjosti televizori uglavnom ugašeni.
 
tzv kurcobolja.
 
Samsung UE50MU6172 posle 12-ak dana korišćenja korektan tv, s obzirom da je ovo budžet model tj. u prevodu trenutno najjeftiniji tv sa funkcijama koje nudi i kvalitetom izrade za uložen novac, a da budemo iskreni to je ono što je najbitnije pri svakoj kupovini.
Dizajn tv-a zadovoljavajući ko' voli crni brushed ram sa piano crnim okvirom i silver postolje V oblika, kvalitet izrade takođe solidan - grafitno crna plastika rama u kombinaciji sa crnom plastikom prilično privlači prašinu od gore od napred nije primetna, ram je debljine oko 1,7cm a najveća ''debljina'' tv-a oko 6,5cm, temperatura od 35°C-40°C za mene prihvatljiva.
Kvalitet slike bolji od proseka u klasi, odličan kontrast i odlična crna rade posao noću i u tamnijim prostorijama, po danu iskreno crna je možda i previše crna ali kalibracijom slike može dosta se izvuče, ko je vešt i podešavanjem u ''service menu'' ima dosta toga - NE PREPORUČUJEM OVO NIKOM - ako veće neko i reši da ulazi u service menu na bilo kom tv-u OBAVEZNO USLIKATI MENU PRE BILO KAKVE IZMENE, ako hoćete da Vam tv traje i radi ispravno posle ovakvih izmena.
Display je VA panel sa Direct LED-om, o ovome isto svašta pričaju ali iskreno ono što me najviše interesuje je : ko gleda tv iz ugla duže od 10-15min - taj ima ozbiljnih problema i treba odmah da ide kod bilo kog majstora da ga vrati u vinkl ako je to uopšte moguće, gledanje iz ugla je prihvatljivo ali kao što sam napisao a što je i istina retko se gleda film od 2,5 sata iz ''ugla'', tako da ne morate brinuti o gledanju iz ''ugla'' moja lična ocena 5/10, ovo sam namerno ovoliko razvukao ko nije razumeo. HDR ako ga ima tako dobro radi da je neprimetan, i to je ono zbog čega su tamne scene jako tamne kao i zbog nedostatka lokalnog dimming-a. Clouding-a zbog dobre crne nema kao ni backlight bleeding-a bar ga ja nisam primetio. Refleksije na ekranu nema, ali opet noću i u tamnijim prostorijama, kao i kod većine tv-a. Contrast je odličan i to je još jedan od razloga zašto je crna dobra opet kažem u tamnijim prostorijama. Fudbal na rts HD korektan.
Kalibracija slike je ono što od ovog tv-a pravi skroz nešto drugo od onoga što vidite kada ga izvadite iz kutije, mada većina koja kupuje budžet modele realno neće imati nikakvih zamerki na kvalitet slike, zato ljudi nema potrebe pričati kako ovom modelu fali ovo ili ono, ne fali mu NIŠTA opet naglašavam ovaj model trenutno se prodaje od 59k pa do 100k u radnjama, na kp nisam skoro gledao cene samo zbog toga što se uz redovnu garanciju od 2. godine dobije još od samsunga 3. godine znači jednostavno 2+3= 5 godina GARANCIJE, što je i više nego dovoljno kakvi su trenutno trendovi razvoja novih modela, ko će realno dočekati i tih 5.godina, inače ja sam platio kao što sam u ranijem postu napisao platio nešto više od 55k (470€ na dan kupovine) na ekupi + zidni nosač gratis.
Tizen radi svoj posao, nema nikakvog ''zapinjanja'' ''pucanja'' ili bilo čega što će Vam smetati u radu, a prilično je i jednostavan za upotrebu u kombinaciji sa daljinskim TM1750A koji ima glasovnu funkciju(nema srpski) ali engleski radi savršeno, daljinski takođe ''uparuje'' sve vaše uređaje koji su povezani na tv, tako da koristite samo jedan daljinski upravljač, novi firmware je izašao 12.06.2018. i naravno da sam ga odmah tog dana update-ovao (ovo ću tek videti da li je dobar potez) takođe ne preporučujem da ovo radite ako niste malo iskusniji i ako niste nešto slično već radili. Smart view, screen sharing, screen mirroring ili kako ga već zovete tj. povezibanje tv-a sa mobilnim uređajima radi bez problema, opet u service menu postoji opcija da se uključi screen mirror sa tv na mobilne uređaje(probao i radi).
4K radi bez ikakvih problema sa USB-a, externog diska, sa računara, direkt sa tv-a iz browsera ili youtube-a, ništa opet na ''zapinje'', jedino što čekam još je kvalitetniji HDMI kabl(koji će verovatno sutra stići) za poveyivanje sa računarom i da ću dobiti 60Hz na tv-u što mi je bitno jer mi je to glavna namena gledanje filmova i serija, input lag me za sada ne interesuje trenutno ne igram igre na tv-u.
Zvučnici i sam zvuk sa ovog modela nije nešto o čemu treba pričati, mada ima neka 3 moda ako baš mora da se sluša preko njih, pokušajte da skupite još nešto novca za bilo kakav kvalitetniji sistem zvučnika da ne kažem i av receiver što je bitno isto koliko i kvalitetna i dobra slika, tek u takvoj kombinaciji ćete potpuno uživati, ipak ZVUK je JAKO BITAN, ali to je druga tema...
Mrežu sam povezao preko kabla(old school) WiFi naravno radi, kao i bluetooth možete upariti zvučnike ili tastaturu ko to voli, za povezivanje imate 3 HDMI (jedam sa funkcijom ARC), 2 x USB 2.0, optički izlaz, antenski priklučak, jedan audio i video kompozitni 3.5mm jack sa priloženim adapterima koji se takođe dobiju.

Zaključak : dobijete puno za uloženi novac, ovo je naravno sve individualno kao što je i svaki tv priča za sebe, isti su svi oni ali BAŠ i NISU tako isti(mislim na isti model tv-a), jednostavno toliko brzo se forsiraju novi modeli da budžet serija ne prolazi baš tako rigoroznu kontrolu kvaliteta, ali to kod ovog modela nije nikakav problem dobijate 5. godina garancije, u odnosu šta se dobije kod duplo skupljih modela ovaj model tv-a je odličan, pogledajte uporedne testove sa jačim modelima i sve će vam biti jasno, ali ono što je najbitnije pri kupovini ne mojte biti lenji, lično pogledajte sliku na tv-u koji kupujete i sigurno nećete pogrešiti ako vam se na nekom drugom slika učini bolja, lepša, svetlija sa više detalja, ipak je svako oko drugačije.

Toliko za sada, ako sam nešto zaboravio, preskočio ili Vas nešto interesuje slobodno pitajte, i nadam se da će svi koji kupe ovaj model tv-a biti zadovoljni...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Edit by jaksa - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428215-Kalibracija-TV-samsung-MU6000-serija-(2017)
 
Poslednja izmena od urednika:
Hajde malo objasni šta si hteo ovim da kažeš:

"ko gleda tv iz ugla duže od 10-15min - taj ima ozbiljnih problema i treba odmah da ide kod bilo kog majstora da ga vrati u vinkl ako je to uopšte moguće, gledanje iz ugla je prihvatljivo ali kao što sam napisao a što je i istina retko se gleda film od 2,5 sata iz ''ugla'', tako da ne morate brinuti o gledanju iz ''ugla'' moja lična ocena 5/10, ovo sam namerno ovoliko razvukao ko nije razumeo. "

Inače, hvala na podeli utisaka, za pare koje košta (kao 65") mislim da nema bolje value for money kupovine
 
Mene zanima,ako sve radi kako treba, zašto povezuješ PC sa TV-om putem HDMI kabla radi "gledanja filmova i serija" kako si napisao. Ima li nekih problema ako ih gledaš preko internog plejera u TV-u?
 
Hajde malo objasni šta si hteo ovim da kažeš:

"ko gleda tv iz ugla duže od 10-15min - taj ima ozbiljnih problema i treba odmah da ide kod bilo kog majstora da ga vrati u vinkl ako je to uopšte moguće, gledanje iz ugla je prihvatljivo ali kao što sam napisao a što je i istina retko se gleda film od 2,5 sata iz ''ugla'', tako da ne morate brinuti o gledanju iz ''ugla'' moja lična ocena 5/10, ovo sam namerno ovoliko razvukao ko nije razumeo. "

Inače, hvala na podeli utisaka, za pare koje košta (kao 65") mislim da nema bolje value for money kupovine
Hteo sam da kažem, da ja lično ne gledam tv iz ''ugla'', volim da gledam ''pravo'' u tv, različito ljudi vide, eto neki više vole da gledaju iz ''ugla'', nadam se da znaju tačno pod koliko stepeni, odlično ako su već toliko ''pale'' cene pa sada već tv od 65" sa sličnim karakteristikama može da se kupi za 470€, podelite to da ljudi znaju, možda prodam svoj pa dodam za taj od 65"

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Hteo je da kaze ono sto je ovde vec receno, da su uglovi gledanja bas losi, pa ako vas 4oro gleda film, velika je verovatnoca da ce dvoje sa strane videti 30% losiji kontrast i boje, sve ze potamni.
To je bio i moj komentar za drugarov 55" 6xxx Samsung.
 
Hajde malo objasni šta si hteo ovim da kažeš:

...za pare koje košta (kao 65") mislim da nema bolje value for money kupovine

Jaksa

Možeš li da pojasniš zbog čega je Samsung UE50MU6172 (sad je oko 60k) bolja kupovina od 55Hisense A6100 (ima ga za 56k)?
Oba imaju iste VA panele, oba imaju krš hdr, hisense ima malo veći input lag, čini mi se da oba imaju sličan user interface...

Čini mi se da su jako slični, dvoumim se da li izabrati veću dijagonalu tj hisense ili 2 god dužu garanciju tj ovaj samsung ili čekati još dok se ne pojave hisense ULED modeli...
 
@Zorkos - Ne sećam se da sam rekao da je bolja kupovina. Ja bih uvek kupio veći TV nego manji, ali, u ovom konkretnom slučaju na strani samsunga je proveren model TV i 5 godina garancije. Rekao bih i dizajn, kome je to bitno. Lično bih uzeo veći, ali samsung :)
 
Hisense H55N5700 ,za 62k,vec par clanova ih ima i zadovoljni su ,a neko je vec pisao da je a 6100 ,dosta losije odradjen od n5700.Mada na ovo pitanje ti odgovor moraju dati oni sto ga poseduju.

Ja sam u emmezeti gledao N5700 naspram A6100 i stvarno N5700 ima za nijansu bolji prikaz. No po specifikacijama N5700 ima PCI (picture criteria index) 1200 a A6100 ima PCI 1500. Moguće da je sve to do podešavanja u A6100.

Da li zna neko gdje mogu da se nabave Hisense ULED modeli (konkretno N6800)?
 
Uled je qled, to nece biti po toj ceni.
I oni placaju qled istom proizvodjacu kao i Samsung. Ako se dobro secam, Nanosys proizvodi qled.
 
@Zorkos - Ne sećam se da sam rekao da je bolja kupovina. Ja bih uvek kupio veći TV nego manji, ali, u ovom konkretnom slučaju na strani samsunga je proveren model TV i 5 godina garancije. Rekao bih i dizajn, kome je to bitno. Lično bih uzeo veći, ali samsung :)

ja sam pod utiskom xiaomi telefona, koji su mi se odlično pokazali, pa tripujem da je hisense u sličnoj analogiji naspram premium brendova :)
 
Pardon, 2018. modeli uled su quantom dot, P8 i p9 serije.
 
Poslednja izmena:
Moze li preporuka za neki TV 39-43" (pozeljno 42-43",mada nije prioritet), bitno mi je da je Full HD, da ima mogucnost povezivanja sa PC zbog gledanja serija/filmova i da je kvalitet slike zadovoljavajuci.
Budzet oko 30-35k dinara, moze i koji dinar preko ako se zaista isplati, jer TV kupujem jednom u 5-10 godina.
 
@bojanh

Za te pare preporuka za Hisense, ja konkretno sam uzeo HISENSE SMART H39A5600 za 35500din, imas takav koji nije smart za oko 31000 ili 43" za oko 34000. Ja sam zadovoljan, podesavanja, interfejs su mu veoma laki za koriscenje i pregledan je. Kvalitet izrade je super za tako jeftin tv (u tom cenovnom rangu imas FOX, VOX, Tesla i Hisense je daleko ispred), daljinski takodje odlican vidi se da nije kineska krs plastika kao kod modela u tom cenovnom rangu. Za pustanje filmova i koje formate podrzava preko USB nisam jos testirao, nema se vremena,,,,
Rece mi prodavac u G. da su se Grunding televizori odlicno pokazali. Pa ti odluci...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno