Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kad pustiš taj 4k direktno na TV bez posrednika?

Sent from mTalk
 
Pa ovo je direktno sa TV-a, instalirao sam Kodi sa Playstore-a.
 
Koliko znam ta opcija za podešavanje rezolucije je za GUI, ne za filmove. Šta ti piše kada pritisneš O dok gledaš film, koja je rezolucija?

Edit: imaš i ovaj video fajl kao test pa probaj:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=261768

Meni je skroz OK na tom istom TV. Proveri i da li ti je u opcijama Kodija uključeno da Adjust display refresh rate bude On start/stop.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko igrao igre na UHD TV na FullHD rezoluciji? Zanima me kako izgleda, ako ponekad odlucim da odigram nesto na UHD TV?
Bolje nego na FHD televizoru.
Poredio sam Samsung 6 fhd seriju 49" i mu6172 55" i na drugom je bolja slika.
Ja planiram ove godine da uzmem LG c8 oled, a iskreno, nema sanse da kupim 1080ti po ovim operisanim cenama, niti jos jednu 1070 za sli, pa cu igrati fhd, a tv koristim iskljucivo kao monitor.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa ovo je direktno sa TV-a, instalirao sam Kodi sa Playstore-a.

Ne, ne. Uzmeš flešku sa 4k materijalom, ubodeš je u TV i pustiš sam TV da vrši reprodukciju. Nema Kodi, nema ništa.
Kako onda izgleda?

Sent from mTalk
 
Znači ne mogu da verujem YT aplikacija dobila update za moj Panasonik i sad mogu da biram rezoluciju koju hoću da gledam.
Aleluja!

Sent from mTalk
 
Ne, ne. Uzmeš flešku sa 4k materijalom, ubodeš je u TV i pustiš sam TV da vrši reprodukciju. Nema Kodi, nema ništa.
Kako onda izgleda?

Sent from mTalk
Očigledno se ne razumijemo :) Ja koristim 4K materijal sa externog hard diska, a Kodi koristim kao video player za taj materijal. Sony ima Android OS, tako da nema kao LG neki svoj nativni player, nego se koriste aplikacije sa PlayStore-a. Tj. ima preinstaliran video player koji je očajan (interfejs, nemogućnost podešavanja baš ničega...), tako da se treba instalirati neki kršteni player, u mom slučaju Kodi. Uglavnom, false alarm, u redu je slika na Kodiju ali je zvuk očaj pa je meni valjda to stvorilo pogrešnu kompletnu sliku. :) Sve probleme sam riješio sa Archos Video Playerom + sa njegovim audio kodecima koji se skidaju posebno, fenomenalan player, sad su i zvuk i slika na nivou. :)
 
Poslednja izmena:
Ah ok onda. Ja mislio da koristiš Kodi preko TV boxa.

Sent from mTalk
 
Očigledno se ne razumijemo :) Ja koristim 4K materijal sa externog hard diska, a Kodi koristim kao video player za taj materijal. Sony ima Android OS, tako da nema kao LG neki svoj nativni player, nego se koriste aplikacije sa PlayStore-a. Tj. ima preinstaliran video player koji je očajan (interfejs, nemogućnost podešavanja baš ničega...), tako da se treba instalirati neki kršteni player, u mom slučaju Kodi. Uglavnom, false alarm, u redu je slika na Kodiju ali je zvuk očaj pa je meni valjda to stvorilo pogrešnu kompletnu sliku. :) Sve probleme sam riješio sa Archos Video Playerom + sa njegovim audio kodecima koji se skidaju posebno, fenomenalan player, sad su i zvuk i slika na nivou. :)
MX player је најбољи.
 
Može neko preporuku između ova dva modela
Samsmung 65MU7000 ili
LG 65SJ810V
Ugao gledanja mi nije bitan... Bitnija mi je bolja crna.


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Zato što, citiram sa sivog dugmeta ispod cene
"NEMA U WEBSHOPU"
verovatno im je ostao poslednji primerak, koji je dugo stajao izložen možda i oštećen, a onda ide outlet cifra.
 
Standardna cena je oko 1100e.
 
Ta Tošiba ima dual core procesor. Ako će neko to da kupuje, bolje neka skine neki zahtevan 4k materijal sa neta (ne YT klip) pa neka isproba.

Sent from mTalk
 
U medjuvremenu sam saznao da je tošiba Turčin a da je od jeftilena ovaj vrv bolji:
http://www.monitor.rs/televizori/Sharp-65"-LC-65CUG8052E
 
^^
tek je taj ocaj, pisao sam ja o njemu.
Mislim da ne postoji gore od sharpa, bar ja nisam video losiji TV.
Ali ako se dobro secam on je umeo da slozi kanale, ali nista drugo nije valjalo.
Sharp je kinez, pise na kutiji da je ekran japanski al celA kutija mirise na kinesku robu.
 
Poslednja izmena:
Čudi me to, Sharp je imao kvalitetne panele prije.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Meni pre par dana stigao 55b7. Odusevljen sam.
Nekada se desi da pomislim da nema velike razlike u odnosu na prosli tv, ali cim sednem za neki LED, skontam da mi fali crna boja.
 
Tek ćeš na igranju primetiti razliku.Ja se i posle 4 meseca korišćenja 65C7 oduševim kvalitetom slike da li ps4 igranje ili 4K materijal.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ogromna je razlika kada se igra u 60fps.
Fora je sto mi na ovom tv-u 30fps smeta jos vise nego na starom. Verovatno jer je sve drugo ok, a ovo bas strci.
 
Očigledno se ne razumijemo :) Ja koristim 4K materijal sa externog hard diska, a Kodi koristim kao video player za taj materijal. Sony ima Android OS, tako da nema kao LG neki svoj nativni player, nego se koriste aplikacije sa PlayStore-a. Tj. ima preinstaliran video player koji je očajan (interfejs, nemogućnost podešavanja baš ničega...), tako da se treba instalirati neki kršteni player, u mom slučaju Kodi. Uglavnom, false alarm, u redu je slika na Kodiju ali je zvuk očaj pa je meni valjda to stvorilo pogrešnu kompletnu sliku. :) Sve probleme sam riješio sa Archos Video Playerom + sa njegovim audio kodecima koji se skidaju posebno, fenomenalan player, sad su i zvuk i slika na nivou. :)

Koristis Archos Video Player Pro verziju?
 
Nope, free verziju, radi odlično.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Gde da nadjem u čemu se razlikuju samsunzi
65mu6102 65mu6202 65mu6172 65mu6452
 
Istalirao sam Archos Video Player Free, pa zatim All codecs for Archos Video - slika je dosta dobra ali ne pusta dts.
Jesam li nesta preskocio?
Meni radi bez greške, probao brdo 4K sadržaja, DTS fercera bez problema, trebalo je samo te kodeke da instaliram, probaj da ih pokreneš.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno