Šta je novo?

aXeRam ili HyperX @1066?

Evo rezultata posle malo detaljnijeg testiranja, u pitanju je Axeram 1066MHz:

1066MHz 4-4-4-12 2.25V - stabilan Orthos (12h< ), 3DMark05, 3Dmark06 looping po 5-6 sati
1066MHz 5-5-5-15 2.1V - - stabilan Orthos (12h< ), 3DMark05, 3Dmark06 looping po 5-6 sati

Interesantno je da 3Dmark 2001, Lobby test looping, posle 2-3 minuta se zablokira (monitor se gasi). Probao sam da postavim na 800MHz 5-5-5-18, ali se isto desava. Pocinjem da sumnjam u neki bug 9600GT - 3D Mark 2001.
Svi ostali programi stabilno rade. :)

Kako je kod Vas?
 
Mozda je malo off, ali pogledajte i DDR2 2x1GB, 1066MHz OCZ Reaper Heatpipe HS/CL5-5-5-15 /Kit, cini mi se da je za 5500 din sasvim ok kupovina
 
Izvinjavam se sto ovako ulivijecem ali vidim da je rijec o memorijama pa da vas pitam ako znate sta uzeti izmedju takeMS, Apacer ili neke dr memorije...U pitanju su dakle memorije od 2GB, PC6400-800MhZ s tim da ova Apacer je oblozena navodno nekom gold plocicom koja sluzi kao pasivno hladjenje, a za ove dvije memorije sam se odlucio radi cijene koja je pristupacna...
apacer.jpg

Ploce mi je ASUS obicna P5B sa intelovim dual core2 procesorom,pa eto ne znam koja bi mi na ove performanse najbolje odgovarala memorija, zatim koliko je efektno taj OC-koliko se moze dici da ne dodje do pregrijavanja...Ajde dajte mi koji prijedlog???
 
Mozda je malo off, ali pogledajte i DDR2 2x1GB, 1066MHz OCZ Reaper Heatpipe HS/CL5-5-5-15 /Kit, cini mi se da je za 5500 din sasvim ok kupovina

Probao ja bas taj komplet, pre ove 'ratnicke sekire', nije htela ni da cuje da se primakne 1000MHz... Djubre najobicnije, TakeMS 800 ga oduvao ;)
 
Na ploci MSI NEO2-FR Axe ram 1066 nece da radi a kingston hyper x radi ko lud na 1066.

p.s. Poludeo sam dok sam provalio u cemu je problem jer mi je komp pucao na 10 razlicitih nacina. A onda je seo stari dobri kingston i sve radi ko podmazano.
 
Poslednja izmena:
na toj msi me cudi da uopste neka memorija i radi :)
 
Heh :), hteo sam i ja to da napišem ali već su me neki "obeležili" kao ljubitalja CM, Kingston i MShIt brendova... :D
 
Ja mislio da su se uozbiljili posle onih katastrofa sa nf4 cipsetom al eto opet po starom ....
 
i ja mislm da je tako ali ipak mozda postoje neke razlike jer ti te na bilo kojoj ploci i samo da stavis 5 5 5 15 mora da rade na 1200 a sa ovim moji ima da se namucis da ih namestis tj. jako tesko
i samo da kazem da se meni goldmemory zabudalio posto je on prosao 1h+ bez ikakvih problema a orthos puca posle 2min :( tako da krastavac. . .
 
Sumljam da je razlika samo u fancy hladjenju, doduse i jesu bolji sprederi tu nema sta :D
Skidaj pa vidi da li je isti chip :)

rekao sam mu ja da proveri ali kaze nesme zbog garancije :d :d kad bude postavio rez bice ti jasno o kojim cipovima se radi ;)
 
Poslednja izmena:
Sumljam da je razlika samo u fancy hladjenju, doduse i jesu bolji sprederi tu nema sta :D
Skidaj pa vidi da li je isti chip :)

Nema šta da sumljaš, imam kontakt sa skoro svim proizvođačima mem modula, bliskih našem tržištu. Mem ima D9GMH čipove, i kako kažu gospoda iz Transcenda, na modulima od 1200 MHz se nalaze handpick čipovi, stoga ako im je verovati onda je tako ;)
 
Pa videh zato sam i konstatovao ovo, ako je G veca je shansa da jesu mikroni nego kod GR. Mada je opet jednostavnije da uzme aXeram kada su tu 100% mikroni a isto imaju hladnjake i plus su vrlo pristupachni.
Evo i shta mogu isti, vrlo dobri rezultati sa VR-Zone-a:
http://www.vr-zone.com/articles/Transcend_AxeRAM_DDR2_1066MHz_2GB_Kit/5345.html

Neces se pokajati ako uzmes axeram,evo ja imam 2Gb 800 kit na 1150Mhz 5-5-5-8 2.15V za svaki dan ;) D9MGH mikroni
 
krastavac nisam stigao ranije :D
sta da kazem, memorija je vrh! warmaster ce da je koristi za sve pare :D hahaha
 
Nazad
Vrh Dno