Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Pa sve da je 1 dinar treba napraviti reklamaciju, pa nek se oni jure sa procesorima i eCommerece sajtom koji je omogucio realizaciju tih transakcija.

Svima ce biti dovoljna steta sto morate da vadite (i platite) nove kartice.
 
I izrada nove kartice ići će na račun banke, iako su mi već to naplatili.
Btw Nova kartica još nije gotova iako je prošlo 12 dana, a rekli su 7-10 dana.
Materijalnu štetu će oni snositi, a duševnu mi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Vratila mi je danas banka novac za one transakcije. Iako sam reklamirao samo onu jednu, odradili su automatski i za sve ostale posto su isle na isto ime. :)
 
Mene su dodatno iznervirali.
Danas su mi vratili opet jedan deo, 5 transakcija, gde je isti primalac, ali vratili su mi manje nekih 3%.
Ne mogu da verujem da su mi naplatili neku proviziju, ili razliku u kursu.
A hoće da me obrštete nek me obeštete u potpunosti.
Da li ti je gotova nova kartica?
Rekli biće gotova za 7-10 dana, zvao ih i nije još gotova, a prošlo dve nedelje.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Nije jos gotova, mada koliko vidim ume bas da varira. Nekima bude gotova za 10-ak dana, a neki cekaju i pun mesec.
 
Hvala na ovoj temi.

Ako može mala pomoć. Naručio sam muzičku ploču sa sajta Juno Records, koristeći Visa Internet karticu (koja je vezana za devizni račun na kome su euri).
  • Cena je €28,13 (kao valutu na sajtu sam izabrao eure)
  • Dobijam SMS "Potrošnja po debitnoj kartici iznos 25,46 GBP ... Raspoloživo X RSD"
  • U nedospelim obavezama vidim da je sa kartice povučeno €30,18

Pitanja:

  1. Ako sam dobro razumeo prvi post ove teme, konverzija je tekla ovako: (a) EURO → RSD (prema Intesa kursu), a zatim (b) RSD → GBP (prema čijem kursu?).
  2. Zbog čega SMS obaveštenje o potrošnji me izveštava o preostalom stanju, a nekada i o potršnji, u dinarima?

Ispravite me ako sam negde pogrešio. Nadam se da sam dobro formulisao pitanja.
Hvala unapred.
 
Da li mi neko moze reci da li se sa ovom karticom moze kupovati online preko interneta?
mastercard_contactless_debitna.png
 
@Corey
1. Sacekaj da transakcija bude proknjizena da bi video koliko je tacno skinuto. Uvek rezervisu vise nego sto na kraju naplate. Za kurs ne znam, nisam dugo obracao paznju, ali ranije je uvek bio dobar, i mislim da je to bio VISA kurs.
2. Standardno je da za tu karticu izvestava o stanju u dinarima, a za potrosnju u valuti u kojoj je placanje izvrseno. Ovo sto te je sada obavestio u funtama je sigurno zato sto je u funtama i naplaceno (sajt dao samo orijentacionu cenu u evrima).
 
@Corey
1. Sacekaj da transakcija bude proknjizena da bi video koliko je tacno skinuto. Uvek rezervisu vise nego sto na kraju naplate. Za kurs ne znam, nisam dugo obracao paznju, ali ranije je uvek bio dobar, i mislim da je to bio VISA kurs.
2. Standardno je da za tu karticu izvestava o stanju u dinarima, a za potrosnju u valuti u kojoj je placanje izvrseno. Ovo sto te je sada obavestio u funtama je sigurno zato sto je u funtama i naplaceno (sajt dao samo orijentacionu cenu u evrima).

(1) U pravu si. Rezervisano je više, ali je na kraju manje skinuto sa računa. Račun €28,13 - rezervisano €30,18 - povučeno €28,28
(2) Jasno.

Hvala ;)
 
Ovo je slika sa sajta banke ako se ne varam. Mora da ima broj kartice.
 
Ima na poledjini broj od tri cifre ali ja koliko sam procitao ta kartica sluzi za placanje u marketima,moracu da procitam jos malo.
Pa to je kartica koja je sa njihovog sajta primera radi,nisam svoju karticu slikao i postavio pa da ima brojeve.
 
Ja koliko vidim na sajtu svaka njihova master kartica ima i internet plaćanje.
 
Sad sam pogledao izgleda da moze
master.png

Kartica nije moja od roditelja je ja sam na nju uplatio evre i rekli su da moze da se placa na internetu a kad sam hteo da proverim ja licno i kad sam pokazao karticu (kartica je bila Dina Card Debit) rekli su da nemoze sa tom karticom ali moze da se izda nova koja se ne placa. Na kraju se ispostavilo da su tu karticu vec isporucili (Mastercard Debit Contactless) kad je racun otvoren ali nije koriscena i stajala u ormanu nisu ni znali moji, jer racun sluzi samo da se plata podigne.
Znaci ipak moze sa tom master karticom?
 
Sa Dinom ne možeš jer je domaća kartica. Sa Master možeš, naravno ako je prihvata sajt gde kupuješ, mada uglavnom svi primaju Master i Visu.
 
Aliexpres jel prihvata master? Za sad me iskljucivo kupovina sa aliexpres interesuje.
 
Svaka Visa i Master koja ima onih 16 cifara sa prednje strane može da plaća na internetu.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Koja prodavnica bele tehnike u Srbiji ima mogucnost online placanja? Hteo bih kupiti mojima TV (Srbija), tako da ja platim online iz druge zemlje a njima TV stigne na kucnu adresu (Srbija). Uglavnom sve prodavnice imaju opciju da se plati kururiru kesom, putem cekova, na rate.... ali nigde ne vidim opciju online placanja.
 
Poslednja izmena:
Tehnomanija, tehnomedija

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Jos jedno pitanje? Kolika je provizija, ako se kupi TV od 400e, koliko banke od prilike uzimaju pri ovakvom nacinu placanja ?
 
imao s onu intesa internet karticu (visa), nisam je koristio godinama i vidim da je istekla i zvao sam centralu kazu moram praviti novu.
Zanima me sta je sad najbolja opcija za deviznu karticu, sa kojom mogu kupovati preko interneta, ubaciti pare na skril i slicno? Znaci za placanje u inostranstvu
Video sam da neke uzimaju 1% proviziju ? da li postoje neke sto ne uzimaju ili da je ta provizija manja?
 
Nazad
Vrh Dno