Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

platis koliko hoces i kada hoces,nezavisni je devizni racun to...
 
Visa Classic Debit

Jel za ovu uzimaju 800 dinara, ili za internet karticu.
 
Za net jednokratna naknada je 800 din. Za tu ne znam. Tu net karticu kao sto ime kaze samo mozes online.
Pretpoatavljam da klasicna visa debit ide kada otvoris tamo racun sto povlaci mesecno odrzavanje itd...

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ne placa se nista za Visa Classic Debit karticu, odes tamo sa licnom kartom, trazis da ti otvore devizni racun i povezu ga sa tom karticom i to je to...Nema mesecnog odrzavanja...
 
Odlucio da ispitam malo placanja online/ino/EUR vs RSD kartica itd... za podosta kartica koje imam...
Hocu da uradim neku tabelu ili info post koje banke i kartice imaju Ino, koje FX, koje oba a koje nijedan fee.
Ino fee - fee za transkacije van zemlje.
FX Fee - fee za transakcije koje nisu u valuti kartice (obicno vazi samo za XXX-only kartice, tj. EUR-only ili RSD-only kod nas).
Neke banke imaju oba fee-a (RF provereno, i pise u tarifniku i provereno u praksi).
Neke pogresno opisuju jedan fee, a naplacuju drugi samo..
Neke ne opisuju nijedan.

Neke efektivno imaju Ino-fee, ali ga ne opisuju nigde (AIK recimo za Flexi-MC karticu, ako je naplata u RSD online, koristi se MC kurs kao da je ino transakcija uvek. Redji slucaj tog tipa, i skroz korektan).


Ovo je samo uvod... cekam KomBank da proknjizi, vec nedelju dana mi stoje rezervisana sredstva :)

Za sada se jedino Intesa drzi kao sampion - nijedan fee za MC kartice, ni u kom slucaju.
 
Имаш моју подршку,за табелу:D
Интеза и јесте шампион( 2018 у добити),па Уникредит,Соже,Комерцијална,Рајф....
 
Pozdrav,ako moze mala pomoc,planiram izvaditi u Intesi karticu za internet,pa me zanimaju neki stvari.

Moze li se sa njom kupovati na Amazonu,Aliju i tim sajtovima?

I za one sto imaju tu karticu,kako ide proces,moze li se raskinuti ugovor bilo kada ili se zna koliko traje kartica?

Nasao sam vec da nema odrzavanje kartice i da se placa 800 din izrada.
 
Nema tu posebnih ugovora. Zahtev za karticu, platis tih 800 din i toeto. Koliko uplatis posle na karticu toliko trosis. Mozes da kupujes online sa bilo kog sajta.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ako su cene u dinarima, može li se kupovati?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
^Može, biće primenjen HIT kurs.
Evo i mali update vezan za ovaj post:
Odlucio da ispitam malo placanja online/ino/EUR vs RSD kartica itd... za podosta kartica koje imam...<snip>
Placanja ka: MyProtein, Wolt, Donesi.com

Intesa MC: Sva dinarska placanja naplacena u dinarima (nisam proverio MyProtein dinarski, ali Donesi.com i Wolt rade skroz u dinarima)

AIK Flexi MC: Sada se za Wolt i Donesi.com koristi srednji kurs koliko vidim, eventualno 0.02dinara razlike (ne može se precizno videti jer su transakcije do 15e, ali vidi se da nije MC kurs, koji je ipak lošiji od srednjeg). Ovo je plus, jer kada sam plaćao WizzAir išlo je kroz MC kurs )nije loše, ali ipak je srednji mnogo bolji).

KomBank Visa Platinum: MyProtein i Wolt naplaćeni kroz EUR, iako je dinarska kartica, i koristi se KB kurs )vidim i po raspoloživim sredstvima a i po ranijem iskustvu kako se na izvodu tek vidi). Dakle, ino provizija kroz FX fee efektivno. Donesi.com je prošao dinarski!

Nema dodatnih troškova u sva tri slučaja kroz druge transakcije.


Banke dakle same gledaju kako će ići šta... da li FX (currency exchange) fee, FTX )foreign transaction) fee, oba ili nijedan.
Isprobaću još jednom AIK na WizzAiru i MyProteinu. Pa ćemo imati sigurno da li je Intesa i dalje šampion za sebe ili ju je AIK sustigao kroz Flexi MC (nekome možda odgovara više da sve bude kroz EUR, nekome da bude odvojeno... nikome neće odgovarati da sve bude kroz RSD, jer takve kartice UVEK imaju neku proviziju kod naših banaka, bez izuzetaka).
 
Hmmmm! Iako Wolt potrosnja na Intesa MC stoji u RSD proknjizena, vidim stanje u EUR koje je tacno vece od EUR potrosnje za iznose Wolt transakcija.
Imam X EUR potroseno vani, Y za Wolt kada se u EUR preracuna a EUR zaduzenje je X+Y tacno.
Tek na izvodu cu verovatno znati, ali provrricu mailom.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih Visa Classic Debit ili Visa internet karticu u Intesi pa me interesuje da li bih na neku od te dve mogao da uplacujem tako sto bih prebacio iznos u dinarima iz Societe G. banke(preko njih primam platu).
Recimo preko Societe prebacujem na racun u Telenor banci i onda u aplikaciji menjam dinare za eure da li bih tako mogao da uradim sa nekom od ove dve kartice(Visa Classic Debit ili Visa internet u Intesi)?
 
Mora i tekuci u Intesi.
 
@alfaunits sa tekuceg u intesi moze prebacivanje na debiznu visa classic debit?
ide sa dinarskog po hit kursu kupovina eur direkt na karticu ili kupim eure koji mi budu na deviznom uz (hit) racun i njih onda prebacujem na devizni koji je vezan za viza classic? :)
 
Za obe treba da imaš tekući ako hoces da manipulišeš parama bez poslovnice :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
@alfaunits sa tekuceg u intesi moze prebacivanje na debiznu visa classic debit?
ide sa dinarskog po hit kursu kupovina eur direkt na karticu ili kupim eure koji mi budu na deviznom uz (hit) racun i njih onda prebacujem na devizni koji je vezan za viza classic? :)
Mozes da kupis evre sa tekuceg na devizni direktno (visa classic debit je na tom deviznom).
Za Visa internet ima jos jedan korak posle, moras na njen zaseban racun da prebacis sa deviznog.
 
Super. Hvala na info alfa.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Koja je razlika između Visa Classic Debit i Visa internet u Intezi? Za Classic mora i tekući, a Internet košta 800 dinara. Još nešto?
 
Mislim da za klasik ne mora tekući, barem je do skoro tako bilo...
 
Pa šta je onda razlika? Uzimanje 800 dinara za izdavanje Internet kartice?
 
Jel može na tu classic debit uplata na bankomatu? I mogu li da se podižu euri?

Ne znam koja je uopšte banka i kartica najpovoljnija za namenu povremenih deviznih priliva i podizanje novca (uz što manje gubitaka).
Neke banke imaju fee na devizne prilive
Negde nema fee, ali ima mesečno održavanje (a kartica bi se koristila vrlo retko, samo za gore pomenutu svrhu)
Gde nema ni fee ni održavanje obično je uskraćeno opcijama s bankomatom, podizanje eura itd.. pa moraš menjati po njihovom kursu..
 
Poslednja izmena:
Ne mora tekuci ako ces sam da uplacujes eur ili usd. To je stedni racun za koji se veze kartica. Ako ces kod njih da kupujes devize iz dinara onda moras da imas dinarski


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta je najbolje i najpovoljnije koristiti za transver novca u inostrastvu (za slanje i podizanje) ???
 
Koja je najbolja alternativa intesa internet kartici za online kupovinu.
Imam račun kod MTS banke.
 
Pa ona bas :D
TB je bolja zbog uplata na ATMu ako ne kupujes puno.
 
Nazad
Vrh Dno