Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

U zavisnosti od banke, novac na tvoj račun legne u preiodu od 3 do 7 dana. Meni u intesi obično legne za 4-5 dana.
 
dobro vece pitanje imam novac na balansu jel se moze platiti na ebay i kako se placa instrukcije hvala.
 
Istekla mi je kartica u Intezi (i ne želim više da koristim intezu) pa sam razgledao po netu, naletim na ovaj thread i vidim da su Paypal napokon omogućili withdrawal na Mastercard. Pročitao sam FAQ u prvom postu ali me zanima ako već imam Telenorovu Mastercard, da li mi se više isplati da povežem nju za withdrawal sa Paypala ili da otvaram novi račun u AIK/MTS Banci? Koliko je tačno ta provizija za priliv na karticu u Telenoru?
 
citao sam FAQ ali rekoh da ipak proverim, ne bih sebi zivot da komplikujem :d

Za povlacenje novca sa PayPala, pustite da Visa uradi konverziju, ne Paypal. Dakle, valutu koju imate na PayPal nalogu, u njoj povucite sredstva, bez da PayPal radi konverziju u Evre, a pogotovu ne u dinare.

Ja na racunu imam japanski jen, kartica je Visa Electron. Da li da isto ne vrsim nikakvu konverziju na paypalu i samo povucem jene?
 
citao sam FAQ ali rekoh da ipak proverim, ne bih sebi zivot da komplikujem :d



Ja na racunu imam japanski jen, kartica je Visa Electron. Da li da isto ne vrsim nikakvu konverziju na paypalu i samo povucem jene?

Samo ih povuci bez ikakve konverzije, bas kao sto pise u faq.
 
Ubacim u korpu na Ebay danas 4 stvari, ne znam koja je fora kinezima da sada naplacuju u AUD ili GBP ali zbog toga mi nije dalo da platim sva 4 proizvoda odmah, prvi prodje, ali ostali nikako... Samo izbacuje:
Sorry, we can't log you in. If you think there's a problem with your account, contact us and we'll help resolve it.

Imao sam paypal balance (tj. jos uvek imam), probao sam da prebacim da kartica bude primary, kao i da promeni password ali isti problem. Ima li jos neko problem ili resenje, google pun prezultata ali nigde resenja...
 
^nije do valute, eBay/PayPal mnogo cesto imaju problema sa nasim nalozima. Tema o eBay-u (ovde na forumu) je puna takvih problema. Osim kontaktiranja PayPal-a, koliko sam ispratio, nista nije pomoglo, a ni to ne znam da je cesto pomoglo :(

Stavljaju u AUD i GBP, jer su iz HK, a primarno trziste im je UK ili AUS. Ili dobavljaci. Nece "obican" Kinez da stavi cenu koja nije u USD.
 
@iMilan: Probaj da platiš preko mobilne aplikacije ili, ako ništa drugo ne pomaže, direktno karticom na eBayu. Samo pazi koju konverziju primenjuje u tom slučaju.
 
intesina internet kartica i dalje ne moze da se poveze na paypal. a irska mi se ne zove. da li je kome (ko je iao taj problem) proradilo?

da li ce povezati drugu karticu ? recimo ako uzmem od komercijalne banke
 
@Difermo meni bez problema radi ta kartica na paypal već godinama. Skoro sam i novu dobio, editovao podatke i sve radi! Evo juče sam baš kupovao psn dopunu preko pp.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
intesina internet kartica i dalje ne moze da se poveze na paypal. a irska mi se ne zove. da li je kome (ko je iao taj problem) proradilo?
da li ce povezati drugu karticu ? recimo ako uzmem od komercijalne banke
Da pretpostavim:
- dobio si karticu
- probao odmah 2-3x da je dodas, nije uspelo?
- "i dalje" ne uspeva?
 
@alfa, hvala, bacicu pogled i na tu temu. Nije problem ni da zovnem support.
@tiha, radi preko Ebay app! Hvala!
 
povezaće drugu, ja sam povezao telenorov MC
intesina internet kartica i dalje ne moze da se poveze na paypal. a irska mi se ne zove. da li je kome (ko je iao taj problem) proradilo?

da li ce povezati drugu karticu ? recimo ako uzmem od komercijalne banke

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@Difermo meni bez problema radi ta kartica na paypal već godinama. Skoro sam i novu dobio, editovao podatke i sve radi! Evo juče sam baš kupovao psn dopunu preko pp.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

i meni je godinama radila. Sad nece :)

Da pretpostavim:
- dobio si karticu
- probao odmah 2-3x da je dodas, nije uspelo?
- "i dalje" ne uspeva?

vise se i ne secam. mislim da sam pisao ovde pa da je ostao trag. Koliko se secam kartica je istekla, ali novu nisam preuzimao. Preuzeo novu i pokusao da update-ujem podatke, nije uspelo iz prve , obrisao i doda i to nije uspelo. Sacekao 48h i pokusao opet i nije moglo. Onda ide prepiska sa paypalom gde traze da zovem Irsku. I sad eto pokusao opet (nadao se da je popravljeno) ali nece.

Otvoricu u drugoj banci i uzeti novu karticu.
 
Ako je ovako kao sto sam opisao - sam si kriv, i moras zvati Irsku :)

Ako nije, hbg, bolje zovu Irsku... kostace te nekoliko centi preko Skype-a ili Vibera.
 
cek moze preko skypa ili vibera? nisam to znao. Jel moze ovde ili u pp broj na koji zvati.
Delom sam i izbegavao da ih zovem jer sam mislio da ce biti kao prevara (racun po par hiljada dinara) :D

Jer ja kad sam ih pitao da mi daju vise informacija oko tog poziva (da li mi treba potvrda koju cu slati itd..) nista mi nisu rekli. Ni broj telefona koji sam trazio, ama bas nista. Onda kad sam im ljubazno rekao da su neozbiljni, da ih boli ona stvar itd...
 
Poslednja izmena:
Moze naravno :)
+ 353 1 436 9111
https://www.paypal.com/rs/smarthelp/contact-us

Nisu neozbiljni. Odavno oni imaju pristup da sto manje imaju kontakta sa korisnicima jer su preveliki a vise kosta podrska nego nezadovolhan korisnik :)
Prilicno su ozniljni po tom pitanju :D
 
Nakon uspešnog prvog povlačenja novca mi se stvorio ovaj problem. Kada pokušam da prebacim izbaci mi "We're sorry. We're not able to process your request right now. Please try again later."
Evo već nedelju dana kako pokušavam. Kontaktirala sam PP ali uvek mi kažu isto ( obriši chache, cookies I probaj posle 48h) medjutim ne radi. Zna li neko kako da rešim ovo?
 
^^ Probaj da povučeš manju sumu novca. Ja sam prošao kroz sličan pakao. Pokušao u odjednom da povučem 1200$ istu mi poruku izbacivao. Podrška PayPala se pravila mutava.
Setim se i povučem sa balansa na karticu polovinu sume i transakcija prođe iz prve.

Naravno, sve ovo pod uslovom da pričamo o povlačenju novca sa balansa na karticu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije velika svota, 20USD, probala sam i 10USD ali ne želi. Možda ne mogu tako male svote da se povuku?
 
Nije velika svota, 20USD, probala sam i 10USD ali ne želi. Možda ne mogu tako male svote da se povuku?

Уместо Google Chrome, покушати са Mozilla FireFox ili Opera, а такође покушати преко мобилног телефона.
 
Ja sam mesecima imao problem na Ebay, jednostavno PP nije prihvatao login kroz Ebay. Brisao sam cookies, menjao password, probao druge browsere... Ništa nije pomoglo, sve dok se nisam ulogovao kroz aplikaciju na telefonu. Nakon toga je proradilo povezivanje i na računaru i otad nemam nikakve smetnje.
 
Kinez mi je greskom poslao pogresnu robu pa se izvinjava i vraca mi na PP 1,6 USD. Zanima me koliku proviziju (Fee) PP naplacuje za vece iznose kada je meni na citavih 1,6 USD uzeo 0,39 USD

Da nisu malo preterali :trust:http://prntscr.com/oxdfrf

oxdfrf
 
To je zato sto je Chinez poslao kao da ti placa, umesto da ti pare vraca :)
 
Nije zesnuo, znao je on sta radi :)
 
Nazad
Vrh Dno