Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Jel imao neko slucaj da mu PP trazi nekakvu telefonsku verifikaciju, tj daju kod koji treba da im das kada te pozovu na telefon? Pokusavam da uzmem nesto na ebay-u i svaki put mi ide ta PP verifikacija i prijavi gresku kada krene da poziva. Najgore sto nece ni placanje karticom da prihvati, i tu ebay kao prijavi neku PP gresku.

To se pojavilo pre nekog vremena i predstavlja problem na relaciji eBay-PayPal. Nekada radi, nekada neće. Meni nudi ili da mi pošalje kod SMS-om ili da me pozove. Kada unesem kod samo me izbaci. Na netu kažu da je rešenje da se isključi PayPal 2FA aktivacija što ja nisam uspeo. Pokušaj još neki put, možda prođe.
 
2fa mi nije ni podesena, ovo je izgleda nesto po nalogu EU, pa je i nas potkacilo. Izgleda da sam preterao sa pokusajima, jer sada me odmah izbaci, tj samo pokaze "da nisu mogli da utvrde da sam to ja" i izbaci me bez ikakvog izbora. Sada mi ponekad ebay dozvoli da platim karticom(ne izbaci mi gresku), ali posle 10 minuta samo otkazu transakciju i vrate stvar u korpu.
 
Da, to sa otkazivanjem transakcije je još jedan bag. Meni nekada prođe, bez ikakvih dodatnih verifikacija i problema. Probaj sa drugom karticom ako imaš.
 
Platio sam nesto sa paypalom 28 eura. Uredno mi stigao sms iz intese o transakciji PP 38 eura, posle par minuta dobijam od Intese sms da je pay pal naplatio 1 USD. Jel to PP poceo da naplacuje neku proviziju za kupovinu.
 
Odabrao sam u Intesi Visa clasic debitnu karticu za racun u evrima za Paypal... cekam sad samo da stigne.
Nadam se da sam odabrao najbolju banku i da ne naplacuju nikakve gluposti od provizija kad budem promenio ono iz dinara u evre za transakcije na paypalu?
 
Jesi, ne naplaćuju.
 
Pa. teško da su najbolja banka a kupovinu deviza nemaju proviziju ali ti je kurs bolji u menjačnici (klasičnoj).
Takođe viza funkcioniše u evrima a ebaj/aliexpress (i većina online prodavica) u dolarima...
 
Kupio sam neku robu na .ebay-kleinanzeigen.de i u dogovoru sa prodavcem platio sam mu preko paypal frend i da mi posalje na adresu u Nemackoj. Posle uplate prodavac se ne javlja niti salje robu. Mogu li sta uciniti da mi vrati novac?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno, prijavis paypalu.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Mislim da ne mogu da se povrate pare ako je poslato kao Friends & Family, mada vredi obratiti se PayPalu u svakom slučaju. Jedino da se žališ banci pa da oni vrate.
 
Ако си купио на Ebay - у, имаш повратак новца у случају преваре, то јест ако имаш потврду куповине, order и остало....

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Odabrao sam u Intesi Visa clasic debitnu karticu za racun u evrima za Paypal... cekam sad samo da stigne.
Nadam se da sam odabrao najbolju banku i da ne naplacuju nikakve gluposti od provizija kad budem promenio ono iz dinara u evre za transakcije na paypalu?

Jesi. Ako povuces EUR dobices koliko pise na PayPal. Nekoliko radnih dana. Uplati 5 eur kada odes za karticu
 
Ако си купио на Ebay - у, имаш повратак новца у случају преваре, то јест ако имаш потврду куповине, order и остало....

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
Nije na ebay, ovo je ebay kao kod nas kp, pa fakticki poslo pare u prazno. Ne znsm moze li mu sta support tu pomoci. Ali svakako treba da pokusa

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Претпостављао сам да је то у питању, него је он навео да је купио на Ebay - у, уствари је послао директно паре јер преко Ebay - а има листинг и доказ о свему, нека пријави свакако..

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
ebay-kleinanzeigen.de je deo ebaya samo za Nemacko trziste koliko sam ja upoznat. Kupovao sam tamo dosta i nikada do sada nisam imao problem.
U svakom slucaju pokrenuo sam dispute na paypalu pa sta bude...
Hvala svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ebay-kleinanzeigen.de je deo ebaya samo za Nemacko trziste koliko sam ja upoznat. Kupovao sam tamo dosta i nikada do sada nisam imao problem.
U svakom slucaju pokrenuo sam dispute na paypalu pa sta bude...
Hvala svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeste, ali malo drugacije je orijentisan u odnosu na ebay.de/com jer dosta transakcija ne ide direktno preko pp i ebay nego otkupnina, uplata na racun i slicno.


Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Pozdrav. Treba mi pomoc oko PayPal-a. Hocu da dodam novu karticu jer mi je stara istekla. Imam Intesa debit internet karticu i kada hocu da je linkujem izbaci mi Your card has been declined. Please try a different payment method.. Na kartici imam oko 10 evra.
 
Pozdrav. Treba mi pomoc oko PayPal-a. Hocu da dodam novu karticu jer mi je stara istekla. Imam Intesa debit internet karticu i kada hocu da je linkujem izbaci mi Your card has been declined. Please try a different payment method.. Na kartici imam oko 10 evra.
Kontaktiraj pp.
Samo ako nije kartica prepaid.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Kontaktiraj pp.
Samo ako nije kartica prepaid.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk

Poslao poruku,ali koliko sam procitao na paypal forumu retko kome odgovore u cemu je problem...Pokusavam da otkljucam bootloader za jedan huawei telefon i treba mi paypal da bi platio...
 
Kako je iz iskustva sada za povlacenje sa PP na karticu? Traze li nesto za neke vece sume? Imam malo preko 1000e na racunu i razmisljam se koliko da povucem na karticu i da li uopste da povlacim
 
Kako je iz iskustva sada za povlacenje sa PP na karticu? Traze li nesto za neke vece sume? Imam malo preko 1000e na racunu i razmisljam se koliko da povucem na karticu i da li uopste da povlacim

Do 1000 eur ne prave problema, legne za par minuta (unicredit)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Јел је сигурно да не може да се веже банковни рачун за пп из Србије? Питам из разлога зато што постоји та опција кад уђем на пп налог...
 

Prilozi

  • pp link bank acc.png
    pp link bank acc.png
    35.7 KB · Pregleda: 81
Pozdrav drugari. Uzeo sam intesinu clasic visa karticu. Verifikovao itd. sve po PS-u.
Prebacio sam novac preko one opcije gde uzimaju fee 1%. Pise bice prebaceno za 1-3 dana.
Koliko to traje kod Intese? U komercijalnoj znam da je uvek bilo 3 dana. Ista situacija je i preko intese ili stigne brze?
 
Zavisi, do 3 je sigurno..mada moze sutra da legne. Meni je uplaceno posle dan ali sam ujutru odradio

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav, potrebna jedna informacija... Kada povežem Visa karticu na PayPal, trenutno imam samo mastercard, da li se mogu povući evri na Visu bez problema, ne mora se kontaktirati PayPal i slično? Znam da na mastercard mogu samo dinari kada se povlači, pa bih uzeo Visu u Intesi ako nema neke dodatne gimnastike. Hvala na odgovoru.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pozdrav, potrebna jedna informacija... Kada povežem Visa karticu na PayPal, trenutno imam samo mastercard, da li se mogu povući evri na Visu bez problema, ne mora se kontaktirati PayPal i slično? Znam da na mastercard mogu samo dinari kada se povlači, pa bih uzeo Visu u Intesi ako nema neke dodatne gimnastike. Hvala na odgovoru.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
U intesi meni na devizni racun za koji mi je vezna visa classic lijeze koliko pise na pp bez problema.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ok, znači nisi morao da ih kontaktiraš (mislim na PayPal) da bi ti promenili iz dinara u eur, odabereš samo iznos koji povlačiš i legnu evri?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A što je problem da ih kontaktiras? 5 min posla.
@kiboni ne može
Routing I Account number za USA račune
 
Nema potrebe nista, automatski paypal sam detektuje karticu da je u evrima. Nema potrebe pisati suportu kao ranije.
Tako je barem meni juce bilo kad sam povezao karticu.
Nije vise kao pre da sam morao da cimam suport itd.
 
Nije problem, nego me je zanimalo ima li potrebe da se to radi kao ranije ili je u međuvremenu rešeno. Hvala svima na odgovorima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno