Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
zasto da ga ne kupuje ?

Pa zato sto nema monitora koji su ljudi ovoliko nahvalili i opisivali,a njemu treba "final touch",onda po meni ni ne treba da ga kupuje,mislim,pa ne zavisi nekome zivot od tog monitora,jbt nahvale ga ljudi,nije skup,sta ti vise treba?!
A pored svega toga,uvek ima likova koji samo nabijaju postove,sa slicnim komentarima,"ovo je sjajno,sta se jos moze reci","koja je konacna presuda,izvrsno izgleda","fantastican izbor, ajmo jos neki komentar" i slicne gluposti!
 
Poslednja izmena:
LG ili Samsung

LG W2241S-BF 21.6" 1680x10560 Wide 8000:1 5ms
Samsung 22" 2243NW Wide 8000:1 5ms Black
ova dva monitora su u istom cenovnom rangu (najjeftinije 22-ojke), i cene i karakteristike su im slicne, mislim da se pomalo dvoumim koji da izaberem, oba su hvaljena po netu, mozda je LG malo bolji, ili je to samo neki osecaj. Gledao sam sliku na oba, u prodavnici se vrteo neki screen saver na svim izlozenim monitorima, nisam primetio neku razliku u slici. a u ceni je razlika 10e i manje. :type:
 
Imam sličnu dilemu kao Aargh, samo sam ja u izbor ubacio i Asusa VK222s. Svako iskustvo mi je dobrodošlo, mada mislim da neću pogrešiti ni sa jednim od ovih. Zanima me i kako su se pokazale 22-ojke sa 5ms odzivom (Viewsonicove i asusove). Jeftinije se za nekih 50 evra od gore pomenutih modela, pa se pitam vredi li ta razlika toliko.
 
Imam sličnu dilemu kao Aargh, samo sam ja u izbor ubacio i Asusa VK222s. Svako iskustvo mi je dobrodošlo, mada mislim da neću pogrešiti ni sa jednim od ovih. Zanima me i kako su se pokazale 22-ojke sa 5ms odzivom (Viewsonicove i asusove). Jeftinije se za nekih 50 evra od gore pomenutih modela, pa se pitam vredi li ta razlika toliko.

kako mislis jeftinije za 50 evra?!?!? pa ova dva monitora su po 150e, ako je viewsonic i asus 150-50e=100e pa to je smesna cena. Onda nemam dilemu, reci gde ima za 100 evrica i odmah kupujem DVA :wave:
 
I mene zanima kakav je Samsung 2220LM? Hteo sam da uzmem viewsonic va2226w, ali ga u atom-u nema vise, tako da ostaje kao izbor 2243 ili 2220lm? Koji je bolji od ova dva samsunga?
 
I mene zanima kakav je Samsung 2220LM? Hteo sam da uzmem viewsonic va2226w, ali ga u atom-u nema vise, tako da ostaje kao izbor 2243 ili 2220lm? Koji je bolji od ova dva samsunga?

cini mi se da 2220lm ima ugradjene zvucnike u donjem delu, tj. ispod ekrana, pa je tu malo "deblji", a cena 2243 i 2220lm je u potpuno ista
 
Poslednja izmena:
Moj glas za ACER X223W, 3god garancija, veoma korektan odnos cena kvalitet, slika zadovoljavajuća.
 
ACER? O kakvoj garanciji od 3 goine se radi, jel znaš? ;)
 
@Aargh
Sliku nemogu da komentarisem posto sam gledao taj Samsung u radnju, ali tih par minuta mi je bilo dovoljno da cujem da su zvucnici ocaj zivi, stoga je mnogo bolji izbor ako hoces jeftinog Samsunga 2243 NW.
 
Kupio sam samsung 2220LM, pa ako nekog zanima, da prenesem ukratko utiske:

Dizajn je ok, meni licno lepsi od 2243nw, piano black ili kako se vec zove, za razliku od 2243 koji je mat. Naravno, ostaju otisci i sl. zato se i dobija krpica uz njega :)

Slika je takodje dobra, ostra, boje na def. podesavanjima malo vuku na plavo, ali to se lako sredi u meniju. Magic bright ima 6 preseta, koji mi se bas i ne svidjaju, ali moze da se podesi svaki po zelji. Uglovi gledanja sa dobri, isti kao na 2243, znaci horizontalni odgovara specifikaciji, vertikalni je nesto losiji, ali sasvim prihvaljivo.

Ono sto mi se takodje dopalo, u odnosu na 2243 je sto nema senzorske tastere, vec obicne.

Monitor moze da se nagne unazad 20 stepeni i 5 unapred (po specifikaciji). Dovoljno da moze da se gleda film iz lezeceg polozaja. :)

Jedino sto mi se ne svidja jeste plava dioda koja se pali-gasi kad je monitor u stand-by modu, sto ume prilicno da nervira u mraku. Nisam uspeo da nadjem kako da se iskljuci ili da stalno bude ukljucena.

Koliko sam shvatio po oznakama u servisnom meniju, panel je AU Optronics (mada sam negde procitao da su menjali oznake, pa nisam 100% siguran)

Posto je monitor trenutno prikljucen na veoma slab laptop, od igara sam probao samo trackmaniu i warcraft III, i tu nisam primetio nikakve duhove. Takodje, monitor sasvim fino skalira u nize rezolucije (u igrama, za rad u windowsu neupotrebljivo)

Zvucnike ne vredi komentarisati.
 
kako se ponasa u igricama, ima li duhova, treperenje na crnoj pozadini, ostrina slova i sl., i dali si probao zvucnike, tj. vrede li nesto ili su samo ukras?
malo sam mator za igrice i igranje, slika je OK oštra ravnomerno osvetljena, nema nikakvog probijanja svetla i sl. tome, sve je kako treba za čitanje odlično, zvučnici su za prvu pomoć, tj ako imaš neke veće da ih ne pališ za svaku sitnicu koju želiš da čuješ i pogledaš, znači nisu neko trajno i jedino rešenje što se ni ne očekuje od njih, ali radio možeš da poslušaš, a ima i utičnica za slušalice na monitoru to nije loše.
nećete nikako pogrešiti ako ga kupite, ipak je to sada masovna proizvodnja u kojoj su se izlečile dečije bolesti od pre par godina, a veće od 22" za rad na računaru ne treba uzimati i ovo je dosta veliko, nego uzeti TV, videh u toj prodavnici 34" 32000 din TV, eto toliko, ako mogu još nekako pomoći nekom da se odluči pitajte.
 
Posle procitanih 10ak strana teme najprimamljivije mi se cine
SAMSUNG T220 - 230.55 € i
SAMSUNG 2243NW - 157.11 €

Dilema je samo da li dvi (t220) ili bez dvi (2243nw). U firmi imamo jedan Asus-ov 22 TFT bez dvi za koji mi se cini da je pomalo mutan. Neki ljudi kazu da vece dijagonale ne treba gledati bez dvi jer je losa slika, mada je neko rekao ovde da ako imas dobar VGA kabl da nema potrebe za dvi.
Dakle sta je bitnije od ova dva?
 
losa slika na analogu je uglavnom samo kod modela koji imaju i analog i dvi. Kod LG-a recimo koji imaju smao analog neces primetiti razliku naspram identicnog modela koji ima i DVI, tj ostra slika je i na jednom i na drugom.
Kazem uglavnom, a to znaci da ja jos nisam video suprotan slucaj.
 
Hvala gx-x.
Pitah u medjuvremenu i ortaka koji je dosta guglao jer je i on trazio monitor i on mi je rekao da je 2243nw dobro resenje.
I tako se resih da ga uzmem. Prvo sam bio sumnjicav kada u proavnici videh da je slika pomalo mutna ali kada se postavljen na prirodnu rezoluciju sve je doslo na svoje. Probao sam na njemu i Unreal i Bishock i vidi se kada skalira da je malo mutno ali to se primecuje samo kod sitnih i tankih slova. Generalno u celoj igrici nema ni najmanjih problema. Tako da za sada mislim da se nisam presao. Narocito jer je cena dzabaka (13.490,00 din.).
 
Poslednja izmena:
Sta bi pre ljudi vi uzeli LG W2234S, SAMSUNG 2243NW ili ASUS VW223D/220D!?Nista preterano i zahtevno ne radim na racunaru,malo net,filmovi, PhotoShop, CorelDraw, neke stare igrice.Nekako mi je mrtva trka izmedju ASUS-a i SAMSUNG-a,video danas sva tri jedan pored drugog.Znam da je toliko vec bilo opisano u prethodnim postovima, ali razumecete 30-tak strana mi je malo previse.Hvala na razumevanju.Ah da,onaj BENQ videh kako radi ali mi je malo jako cudno da gledam 16:9.Imam 17" 4:3.
 
Poslednja izmena:
Videh danas BENQ E2200HD full HD 1920X1080, ako se ne varam.Jel imao neko dodira sa njim?Pitam cisto iz radoznalosti.Cena mu je 11.900,00 RSD.

a gde si video taj?

kod nas koliko sam ja video ima samo BENQ E2200HDA a to je samo sa analognim ulazom :smash: malo cudno za full HD. ti po trulom zapadu imaju i DVI i HDMI:d
 
kolko para tolko i muzike. To je JAKO malo para, ocekuj bleeding do jaja, boje koje je nemoguce kalibrisati, izgubljene nijanse u gami, mrtve piksele posle kratkog vremena (verovatno). Za 11000 ne moze ni posten 22" da se kupi.

Ali ok, nisam video taj ekran, mozda je neko svetsko cudo za 12000din :) Jos ostaje da vidim BenQ od 15000din 22" koji valja... 22" HD za 12000 mora da je do jaja :)

edit: i sta znaci "malo photoshop, corel" itd. ? Ja sam menjao LG 2252 jel nije bio ni malo za to, bar meni, fali gama dole, gamma gore, vuce na zeleno ili na crveno, ne moze se naci balans...leva strana je zelenkasta, desna vuce na crveno (kad se gleda bela). Dakle sta znaci to "malo za photoshop" ? I najbolji TN panel je taman tu , "malo" za photoshop :) Najgori nije ni za sta osim za gledanje filmova. Zaboravi "malo" za bilo sta. ;) (najdobronamernije ovo pisem)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno