Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Planiram da uzmem monitor do 25.000din. Provodim dosta vremena zbog posla ( 6-7 sati dnevno) ispred ekrana, nije nikakav graficki dizajn il nesto, vecinom tekst i slike. Ostalo vreme komp se koristi za FPS igre tipa battlefield, cod, i sta vec izadje od singleplayer igara u medjuvremenu.
Trenutno imam matori Asus mw221u ( TN panel deklarisan na 2ms odziva) kojem ce uskoro 9 godina, sluzi on i dalje ali vreme da se menja dok ne crkne, a zeleo bih da predjem na IPS.

Dakle, hteo bih IPS ekran, 23-24", 1080p, koji je dobar za FPS igre ( kontam do 5ms) do 25.000din. Koji bi od navedenih bio najbolji kandidat? ( ili top 3 :p ):

Asus VC239H
Aoc I2481FXH ( 4ms )
Samsung LS24E391HL/EN
Samsung LS24E510CS/EN
Dell S2316H
Dell S2415H
Dell P2317H
Dell P2417H
Asus MX239H
LG 24MP68VQ
 
Poslednja izmena:
Lenovo X24
 
Davno nisam igrao ni jedan FPS. Dok sam ih igrao monitori su tada imali po 25ms i nisam imao primedbe na odziv...

U firmi imam p2414h, u2414h, u2412m... i Lenovo X24. Ako izuzmemo "U" modele, jer su osetno skuplji, izmedju P2414h i Lenovo X24 pre bih uzeo Lenovo ali ne znam kakvi su ovi novi Dell P2317H/P2417H. U svakom slucaju, dvoumio bih se samo izmedju Dell-a i Lenov-a.
 
^ naravno.

Ali opet kakav je u praksi je pravo pitanje...
 
Рећи ћу поново, није проблем :)
Наравно, зависи шта се очекује од монитора...
Да ли је гејмерски? Не, наравно.
Да ли може све нормално да се игра? Да, итекако.

Одзив уопште не треба да вас брине, ко хоће гејмерски монитор иде на 100+ херца и то је то, све остало скоро да уопште не утиче.
Једини је проблем што IPS од 100+ херца кошта јако пуно, па нпр. најбољи монитор на коме сам се играо, ROG SWIFT PG348Q кошта 1000+еврића...

У односу на тај, овај мој Р2417 је реално лош и ту нема приче, види се разлика у кантерима, пошто то једино и играм :)
У односу на било који други од 60 херца за гејминг апсолутно нема разлике!
Али зато има најквалитетнији панел у својој класи, бар од овога што има код нас у понуди.
 
Sto se tice P2417H, pomenuo sam u jednom od predhosdnih postova,
vodite racuna da vam ne "zapadne" neki primerak sa problemima koje sam imao:


1. Red-Orange problem
https://www.dropbox.com/s/dwu302s0ujkgbpn/red-orange.PNG?dl=0
levo je P2417H, desno je P2414H
Nakon reklamacije stigao monitor sa extra bojama
https://www.dropbox.com/s/96vd4bged8d0fj8/red_orange_new.PNG?dl=0

2. Reverse ghosting problem - ima prijavljeno nekoliko slucajeva na Dell-ovom forumu
https://www.dropbox.com/s/ewvuvyjiasn3zvp/P2417H inverse ghosting.mp4?dl=0

Opet sam ga reklamirao i jos uvek cekam odgovor, tj. da mi posalju ispravan monitor.

Moje misljenje za ovaj monitor je da je OK, samo ja nisam imao srece :(

Ovaj primerak sa dobrim bojama je stvarno davao dobru sliku, jos bolju nego P2414H(mada i on nije los)
 
Za sada tezim ka Dell 2417H, pa ako bude jos predloga do ponedeljka uzecu u razmatranje. Ako bude nekih problema slicno ovome sto je goksy naveo, trazicu zamenu za ispravan dok ne stigne primerak koji valja.
 
Sve sto ne prodje quality check u EU stize kod nas tj zemlje Balkana... Tako da me ne cudi, to jednostavno treba da prihvatimo posto smo banana drzava. Samo je pitanje da se izboris sa nasim prodavnicama da ti posalju neki koji zapravo valja.
 
Nedavni sam vlasnik P2417h i imam problem sa crvenom bojom kao goksy87, hvala sto si podelio ovo ne bi ni zagledao :) Koji drugi monitor da uzmem u ovom rangu ili da doplatim za neki bolji? Ili da cekam opet ovaj pa ako ubodem bolji primerak da zadrzim, ako ne, opet vracanje.
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem monitor do 25.000din. Provodim dosta vremena zbog posla ( 6-7 sati dnevno) ispred ekrana, nije nikakav graficki dizajn il nesto, vecinom tekst i slike. Ostalo vreme komp se koristi za FPS igre tipa battlefield, cod, i sta vec izadje od singleplayer igara u medjuvremenu.
Trenutno imam matori Asus mw221u ( TN panel deklarisan na 2ms odziva) kojem ce uskoro 9 godina, sluzi on i dalje ali vreme da se menja dok ne crkne, a zeleo bih da predjem na IPS.

Dakle, hteo bih IPS ekran, 23-24", 1080p, koji je dobar za FPS igre ( kontam do 5ms) do 25.000din. Koji bi od navedenih bio najbolji kandidat? ( ili top 3 :p ):

Asus VC239H
Aoc I2481FXH ( 4ms )
Samsung LS24E391HL/EN
Samsung LS24E510CS/EN
Dell S2316H
Dell S2415H
Dell P2317H
Dell P2417H
Asus MX239H
LG 24MP68VQ

Teško za odlučiti, imao sam aoc ips monitor 21,5" sa koji sam zaista bio zadovoljan, pa stoga i prepuruka ide toj marki još je ovaj model i bolji po specifikacijama. Posle sam kupio 24" dell S24xxx i totalno sam se razočarao u svemu. Ne da je gori nego je duplo gori. Da je asus 23,8 ili 24" moj glas bi išao njima makar zbog imena.
Ovaj zadnji model lg ako ima freesync, ti nema dileme oko izbora, moje lično mišljenje da je posle pojave ssd-a, free/g sync još jedan korak od sedam milja. Možda se neko neće složiti sa tim ali svako iam pravoi na svoje mišljenje.

1. lg
2. aoc
3. asus
 
Poslednja izmena:
Ja jos uvek cekam da mi stigne novi P2417H.
Korisnik ATI mi je ulio malo nade da ce na kraju sve da bude ok sa monitorom, ocigledno postoje i bez problema:)
Ukoliko stigne ponovo problematican videcu da zamenim za neki drugi, najverovatnije P2414H(ako ga nadjem) posto njega imam vec.

Malo sam imao problema sa prodavcem prilikom druge reklamacije, navodno zalim se za banalne probleme.
Kontaktirao sam i dobavljaca da se raspitam da li imaju dosta reklamacija i da li moze pre slanja da se proveri monitor.
Dobio sam odgovor kako oni ne mogu da znaju da li neki komad monitora odgovara mojim potrebama :O
Nisam mogao da verujem kad sam procitao odgovor, ja reklamiram monitor zbog neispravnosti a oni meni ovako. Pocinjem da sumnjam da u saradnji sa prodavcem pokusavaju da uvale ove primereke sa defektom :)
Prodavac kaze kako nece zbog mene da narusava kredibilitet kod Dell-a, a taj isti Dell na svom forumu kao resenje problema preporucuje reklamaciju.

Videcemo sta ce biti na kraju, updatovacu se ovde sa novim informacijama kad sredim problem, mozda nekom pomogne ovo moje iskustvo :)
 
Poslednja izmena:
Зато сам ја отишао у продавницу и изабрао одличан монитор, то са слањем је увек мачка у џаку.
Ево пре сат времена сам вратио неисправан хард диск, дошао мртав... Видећемо како ћу проћи са следећим кад ми пошаљу.
 
Bio sam siguran da ce ovaj Dell P2417H biti moj sledeci monitor ali posle svega sto sam citao i video na netu, nisam bas tako siguran, ne volim da se cimam po tim radnjama i da nosam monitore tamo-vamo. Sta je sledeci izbor posle Dell-a? Asus ili LG?
 
Malo sam imao problema sa prodavcem prilikom druge reklamacije, navodno zalim se za banalne probleme.
Kontaktirao sam i dobavljaca da se raspitam da li imaju dosta reklamacija i da li moze pre slanja da se proveri monitor.
Dobio sam odgovor kako oni ne mogu da znaju da li neki komad monitora odgovara mojim potrebama :O

Ovo je stvarno da čovek po*izdi. Samo nadmeno, samo bezobrazno... Zbog ovakvih stvari mi je bliža opcija da nešto platim švercerima 20% manje pa makar me i zavrnuli za garanciju. U zdrav razum te j...

Jel' si im pokazao teme na DELL-ovom forumu i video koji sam snimio gde sve radi kako treba?
 
Ma poslao sam linkove sa Dell-ovog foruma i onaj moj snimak gde se vidi problem, i oni kazu da je to banalna stvar, nije strasno:O
Ej breeeeeeeeeeeeeeeee.........pa novu stvar kupujem.
Zasto bih slao snimak gde sve radi kako treba, poslao sam onaj na kome se vidi problem. Nema sta ja njima da se pravdam, ono je neki defekt i to nije normalno za monitor.

Jos vlasnik prodavnice mi je rekao da ce da mi vrati novac ali kad sam otisao rekli su mi da mogu tek za par dana, kazu nemaju trenutno pare :O
I ponudili mi reklamaciju ponovo, ja reko ajde mozda ce da se potrude, da provere monitor. Ali posle odgovora dobavljaca(napisao sam gore) mnogo mi je stvar sumnjiva.
Posle 9 dana nista ne javljaju, nisam ih zvao uopste(za prvi problem sam ih cimao svaka dva dana i sve to je trajalo 15 dana).
Najverovatnije cu, ukoliko se ne jave u narednih dan dva, da trazim novac nazad uz pretnju inspekcijom. Po zakonu je valjda rok 8 dana kada moraju kupcu da jave sta se desava sa proizvodom.


Samo da naglasim, nije mi cilj da nekog odvracam od monitora sa ovim sto pisem. Ovo je samo moje iskustvo, ne znaci da ce svi da prodju kao ja.
Mislim da je monitor odlican, onaj sa dobrim bojama me je odusevio kakve sliku daje, milsim mnogo bolje od P2414H.
Samo ga treba naci bez problema, jos cu da se borim za njega:)
Ne znam mozda je naisla neka serija sa ovim defektima, pa nisam imao dovoljno srece.

Kazem videcemo sta ce biti, javicu se sa novim informacijama kad ih budem imao :)
 
Da se javim, dobio zamenu, isti model, jos gora crvena, da ne kazem narandzasta i bela boja nego monitor koji sam reklamirao. Vraticu i ovaj i trazi novac nazad, ne vredi zivaca da igram lutriju. (Dell p2417h)
 
Stigao mi je treci P2417H monitor, nazalost sa istim problemom, reverse ghosting-om.
Samo ovaj je malo drugaciji, ne prikazuje rozikastu boju nego neku plavu, i problem nestaje sa dosta manjim smanjenjem kontrasta u odnosu na predhodni monitor.
Na predhodnom sam morao bas dosta da manjim kontrast a na ovom par procenata i problem nestaje.

Da, kao sto je napisao @BeliZeka, bela boja je malo cudnija ali na builtin profilima(standard, game...). To sam sredio na custom profilu podesavanjem boja manuelno.

Ne znam, razmisljam se mozda i da ga zadrzim sad jer mogu da mu podesim sliku kako meni odgovara, na predhodnim nisam mogao nikako.
 
Danas je stigao Dell p2417H, ali mislim da ima taj "orange" problem.... videcu jos preko vikenda, ako mi bude previse smetalo, nosim na reklamaciju...
Ono sto je cudno jeste da ne primecujem npr ovako u radu da ta crvena nije bas crvena. Probao sam malo i u igrama (battlefield 4) nemam nikakvog laga, boje su ok, lepse izgleda od prethodnog monitora svakako koji je TN panel.

https://app.box.com/s/0vy3mmal92jgw7l3dm9lunqi0oigdfkb

EDIT:

evo sad sam uzeo malo da se igram cisto da vidim razliku u paint-u, ono kad razvucem paint preko oba ekrana tu nema sad neke preterano razlike.... sad sam malo zbunjen. Samo mi se sad cini da na oba to izgleda vise narandzasto nego crveno :eek:
:trust:

https://app.box.com/s/f7pnhb4qnltwu9jif7utwyexhag672aq
 
Poslednja izmena:
Imas problem sa crvenom, tako je i meni bilo sa prvim monitorom. Kod drugog je jos izrazenije. Testiraj ovako, raskaci Dell-a, sve osim napojnog kabla, pusti ga da prikaze poruku da fali input, onda drzi prvo dugmo sa leva 5 sekundi dok se ne pojavi siv ekran. Na isto dugme menjaj do crvene i uporedi tada.
 
Poslednja izmena:
Eh sto ne rece pre nego sto sam isao u prodavnicu :p
Cimao sam ih da otovore u prodavnici da isprobaju pre nego sto sam odneo kuci, gledao sam doduse samo da li nema mrtvih piksela i tako to, nisam bas proveravao boju. ali sledeci put cu tako, samo u struju pa taj test.
No videcu jos do ponedeljka da li cu da se cimam sa vracanjem da mi ne bi stigao jos gori primerak, jer kao sto rekoh ne smeta mi nesto preterano za sada,isprobao sam u programima i igrama i nisam nesto primetio da je ta crvena vise narandzasta ili tako nesto. Imam osecaj da je to samo kada je crven preko celog ekrana, ne znam kako...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno