Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Maxi-ju već nedelju dana pokušavam poslati mail zbog dostave koju su naplatili, iako nije trebalo, ali im je inbox izgleda prepun i mejlovi ne stižu.
 
Zasto maxi android aplikacija ne dozvoljava finalni 'confirm and place order' .. sve aam opcije odabrao sa ekrana, ali je polje i dalje zatamnjeno?
 
Sa maxi sajta - samo danas...
Maxi Online ti poklanja 1000RSD na sledeću online kupovinu u minimalnoj vrednosti od 5000RSD. Unesi kod MAJ2024 i ostvari popust! Promo kod se može iskoristiti za dostavu u Beogradu, Novom Sadu i Pančevu do 5.5.2024.
 
Na stranu i Maxi i Idea i sve, ali doslo je vreme da se prate i cene kod drugih.
Kod Maxija sam primetio da neke cene stvari koje redovno kupujem idu i iznad 100% od nekih drugih lanaca, ali da ne offtopicujem..
Kod mene licno je doslo vreme da se oslanjam na 3-4 lanca i tako porucujem... 4. je univerexport, ako se neko zapitao koji je 4.
Od jednog mlecni proizvodi, od drugog Barilla testenina i nesto ostalo, od treceg konzerve i nesto ostalo, od 4. ostalo... i tako
Mora se kombinuje sa budzetom.
 
Maxi i Idea prodaju med firme Aza, prepoznate kao prevarantske 2014. godine: https://www.politika.rs/sr/clanak/290169/Povucen-los-med-iz-prodaje
Lično kupujem med iz Zlatiborac prodavnica. Kupio bih od pčelara ali ne poznajem nijednog u blizini mog mesta.
Za Frikom sladolede oduvek je pravilo da je Quatro najniža klasa. Kupuj Štraus, nije preskup a kvalitetan je.
Mislim da su i Štraus sladoled prilično upropastili.

Quattro je odavno jako lošeg kvaliteta, mada je ova varijanta Kvatra, banana split sve do ove godine bila sasvim Ok. Sad je potpuna katastrofa.
 
Na stranu i Maxi i Idea i sve, ali doslo je vreme da se prate i cene kod drugih.
Kod Maxija sam primetio da neke cene stvari koje redovno kupujem idu i iznad 100% od nekih drugih lanaca, ali da ne offtopicujem..
Kod mene licno je doslo vreme da se oslanjam na 3-4 lanca i tako porucujem... 4. je univerexport, ako se neko zapitao koji je 4.
Od jednog mlecni proizvodi, od drugog Barilla testenina i nesto ostalo, od treceg konzerve i nesto ostalo, od 4. ostalo... i tako
Mora se kombinuje sa budzetom.
Nije offtopic, navedi i ostale lance prodavnica.
1. Maksi
2. Ideja
3. ?
4. Univer

5. Je za mene trenutno hiper.rs, tamo pronalazim bas povoljne proizvode iz raznih kategorija.
6. Je Lidl, ali kod njih kupujem samo uzivo, ne i preko interneta
(slicno je i sa SuperVerom, DIS-om, Gomeksom itd. jer nemaju internet prodaju ili su tek skoro poceli pa se nisam navikao jos uvek.:)
 
3. Aman preko glova, ima sardina u ulju nekad za 100+ dinara :D
(jer puni smo ko Mesi i Ronaldinjo!)

Ima i DIS #5, treba sve ispratiti...
 
Haha, bas za pojedinacne proizvode ne znam da li bih narucivao, vise gledam da ustedim na skupljim proizvodima ili na kolicini. Takodje ne bih da me deru i prave budalom sa 3 puta visim cenama na drugim mestima. Ono sto uzimam su slatkisi i cokolade, maslinovo ulje, dezodoransi i kozmetika itd, a te sitnije stvari su uglavnom popuna do besplatne postarine. :D
Ali svakako je korisna informacija ovo za Aman. Inace, Aman ima i preko Ananasa, ali poruke kolega clanova na Ananas temi kazu da su iskustva vecinom vrlo losa sa Amanom.
 
Maxi Online ti poklanja promo kod FHJS1000 u vrednosti od 1000 RSD koji možeš iskoristiti do 14.05.2024.🎁

Popust možeš ostvariti na korpu iznad 5000 RSD i može se iskoristiti jednom sa jednog korisničkog naloga.

Tvoj Maxi Online
 
Da li mi je promakao, ili ga i nema, kod za Idea-u, ali za kupovinu u nekoj "normalnoj" vrednosti (do 3, 4 ili 5 hiljada dinara maksimum), a ne da moram da potrošim pola plate (karikiram) da bi mi račun umanjili za 500, hiljadu ili hiljadu i kusur dinara?
I u Maxi-ju i u Idea-i online su cene takve da ja više ne nalazim dovoljno proizvoda po razumnim cenama kojima bih popunila korpu do zadatog iznosa (da bih mogla da iskoristim kod). Gledam u obe aplikacije spiskove svojih tzv. omiljenih proizvoda, kojih ima stotinak, i svi su skuplji nego što su bili do pre 5, 10, 15, 30... dana, makar za 10 do 15 % (kvarno ih poskupljuju za par dinara gotovo svakodnevno) i skoro da nijedan od tih proizvoda nije na akciji. Takođe, ona akcijska ponuda na Moj Maxi aplikaciji, koja je kao fol samo za mene, iz nedelje u nedelju biva sve lošija, tj. uopšte mi ne nude ono što bi me zanimalo i što sam dosad redovno kupovala, a čak se dešava da u ponudi budu proizvodi koje sam ranije deaktivirala, za koje sam im, dakle, naglasila da me ne zanimaju i da mi ih više ne nude.
 
Maxi Online ti poklanja promo kod SNF1000 u vrednosti od 1000 RSD koji možeš iskoristiti za termine isporuke u periodu 10.5 - 12.5.2024. 🎁

Popust možeš ostvariti na korpu iznad 5000 RSD i može se iskoristiti jednom sa jednog korisničkog naloga.

Želimo ti ugodnu kupovinu! 😊

Tvoj Maxi Online
 
@LinaNBGD

Ja sam pesimista i latentni doom preprer, hvala na postu, slazem se 100%.
Barilla fusilli (za bolonjez npr.) u Maxiju 239, u Disu (ili Amanu, ne mogu sad da se setim odakle sam porucio pre par dana) je 129 rsd, a testenina ima rok ko vojna konzerva...
pride Maxi ima kao neke ludacke akcije , a kada pogledas malo bolje prethodnu cenu, ispade tipa 5-8% popust, koji ne opravdava kupovinu jer kod drugih ima jeftinije...
izgleda sam postao penzioner, ili dosla recesija bez da je iko najavio..🥸
 
💫 IDEA online ti želi srećne praznike uz 500RSD poklon vaučer i besplatnu dostavu! Iskoristi šansu za sjajan početak praznika! 🎁🎉

Kod poklon vaučera: 500EWD

Vaučer od 500 RSD možete iskoristiti pri kupovini od 5000 RSD ili više do 07.05.2024
Pravo učestvovanja u ovoj aktivnosti imaju isključivo korisnici obavešteni putem Viber ili SMS poruke, samo za online kupovinu sa kućnom dostavom u Beogradu i Novom Sadu.
Važi samo za fizička lica.
*Radno vreme: svaki dan od 9 do 21h, osim petka kada radimo od 9 do 15h. Napomena: Nedelja, 05.05. je neradna.
Vaša IDEA online. 🎁🎉
Ovaj kod jos uvek funkcionise. Sinoc narucih i radi. Mozda zaborave da ga deaktiviraju😄
 
ona akcijska ponuda na Moj Maxi aplikaciji, koja je kao fol samo za mene, iz nedelje u nedelju biva sve lošija, tj. uopšte mi ne nude ono što bi me zanimalo i što sam dosad redovno kupovala, a čak se dešava da u ponudi budu proizvodi koje sam ranije deaktivirala, za koje sam im, dakle, naglasila da me ne zanimaju i da mi ih više ne nude.
Ja sam jako puno kupovao preko akcija s aplikacije, ali se nešto desilo prije par nedjelja - prestale su baš fine povoljnosti, nekih proizvoda koji su ranije redovno bili sad više nema, a popusti su bukvalno smiješni, tipa ranije bilo sa 269 na 200 a sad je tipa 8-9 dinara manje. Jako puno cijena je poraslo u tom periodu (znam jer pratim). Nešto se jako loše dešava s Maxijem.
 
Ja sam jako puno kupovao preko akcija s aplikacije, ali se nešto desilo prije par nedjelja - prestale su baš fine povoljnosti, nekih proizvoda koji su ranije redovno bili sad više nema, a popusti su bukvalno smiješni, tipa ranije bilo sa 269 na 200 a sad je tipa 8-9 dinara manje. Jako puno cijena je poraslo u tom periodu (znam jer pratim). Nešto se jako loše dešava s Maxijem.
Istina, na našu žalost.
 
Većina "individualnih" popusta u Maxi aplikaciji su Maxi/Delhaize brendovi.
 
Ne znam da li shvatate kako prodaja funkcionise? Nece vam sigurno davati popuste na nesto sto kupujete redovno, tu bi ostavljali pare na stolu a niko nije lud. Da li je to kupovina auta, stana, sporeta ili bilo cega drugog u maksiju nije bitno pravilo je uvek isto. Ono sto vecina ne shvata je da je aplikacija napravljena da popuni njihove duboke dzepove a ne nase, i da skeniranjem iste na izvolte ostavljate kopovne navike koje ce iskoristiti protiv vas, zarad par vaucera da bi kupili neke kineske proizvode za par evra.
 
Pa nije bas da je manje za 8-9 dinara, ima i toga ali zavisi koja je originalna cena, ne moze nesto sto kosta 30 dinara da bude 5 sa popustom, sto je veca originalna cena razlika je takodje veca.
Treba gledati procente, uglavnom su preko 20% a ima ih i sada nekoliko preko 40%
Pricam za aplikaciju.
Meni u personalizovanim akcijama daju ono sto redovno kupujem, istina je da tako saznaju kupovne navike, to je tako.
Nisam siguran samo kako ce to iskoristiti bas protiv nekoga i na sta tacno mislis.
 
Kakvi "kineski proizvodi"?! I postižu suprotni efekat - dok su mi redovno nudili popuste za stvari koje mi stvarno trebaju, išao sam redovno i kupovao dosta stvari u većoj količini kad su na popustu, i dosta drugih proizvoda uz to, što je i cilj popusta - skoro ekskluzivno sam trgovao tamo stvari iz supermarketa. Od kada nema povoljnosti skoro da ne ulazim kod njih sem za osnovne namirnice.
Treba gledati procente, uglavnom su preko 20% a ima ih i sada nekoliko preko 40%
Upravo ne treba gledati procente. "Realna" vrijednost (ili bar ono što ste plaćali/spremni da platite) je jedini faktor.
Evo primjer - Delicata mlječna čokolada 200g. Dugo je cijena bila oko 200 dinara, i redovno na popustu 145-150 (recimo 25%). Onda su podigli na 260tak i popust je bio oko 200 (recimo 20%, ali sada je niža cijena stara "normalna"). Trenutno su podigli na 300 dinara, a u aplikaciji je -14%, tj. 255 dinara. Što se njih tiče, svaki put su spuštali 50 tak dinara po komadu, ali je realni popust sve manji, a proizvod se podiže cijenom na viši rang. Po 150-200 dinara prodavali su tone čokolade, a po 250-300 rafovi su stalno puni.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li shvatate kako prodaja funkcionise? Nece vam sigurno davati popuste na nesto sto kupujete redovno, tu bi ostavljali pare na stolu a niko nije lud. Da li je to kupovina auta, stana, sporeta ili bilo cega drugog u maksiju nije bitno pravilo je uvek isto. Ono sto vecina ne shvata je da je aplikacija napravljena da popuni njihove duboke dzepove a ne nase, i da skeniranjem iste na izvolte ostavljate kopovne navike koje ce iskoristiti protiv vas, zarad par vaucera da bi kupili neke kineske proizvode za par evra.
Baš naprotiv, meni redovno za personalizovane popuste nude ono što kupujem najviše.
Cilj im je da me navedu da te proizvode koje očito volim kupujem još više i u tom slučaju uz mizerne popuste na već naduvene cene eto njima i veće zarade. Jer šta njima znači da mi nude proizvod koji nikad nisam kupio i koji verovatno nikad i neću kupiti - gde je tu njima šansa za zaradu, a veruj mi da oni i kroz ove "popuste" imaju ukalkulisanu zaradu.
 
Poslednja izmena:
Maxi Online ti poklanja promo kod SNF1000 u vrednosti od 1000 RSD koji možeš iskoristiti za termine isporuke u periodu 10.5 - 12.5.2024. 🎁

Popust možeš ostvariti na korpu iznad 5000 RSD i može se iskoristiti jednom sa jednog korisničkog naloga.

Želimo ti ugodnu kupovinu! 😊

Tvoj Maxi Online
Evo dobio sam ovaj SNF1000 sa danom zakasnjenja i kracim periodom trajanja :)

1715349726731.png
 
Poklanjamo vam 700 RSD za kupovinu u IDEA online prodavnici.🎁📲
Kod: 700DEWD
Vaučer od 700 RSD možete iskoristiti pri kupovini od 5000 RSD ili više do 17.05.2024
Pravo učestvovanja u ovoj aktivnosti imaju isključivo korisnici obavešteni putem Viber ili SMS poruke, samo za online kupovinu sa kućnom dostavom u Beogradu i Novom Sadu.
Važi samo za fizička lica.
Vaša IDEA online.
 
Baš naprotiv, meni redovno za personalizovane popuste nude ono što kupujem najviše.
Cilj im je da me navedu da te proizvode koje očito volim kupujem još više i u tom slučaju uz mizerne popuste na već naduvene cene eto njima i veće zarade. Jer šta njima znači da mi nude proizvod koji nikad nisam kupio i koji verovatno nikad i neću kupiti - gde je tu njima šansa za zaradu, a veruj mi da oni i kroz ove "popuste" imaju ukalkulisanu zaradu.
Ja ti upravo pricam o tome. Mislim da nije vredno diskutovanje o fantomskim popustima koje ti pominjes. Kod mene se to zove lopovluk ili obmana i ne znam kako uopste mozes da nazoves popust ako sam tvrdis da su naduvane cene?
 
Znači li ti nešto što sam reč popust stavio pod navodnike? Eto ti i odgovora na pitanje kako mogu da nazovem...
 
Nije to jedini lanac, svako od nas može da provjeri stanje na tržištu i odluči sam za sebe. Isto je i kod apoteka i drogerija - ljudi bi se frapirali kolike su razlike na pojedinim popularnim artiklima od radnje do radnje. Recimo kupovao sam tablete magnezijum citrat za mamu - kod raznih prodavaca u Srbiji cijena istog proizvoda se kreće od 365 do 620 dinara!
Maxi ima najjeftiniji kikiriki puter na tržištu, koji je bio još jeftiniji na redovnim akcijama. Uzeo sam kilograme i kilograme pomenute mlječne čokolade kod njih jer je fenomenalna. Malo malo pa imaju akciju upola cijene na kvalitetnija 0.33 piva, i tada uzmem paket. Sok 100% narandža 135 za litar, skoro svake nedjelje prethodnih šest mjeseci... bar 20-30L sam uzeo. Chocolate chip kekse Delhaizove ne znam ni sam koliko smo kupili. Od sredine aprila? Mućak.
 
Nece vam sigurno davati popuste na nesto sto kupujete redovno,

Baš naprotiv, meni redovno za personalizovane popuste nude ono što kupujem najviše.

Mislim da nije vredno diskutovanje o fantomskim popustima koje ti pominjes.

Znači li ti nešto što sam reč popust stavio pod navodnike?
Mislim da si se zakacio sam sa sobom :)

Ja: Nema popusta na redovne proizvode
Ti: Naproriv ima
Ja: Fantomski popuati
Ti: stavio sam pod navodnike

Moja poenta je bila da niko nece da poklanja proizvode dzabe. Pre koju stranu sam pokazao da ima Maxi proizvoda koji su skuplji 60% u odnosu na druge prodavnice. To znaci da i kad budu na 50% opet nisu na popustu iako se cini jer na drugom mestu ima jeftinije.
 
Vrh Dno