Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+

Odlican telefon uzeh ga i drugom klincu.Zanimljivo da je vec matori ,redmi note 12 ,dobio os i android 14 ,ima vec par nedelja sigurno.
Ma Xiaomi je često baš šušumigav što se toga tiče, ili nisu trebali da izbacuju RN13 seriju bez HyperOS-a i Androida 14 ili su bar trebali da puste update u isto vreme kad je pocela i prodaja na globalnom trzistu. Ali šta je tu je, stići će valjda uskoro :)
 
Pa da, pa im više ne daju uređaje za recenziju i ako su ih hvalili u prošlosti.
To pokazuje koliko su samo iz Benchmark-a neozbiljni. Ozbiljan portal za koji sebe smatraju mora da ima recenziju Xiaomija bez obzira na sve. Puno manji portali kupuju telefon zarad recenzije pa prodaju posle, poput Sarpija recimo, a ovi neće. Smiješno.
 
Pa ok, već imaju jako ime i onda dok drugi daleko manje poznati kanali imaju po par recenzija mjesečno bez sponzora, oni se ograničili na dva proizvođača. Honor i Samsung, dok Motorola ne izbaci neki novi jeftini telefon pa će i njega da hvale na sva zvona.
 
Da ne idemo u off, menjaju cene svima od 01.03. i ko je pod ugovorom ima pravo da raskine, bez placanja penala...
Ono što je važno za raskid ugovora, potrebno je otići u poslovnicu sa ličnom kartom do 29.02.2024
Jer ako poželite da raskinete ugovor 01.03.2024 kad promena stupa na snagu, nećete biti u mogućnosti da to učinite jer se smatra da ste saglasni sa promenom cene.
Ovo su informacije dobijene na licu mesta jutros sam raskinuo ugovor.
 
Posle par dana koriscenja ,13 pro plus modela mogu reci da je odlican.Odlican ekran,odlicna baterija,potentan procesor i fantastican punjac.Mislio sam da je glupost dati ovoliko novca za jedan redmi(preko operatera manje boli) ,ali razuverio me je ,svaka preporuka.
 
To pokazuje koliko su samo iz Benchmark-a neozbiljni. Ozbiljan portal za koji sebe smatraju mora da ima recenziju Xiaomija bez obzira na sve. Puno manji portali kupuju telefon zarad recenzije pa prodaju posle, poput Sarpija recimo, a ovi neće. Smiješno.
Neozbiljni ne bi baš reako. Ako proizvođaču nije u interesu promocija onda je ne treba niti imat. A tko to kupuje? Možda posuđuje. Ne možeš kupovat toliko telefona da bi ih recenzirao. Drugo ne možeš upoređivat nekog amatera i pravu produkciju poput Benchmarka koji često pretjera u tome. Kao što rade filmske uradke za predstavljanje telefona godine koji nemaju više veze sa onim poslom kojim se bave i to meni na kraju ispdane bezeveze pa se onda oni naljute na to. Opet s druge strane istina je da su se malo zanijeli i uzdigli i ne vole kritiku, to se vidi po brisanju komentara sa kako Peca kaže Youćuba. Al to kaj su si samodopadni je njihov problem dok god to publika odobrava nemaju brige oko toga.
 
Ja želim recenziju Xiaomija. Ako Benč koji sebe smatra profesionalnim portalom smatra da treba predstavljati samo ono što dobije džaba, onda i nisu baš tako ozbiljni. A nisu ni objektivni, što se vidi i u njihovim recenzijama gdje svoje favorite dižu u nebo, a nekima traže i dlaku u jajetu.

Pošto ja, kao što rekoh, želim recenziju Xiaomija, ostaje mi da se okrenem nekim drugim portalima na kojima ima svega. Od loših recenzija, preko plaćenih, do onih koje su odlične i realne pa se fino može izvući zaključak kada se isfiltriraju sve te recenzije. To što drugi nemaju filmsku produkciju i ne uzimam za zlo jer Peca svakako previše smara i iste fraze i monologe koristi u svim recenzijama.
 
Vama je Peca i Benchmark kriv sto je Xiaomi odlucio da im "recenzije" rade retardirani influenseri (koji slikaju iPhone-om i kace slike na instagram Wau, kako jjako slika Shomi)?
Nikada to nije jednostrano ,krive su obe strane.I uvek se moze naci nacina za recenziju .Ali samo ako se ima zelje i volje a toga nema .Ja sam spreman da jedan od dva ,svoja uredjaja ,13 pro plus,pozajmim redakciji ,na par nedelja pa neka sa njim naprave recenziju,ali mislim da je to vec otislo prilicno daleko u nekom njihovom sporu.i da nijedna strana nije spremna na ustupak
 
Pozajmi im 14 Ultra
 


gsmarena_001.jpg






Sa ovom današnjom Redmi Note 13 Pro+ sad su sve recenzije tu :)
Recenziju RN13 Pro Plus sam snimio ja na Sarpi TV kanalu i za tri nedelje je preko 18 hiljada ljudi odgledalo. Što se tiče telefona, TOP u svakom smislu te reči. Od ekrana, preko kamera, dizajna do punjenja. Ja sam naravno aktivirao 120w uvek, tako da mi se od recimo 30 do 100 posto puni nekih 12 minuta. Svako ko ovom modelu nađe manu, svaka mu čast. Naravno, ja sam ga kupio još u preorderu i to sam uspeo da verziju 8/256 uzmem za 40 hiljada dinara, tj 350e. Uz njega koristim i Nord 3 16/256, ali je RN13 Pro Plus bolji uređaj.
 
ja sam prezadovoljan telefonom , nisam neki zahtevan korisnik kamera mi je super vizuelno telefon super izgleda po mom ukusu je skroz. nisam imao nikakvih problema za ovih par meseci . cekam hiper da izbace jer na 11t mi nekako sve super izgleda . baterija traje dugo brzo se napuni . model je pro plus 5g 12/512 , koristio sam ga van srbije u januaru na 5g mrezi i brzina neta je fenomenalna.
 
Definicija pogodaka u centar sa ovim modelom. Sve više sam u dilemi da prodam Nord 3, a da uzmem čim se budu pojavili Nothing Phone 2a sa istim čipsetom kao u RN13 Pro+, ali umesto onog "ultra" što znači optimizovan za Xiaomi, ovaj će imati oznaku "pro" što znači da će biti prilagođen tom interfejsu. Takođe Realme 12 Pro Plus obećava puno, ima zakrivljeni ekran ali nešto skromnijih specifikacija, ima SD7s Gen 2 kao kod RN13 Pro 5G, ali sa tri jako dobra senzora, za 3x optičkom zumom i 120x digitalnim. Videćemo...
 
Molim za pomoć, RN 13 pro, ima jako veliku glasnost na klipovima, ali pri razgovoru ne, čak ni preko spikerfona, na normalnoj slušalici je i razgovor čak i nejasan. Ima li ko ideju kako povećati jačinu i poboljšati kvalitet čujnosti?
 
Molim za pomoć, RN 13 pro, ima jako veliku glasnost na klipovima, ali pri razgovoru ne, čak ni preko spikerfona, na normalnoj slušalici je i razgovor čak i nejasan. Ima li ko ideju kako povećati jačinu i poboljšati kvalitet čujnosti?
Isto sam primetio dok sam imao 5G verziju. Zvuk u toku razgovora je užasan. Sačekao bih neko novije ažuriranje sa xiaomi.eu i instalirao ga. MIUI dialer je apsolutno bolji i daje jasniji zvuk u slušalici odnosno Google Dialer ne sarađajuje baš dobro sa MIUI-em. E sad zašto sam rekao da sačekaš novije ažuriranje zato što kod trenutnih izdanja sa xiaomi.eu foruma imaju problem sa modemom pa moraš da ga oflešuješ dodatno ali s tim proximity ne reaguje. Strpljenje pa instaliraj kroz par meseci njihov ROM garantujem da će problem biti rešen.
 
Hvala. Ma ja sam oglasio telefon na prodaju, postao mi je opterećujući, kad god ga uzmem u šaku, očekujem neko iznenađenje. Danas mi otišo u dark mod, potom kamera isto u neki. Ja koristim telefon za dosta slikanja tokom rada i trpam ga u džep i jednostavno ne mogu da vodim računa kako ga hvatam i dal ga svaki put zaključam stiskom na dugme. Radi on odlično, al stalno mi pravi neke gegove, ili ih pak ja iniciram, ali sa starim LGijem ništa. Iskreno, ne vidim toliko razloga za hvalsopeve.
I da podsetim da je na prodaju, pošto nemam pravo da ga postavim u oglasnoj temi.
 
Zvuk na xeu HyperOs je ocajan, nekako kao da odzvanja, gori neko na stock miui. Videcu za par dana da probam kako je na xeu miui. Mislim da ovaj Hyper na xeu nije jos uvek lepo ispeglan, suvise bagova ljudi prijavljuju...
 
Nisam ni ja zadovoljan ovom Redmi Note serijom. Deluju kao nadovršeni proizvodi za moj račun.
 
Šta je razlika između pro i pro plus?
  • Newer Bluetooth version (v5.3)
  • Waterproof body (IP68 classification)
  • Supports higher wattage charging (120W versus 67W)
  • Uses a faster type of memory: LPDDR5 3200 MHz
  • 24% better performance in AnTuTu Benchmark (730K versus 588K)
  • Compatible with Wi-Fi 6 wireless networks
  • Faster storage type - UFS 3.1 versus UFS 2.2
  • 8% faster in single-core GeekBenc
U sustini nista wauuuuu,ali izgleda da u praksi mnogo bolje radi plus
 
Kad sam kupovao u Xiomi prodavnici, gledao sam ih sve i pitao prodavca za razlike, samo 5g, što neće biti kod nas i 4k video snimanja, sve ostalo isto.
Nisam možda razumljiv, telefon radi odlično, brzo, ne glavi itd. to je sve u redu, ali u brzoj manipulaciji kako ga ja koristim, da budem jasniji, hvatam šakom, guram i vadim iz džepa, očas posla napravi neki geg. Tipka za zaključavanje nije na ruku, a i previše je osetljiva. U nekom jednostavnijem korišćenju je sasvim u redu.
Stoji to za zvuk i za veličinu i čitljivost slova na web stranicama, zatim ume neke da prikaže ilustrativno kao kad štampač uradi sa papirom, primerice, Kupujem prodajem je se potpuno blesavo prikazuje.
 
Kad sam kupovao u Xiomi prodavnici, gledao sam ih sve i pitao prodavca za razlike, samo 5g, što neće biti kod nas i 4k video snimanja, sve ostalo isto.
Nisam možda razumljiv, telefon radi odlično, brzo, ne glavi itd. to je sve u redu, ali u brzoj manipulaciji kako ga ja koristim, da budem jasniji, hvatam šakom, guram i vadim iz džepa, očas posla napravi neki geg. Tipka za zaključavanje nije na ruku, a i previše je osetljiva. U nekom jednostavnijem korišćenju je sasvim u redu.
Stoji to za zvuk i za veličinu i čitljivost slova na web stranicama, zatim ume neke da prikaže ilustrativno kao kad štampač uradi sa papirom, primerice, Kupujem prodajem je se potpuno blesavo prikazuje.
Ma cim ti ne odgovara menjaj ,i ja sam takav ,necu ja da se patim i cao.
 
Nisam ni ja zadovoljan ovom Redmi Note serijom. Deluju kao nadovršeni proizvodi za moj račun.
Druže je l' si ti Aleksandar? Ako jesi, pošto znaš sve o Xiaomi modelima, čudi me da si nezadovoljan. Ja sam zaista oduševljen. I to kažem ajde što sam ja imao 4 modela svoja kada sam ga uzeo, nego samo ga testirao u radu zajedno sa svojim Nord 3 i sa Xiaomi 13T Pro. Ekran, haptička vibracija, kamere, od Nord 3 u svemu bolji sa Xiaomi 13T Pro negde bolji, negde isti, jedino video snimanje velika prednost Xiaomi 13T Pro koji ima fantastičan video 4K 60fps i danju i noću. Sve ostalo vrh. Postoji bag, ukoliko sam u nekoj aplikaciji i dobijem poziv, ekran se ne isključuje. Malo koji telefon me je ovako impresionirao.
Šta je razlika između pro i pro plus?
Razlika je čipset. Ovaj Dimensity 7200 Ultra je izrađen u drugoj generaciji 4nm čipsetova TSMC, isti proces u kome se proizvode Dimensity 9300, SD8 Gen 3, Bionic A17 Pro... Ima znatno napredniji ISP za obradu fotografija i znatno stabilniji rad od SD7s Gen 2 koji se proizvodi u Samsungu. Carl Pei je do te mere oduševljen da je naručio ovaj Dimensity 7200 sa oznakom "Pro" koji će biti prilagođen modelu Nothing Phone 2a.
 
Druže je l' si ti Aleksandar? Ako jesi, pošto znaš sve o Xiaomi modelima, čudi me da si nezadovoljan. Ja sam zaista oduševljen. I to kažem ajde što sam ja imao 4 modela svoja kada sam ga uzeo, nego samo ga testirao u radu zajedno sa svojim Nord 3 i sa Xiaomi 13T Pro. Ekran, haptička vibracija, kamere, od Nord 3 u svemu bolji sa Xiaomi 13T Pro negde bolji, negde isti, jedino video snimanje velika prednost Xiaomi 13T Pro koji ima fantastičan video 4K 60fps i danju i noću. Sve ostalo vrh. Postoji bag, ukoliko sam u nekoj aplikaciji i dobijem poziv, ekran se ne isključuje. Malo koji telefon me je ovako impresionirao.

Razlika je čipset. Ovaj Dimensity 7200 Ultra je izrađen u drugoj generaciji 4nm čipsetova TSMC, isti proces u kome se proizvode Dimensity 9300, SD8 Gen 3, Bionic A17 Pro... Ima znatno napredniji ISP za obradu fotografija i znatno stabilniji rad od SD7s Gen 2 koji se proizvodi u Samsungu. Carl Pei je do te mere oduševljen da je naručio ovaj Dimensity 7200 sa oznakom "Pro" koji će biti prilagođen modelu Nothing Phone 2a.
Na kojem podesavanju držiš "Color Scheme" u podešavanju za Display? Na onom Vivid preporučenom ili na nekoj custom varijanti?
 
Nazad
Vrh Dno