Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+

Na zasićeno. Od preko nekoliko dana, inače je bio na Živopisno (preporučeno).
Hvala, isti slucaj :)
Druže je l' si ti Aleksandar? Ako jesi, pošto znaš sve o Xiaomi modelima, čudi me da si nezadovoljan. Ja sam zaista oduševljen. I to kažem ajde što sam ja imao 4 modela svoja kada sam ga uzeo, nego samo ga testirao u radu zajedno sa svojim Nord 3 i sa Xiaomi 13T Pro. Ekran, haptička vibracija, kamere, od Nord 3 u svemu bolji sa Xiaomi 13T Pro negde bolji, negde isti, jedino video snimanje velika prednost Xiaomi 13T Pro koji ima fantastičan video 4K 60fps i danju i noću. Sve ostalo vrh. Postoji bag, ukoliko sam u nekoj aplikaciji i dobijem poziv, ekran se ne isključuje. Malo koji telefon me je ovako impresionirao.

Razlika je čipset. Ovaj Dimensity 7200 Ultra je izrađen u drugoj generaciji 4nm čipsetova TSMC, isti proces u kome se proizvode Dimensity 9300, SD8 Gen 3, Bionic A17 Pro... Ima znatno napredniji ISP za obradu fotografija i znatno stabilniji rad od SD7s Gen 2 koji se proizvodi u Samsungu. Carl Pei je do te mere oduševljen da je naručio ovaj Dimensity 7200 sa oznakom "Pro" koji će biti prilagođen modelu Nothing Phone 2a.
Faktički jedina "mana" mu je baš taj proximity sensor koji nije hardverski već virtuelni i iz dialera radi odlično ali se zblentavi kad je otvorena neka aplikacija u toku poziva
 
Poslednja izmena:
Druže je l' si ti Aleksandar? Ako jesi, pošto znaš sve o Xiaomi modelima, čudi me da si nezadovoljan. Ja sam zaista oduševljen. I to kažem ajde što sam ja imao 4 modela svoja kada sam ga uzeo, nego samo ga testirao u radu zajedno sa svojim Nord 3 i sa Xiaomi 13T Pro. Ekran, haptička vibracija, kamere, od Nord 3 u svemu bolji sa Xiaomi 13T Pro negde bolji, negde isti, jedino video snimanje velika prednost Xiaomi 13T Pro koji ima fantastičan video 4K 60fps i danju i noću. Sve ostalo vrh. Postoji bag, ukoliko sam u nekoj aplikaciji i dobijem poziv, ekran se ne isključuje. Malo koji telefon me je ovako impresionirao.
Tako je ja sam. Vidi složiču se s stobom oko ovoga što si naveo. Ali nisi zagrebao gde treba, čudi me da kod tih modela nisi video sledeće:
-Kvalitet zvuka prilikom razgovora je užasan( Osećaj zaprljane slušalice)
-Ujedno pitaj nekog s druge strane slušalice da li te jasno čuje
-Greju se kao rerne čim ih opteretiš
-Problem sa strimovanjem video snimaka sa društvenih i socijalnih mreža ( Otvori neku tamniju scenu gde je video tamniji pa vidi šta ti pričam)
-Čim se zagreje bateriju jede
-Koliko puta povučeš slajder za jačinu osvetljenja? Tokom normalnog korišćenja ( Iz čista mira ide do donje granice gde prestaje okuugodno) Light senzor
-Prijem mobilnog signala je blago rečeno užas( U specifičnim situacijama gde je signal nešto slabiji nećeš ga ni imati)
- Prebrzo stavljanje telefona uhu pri odgovoru na poziv rezultira upaljenim ekranom
-U slučaju da već pričaš na telefonu a dobiješ poziv na drugoj liniji ekran se automatski uključuje
-To što si u aplikaciji i ne ugasi ekran je jedna stara boljka koja ima rešenje
-Što se tiče ekrana boje su za moj ukus nerealne i ne radi se o premium panelima definitivno, najverovatnije TIANMA paneli ( Proguglaj o njima)
- Osvetljenje samog ekrana daleko ispod onoga što je deklerisano ( Odraće ga na primeru panel koji ima stvarnih 800 nita)
Tako da sve su to sitnice pri svakodnevnom radu koje iritiraju.
Što se tiče kamera iskreno nisam ih ni testirao nisu mi toliko bitne ali verujem da su takve kao što si ih i opisao.
I mnogooo toga još ne mogu ni da se setim prodao sam ga posle dve nedelje.

To je trebalo predstaviti ljudima da bi recenzija bila kako ti kažeš REALNA, ali dobro uvek se nađe neko ko malo bolje poznaje materiju.
Pozdrav za tebe!
 
^Ti to pišeš o Redmi Note 13 Pro ili o Redmi Note 13 Pro plus modelu?
 
Izvinjavam se za off, koja kurirska sluzba radi dostavu slusalica? Neko se pravi blesav u prici. Trebalo je da stignu do sad. Hvala.
 
^Kad si kupio telefon, ja 14. 02 i još ništa od slušalica?
 
Da li na kraju orobleme ima 13 PRO 5G, a model 13 PRO+ je bez problema..ili su oba modela bagovita i sa problemima ??
 
^Naravno da jesam.
Ako su zalihe presušile, šta se onda dešava, čekamo nove zalihe?
 
Tako je ja sam. Vidi složiču se s stobom oko ovoga što si naveo. Ali nisi zagrebao gde treba, čudi me da kod tih modela nisi video sledeće:
-Kvalitet zvuka prilikom razgovora je užasan( Osećaj zaprljane slušalice)
-Ujedno pitaj nekog s druge strane slušalice da li te jasno čuje
-Greju se kao rerne čim ih opteretiš
-Problem sa strimovanjem video snimaka sa društvenih i socijalnih mreža ( Otvori neku tamniju scenu gde je video tamniji pa vidi šta ti pričam)
-Čim se zagreje bateriju jede
-Koliko puta povučeš slajder za jačinu osvetljenja? Tokom normalnog korišćenja ( Iz čista mira ide do donje granice gde prestaje okuugodno) Light senzor
-Prijem mobilnog signala je blago rečeno užas( U specifičnim situacijama gde je signal nešto slabiji nećeš ga ni imati)
- Prebrzo stavljanje telefona uhu pri odgovoru na poziv rezultira upaljenim ekranom
-U slučaju da već pričaš na telefonu a dobiješ poziv na drugoj liniji ekran se automatski uključuje
-To što si u aplikaciji i ne ugasi ekran je jedna stara boljka koja ima rešenje
-Što se tiče ekrana boje su za moj ukus nerealne i ne radi se o premium panelima definitivno, najverovatnije TIANMA paneli ( Proguglaj o njima)
- Osvetljenje samog ekrana daleko ispod onoga što je deklerisano ( Odraće ga na primeru panel koji ima stvarnih 800 nita)
Tako da sve su to sitnice pri svakodnevnom radu koje iritiraju.
Što se tiče kamera iskreno nisam ih ni testirao nisu mi toliko bitne ali verujem da su takve kao što si ih i opisao.
I mnogooo toga još ne mogu ni da se setim prodao sam ga posle dve nedelje.

To je trebalo predstaviti ljudima da bi recenzija bila kako ti kažeš REALNA, ali dobro uvek se nađe neko ko malo bolje poznaje materiju.
Pozdrav za tebe!
Ne mogu se složiti sa tobom, iz više razloga. Većinu toga sam već probao. Istovremeno, evo u ovom trenutku na RN13 Pro Plus gledam reprizu predstavljanja Nothing 2a modela koji će biti moj sledeći telefon, a ovo ti pišem sa Nord 3 modela. Ako istovremeno duže od mesec dana potpuno jednako koristim OnePlus Nord 3 16/256sa Dimensity 9000 čipsetom i 6,74" Fluid AMOLED ekranom i i RN13 Pro plus, u oba imam karticu istog operatera i isti paket, odgovorno tvrdim da se i na najjačem suncu jednako vide, da znatno brže i otvara i šalje fajlove Redmi, da se uopšte više ne zagreva, naprotiv Nord 3 se više zagreva pri nekim intenzivnim opterećenjem ali je u pitanju znatno moćniji čipset, onda to nije moje navijanje. Uostalom, zbog čega bih se ja tebi ili bilo kome pravdao?! Ja koristim ono što mi odgovara, a mogu da biram šta ću koristiti. Kada stigne Nothing 2a, verovatno ide Nord 3, a do tada nastavljam da koristim dva modela koja su na mene ostavila najbolji utisak. Šta ćeš ti da koristiš, to je tvoja stvar, uopšte nemam nameru da se mešam u to.
 
^Naravno da jesam.
Ako su zalihe presušile, šta se onda dešava, čekamo nove zalihe?
Znam da im je pisalo sitnim slovima do isteka zaliha. Ako su im zalihe istekle onda nista od slusalica.
Moj savet ti je da nazoves Xiaomi i vidis sa njima sta se desava, dace ti bolju informaciju nego ja.
 
i moj pro + nema nikakve bagove i radi perfektno ugasi mi ekran i kada sam u nekoj aplikaciji pa telefon zazvoni.
Radi telefon jako dobro i trenutno ne postoji bolja opcija ovde kod nas. To što Aleksandar (dudjaa) piše, to je nešto drugo, očigledno hoće da dokaže da je stručnjak i ok neka je. Ja nisam nikakav stručnjak, već korisnik telefona. To što sam imao priliku da koristim ili testiram malo veći broj modela, to mi samo daje iskustvo, i to me je odviklo od vezivanja za određeni brend. Evo ovaj što se smeje running, čovek kupio OnePlus Nord 3 i ide redom sa portala na portal, da kanala na kanal i hvali se time kao da je uspeo u životu. Ja imam isti taj Nord 3, koji ima svoje prednosti, ali i mane. Kamera na RN13 Pro plus rastura kameru na Nord 3 iako ima Sony IMX890 senzor a flagship Dimensity 9000 čipset. Ali ti usijanim glavama ništa ne možeš dokazati. Zato svakom želim da koristi ono što mu odgovara, ja sam od 4 modela ostavio sebi RN13 Pro plus i Nord 3, ali Nord 3 će verovatno uskoro biti zamenjen Nothing Phone 2a modelom. Da li je RN13 Pro Plus savršen telefon - apsolutno nije. Ali ono što se dobija sa njim, za 350e koliko sam ga ja kupio nov sa dvogodišnjom garancijom, teško je naći bolji model.
 
Da li ste do sad dobijali neka azuriranja ili azuriranje bezbednosti?
Imam telefon 13pro+ vec mesec dana, a pise da je azuriranje bezbednosti bilo u oktobru.
 
Izvinjavam se za off, koja kurirska sluzba radi dostavu slusalica? Neko se pravi blesav u prici. Trebalo je da stignu do sad. Hvala.
IMG_20240306_170009.jpg
Upravo danas sam ih kontaktirao na sajtu Mi Srbija, i ovo sam dobio kao odgovor. Odgovor je bio brz i hladan 😎

Sutra zovem na broj iz odgovora.

Usput, ono što sam ja primetio kod mog ganc novog RN13 PRO, je da kada je jako sunce, slika koju imam na home screen-u bukvalno distorzira boje. Ne umem da objasnim, ali izgubi se oštrina slike, i boje budu nekako čudne. Čim ga sklonim u senku, sve je ok. Video sam danas nečiji savet da boje sa VIVID prebacim na SATURATED. Po pitanju home screen slike ništa se nije promenilo.

Još jedno pitanje. U podešavanjima boje postoji i opcija hladno, toplo, difolt i custom. Koju izabrati?
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 432176
Upravo danas sam ih kontaktirao na sajtu Mi Srbija, i ovo sam dobio kao odgovor. Odgovor je bio brz i hladan 😎

Sutra zovem na broj iz odgovora.

Usput, ono što sam ja primetio kod mog ganc novog RN13 PRO, je da kada je jako sunce, slika koju imam na home screen-u bukvalno distorzira boje. Ne umem da objasnim, ali izgubi se oštrina slike, i boje budu nekako čudne. Čim ga sklonim u senku, sve je ok. Video sam danas nečiji savet da boje sa VIVID prebacim na SATURATED. Po pitanju home screen slike ništa se nije promenilo.

Još jedno pitanje. U podešavanjima boje postoji i opcija hladno, toplo, difolt i custom. Koju izabrati?
Ja sam odabrao "zasićeno", to bi bilo saturated pošto ti je meni na engleskom. Inače danas sam na najjačem suncu snimio ekran, tačno je da ekran izgleda malo slabije osvetljen, međutim kada kreneš da skroluješ sve bude ok i odlično se vidi.
 
Pogledajte prilog 432176
Upravo danas sam ih kontaktirao na sajtu Mi Srbija, i ovo sam dobio kao odgovor. Odgovor je bio brz i hladan 😎

Sutra zovem na broj iz odgovora.

Usput, ono što sam ja primetio kod mog ganc novog RN13 PRO, je da kada je jako sunce, slika koju imam na home screen-u bukvalno distorzira boje. Ne umem da objasnim, ali izgubi se oštrina slike, i boje budu nekako čudne. Čim ga sklonim u senku, sve je ok. Video sam danas nečiji savet da boje sa VIVID prebacim na SATURATED. Po pitanju home screen slike ništa se nije promenilo.

Još jedno pitanje. U podešavanjima boje postoji i opcija hladno, toplo, difolt i custom. Koju izabrati?
IMG_20240306_214219.jpg
Meni je stiglo posle prijave da stize za 45 dana XD
 
Da li ste do sad dobijali neka azuriranja ili azuriranje bezbednosti?
Imam telefon 13pro+ vec mesec dana, a pise da je azuriranje bezbednosti bilo u oktobru.
Isti slucaj, ja ga takodje koristim prethodnih mesec dana i za to vreme nije bilo nikakvog novog azuriranja. Ocekujem da ce uskoro stici Hyper OS u kompletu sa AN14 posto ce ga svakako RN 13 Pro Plus prvi dobiti od cele RN 13 serije.
 
Isti slucaj, ja ga takodje koristim prethodnih mesec dana i za to vreme nije bilo nikakvog novog azuriranja. Ocekujem da ce uskoro stici Hyper OS u kompletu sa AN14 posto ce ga svakako RN 13 Pro Plus prvi dobiti od cele RN 13 serije.
Imao sam na Poco F5 HyperOS, ništa ne propuštamo što smo na MIUI još uvek.
 
Imao sam na Poco F5 HyperOS, ništa ne propuštamo što smo na MIUI još uvek.
Ma naravno, ja sam pola godine koristio Xiaomi 13 Pro koji je vec uveliko bio na HyperOS i RN14 i realno sto se korisnickog iskustva tice nema nikakve preterane razlike, cak mi je na Hyper OS control centar bio losiji i manje funkcionalan nego sada
 
Ma naravno, ja sam pola godine koristio Xiaomi 13 Pro koji je vec uveliko bio na HyperOS i RN14 i realno sto se korisnickog iskustva tice nema nikakve preterane razlike, cak mi je na Hyper OS control centar bio losiji i manje funkcionalan nego sada
Slažem se u potpunosti. Trebaće malo vremena da sve tamo nalegne, HyperOS 2.0 bi mogao biti prava priča.
 
Poštovani,
želela bih da vas sve zamolim za pomoć pri odabiru telefona. Isčitala sam prethodne stranice ali i dalje nisam načisto oko izbora.

Trenutno sam korisnik Xiaomi mi 9t (k20) telefona, evo već 4.5 godine. Ostali članovi porodice takođe imaju različite modele Xiaomija i generalno smo zaista svi zadovoljni.
Što se konkretnog telefona koji ja koristim prezadovoljna sam kako je funkcionisao do nedavno, međutim vreme mu je za odlazak u penziju.
Nisam prezahtevan korisnik, kod telefona mi je najbitnije da je baterija OK i da mu je kamera dobra. Ne igram komplikovane igrice, ukoliko je bitno da naglasim.

Krajem leta treba da idem na jedan događaj za koji mi je vrlo bitno da kamera, što za fotografije što za beleženje video zapisa, bude dobra. Naravno, ne očekujem da kvalitet bude kao kod Samsung s23 ultra modela, prosto, jasno mi je - koliko para toliko muzike.
U tom smislu me zanima da li je ovaj Redmi Note 13 pro plus 5g dobar izbor? Da li se neki drugi model u tom cenovnom rangu pokazao kao bolja opcija?
Unapred hvala svima na odgovorima!
 
Poštovani,
želela bih da vas sve zamolim za pomoć pri odabiru telefona. Isčitala sam prethodne stranice ali i dalje nisam načisto oko izbora.

Trenutno sam korisnik Xiaomi mi 9t (k20) telefona, evo već 4.5 godine. Ostali članovi porodice takođe imaju različite modele Xiaomija i generalno smo zaista svi zadovoljni.
Što se konkretnog telefona koji ja koristim prezadovoljna sam kako je funkcionisao do nedavno, međutim vreme mu je za odlazak u penziju.
Nisam prezahtevan korisnik, kod telefona mi je najbitnije da je baterija OK i da mu je kamera dobra. Ne igram komplikovane igrice, ukoliko je bitno da naglasim.

Krajem leta treba da idem na jedan događaj za koji mi je vrlo bitno da kamera, što za fotografije što za beleženje video zapisa, bude dobra. Naravno, ne očekujem da kvalitet bude kao kod Samsung s23 ultra modela, prosto, jasno mi je - koliko para toliko muzike.
U tom smislu me zanima da li je ovaj Redmi Note 13 pro plus 5g dobar izbor? Da li se neki drugi model u tom cenovnom rangu pokazao kao bolja opcija?
Unapred hvala svima na odgovorima!
Evo iskreno sto se tice kamere.
Imam navedeni model vec mesec dana, pre toga sam imao Huawei p40.
Stari Huawei je imao po meni skoro pa duplo bolje fotografije i video zapis, sto se tice svega ostalog to je na strani Redmija.
 
P40 je telefon iz više klase, nije fer da se poredi sa 13 Pro + u srednjoj klasi, kao što je i sama rekla svesna da neće biti kao na S23 Ultra (viša klasa). Polovan P40 neće kupovati, tvoj komentar joj nikako nije od pomoći, bolje da sti postavio konkretne primere slika/videa da proceni.

Ljudi imaju problem da se prilagode na trenutno stanje koje se dešava na tržišti telefona, stanova, vozila itd, Cene uređaja su se pomerile i ne kupuje se više isto za 300e što i nekada (ona prva ima uređaj iz Mi klase koji su bila viša ili srednja viša klasa nekad kod Xiaomi, u to vreme on je imao amoled ekran, kameru na izvlačenje, port GCam i slike odlične, odlična baterija itd.), Nekad je viša klasa mogla da se kupi za 300-400-500e, toliko je neko odredio u glavi "pre par godina" i tako sada gleda i poredi, ali viša klasa uređaja je sada otišla na 1000e i finansiski je teže dobaciti i naravno promeniti barijeru zacrtanu u glavi do koliko novca se daje za fon. Baš takav primer ima na predhonim stranama člana koji je imao LG neki model, ima telefon iz više klase i nije oduševljen uređajem srednje klase (mislim da je imao Note 13 Pro ali 4G, kako vidim sa 5G verzijom ste zadovoljni), naravno, kupiš sada višu klasu pa poredi.
 
Nazad
Vrh Dno