Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Jutros u 5 sati na -7 skoro 100% vlage: Mitsubishi troši 700w/h a Fujitsu 450. Sada na -6 troše isto po 500w/h. Mitsu setovan na 24 a Fujitsu na 23. Izvesno je zatvaranje rupa za odvod na obe klime ali mislim da je vent visoko i da je bezbedan ali povremeno mora da se prati.
Ovakve uslove ne pamtim, gore je nego kad je onomad bilo -16 tada sam vrata od kola otvorio bez problema a ova tri dana jok, inače su premazana sa wd40.
 
xaxa, zezaš se jel da?! Ostavi to biće sunčan dan i otopice rupicu tj prosirice je... a ako ne ima i drugih rupica za siguricu... i samo relax... voli te ona bez obzira na sve.
Ne zezam se. Čitam da su neke klime suve kao barut, pa mi nije jasno. Tu gde je okačena spoljna ne dopire Sunce celog dana. Nadam se da ću sledeće sezone moći isto tako da se nasmejem nekom bez iskustva i da mu kažem da nema razloga za brigu. Eto, samo toliko.
 
Neverovatno teški uslovi za klime, -7 i magla. To 10 godina nisam video. Obično kad je ispod -5 nema vlage.
Baš.. Ovde -8 i magla, Daikin ima prugice po sebi spolja, vlaga 99%. Ostavio sam je noćas na 22c silent. Gree sam malopre upalio, otišla na 2100W a za dalje ne znam, nisam više kući. Bljuje preko 60c na izduvu.
 
Ja mislim da kod vas jos nema hladnoce kad strazarite oko klime na jos uvjek uslovno receno toploj zimi. To ako mislite da je sad zaledjena i da se pati klima, sta ce biti na -15c - 20c
 
Cekam da mi stigne tapo za nordica pa cu da proverim za df.
 
Probudim se jutros u 5:00, pogledam prognoza kaze -10C, odem do dnevne, ono toplo, termometar kaze 25.5C zena ostavila klimu na 26C (tcl) podesenu, zakacen mi termometar na njoj, pogledam izduv 35.4C, reko daj da proverimo i tu potrosnju, 530W... Vratim se u spavacu, pogledam termometar 23.4C klima setovana na 23C (gree), potrosnja 500W. Odem i do druge sobe termometar kaze 23.1C klima setovana na 20C (vox), u tom trenutku je pauzirala (nije ni cudo kad je pregrejala) pa je potrosnja bila 8-9W... Vratim se u krevet da dospavam, jer znam da me ujutru cekaju hitovi sa defrostima, maglom, ledom, cudima raznoraznim ali srecom po mene, ovde na forumu :)
 
Ред је да буде мало забаве и на форуму, јануар је... или што би жене рекле, први пут видим снег...
 
E ledna mu majka... to je ko sto ja kazem da moj ferga moze da ore njivu sa cetvorobraznim plugom a on muka zakovo dole ko dvogrba kamila, rce ko krmaca pred prasenje ..eeeee tuzni ti smo
Stavljam cim stigne tapo dan proverimo ima li df i kad ih radi. Sinoc su gornje 2/3 klime bile bele donja trecina plava. Potrosnja joj je sinoc bila 760wh i tako je radila par sati. Uvece zatvorio vrata, smanjio temp za 2c i modulirala je na 530w sa povremenim kracim gasenjima na -12c spoljnoj. Jutros izmenjivac plav ceo. Ispod klime ni na tacni nema tragova leda i vode. Dal je bio df ili nije nemam pojma. Nije me probudio i nisam cuo nista.
 
Probudim se jutros u 5:00, pogledam prognoza kaze -10C, odem do dnevne, ono toplo, termometar kaze 25.5C zena ostavila klimu na 26C (tcl) podesenu, zakacen mi termometar na njoj, pogledam izduv 35.4C, reko daj da proverimo i tu potrosnju, 530W... Vratim se u spavacu, pogledam termometar 23.4C klima setovana na 23C (gree), potrosnja 500W. Odem i do druge sobe termometar kaze 23.1C klima setovana na 20C (vox), u tom trenutku je pauzirala (nije ni cudo kad je pregrejala) pa je potrosnja bila 8-9W... Vratim se u krevet da dospavam, jer znam da me ujutru cekaju hitovi sa defrostima, maglom, ledom, cudima raznoraznim ali srecom po mene, ovde na forumu :)
Nema defrosta kad je potrošnja niska
Na -15 ce da trosi ko TA pec !:)
Vidim ja, treba za tri klime da izdvojim 300k i da ne brinem na -10 -15 al za tu lovu mogu i centralno onda:)
Al' se nećeš grejati jeftino kao na klime!
1500w potrosnja. Nista vise.
Ili 2000W, kako ko je u mogućnosti 😂
Jutros bacim pogled na potrošnju, LT vuče 1750W iz utičnice! Pitam ženu "jesi li dorala klimu?", kaže NISAM, ŠTO?
E odma' sam znao da je čačkala. Sinoć smanjila sa 22 na 21 jer joj je bilo vruće, pa jutros povećala na 23, a FAN sa treće smanjila na AUTO (još sinoć) i nije ga vratila jutros. Radim pd kuće, pa ne mogu dačjinski da odnesen na posao. Jaoooo ženo!
 
Poslednja izmena:
Stavljam cim stigne tapo dan proverimo ima li df i kad ih radi. Sinoc su gornje 2/3 klime bile bele donja trecina plava. Potrosnja joj je sinoc bila 760wh i tako je radila par sati. Uvece zatvorio vrata, smanjio temp za 2c i modulirala je na 530w sa povremenim kracim gasenjima na -12c spoljnoj. Jutros izmenjivac plav ceo. Ispod klime ni na tacni nema tragova leda i vode. Dal je bio df ili nije nemam pojma. Nije me probudio i nisam cuo nista.
Preko dana kad je veca temp napolje ti je drzis na jace uvece em smanjis temp em zarvoris vrata i treca stvar tebi je ona na terasi jos jedan faktor zasto ti ne ide toliko cesto vidis batica da do sad imao 3.
 
Stavljam cim stigne tapo dan proverimo ima li df i kad ih radi. Sinoc su gornje 2/3 klime bile bele donja trecina plava. Potrosnja joj je sinoc bila 760wh i tako je radila par sati. Uvece zatvorio vrata, smanjio temp za 2c i modulirala je na 530w sa povremenim kracim gasenjima na -12c spoljnoj. Jutros izmenjivac plav ceo. Ispod klime ni na tacni nema tragova leda i vode. Dal je bio df ili nije nemam pojma. Nije me probudio i nisam cuo nista.
Pa gde da te braco probudi nije traktor odvrni ti nju na 26 stepeni u 30 m2 u kuci ne u stanu gde greje 5 komsija okolo, ako ne rokne DF secem samuraja i dajem patkama, da je panasonik heatcharge koja kosta ko levi bubreg pa da razumem a ovo do 80000rsd i da nema DF, nema lole, uvek bilo kol'ko para tol'ko muzike.
 
Sobzirom na dosta prituzbi oko rada klime ( mislio sam na buku itd ) kad zahladni -15 i nize pitanje kako ce se klime ponasati. U tom slucaju mislim da ce potrosnja biti naj manji problem. Nezmam dali ste citali ali sve vise se spominje mini ledeno doba od 2030god. Iz razno raznih istrazivackih izvora kazu da ce zime biti puno jace i duze. Da bude npr -20c je vec poroblem za mnoge. Ja sam pre par dana bio na hladnocama koje su se kretale izmedju -15c i -19c mogu vam reci da nije bas ugodno.
 
Sinoć gledam KMTA18 potpuno zaledila. Probudim se noćas u 3 i razmišljam o spoljnoj jedinici kako li se bori. Jedva zaspah, šta ti je preopterećenost povezana sa neiskustvom. Jutros ustanem, trk do spoljne, ona i dalje okovana ledom. Dole gde je skinuta lulica, zaledio otvor, ostalo jedva par milimetara još da nije skroz zatvorena rupa. Unutrašnja greje normalno. Razmišljam da li joj treba pomoć, da li mogu nekako da joj pomognem, da li je sve to normalno? Ili ništa ne opipati dok god unutrašnja greje i radi normalno? Baš teški uslovi, imam je tek nešto preko mesec dana, nemam dovoljno iskustva, ali da brinem-brinem.

8bzj3i.jpg

Morao sam 😂
 
Sobzirom na dosta prituzbi oko rada klime ( mislio sam na buku itd ) kad zahladni -15 i nize pitanje kako ce se klime ponasati. U tom slucaju mislim da ce potrosnja biti naj manji problem. Nezmam dali ste citali ali sve vise se spominje mini ledeno doba od 2030god. Iz razno raznih istrazivackih izvora kazu da ce zime biti puno jace i duze. Da bude npr -20c je vec poroblem za mnoge. Ja sam pre par dana bio na hladnocama koje su se kretale izmedju -15c i -19c mogu vam reci da nije bas ugodno.
Teška spoljašnja i nema buke. Dakle 40+kg. Jutros LT vukao 1750W (žena čačkala daljinski, povećala sa 21 na 23) a čuje se kao i kad vuče 500W, dakle nikako u odnosu na "obične" invertere
 
Na -15 ce da trosi ko TA pec !:)
Vidim ja, treba za tri klime da izdvojim 300k i da ne brinem na -10 -15 al za tu lovu mogu i centralno onda:)
Kod nas je stigao zakon da od 2025 niko vise nesmije na drva da se grije.... Uz svu muku i ove velike skupoce sad su ljudima jos sjeli za vrat zbog grijanja. Struju su do neba podigli pa ko nebude mogao da ubaci podno i toplotnu pumpu ima da ga el. radijatori bukvalno dovedu na ulicu od racuna.
 
Sobzirom na dosta prituzbi oko rada klime ( mislio sam na buku itd ) kad zahladni -15 i nize pitanje kako ce se klime ponasati. U tom slucaju mislim da ce potrosnja biti naj manji problem. Nezmam dali ste citali ali sve vise se spominje mini ledeno doba od 2030god. Iz razno raznih istrazivackih izvora kazu da ce zime biti puno jace i duze. Da bude npr -20c je vec poroblem za mnoge. Ja sam pre par dana bio na hladnocama koje su se kretale izmedju -15c i -19c mogu vam reci da nije bas ugodno.
Srbija ce biti Florida za par godina, kakva zima. Evo ovaku cu ja
 

Prilozi

  • IMG_20240111_120756.jpg
    IMG_20240111_120756.jpg
    332.2 KB · Pregleda: 78
Kod nas je stigao zakon da od 2025 niko vise nesmije na drva da se grije.... Uz svu muku i ove velike skupoce sad su ljudima jos sjeli za vrat zbog grijanja. Struju su do neba podigli pa ko nebude mogao da ubaci podno i toplotnu pumpu ima da ga el. radijatori bukvalno dovedu na ulicu od racuna.
To je sve sa razlogom. Sledeći korak je uvođenje poreza za domaćinstvo po stopi emisije CO2. A kako da ti izmeri stopu emisije, ako ložiš? Ovako zna koliko si struje potrošio, i to je to
 
Sledece je odjebavanje drzave od strane naroda, pa da vidimo kome ce sta da oporezuju kad ostane stanovnistvo 70+
Zainteresovali ste me za klime opasno, oko potrosnje i to. E da, da li ima neko od vas problema sa budji s obzirom da vruc vazduh ide od gore a ne od dole?
 
Samo na hladnim mostovima u prostorijama koje se ne greju nikako
 
Nazad
Vrh Dno