Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ako ovo bude važilo i za Iris Go/Smart ''van mreže'' oni nisu normalni. EON ''van mreže'' može barem da se gleda na bilo kom netu.

Vi koji ne možete da se od danas ''autorizujete'' je l' koristite ovu uslugu ''van mreže'' ili koristite pozajmljeni nalog od nekog ?
 
Ne postoji Iris Go/Smrt/Trt van mreže?
Da uzme paket bilo ko, ko nema ni MTS mobilnu tarifu??
 
Iskusno od strane MTS a. Ne rade ništa što SBB nije već uveo sa SK N1 i Nova rs. Ovim potezom će skoro sve zainteresovane da prebace na Arena pakete. A nije malo ljudi korisnika SBB koji su se snalazili ovako.
SK I N1 rade na ott eon-u (pretplata za tv preko svih mreža, za one koji nemaju sbb net). Ovo (iris) ne radi ni u jednoj varijanti na neMTS netu. SK I N1 eon android aplikacija radi na A1 I yettel mobilnoj a mislim da od prošle godine radi i na mts mobilnoj mreži , kao i na orion netu.
 
Bas sam se ponadao da ce mi ovim novostima da proradi IRIS GO van kuce,ali dzaba.... i dalje radi samo na wifi,dok na mrezi nema sanse (nece ni da otvori aplikaciju)...
 
Znamo ja čemu služi ArenaCloud. Pitam da nisam kojim slučajem propustio nešto i da su relativno skoro ponudili i Iris Go u "OTT" režimu tj kao skroz samostalnu uslugu.
 
Bas sam se ponadao da ce mi ovim novostima da proradi IRIS GO van kuce,ali dzaba.... i dalje radi samo na wifi,dok na mrezi nema sanse (nece ni da otvori aplikaciju)...
Neverovatna stvar,kad startujem aplikaciju putem mobilnih podataka otvori se samo crn ekran i pojavi logo aplikacije. I dok sam pokusavao neko mi dosao,nisam stigao izaci iz aplikacije,kad sam se vratio aplikacija radi. I sad da vidim o cemu se tu radi.Kad je startujem putem wifi konekcije radi normalno i bez bilo kakvih problema,a kad je startujem putem mobilnih podataka pojavi se prvo taj logo i NAKON MINUT I 22 SEKUNDE POKRENE SE APLIKACIJA i radi 🤦‍♂️
 
Ne radi ni Iris Go ni Iris smart na SBB-u, a ni na mobilnom Yettel netu 😡.

Ima li neko VPN, da proba preko njega? EON sa VPN radi na MTS netu, lično isprobao. Sad ne mogu kontra, jer nemam VPN trenutno.
 
Poslednja izmena:
Ево пробао и ја да покренем Ирис Смарт на ЛГ и неће да ради на СББ интернету. Поделио интернет са МТС картице и одмах све прорадило. У току гледања канала убацио кабал од СББ интернета и неће да мења канале.
Ала су наместили, свака им част. Бар је бесплатно гледање са МТС картице, па коме одговара нека прави комбинације.
Deljenje neta sa mts kartice radi, povezao box upravo. Sreca u lepsu polovinu, koristi mts karticu 😊. Sutra se kupuje jedna mts kartica, pa do sledece igranke imamo resenje 😊.
 
Kod mene iris TV (aplikacija na smart TV) radi na Hipernetu (optika). Radi i na mobilnom, A1 net. E sad, da li je Iris TV i iris Go isto ne znam ali pretpostavljam da jeste.
 
Aman, sbb nudi mogućnost da sve to gledaš preko bilo kog neta. Iris ne možeš ni ako platiš. Arena cloud i iris aplikacija su kao dupe i oko. Na stranu što u arena cloud nemaš video klub (po sadržaju) kao u irisu, što nekima znači zbog nekih domaćih serija itd.
Orion ima super aplikaciju (brza, ux dobar...) ali opet nedostaje ponešto.
 
Umesto da puste Goal Rush na Premijer kanalu koji imaju oni preko toga pustili Lester Notigen. A na Areni Premijum 1 stavili svoju grafiku Niti slikom ni komentarom ne mogu da pokriju sve utakmice napravili haos. Danas je bilo 4 utakmice a sledeće nedelje je 6 utakmica 😂 . Umesto da preuzmu sliku Goal Rush pa makar i naš komentar bio. Epski carevi 😂

Evo ga Mitrović sa izjavom posle gola na Goal Rush prenosu Arena Sport nema izjavu 😂
 
a ne misliš da možda nemaju prava na to?
 
Pozdrav, da li neko može da mi pomogne.
Na žalost isključio sam LAN na HPH07. Sad pokušavam da se nakačim preko Wifi da bih mogao da uđem u podešavanja i uključim LAN. Ali neće nikako da se konektuje na wifi. Ne dodeli IP adresu. Koliko vidim morada se postavi statička IP adresa, može li pojašnjenje?
 
Da li moze da se podesi na STB-u da se prilikom iskljucenja sa napajanja, nakon ponovnog startovanja ne trazi unis pina?
Uredjaj je Hp4024, i ima samo jednog kreiranog User-a, tj. samo Admin profil.
 
Pozdrav, da li neko može da mi pomogne.
Na žalost isključio sam LAN na HPH07. Sad pokušavam da se nakačim preko Wifi da bih mogao da uđem u podešavanja i uključim LAN. Ali neće nikako da se konektuje na wifi. Ne dodeli IP adresu. Koliko vidim morada se postavi statička IP adresa, može li pojašnjenje?
Toliko puta smo napisali da se to ne radi nego da se fizicki vadi kabl da ne bi doslo do ovoga sto se tebi desilo, barem ne dok se boks ne podesi da radi bez kabla a cak i tada nije potrebno disable-ovati lan mrezu.
Kad si vec u takvoj situaciji da li imas na boksu iskonfigurisanu neku wifi mrezu?
Ako imas probaj tu mrezu u routeru da prebacis da je samo za njihov IPTV servis pa ako prodje to inicijalno logovanje jer bez toga nista.
 
De prevedi ovo
Ko je šta potvrdio
Kao što rekoh nemaju prava
Čovek koji radi produkciju na Areni Sport da mu ne pominjem ime. Rekao mi je da je problem sa Goal Rush prenos u više zemalja koje Arena pokriva. Da je Goal Rush u paketu koji je kupljen. E sad što bi zbog Goal Rush a trebali da odvoje prenose Bosna Srbija Makedonija spada u kurcobolju gospode i manjka kanala koje imaju van Srbije.
 
Da li moze da se podesi na STB-u da se prilikom iskljucenja sa napajanja, nakon ponovnog startovanja ne trazi unis pina?
Uredjaj je Hp4024, i ima samo jednog kreiranog User-a, tj. samo Admin profil.
Ako si menjao PIN, probaj da ga vratiš na podrazumevani (1111 ili 1234).
Meni je to rešilo isti problem na HPH07, dešavalo se pri svakom dužem gašenju uređaja. Preko daljinskog mislim, odnosno standby, ne gasim ga iz struje, ali ni tada više nije tražio pin ako dođe do nestanka struje.
 
Meni svaki put traži unošenje PIN-a nakon nekog restartovanja ili gašenja iz struje, HPH07. Prvo je bio inicijalni PIN koji sam promenio pa vratio na 1111 ali avaj, isti problem uvek. Doduše, u zadnje vreme ga restartujem baš retko na ono dugme pozadi, kada koristim ''čari'' android aplikacija instaliranih na njemu pa posle izlaska iz istih moram da ga restartujem zbog nekih razloga koje sam ranije ovde opisao.
 
Ako si menjao PIN, probaj da ga vratiš na podrazumevani (1111 ili 1234).
Meni je to rešilo isti problem na HPH07, dešavalo se pri svakom dužem gašenju uređaja. Preko daljinskog mislim, odnosno standby, ne gasim ga iz struje, ali ni tada više nije tražio pin ako dođe do nestanka struje.
Tako je bilo od početka i sa početnim 1234 pinom. Menjao sam PIN, ali ni vraćanje na 1234 ne pomaže. Inače ovo se dešava samo kod prekida napajanja, nakon standby moda ne traži PIN.
Kad smo već kod toga ima još jedan "biser". Promenio sam bio pin 1234 da deca ne bi mogla da otključavaju kanale. Medjutim kad sam ga vratio na 1234, prilikom resetovanja uredjaja on i dalje traži onaj "promenjeni" pin, da bi podigao STB (slučajno sam probao, pre nego da pozovem podršku...)
A za logovanje na profil i za otključavanje kanala je ponovo 1234. "🙃..pa se ti sad igraj ako smeš sa podešavanjima..."
 
Pozdrav svima.

Neće biti više IRIS-a preko drugih mreža. Juče sam se kuckao sa njihovom korisničkom službom. Evo odgovora koji sam ja dobio.
"Kako bi što veći broj korisnika mogao da uvidi prednosti naše aplikacije, ona je bila dostupna za korišćenje i van mreže Telekom Srbija. Sa željom da pružimo što bolju i kvalitetniju uslugu našim korisnicima aplikacija je sada dostupna samo iz naše mreže."
 
1234 je glavni i početni pin a 1111 je pin za kupovinu, e sad meni je na početku kada se stb ubacio tražio za pokretanje usluge 1111 a ne ovaj drugi. Promenio oba u međuvremenu, ovaj 1234 je sada sasvim drugi a ovaj sa četiri keca sam vratio da bi matorcima bilo lakše da ga kucaju ako-kad se desi da mora da se restartuje stb ili nestane struja recimo. Mnogo nelogičnosti ima ali to nije ništa ni novo ni strano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno