Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se slučajno "Ne daj Bože" desi da tehnička ekipa treba da ti uđe u stan i prčka po instalacijama, reci svojima da posebno obrate pažnju šta konkretno rade. Meni su zahvaljujući mojom nepažnjom pokupili konektore, razdelnike, utičnicu, pa skoro sve što su uspeli da skinu. I kablove bi odneli da su ih mogli izvući.:LOL:
Da ne napraviš greške kao ja i da dok se zamajavaš sa jednim tehničarom drugi ti odnosi ono što si platio. Lako može da im otkaže risiver pa prilikom zamene pokupe tvoj filter.
 
Ubiquiti AP AC LR, pisao sam ranije u temama o ruterima. Jedino što je skupa varijanta.
 
Ako se slučajno "Ne daj Bože" desi da tehnička ekipa treba da ti uđe u stan i prčka po instalacijama, reci svojima da posebno obrate pažnju šta konkretno rade. Meni su zahvaljujući mojom nepažnjom pokupili konektore, razdelnike, utičnicu, pa skoro sve što su uspeli da skinu. I kablove bi odneli da su ih mogli izvući.:LOL:
Da ne napraviš greške kao ja i da dok se zamajavaš sa jednim tehničarom drugi ti odnosi ono što si platio. Lako može da im otkaže risiver pa prilikom zamene pokupe tvoj filter.
Ništa od ulaza u stan ideš za njima ,znači oni neka rade svoj posao ali ti budeš prisutan .Kod mene još moraju da nose maske ako ulaze u stan ( ne treba zaboraviti pandemija još nije odjavljena ).
Prevedeno ti u svom stanu ili stanu gde ti je priključak ti se pitaš a on je tu zbog tebe i još prima platu za isto stoga tako im se i postavi .
 
^To ti je kao sa džeparima, rade u paru. Dok ti jedan odvlači pažnju, drugi te unesreći.:eek:

Stavio sam atenuator od 6dB. Računao sam: kineski modem - kineski atenuator. Logično, zar ne?:unsure::) Za sada je sve OK, nema oscilacija u brzinama.
Dobro će doći ako uspem nekako da zaj**** ove iz SN da mi daju MOVE IP STB kako bih prepolovio kablove i skinuo razdelnik. A sve pod posebnim uslovom da ta sprava nije gora od MOVE STB-a.
 

Prilozi

  • Modem.jpg
    Modem.jpg
    170.1 KB · Pregleda: 73
  • Modem + attenuator.jpg
    Modem + attenuator.jpg
    176.5 KB · Pregleda: 34
  • Ratel test.jpg
    Ratel test.jpg
    103.9 KB · Pregleda: 72
^To ti je kao sa džeparima, rade u paru. Dok ti jedan odvlači pažnju, drugi te unesreći.:eek:

Stavio sam atenuator od 6dB. Računao sam: kineski modem - kineski atenuator. Logično, zar ne?:unsure::) Za sada je sve OK, nema oscilacija u brzinama.
Dobro će doći ako uspem nekako da zaj**** ove iz SN da mi daju MOVE IP STB kako bih prepolovio kablove i skinuo razdelnik. A sve pod posebnim uslovom da ta sprava nije gora od MOVE STB-a.
Ne pravim se pametan jel pametan nisam ! Ali mene bi teško uradili sa njima treba krajnje obazrivo i bahato jer sami sami bahati i puni sebe !?
Odmah ste trebali da pozovete provajdera i objasnite problem
 
Dugme prestalo da radi, sva ostala rade da li uvazavaju garanciju i daju novi?

p.s otvarao sam ga i cistio dodao i parce alu folije ali ne pomaze. Svi dugmici blinakaju na kameri (infrared) mobilnog sem tog
 

Prilozi

  • dalj.jpg
    dalj.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 68
Dugme prestalo da radi, sva ostala rade da li uvazavaju garanciju i daju novi?

p.s otvarao sam ga i cistio dodao i parce alu folije ali ne pomaze. Svi dugmici blinakaju na kameri (infrared) mobilnog sem tog
Od čega Vam je ovaj daljinski od TV uređaja ili ?
 
Nes, pa to je daljinski od Philips TV-a. Imam takav a baterije se stavljaju redno umesto paralelno pa su mi kontakti na baterijama brzo propadali, pa sam uzeo univerzalni. Ako imaš kakav problem sa tim daljinskim kupiš drugi.;) Na buvljaku sam ga našao pre godinu dana za 500 din.
Ali ako je pod garancijom probaj reklamaciju, nije mogao kontakt tako brzo se istrošiti. Problem može biti ako si napravio oštećenja prilikom otvaranja.
 
Nzm mozda reklamiram ali cekacu ko zna koliko..... ostaje mi da narucim na kp za 500 + ptt

p.s ne cistas pazljivo 😎 otvorio sam da probam da namestim i nije uspelo. Sve je vraceno na predjasnje stanje bez problema lako se otvara.
 
Poslednja izmena:
Ili to ili da uzmeš neki univerzalni ali malo kvalitetniji. Ovaj što sam uzeo na buvljaku zna da udari rafal kad stisneš dugme. Doduše brzo sam se snašao, imam meku ruku.;) Ali ovi moji nikako, izmami mi osmeh kad hoće na prvi a izbaci 111.:giggle:
Sad ga i ne koriste toliko zbog MOVE boxa ali meni ne smeta preko HDMI-CEC opcije.
 
Bravo, to je prava zamena i po karakteristikama. Nisam dugo bio u toj radnji pa nisam ni znao da imaju takav, mogao sam sebi...:(:sneaky: Ma nema veze.
Samo dobro proveri da li podržava tvoj TV ako već nisi u prilici da odeš lično po njega.
 
p.s ne cistas pazljivo 😎 otvorio sam da probam da namestim i nije uspelo. Sve je vraceno na predjasnje stanje bez problema lako se otvara.
U pravu si, nisam primetio izmenu posta.:giggle:
Ne, mislio sam na moguća oštećenja prilikom otvaranja na samoj plastici. Nijedan mi se ne otvara lako još od Contecovog pre više decenija. Taj je imao šrafove, ovim danas se lako ošteti plastika prilikom otvaranja a može i da se polomi. Namešteno tako da se ne otvara. Sad ako ga daš na reklamaciju mogu uočiti tragove otvaranja ako su ostali. A opet mogu te odbiti i ako zaključe da je kvar nastao korišćenjem a ne da je do greške u proizvodnji.
Mislim da zaista nije vredno maltretiranja, nije TV u pitanju pa da se natežeš s njima. Uzmeš novi i miran si, nisu toliko skupi.
 
Pojedinci ovde previse brane supernovu. Ako se izrazi drugacije misljenje krene odmah ubedjivanje kako svi bolje znaju od nekog sta mu treba, sta neko treba da voli, sta treba da zeli itd...

Prosto, sn je krs KDS i to je jedina istina, a vecina ljudi u Srbiji je nazalost osudjena na istu. Ne kazem da su drugi mnogo bolji, svako ima mane, ali sn tu ubedljivo prednjaci. Ceo sistem im je baziran na propali kopernikus, u 21 veku se gura i dalje koksijalac i naravno da nema mesta za vise kanala, bolje brzine... Exe net (koji je nazalost njihov) je bre za njih svemirski brod, 2 svetlosne godne ispred njih i umesto da su usvojili njihov sistem i da celoj Srbiji ponude bolje, oni su sve unistili.

Za razvoj interneta (brzina, kvalitet itd), krs kanale itd, direktno je kriva sn odnosno telekom (a i naravno drzava). Ponavaljmo 100 puta istu pricu, ucenjivanje provajdera (a onda zahvaljujuci ucenjivanju kupovina pojedinih provajdera), gusenje slobode, namerno podizanje cene zakupa bandera, u pojedinim gradovima provajderima se branilo da pokriju odredjeni deo teritorija i jos mnogo mnogo toga.

Jednstavno izbor kanala je los, gura se 100 pink kanala sa praistorijskim filmovima i 100000 kanala na kojima se gleda zadruga i ostalo smece, trilion arene koje u 99 posto vremena vrte jedno te isto, a osim toga ne gledaju svi sport, zilion lokalnih kanala koji nikog ne zanimaju, ni jedan nacionalni/regionalni kanal koji nije stranacki, muzicki kanli i to manje vise moze mnogo bolje, na EXE je imalo dobrih muzickih u HD, ali naravno sn je sve ukinula i unistila, e jedino dokumentarni tu je ok izbor. I dalje se guraju SD kanali a postoji HD verzija, a najgore je ubedjivanje radnika kako nam ne treba bolje od SD.... Umesto zilion debilnih arena bolje da je ostalo 5 arena i da su pokrenuli 5-7 svojih kvalitetnih filmskih i par serijskih kanala, prebacili SD kanale u HD (koji naravno se emituju) itd... A da ogranicavanje broja TV-a je posebna prica. Ogranicili na 3, pa od skoro spustili na 2, kako je krenulo bice 1, umesto bre da osnovni paket ide nekodirano, a za dodatne cam/stb, samim tim bre se stedi na kupovini i ulaganju u cam/stb uredjaje koje bre tereba da otplate... ali ne oni sve znaju...

Internet godinama nije dobio ozbiljno ubrzanje, a to debilno ogranicavanje uloada je... dok nisu otkupili provajdere konstatno se povecavalo sve, nije bilo cg-nata, odnos up/down je bio odlican, a onda je dosla sn... da spasi nas korisnike jer mi ne znamo sta nam treba.

Mozete da pricate sta hocete i branite koliko hocete, ali nazalost ovo je realnost, jedan neozbiljan amaterski kds, a siguran sam da ce biti samo gore i gore za korisnike.
Nisi u pravu jer Supernovu čine više provajdera. Moj je oduvek radio perfektno, tako je i sada. I ne može se suditi celoj supernovoj da kažem grupi na konto par provajdera. Koji očigledno imaju problem.
 
Od noćas posle 00:00h,sledeći kanali su izbačeni ili ugašeni: MTV,Kuvo TV,Arena Sport 5,AXN,Pink Action,Pink Movies i KCN3. Nema ih više na listu preko CI modula... Ex Kopernikus-Svilajnac
 
Kanali su prebačeni na novu frekvenciju. Ubačeni i novi RTL CRO WORLD, ADULT 6-7 CGTN..., kao i 40 tematskih radio
 
Dosta su i ubačeni do sad... Ukupno 412 kanala (negde čak i više...)
 
416 kod mene.

I Edu TV ubačen.
 
Jel nešto pametno ubačeno ili sve no-name lokalci?
 
RTL Croatia World i EduTV.

49 Stingray muzičkih tematskih radio kanala koji nisu loši.

Lokalce i ne gledam.
 
Probah search, ali ne nađoh ništa konkretno.

Jel prelazio neko sa box4 (kod mene vdsl) na supernova optiku i može li da se dobije ona promocija od 12 meseci po din prilikom prelaska?
 
Nestade i internet i TV signal pre pola sata. Technocolor 7210 je prilično topao i žmiga na DS diodi (druga od 4) već treći put kako pokušavam da ga upalim.


Ex RV na Novom Beogradu. Operateri naravno, svi zauzeti. Još neko sa ovim problemom?
 
A kako bi ti da ti radi internet, ako nema TV signala? Nema ruter veze s tim. Zovi podršku da prijaviš kvar i ne petljaj ništa oko rutera.
 
Od Nove godine nista HD nisu ubacili, samo trpaju ove nebuloze od kanala koje niko ne gleda. FTV, A1 i ostale gluposti.
 
Nestade i internet i TV signal pre pola sata. Technocolor 7210 je prilično topao i žmiga na DS diodi (druga od 4) već treći put kako pokušavam da ga upalim.


Ex RV na Novom Beogradu. Operateri naravno, svi zauzeti. Još neko sa ovim problemom?
Ili negde nema struje ili je prekid kabla.Pa osnovno je da kada ne radi net proveriti da li radi televizija da bi se nešto razgraničilo....
 
Poslednja izmena:
Kod mene u poslednjih mesec dana skoro svakodnevno se gubi internet dok televizija radi. Ruter je onaj uspravni CBN. Izgube se sva svetla na njemu osim onog prvog, i onda krece jedno po jedno zeleno da se pali, i onda sve ispocetka. U zgradi ima i Exe optike i Kopernikusovog koaksijalca, ja sam na koaksijalcu. Ako bih raskinuo ugovor jer mislim da istice uskoro i izbacio televiziju jer ne gledamo skoro nista od kablovskih programa, da li bi mi sa novim ugovorom stavili opticki internet ili ponovo isti koaksijalac?
 
Od Nove godine nista HD nisu ubacili, samo trpaju ove nebuloze od kanala koje niko ne gleda. FTV, A1 i ostale gluposti.
Makar da su se udostojili da vrate BBC Earth u HD.

Al su zato nekoliko kanala prebacili iz HD u SD da bi napravili prostora za razno đubre od kanala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno