Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Ipak sam se vratio na stock MIUI. Mrzi me da radim Clean install svako malo kad dodje neki veci update. Dok sam imao Mi 9 svake druge nedjelje sam clean flash radio, vise nemam ni zivaca ni vremena. Ostajem na stock-u, osim ako i oni ne uniste bateriju sa A12, tad ne znam sto cu da radim haha.
 
U kom slucaju priznaju garanciju na bateriju? Ja imam poco x3 nfc god i 3 meseca i isto je oslabila bar za 30% ako ne i vise...
 
U kom slucaju priznaju garanciju na bateriju? Ja imam poco x3 nfc god i 3 meseca i isto je oslabila bar za 30% ako ne i vise...
Imam mi 10, uzet u mts-u pre 20 meseci, garancija vazi jos 4 meseca.
Baterija oslabila, zvao sam ovlasceni servis,Promobis, rekli mi da priznaju garanciju ali posto na zalihama nema baterija, da im ostavim tel i cekam oko mesec dana..
Haos.
 
Hahah samo mesec dana... Sta si im rekao sta se desava sa baterijom?
 
Isti slučaj kod mene baterija skroz oslabila posle nekih godinu i po( punio ga 3 puta dnevno) . Naručio negde na netu za oko 15tak € novu bateriju i sam je zamenio za 30tak minuta, preporodio mi se telefon. Nisam mogao da verujem da su baterije tako jeftine.
 
Isti slučaj kod mene baterija skroz oslabila posle nekih godinu i po( punio ga 3 puta dnevno) . Naručio negde na netu za oko 15tak € novu bateriju i sam je zamenio za 30tak minuta, preporodio mi se telefon. Nisam mogao da verujem da su baterije tako jeftine.
Trik je u tome što je 95% tih baterija što nađeš po netu fejk.. Gde si uzeo to?
 
Posto se vodi kao stabilna beta 13.01 , dok je 12.5.8 poslednji "Stable" verzija - imas li ti - ili neko drugi utiske - kakav je u odnosu na 12.5 , kako se ponasa na mi10 ?
Iskreno, nije neka velika razlika, ni što se performansi tiče, ni izgleda.
Meni telefon radi dobro, ponaša se potpuno normalno kao i do sad, baterija je ok.
Ima sitnih bagova tu i tamo, što je klasika, ono što me najviše nervira je messenger, kad se klikne na poruku, neće da otvori bubble, ali ukloni obaveštenje kao da jeste. Nije nešto preterano važno, ali ume da iznervira.
Nisam radila factory reset posle apdejta, možda bi rešilo te neke sitnice, ali nemam živaca za to iskreno.
Generalno ok apdejt, ništa posebno novo.
 
Trik je u tome što je 95% tih baterija što nađeš po netu fejk.. Gde si uzeo to?
Verovatno si u pravu ali sam ionako razmišljao da ga zamenim za neki mi 12 pro ili tako nešto. U slučaju da nisam rešio bateriju bacio bih ga ili dao klincima , ovo je telefonu produžilo život,koliko dugo videće se 😀. Realno za te pare da mu zamenim bateriju na svakih 6 meseci i opet je smešna cifra. 😀
Uzeo u subtel.se oko 15tak €
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-05-11-09-40-718_com.chrome.beta.jpg
    Screenshot_2022-04-05-11-09-40-718_com.chrome.beta.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 27
Stigao mi jutros miui 13.0.1

Sad cemo da vidimo kako telefon radi na njemu
 
Opala.. Javi kako budes zadovoljan, plasim se update jer je Xeu na A12 bio los sa baterijom.. I meni inace stigao update..
 
Odlican je poslednji xeu sto se tice baterije. Sigurno 30% manje trosi od prethodnog weekly
 
Ja bih ostao na Xeu da mi baterija nije bila toliko losa.. Imao sam po 2 i po sata sota na wifi-ju
 
Meni je bilo ok sve ali poslednji weekly je bas bas dobar.
 
Ono sto sam mogao da primetim u ovih prvih par sati nakon update na 13.0.1 je da telefon radi sporije nego sto je radio na 12.5.8

Ostale su promene koje sam do sad primetio su zaista minimalne(font, notifikacije, notifikacija koja se pali kada je kamera aktivirana).
 
Obavezno fabricki reset. Ipak je veliki upgrade i sat dva da se ustali
 
Kada se radi fabricki reset mora da se uradi backup za fotografije i kontakte da ih ne bi izgubio?
 
I ja sam na poslednjem buildu. Desilo mi se bar 10 puta juce da ga moram vratiti na 90hz..
P. S. Primijetio sam da je baterija drasticno slabija u odnosu na stock MIUI fabricki. Da li je do androida ili do xeu ne znam, ali znam da imam sat vremena sota-a manje na kraju dana..
Slabija je baterija na MIUI13 A12 u odnosu na 12.5 A11. I to sigurno za 1h SOT-a. Mada gura mi dan upotrebe i dalje tako da nista ne diram. Ako odlučim da menjam nešto vraćam se na stock rom pa ponovo flash poslednje verzije 12.5 xeu.
 
Ono sto sam mogao da primetim u ovih prvih par sati nakon update na 13.0.1 je da telefon radi sporije nego sto je radio na 12.5.8

Ostale su promene koje sam do sad primetio su zaista minimalne(font, notifikacije, notifikacija koja se pali kada je kamera aktivirana).
Kako je stanje jutros? Ima li nekih bagova? Baterija kako drzi? Ja sinoc poceo da skidam update i nesto mi zakocilo, obrisah aplikaciju iz rama i kad opet udjoh vidim da su povukli update.
 
Kako je stanje jutros? Ima li nekih bagova? Baterija kako drzi? Ja sinoc poceo da skidam update i nesto mi zakocilo, obrisah aplikaciju iz rama i kad opet udjoh vidim da su povukli update.
Stanje je isto kao i juce. Nisam uradio reset na fabricka jer imam bas dosta fotografija na telefonu koje moram da prebacim na racunar pa sam to ostavio za sutra.
Baterija mi deluje nepromenjeno u odnosu na 12.5.8.

Sad me malo brine zasto je update nestao, a ja ga instalirao na svoj telefon.
 
Uradio sam fabricki reset pa cu videti kako ce telefon da radi.
Ono sto je definitivno da je telefon izgubio na fluidnosti.
 
Uradio sam fabricki reset pa cu videti kako ce telefon da radi.
Ono sto je definitivno da je telefon izgubio na fluidnosti.
Cudno to za fluidnost.. Ocekivao sam da ce izguviti na bateriji.. Provjerio si da je upaljeno 90hz u postavkama? Kad mi izadje update ponovo i js cu ga uraditi pa javljam utiske..
 
Stoji na 90hz ali nekako ne radi lepo i glatko kao sto je radio na 12.5.8.
 
Definitivno sam se presao sto sam sam uradio update. Sad se nadam da ce update biti u neko najskorije vreme jer ovo nije isti telefon kao sto je bio pre.
 
Nazad
Vrh Dno