Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Stigla je i meni ta poruka, al iskreno nisam je ni citao detaljno, madanostaje nedoumica zasto ne naplaćuju dolaze pozive u romingu iz A1
 
Au koje sranje.
Meni ugovor traje jos 9 meseci ja sam imao prvobitno UO sa MTS-om kada su davali 100GB promocije 2 godine a kada je to isteklo pomirio sam se sa cinjenicom da necu vise dobijati tih 100GB ali gle dali su mi sledecih 2 godine 100GB neta koji isticu za 9 meseci sta ce posle toga da bude ne znam, moracu da predjem kod drugog operatera, ako se nepoprave a deluje mi da nece... sve rade samo te GB cuvaju ko zmija noge (a to je i najbitnije u celoj prici) i to ce ako nepromene da osete gubitak korisnika...
Sto se tice rominga ja uvek imam 2 karticu drugog operatera pre paid u telefonu kada idem spolja i tako nemogu da me zajebu ali su me par puta zajebali jer iako sam imao uplaceno roming na prepaid nece da radi nikako tako da oni jedva cekaju da neko nasedne na postpaid da trosi i da mu zveknu racun...
 
Jel hoce da bude neka promocija sa vise neta uskoro? Iako je mreza dobra, zbog malo neta razmisljam da idem u A1.
 
@Stefan1995 Mreža je dobra zato što se ne razbacuju sa internetom. U A1 će te dočekati ne tako savršena mreža (da ne kažem - totalni raspad i kataklizma na lokacijama bez 3CA/4CA agregacije tj. LTE Advanced, dakle sve van Beograda, Novog Sada i juga, i naravno zabačenija mesta Beograda), pa sad ti proceni šta ti više znači.
 
Meni su izgleda odbili prigovor što su mi naplatili roaming internet iako sam uplatio paket za roaming internet. Kakve lopovčine
 
@Stefan1995 Mreža je dobra zato što se ne razbacuju sa internetom. U A1 će te dočekati ne tako savršena mreža (da ne kažem - totalni raspad i kataklizma na lokacijama bez 3CA/4CA agregacije tj. LTE Advanced, dakle sve van Beograda, Novog Sada i juga, i naravno zabačenija mesta Beograda), pa sad ti proceni šta ti više znači.
Bogme mreža je daleko od dobre. Na stranu što i dalje pre paid nema pristup 4G (za razliku od konkurencije), pa ne znam šta ih to toliko opterećuje? Imam službeni MTS broj i dešava se jako često da pukne poziv ili se prebaci na 2G u centru BG. Kvalitet poziva je skandalozan, a net samo stane.
 
Bogme mreža je daleko od dobre. Na stranu što i dalje pre paid nema pristup 4G (za razliku od konkurencije), pa ne znam šta ih to toliko opterećuje? Imam službeni MTS broj i dešava se jako često da pukne poziv ili se prebaci na 2G u centru BG. Kvalitet poziva je skandalozan, a net samo stane.
Ja imam sasvim suprotno iskustvo od tebe. Kvalitet poziva (ne gledajuci VoLTE koji imam od pre mesec dana) je uveliko na strani Mts-a. A1 ikvalitet poziva ne idu u jednu recenicu, kao da pricam sa nekim ko sedi u bunaru ako je poziv ka A1 sa bilo koje mreze upucen. Sad kad je VoLTE stupio, kvalitet je fantastican (bar na Samsung S10, S20 i S21) , tako da je to druga stvar, a sto se tice neta, na Mts retko gde brzina pada ispod 20 Mb/s, a najcesce je 120+. Opet kazem to je moje iskustvo, a pogotovo zbog najboljih ponuda sto se tice ukidanja rominga na ZB (u Mts-u) ne bih menjao mrezu, pogotovo ne za A1.
 
@BoskeBG Kao što svi znamo, mreža zavisi od lokacije. Mnogo zavisi od lokacije. Ali na ličnom primeru + prikupljenim statistikama drugih ljudi kao i podacima o radu mreže na više lokacija, mogu da tvrdim da A1 ima najgoru mrežu. Ima mesta gde su odlični, ali na većini mesta imaju daleko najgori kvalitet usluge.

MTS oduvek ima katastrofalno loš voice kvalitet, za to se znalo, i zbog toga sam ih izbegavao. Međutim, od kako su uveli VoLTE ja nemam problema sa kvalitetom zvuka, a na A1 od mnogo ljudi dobijam informacije da im ne radi pozivanje ili primanje poziva, da se ne čuje jedna strana razgovora, da se čuju glitchevi u razgovoru, itd. Kod MTS-a se uvek žale na kvalitet tj. bitrate poziva na 2G, a za Telenor nisam video da se bilo ko žali za voice osim kada pukne mreža kao što se dešavalo pa "bukvalno ne radi" ("network busy").

MTS ima "jaču" modulaciju na svim baznim stanicama i nisu osakaćeni kao A1 za 2G kapacitet niti su u procesu tranzicije na LTE 1800+1800+800 mrežu kao što je A1 pa npr. svako veče od 2h do 7h gase 1800 MHz LTE signal već godinu dana.
 
Postovani,
Saobracaj ostvaren u m:tel mrezi bice storniran u tekucem mesecu.
 
Ponudili su mi 100gb mesecno, tj da me ubace u neki box gde niko ne koristi net i imacu i dalje omoriku 1.. Koliko toliko korektna ponuda, mada me zanima sta ce biti na kraju i sta ce pisati u ugovoru.
 
Kako oni mogu tako da te ubace kod nekog? Ne razumem uopšte.
 
Iskreno nemam pojma, ja mislim da ovo nije moguce, tj ne razumem kakav ce ugovor napraviti. Krajem sledeceg meseca cu doci kod nje, pa cu vise znati.
@antena Za to znam, mada kakvi su ljudi kod nas, tesko ce neko to da prihvati. A da urade, a da ne kazu, ne verujem zbog zakona da smeju.
 
Kog zakona, ko ce da ih kontrolise? A to se ne placa tako da nisu osteceni ni ti Box korisnici. Dakle klasicno majmunisanje, da ne daju javno svima nego ponekom na mufte
 
@Stefan1995 : kod koga da te "ubace"? Neće se videti potrošnja interneta na tvom računu, već kod nekog? 🤓

Pre će biti da će "za samo par stotina (tvojih) dinara" ubaciti tvoj ugovor za pretplatu za mobilni telefon u novi box ugovor. Ako već nemaš neki slabiji box?
 
Situacija je bila sledeca- trazio sam vise neta za omoriku 1, da mi povecaju i onda mi je rekla zena u poslovnici da kao ne moze mnogo da mi poveca neta i da sacekam.. Nesto je kuckala po racunaru i rekla mozemo da te ubacimo kod nekoga u box ko ne koristi net i imaces 100gb mesecno i platices samo cenu omorike 1 i da dodjem krajem sledeceg meseca za ovo ako hocu i ako zelim da budem kod njih.
E, da, za promocije mi je rekla da nece biti do nove godine i da samo tad imaju promocije.
 
Ma ljudi šta pričate vi, gde smeju da ubace nekog kod tamo nekog drugog u box.
Ne plaća se ali dajte malo razuma, pa to nema nigde.
Meni ne rekla kad sam obnavljao ugovor u januaru nešto tipa nađi nekog da te ubaci u box, što sam ja i našao, ali da ti ona kaže da će te ubaciti negde.... Mislim to je suludo.
 
Да ли се мислило да те убаци код неког да користиш његових 100гб или да би себи активирао?

Ја сам кеву убацио, она не користи интернет.
 
Да ли се мислило да те убаци код неког да користиш његових 100гб или да би себи активирао?

Ја сам кеву убацио, она не користи интернет.
Ma to je uredu kada ti ubacis nekoga koga znas, ali ako sam ja dobro razumeo ono sto sam gore procitao ta sa call centra je rekla doticnom da ce ga ubaci kod nekog random lika koji koristi box paket i ima tih 100 gb u okviru paketa a ne koristi ih da ovaj sto ga ubace na kvarno trosi necije gigabajte. Sto po meni niti je moralno ok a drugo sto nije ni malo po zakonu. Jer sta da taj neko ko ne koristi gb odjedared pocne da ih koristi i ne znajuci da mu jos neko trosi to i napravi sebi astronomski racun.
 
U pravu si. Da me ubaci kod nekog ko ne koristi je u pitanju. Moje misljenje je da ce sigurno da nadje u sistemu ko ne koristi, da ce da okrene i pita da li moze da me ubaci ili ne.. Posle svega ovoga pitacu koliko je to "malo" neta i potpisacu novi ugovor i da zavrsim sa tim.
 
U pravu si. Da me ubaci kod nekog ko ne koristi je u pitanju. Moje misljenje je da ce sigurno da nadje u sistemu ko ne koristi, da ce da okrene i pita da li moze da me ubaci ili ne.. Posle svega ovoga pitacu koliko je to "malo" neta i potpisacu novi ugovor i da zavrsim sa tim.
Pazi ali to nije po zakonu, sta mislis kada bi se svuda tako radilo? Eto primera ja imam dva stana u jednom zivim u drugom ne i drzava kaze eto uselicemo neku drugu porodicu ti ionako ne koristis drugi stan.

Ili da te na kvarnjaka ubace nekome i da ne zna da si mu u nalogu i da koristis njegov net. Ne znam kako to uopste moze tako nesto da kaze i da predlozi?

Ako vec ima korisnika koji ne koriste net, onda bi takvog korisnika trebalo prvo pitati za saglasnost a ne ovako. I na kraju uopste ne razumem sto se MTS cigani kada njih download i gb ne kostaju nista, njih najvise kosta upload. Ali sto da daju nesto svoje kada mogu ko kukavice da te podmetnu nekome.

To po meni nisu cista posla, vidi staces. lepo jeste da dobijes 100GB ali po kojoj ceni. Jer ako taj kod koga te uguraju na nalog skonta da neko koristi njegovo net ima pravo da vas sve komplet tuzi i dobice sigurno na sudu.
 
Meni bi bila dovoljno i 1/4 od 100gb, nemam potrebe za toliko. Ne zelim da se za*ebavam sa ovim. Saslusacu je sta ce mi reci, ali ipak bez obzira uzecu isti paket sa + "malo" vise neta.
 
Meni bi bila dovoljno i 1/4 od 100gb, nemam potrebe za toliko. Ne zelim da se za*ebavam sa ovim. Saslusacu je sta ce mi reci, ali ipak bez obzira uzecu isti paket sa + "malo" vise neta.
Onda bolje vidi sa njima da ti nesto ponude u okviru tvog paketa da to bude samo tvoje a ne neke njihove izmisljotine.

Kazem cisto zbog tebe da sutra ne dodjes u neprijatnu situaciju. Jer naravno ti mozes da odgovaras samo zbog toga sto si znao sta ti nude i da si na to pristao a oni snose vecu odgovornost jer ti sam tako nesto ne mozes sebi da obezbedis i namestis. Ali bolje da ne razmisljas da li nesto moze da se desi ili ne moze.
 
@BoskeBG Kao što svi znamo, mreža zavisi od lokacije. Mnogo zavisi od lokacije. Ali na ličnom primeru + prikupljenim statistikama drugih ljudi kao i podacima o radu mreže na više lokacija, mogu da tvrdim da A1 ima najgoru mrežu. Ima mesta gde su odlični, ali na većini mesta imaju daleko najgori kvalitet usluge.

MTS oduvek ima katastrofalno loš voice kvalitet, za to se znalo, i zbog toga sam ih izbegavao. Međutim, od kako su uveli VoLTE ja nemam problema sa kvalitetom zvuka, a na A1 od mnogo ljudi dobijam informacije da im ne radi pozivanje ili primanje poziva, da se ne čuje jedna strana razgovora, da se čuju glitchevi u razgovoru, itd. Kod MTS-a se uvek žale na kvalitet tj. bitrate poziva na 2G, a za Telenor nisam video da se bilo ko žali za voice osim kada pukne mreža kao što se dešavalo pa "bukvalno ne radi" ("network busy").

MTS ima "jaču" modulaciju na svim baznim stanicama i nisu osakaćeni kao A1 za 2G kapacitet niti su u procesu tranzicije na LTE 1800+1800+800 mrežu kao što je A1 pa npr. svako veče od 2h do 7h gase 1800 MHz LTE signal već godinu dana.
Kod mene ovde istočno od Pirota u kotlini je mts imao prihvatljiv signal (sa BS koja je 7km daleko al dobro) do nekog trenutka u 2009 čini mi se, kad su uradili dve stvari:
  • Pustili u gradu 3G 900 (mislim da je Pirot jedini grad koji ima mts 3G 900 mrežu i dan danas)
  • Van grada ostavili samo 3G 2100?! Ovaj potez nema mozga po meni.
  • Pustili 2G/3G stanicu na dimnjaku fabrike Tigar Tyres
  • Ostali bez dostupnih GSM 900 kanala - zauzeli ih 3G 900 mrežom.
  • Pustili GSM sa dimnjaka Tigar Tyres-a (sektor ka Staničenju) na istoj frekvenciji kao GSM na jednom sektoru na Crnom Vrhu kod Pirota.
  • Time napravili potpuni pičvajz na 2G mreži sa brdo prekinutih poziva baš na pravcu od Pirota ka Nišu.
  • "rešili" problem okretanjem azimuta jednog sektora na BS Crni Vrh - praktično skroz na istok - tako da direktno "gađa" brdo, a ne korisnike.
  • Nastao problem za sve korisnike u kotlini istočno od grada (preko 5000 ljudi) da im je signal kriminalno loš za GSM i imaju multipath interferenciju (desi se da je odbijeni signal bude jači od "direktnog") i 2G TA parametar se u sekundi drastično promeni, 3G je isuviše daleko da bi bio pouzdan naročito što imaju samo 2100MHz.

To ljudi iz Telekoma znaju vrlo dobro, a već više od 10 godina imaju taj problem sa mrežom, i vrlo teško je koristiti mrežu ovde.

A1 zato ima ogroman broj korisnika na ovom području, i od kako su aktivirali Lean GSM mrežu, kapacitet je opao. 3G nemaju ni oni, a 4G za sad samo na 800MHz. Internet radi, ali prilično sporo.

Telenor se nekako drži, ali ima veliki problem što u "zabačenim" delovima (Stara, Suva planina, Vlaške planine) uopšte nema 4G, a i 3G i 2G su upitni, pa ogroman broj korisnika beži od njih, i onda A1 "nadrlja".
 
Ali ako ti stvarno nudi da te ubaci nekome, pa to je nečuveno. Znao sam da smo mi banana država, ali baš ovoliko... Nisam.
 
Nazad
Vrh Dno