Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Da li ima neko instaliran xeu i koja je procedura za update, beta ili stable verzije? Koliko vidim nakon flesovanja roma,radi se format data, u prevodu obrise se sve sa telefona. Kako onda da sacuvam aplikacije i podesavanja? Glupo je da prilikom svakog update, setujem telefon kao daje nov... Kod drugih romova je jednostavan dirty flash
 
Samo prvi put kada se odkljuca bootloader i prelaska sa global na xeu rom se sve brise i ponovo konfigurise i instaliraju se programi...posle toga mozes da radis update dirty bez gubljenja podataka.

Ali nema prelaska sa stable na weekly ili global. Ako hoces stable mora sve ispocetka procedura.
 
Čekaj, pa pocket dial nema veze za proxymitijem. Mora da si slučajno pri stavljanju telefona u džep dodirnuo senzor otiska prsta, mada trebalo bi da ima pocket mode...
 
Taj senzor je bolje postaviti da radi na klik nego samo na dodir, inace ce vam se to stalno desavati.
 
Čekaj, pa pocket dial nema veze za proxymitijem. Mora da si slučajno pri stavljanju telefona u džep dodirnuo senzor otiska prsta, mada trebalo bi da ima pocket mode...
Ma kazem pocket dial, ali mislim na to da je fon izasao iz dialera tokom poziva, otisao u messenger fejsbukov i zvao nekog dok sam bio na pozivu obicnom (naravno poziv nije prosao ali druga osoba vidi da sam je zvao). Zamisli da je usao negde drugde...

Steta za fon od 380€ da ne moze da uradi nesto sto je S1 mogao pre 10god..ali eto
 
Telefon je hardverski zmaj, meni je cak i osporavana kamera vise nego dobra, i da nema ovog problema mislim da se ne bi mogao naci bolji telefon ni za nesto vise novca.

Jos jedna stavka verovatno povezana sa ovim senzorom, kao da je sve pobrkano - kad telefon priblizim uhu non stop upaljen ekran, medjutim kako ga udaljim, on ga zakljuca. Desilo mi se vise puta dok razgovaram sa nekim da pokusam da udjem u meni ili pogledam nesto na internetu i cesto se desi da mi nikako ne dozvoljava. Ili ga otkljuca na sekund pa ga ponovo zakljuca ili ga uopste ne otkljucava, pa moram po nekoliko puta da ga zakljucam/otkljucam u toku razgovora i udaljim/priblizim ne bi li proradio
 
Šteta. Savršen telefon za moje potrebe, osim što ne radi osnovnu stvar. ☹️
Nakon sličnog iskustva sa RN5, gde ni zaključavanje telefona nije pomagalo svaku put, nešto mi se ne rizikuje ponovo.
Da li neko priznaje garanciju za proximity senzor ili živim u utopiji?
 
Sot na stabilnom xeu, koga interesuje. 4g,wifi i bluetooth ukljuceni svo vreme
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-14-18-12-22-005_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-06-14-18-12-22-005_com.miui.securitycenter.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 96
Skinuo je 12 procenata baterije za 7 sati od kad je napunjen,od toga je sat i deset minuta bio ukljucen ekran. Surf,meil,twiter. 4g,wifi i bluetooth su ukljuceni 24h. 120hz
Malo je bolja xeu verzija po pitanju sot od zvanicnog miui
 
Poslednja izmena:
Jel ovaj problem sa senzorom prisutan kod svih ili kako se kome zalomi?
 
Пре неких десетак дана, на послу видех колегу како телефонира док му се екран пали и гаси малтене као стробоскоп. Сретох га данас опет и каже да има неки Шаоми. Чак ни модел не зна, каже, нека деветка. Рекох му шта сам видео, а он каже да ништа није приметио и да нема појма да се то уопште и дешава.
Који проценат корисника зна да се то дешава на њиховим телефонима? :D
 
Na velikom broju telefona je prisutan, neverovatno da neće to da reše. Na A1, RN5 Pro sam imao probleme, na A1 neverovatno izraženo. Jedino na Mi 9T nisam uopšte imao problema. Što sve više čitam drago mi je što neću još neko vreme da se vraćam na Xiaomi telefone baš iz tog razloga. Najosnovnija stvar da ne radi, to je sramota.
 
Који проценат корисника зна да се то дешава на њиховим телефонима? :D

Moja keva kada je od brata uzela Mi Note 10 Lite, svaki put kad bi se senzor upalio ona bi slucajno ukljucila spikerfon, i ona je bila sigurna da ona nesto slucajno pritisne.

I mislim da je ona profil vecine korisnika, onih koji ni ne znaju sta je proximity senzor, onih koji ne znaju kako bi telefon trebalo da fukncionise i onih koji primecuju paljenje ekrana ali nisu svesni problematike.
Znam da je nakon MIUI 12 znacajno popravljena stvar bila, barem kod nje na pomenutom modelu, a onda je proletos opet neki update srozao stvar i senzor vise ne radi nego sto radi.

To je stanje hronicno koje traje jos otkad je Xiaomi poceo da usvaja te virtuelne senzore koji su ocigledno ocajno resenje, barem kod njih.
 
danas je aktuelna ova verzija ali BSG često izbacuje nove podverzije pa proveravajte:
svejedno je koju ćete instalirati, čovek je namerno napravio više APK fajlova da bi mogli da instalirate više GCAM istovremeno (zbog testiranja podešavanja). Recimo svaki xml konfiguracioni fajl u drugi APK i onda uporedo testirate rezultat istog kadra, sa istog mesta...
evo i nekoliko xml fajlova, baš za F3... dark je za one koji lepo izbalansirane detalje i senke koje izgledaju prirodno... rebase je za svakodnevno upotrebu a mantis nisam probao, od drugog je autora...
Učitavaju se u gcam, ima tamo opcija...
 

Prilozi

  • 3 xml.zip
    16.2 KB · Pregleda: 14
Kako vam se cini ova fabricka zastitna folija koja dolazi vec na telefonu?
Da li je ok ili ste je menjali sa nekom boljom sa alija ?
 
Deluje mi da i nije neka, bukvalno samo da premostis do normalne (recimo Nillkin). Koje case-ove koristite? Meni je super Fusion-X, ali Ringke trenutno ne salje za mnoge zemlje, pa ni za nasu.
 
Nillkin frosted shield, fenomenalan case, lepo i izgleda u plavoj boji, spasio mi telefon vec par puta od ozbiljnih padova. 2 puta na beton sa visine uha, jednom na kameru, jednom direkt na ekran, treci put mi pao na mermerne stepenice opet sa visine uha i kotrljao se muski. Malo se samo vidi na case-u ogrebotina ali nista strasno 😁
 
moze li link ?

hvala
 

Ima na kp par prodavaca, odande sam ja uzeo, 1250-1300din je tamo. Verovatno moze jeftinije negde
 
Društvo i šta se na kraju dešava sa tim green tintom? Toliko sam se nameračio da kupim ovaj mob da kada sam pročitao za problem ostao ukopan.
Sada se razmišljam za Mi 10t 5g, a inače koristim redmi 5 plus i dalje radi fino ali je krajnje vreme za upgrade 😊
 
Društvo i šta se na kraju dešava sa tim green tintom? Toliko sam se nameračio da kupim ovaj mob da kada sam pročitao za problem ostao ukopan.
Sada se razmišljam za Mi 10t 5g, a inače koristim redmi 5 plus i dalje radi fino ali je krajnje vreme za upgrade 😊
ma cepidlake i ovi što traže dlaku u jajetu jedu g****, kao i obično... Taj problem se javlja u specifičnim situacijama i većina ga nikad neće ni primetiti. Koliko sam pročitao to je uobičajena pojava na svim panelima tog tipa, uključujući i samsungove telefone (panel je, na kraju krajeva, samsungov). Uostalom, za telefon od 320-350 evra previše zakeraju, zar ne?
 
ma cepidlake i ovi što traže dlaku u jajetu jedu g****, kao i obično... Taj problem se javlja u specifičnim situacijama i većina ga nikad neće ni primetiti. Koliko sam pročitao to je uobičajena pojava na svim panelima tog tipa, uključujući i samsungove telefone (panel je, na kraju krajeva, samsungov). Uostalom, za telefon od 320-350 evra previše zakeraju, zar ne?
U suštini da.. Nego kao ništa ništa ništa sve super i onda za par dana opšte pljuvanje naročito kod stranaca (gsm arena forum) zato sam se i zapitao kakvi su utisci kod nas?
Kontam da se javlja u black modu pa kada je pozadina na browseru tamna, a prilikom igranja igrica? Youtuba?
Da se ne lažemo mislim da nema boljeg mob za te pare kod nas trenutno i ja planiram da ga namučim za sve pare! Ova moja jadna redmi 5 ne znam ni kako je živa do sada koliko je ugrejem nekad da tiltuje skroz.
 
Nazad
Vrh Dno