Šta je novo?

iPhone 12

Ugasio, pa upalio, nije pomoglo. Resetujem na fabrička, uradio restore, slično se dešava na Safariju, ali nema dimovanja ekrana i nije baš vreo kao danas. (nisam preterivao za danas)

Ali morao sam poziv na sluškama obaviti jer je neugodno držati telefon na duže vreme ipak.

Na wifi-u je.

Da, baš brzo se zagreje, desetak minuta treba maksimalno.

Sredice se sigurno, ko zna šta je. Do sada nisam imao nikakav problem sa grejanjem, ni na 4G. Jedino nekad smećarski viber malo zagreje fon kad sam na video pozivu duže, ali to je do aplikacije.
Proveri da neka aplikacija ne pravi problem. Moguce da neka aplikacija nije azurirana i radi u pozadini non stop. Meni se desavalo da Huawei Health pravi taj problem zbog konstantnog povezivanja sa Huawei satom. Posle par azuriranja, prestalo je da se greje.
 
Što se tiče futrole ovu silikonsku nosim jedino zbog toga što mi je telefon u ruci nekako "klizav" i sav "staklen" ...
pa mi je tel. par puta već pokušavao da pobegne iz ruku. :)
 
Kako namestiti da je ugašen live photo kada se uđe u kameru? U podešavanjima je ugašeno ali kada god uđem u kameru i dalje je upaljen pa moram ručno da gasim.
 

Prilozi

  • F47244BC-FBB3-4EA6-82EF-CC379337B824.png
    F47244BC-FBB3-4EA6-82EF-CC379337B824.png
    193.8 KB · Pregleda: 55
  • 07D89ACF-DE50-4E72-BF07-506110C9BBE4.png
    07D89ACF-DE50-4E72-BF07-506110C9BBE4.png
    1 MB · Pregleda: 54
Imas opciju preserve settings . Ugasis live pa cekiras preserve settings pa onda udji opet i to je to.
 
Jel zna neko zašto mi se u poslednjih 20 dana 2 puta desilo da mi izgubi battary usage statistiku. U pitanju je Ip12pro. Znam da se ovo dešava ako se zameni baterija ali ja to naravno nisam radio jer tekefon 3 meseca star.
 

Prilozi

  • 0EBD5C36-C55A-4B47-BAB7-2A0377252FC6.png
    0EBD5C36-C55A-4B47-BAB7-2A0377252FC6.png
    119.8 KB · Pregleda: 35
Pojavila mi se potreba za dual SIM telefonom pa se razmišljam da zamenim X (sa kojim sam i dalje prezadovoljan) za mini. Koliko mi se čini iz onoga što je napisano do sad, 13 neće doneti ništa značajno u odnosu na 12 (osim donekle TID, a i to je pod velikim znakom pitanja), pa samim tim i nema neke svrhe čekati još ~6 meseci do pojave novog modela. Šta vi mislite, uzeti sada 12 mini ili biti strpljiv?

Za one koji već koriste 12 mini: Kako vas služi za sad, koje su najveće prednosti i zamerke?
 
Ja bi bio strpljiv, bice tu i bolja baterija, 120hz....Ako ti treba dual na tvom mestu bi zamenio za Xs, cene po oglasima su skoro pa iste.
 
Bolja baterija ali 120hz pa ce mu doci na isto, zar ne?(bar sto se baterije tice tj trajanja)
 
Baterija mi ne znači puno, ova 83% na X-u starom 3 godine mi je više nego dovoljna. Jedino 120Hz nije loše, mada ni to ne utiče preterano na kvalitet korišćenja, samo je lepo za oko.

Polovni telefon mi nije opcija…
 
120Hz ce najverovatnije imati samo Pro modeli (rumors), a izgleda ce lidar imati svi modeli (nigt mode portrait ako nesto znaci nekome)

meni je mini odlican, kompaktan telefon, one hand usage, baterija mi je ok za dan koriscenja (uvek sam punio telefon tokom noci) i ako poboljsaju battery na 13 mini ne verujem da ce se moci koristiti 2 dana...
 
Ako je tako, onda će to biti bukvalno najmanji update ikada kada je iphone u pitanju.
 
stavljaju A15 i valjda nove 5G modeme
 
Dual sim na ios-u 14 je relativno kilav. Opcije su limitirane, pa ako ti drugi sim treba samo za pozive onda je ok, sve vise od toga je bzvz.
 
Pozive, poruke, eventualno whatsapp (koliko znam može sa wa business)
 
Pozivi su ok, ako zoves razlicite kontakte sa razlicitih brojeva, isto i sa porukama. Skoro da je nemoguce da npr platis parking sa jednog broja, pa sutra sa drugog osim ako ne izbrises celu konverzaciju. Ne postoji shortcut (niti moze da se napravi) za gasenje npr poslovnog broja jednim klikom, nego moras kroz settings. Sve deluje nedovrseno, mozda bude bolje na ios-u 15
 
Pre dve nedelje pre]oh sa obične 12ice na Pro. Iskreno razlika je dosta veća nego što sam očekivao. Prvo i osnovno, čelični ram zaista menja utisak o telefonu i kvalitetu.

Multitasking je drastično bolji. Nažalost ovo me tuži. Sada imam osećaj kao da sam pre Pro koristio neku Lite verziju.
 
Pre dve nedelje pre]oh sa obične 12ice na Pro. Iskreno razlika je dosta veća nego što sam očekivao. Prvo i osnovno, čelični ram zaista menja utisak o telefonu i kvalitetu.

Multitasking je drastično bolji. Nažalost ovo me tuži. Sada imam osećaj kao da sam pre Pro koristio neku Lite verziju.
Isti osecaj imam kad uzmem u ruku 12 pro.Pored celicnog rama tu su i ledja...ali u to vreme kad sam kupovao telefon 12 pro je bio 1000e a 12 sam kupio za 650.
 
Primetio sam da kada sam u bilo kakvoj aplikaciji, ne mogu da spustim onaj ekran gde podesavam brightness i sve ostalo.
Kada sam na home screen, sve je normalno, a cim otvorim nesto, ili dok gledam youtube na primer, ne mogu da dobijem taj ekran, samo mi daje notifikacije, nebitno dal gledam video horizontalno ili vertikalno.

Jel imao neko ovaj problem i kako mogu da ga resim?
 
Ne, baš nikada nisam to primetio (ni na X ni sada na na 12 mini). Jel si probao hard reset (vol+ vol- držiš power dok se ne pojavi jabuka)?
Ne, baš nikada nisam to primetio (ni na X ni sada na na 12 mini). Jel si probao hard reset (vol+ vol- držiš power dok se ne pojavi jabuka)?
 
Šta mislite, pro max 128 ( ili je bolje uzeti 256 zbog dalje prodaje ), danas može da se uzme za 900 e, koliko bi mogao da se proda tamo januara/februara, kada se 13ica malo stabilizuje ? Da vidim koji bi minus bio
 
kupujes telefon da bi ga prodavao ili koristio?
 
Šta mislite, pro max 128 ( ili je bolje uzeti 256 zbog dalje prodaje ), danas može da se uzme za 900 e, koliko bi mogao da se proda tamo januara/februara, kada se 13ica malo stabilizuje ? Da vidim koji bi minus bio
Prijateljski savet
Ovakvo razmisljanje pravi coveku pakao od zivota, pokusaj da iskorenis to i da naucis da se oprostis od para koje das za nesto materijalno. Sve je to potrosno...
 
kupujes telefon da bi ga prodavao ili koristio?
Mislim da ce 13 doneti neke veće izmene, s tim u vezi isao bih na 13 ( ukoliko se to desi da promene budu zaista u nekom segmentu velike i upečatljive ), ali u međuvremenu mi treba telefon koji će mi završavati poslove meni potrebne ( foto, video, editing i baterija ). Zbog toga takva konstrukcija pitanja, da se premosti do jan febr. Ostati na postojećem telefonu, iz mnogo razloga, mala je mogućnost, da ne širim.
Prijateljski savet
Ovakvo razmisljanje pravi coveku pakao od zivota, pokusaj da iskorenis to i da naucis da se oprostis od para koje das za nesto materijalno. Sve je to potrosno...
I to jesi u pravu, nekad i pomislim tako, valjda ce se učestaliti 😅..
 
Šta mislite, pro max 128 ( ili je bolje uzeti 256 zbog dalje prodaje ), danas može da se uzme za 900 e, koliko bi mogao da se proda tamo januara/februara, kada se 13ica malo stabilizuje ? Da vidim koji bi minus bio
Pa pogledaj koliko sad otprilike košta 11 pro max +/- 50€. Mada iskreno, verovatno će razlika između ta 2 telefona biti minimalna, ne verujem da ćeš uopšte osetiti potrebu da menjaš. Davno je prošlo vreme kada su novi modeli donosili drastične promene, nikada više nećemo imati skok kao npr 3GS-->4
 
Pa pogledaj koliko sad otprilike košta 11 pro max +/- 50€. Mada iskreno, verovatno će razlika između ta 2 telefona biti minimalna, ne verujem da ćeš uopšte osetiti potrebu da menjaš. Davno je prošlo vreme kada su novi modeli donosili drastične promene, nikada više nećemo imati skok kao npr 3GS-->4
Pa najavali su manji noč, 120hz, možda nešto eventualno što liči periskop cam, bar 3x ili 5x, mada da ce to sve odjednom, teško, al opet, ubrzo će pa ćemo videti.
 
Nazad
Vrh Dno