Šta je novo?

Nedavni sadržaj od Difermo

  1. Difermo

    Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

    Monochrome, uspeva li ko da skine ista odatle ?. poslednjih mesec dana sve jurim odakle da skidam muziku u lossless ormatu
  2. Difermo

    Zimske gume

    istinita tvrdnja. Preporucuje se do 10 godina jer nakon toga menja se struktura gume.. Postaje krtija. Za gume vecina ce reci 6-7 godina bez brige. Sto kaze kolega iznad.. moze da stoji i decenijama ali iza supe kao potpora za neki nasip ili za pasivne kuce (kaskadno postavljeno). Ali za...
  3. Difermo

    Home lab

    Ima li ko ideju koji 3u ili 2u industrijski displey da stavim na ovaj prazan prostor? neki touch i koji nece da se zapali ako radi 24/7 Trazio sam Jonsbo DS8 black, ali nigde da se nadje kod nas.. Polako se privodi kraju . Ostalo da se stampaju bokovi i pozadi, itx maticna i da vidim dal...
  4. Difermo

    Praćenje pošiljki (2026) - FAQ u prvoj poruci

    meni stigao sonoff dongle MG24 u vrednosti od 4000 i kusur (prava cena bila oko 8000) i naplacena carina oko 500 dinara., Pre 2 dana stigla tri kabla ukupne vrednosti oko 4000 dinara i nije naplaceno nista od dazbina.. Sve sa alija. Svi kablici stigli pojedinacno, a preuzelo se u paketu
  5. Difermo

    Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

    https://cybernews.com/security/smart-homes-at-risk-shelly-flaw-hackers/?utm_source=cn_facebook&utm_medium=social&utm_campaign=cybernews&utm_content=post&source=cn_facebook&medium=social&campaign=cybernews&content=post
  6. Difermo

    SBB - generalna diskusija (2025+) [nije tema za EON box/aplikacije, Total TV/EON sat]

    Cesto imaju ove oscilacije u brzini tipa sa 292/30 na 40/30 ?. speedtest cas da jedan cast drugi..
  7. Difermo

    NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

    Nisam znao za ovaj sata power.. Mislis da moze da napaja 2 diska ? 2x WD Purple 4TB SATA III 3.5'' WD43PURZ HDD
  8. Difermo

    NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

    Ono sto sam hteo jeste labrax sa 6u. 2u za qotom n100 1u patch panel 1u ubiquit switch 8 lite poe 1u maticna asrock n100 mini itx 1u fioka za 2 x 3.5 hdd To bi bio mini nas za skladistenje backup. Ova maticna ima DC napajanje pa nije potreban PSU. Ima i 2 sata konektora da se prikace dva 3.5...
  9. Difermo

    NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

    @TwistedMind Trebalo bi mi za selo da napaja 2 diska 3.5HDD @mickeyrs pa uticnica, maticna ploca N100DC-ITX i to je to Par ovih adaptera iznad nije lose rosenje.. koliko je to sigurno da radi 24/7, a da se ne zapali ?
  10. Difermo

    NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

    Zanima me da li ima neki adapter ili kako vec napajati 3.5 HDD za NAS,a da nije preko PSU?
  11. Difermo

    SBB - generalna diskusija (2025+) [nije tema za EON box/aplikacije, Total TV/EON sat]

    jedino da vidim sa investitorom hoce li uvoditi optiku uskoro
  12. Difermo

    SBB - generalna diskusija (2025+) [nije tema za EON box/aplikacije, Total TV/EON sat]

    U Beogradu sam, samo mislio sam da ovo Giga toj 300/150 vazi samo ako si na optici. Da to ne moze na coaxialcu
  13. Difermo

    SBB - generalna diskusija (2025+) [nije tema za EON box/aplikacije, Total TV/EON sat]

    bitno samo da je stabilna konekcija i da nije malo malo pa zovi korisnicki. Nadam se i da su brzine bar 90% od ugovorene.. Da nije 300/30 a dobijem 150/10.. Nije moguce dobiti veci upload na coaxialcu ?
  14. Difermo

    SBB - generalna diskusija (2025+) [nije tema za EON box/aplikacije, Total TV/EON sat]

    kako vam sluzi sbb-ov internet. Trenutno sam na A1 5G ali iskreno nije to to. Preko dana gura 300/20, ali kad mi najvise treba u vecernjim satima postaje malo nestabilan i daje oko 100/20. Stim sto ping dosta raste. Buduci da jedino imam coaxial u zgradi osudjen sam na SBB. Pa gledam dal vredi...
  15. Difermo

    NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

    Kakva je ASRock H410M-ITX/ac uz procesor 10500T ili 10400T za NAS? Trebalo je da porucim Asus PRIME N100I-D D4, ali videh da ne bih mogao da stavim LSI 8300-8i. Jurim neku mini itx maticnu za 10500T ili 10400T ali tesko je naci. Zasto ne bi uzeo aluminijumski konstruktivni profil 2020 i...
Nazad
Vrh Dno