Šta je novo?

Oficijelni tred - ASUS M2N-E

Ako ste imali problema sa krckanjem zvuka kada je pojacano preko, recimo 80% i retkim blokiranjem ako pokusate da npr. iskljucite kompjuter pri slusanju muzike na Asus M2N-E (ja jesam) evo linka za novi drajver :

http://file.mydrivers.com/sound/AnalogDevices_smhd_drv51014560.zip

Neki lik ga izbunario na nekom kineskom sajtu, jos ga nema na Asusovom, jos uvek je samo ona grozna beta.

Ja skin'o, instalir'o i svi problemi reseni.
 
Ako ste imali problema sa krckanjem zvuka kada je pojacano preko, recimo 80% i retkim blokiranjem ako pokusate da npr. iskljucite kompjuter pri slusanju muzike na Asus M2N-E (ja jesam) evo linka za novi drajver :

http://file.mydrivers.com/sound/AnalogDevices_smhd_drv51014560.zip

Neki lik ga izbunario na nekom kineskom sajtu, jos ga nema na Asusovom, jos uvek je samo ona grozna beta.

Ja skin'o, instalir'o i svi problemi reseni.


Isti problem sa pucketanjem, do sada nije blokirao ni jednom, a i prilikom instalacije driver-a mi je poslao neki error da bi nakon restarta sve fino instalirao. Sad cu da skidam pa cu da vidim jel sljaka...jos nesto u neke igre kad udjem jacina zvuka se sama spusti na nekih svega 10-15% jacine zvuka...
 
Koliki vam je broj obrtaja BOX kulera kada je na maksimumu? Kod mene ide nekih 2940 :trust: sto je malo jer na MSI-u za 939 isao na max oko 3900 tako da je temperatura cpu bila znatno manja. Do inicijalizacije sistema cujem da se kuler vrti znatno brze a onda padne :smash:
Zna li neko kako da povecam broj obrtaja na MAX???
 
nemas li u BIOSu opciju za iskljucivanje "smart kontrole" za FANove?
 
Sve je iskljuceno Q-fan i AMD cool 'n' quiet.
 
Evo i mene na 2800Mhz, rock stable na 1.6v(cpuz laze ko pas:D ), naravno box cooled, manje nisam ni probao, Misko me nagovorio :d .
 

Prilozi

  • ScreenShot007.png
    ScreenShot007.png
    342.3 KB · Pregleda: 187
Zna li neko resenje za problem sa usb-om. Instalirao sam sagem-ov usb modem, onaj sto se dobia preko beotela. Sve je proslo normalno. Medjutim desava se da posle 5-300min. provedenih na internetu izbaci gresku win32 blabla, kliknem dont send i vise net ne radi, a sve ostalo radi i ne mogu da se diskonektujem. Kad uradim restart sve radi normalno.
Kada sam ubasio flash memoriju instalirao mi je VALjDA usb hub ili nesto slicno. Posle je instalirao flash memoriju. Da ne bude zabune na prethodnom sistemu mi je instalirao drajvere, ali nije trazio da ih rucno instaliram vec sam sve uradi. Isto i za foto aparat, izbaci mi new hardware i next, next i sve ok. Nervira me to sto nikada pre nisam instalirao ja flash i aparat vec on sam. A ovo sa modemom mi ide na kur...
Pomoc
 
Ako ste imali problema sa krckanjem zvuka kada je pojacano preko, recimo 80% i retkim blokiranjem ako pokusate da npr. iskljucite kompjuter pri slusanju muzike na Asus M2N-E (ja jesam) evo linka za novi drajver :

http://file.mydrivers.com/sound/AnalogDevices_smhd_drv51014560.zip

Neki lik ga izbunario na nekom kineskom sajtu, jos ga nema na Asusovom, jos uvek je samo ona grozna beta.

Ja skin'o, instalir'o i svi problemi reseni.

hmmm skinuo instalirao i sve isto...krcka u nekim igrama i dalje i kada gasim racunar pucketa :S:
 
Jel ste resili taj problem sa zvukom? Jel su falicne ploce ili softver ne valja?
 
Jel ste resili taj problem sa zvukom? Jel su falicne ploce ili softver ne valja?

Ja nisam, skinuo sam doticne driver-e i nista...probacu opet jos jednom al' cisto sumnjam...bice da je do driver-a, ploca je daleko od falicne, meni je skroz dobra...:wave:
 
Jel ste resili taj problem sa zvukom? Jel su falicne ploce ili softver ne valja?

Pa meni su oni drajveri resili problem (evo vec desetak dana nije ni krcnulo, stalno su mi master volume i wave volume na 100%), moguce da zavisi od primerka do primerka ploce, nije mi jasno.
 
Vidim, pominju po internetu neke drajvere na ftp sajtu asusa ali ih jos niko nije probao :

Ima novija verzija 4570 (doduse pise da je za cip 1988b, a ne 1988, ne znam da li je to isto) :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio/ad1988/AD1988B_2KXP_510014570_DTS.zip

I primecen je ovaj fajl (ista verzija koja je postojala i ranije - 4530, ali je noviji datum 28/09/2006) :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio/ad1988/AD1988_51014530_32bit.zip

NAPOMENA : NE ZNAM DA LI UOPSTE ODGOVARAJU OVOJ PLOCI, samo postavljam linkove ako neko zeli da proba.
 
Uzeo bi tu plocu, na stranu sto nije za ekstremni oc, to me ne zanima.....
Ali takvi bagovi me uvek nerviraju, jel imate jos nesto da joj zamerite?

Msi ima neke bubice, asus tu glupost sa zvukom, jel probao neko abita???
 
Poslednja izmena:
Resler koje nForce driver-e imas...ove sa instalacionog diska ili si i njih skinuo novije? Ja evo po treci put isprobavam sa drugim audio driver-ima i nista :S:
 
nForce 9.16 - najnoviji za nForce 570 sa nVidia sajta.
 
Nista probacu i njih da stavima pa cu da vidim, nego onaj novi BIOS nema ga na asus-ovom site-u?
 
Pre nekoliko dana sam uzeo ovu plocu,uz athlona 64 3000,ali imam problem prilikom gasenja racunara.
Kada idem na turn off computer,on ugasi windows,i izadje poruka da je sada sigurno da ugasim kompjuter.
Zna li neko kako da vratim ponovo da se gasi samo iz windowsa,tj da ne moram da pozezem za power dugmetom.
I jos nesto moze li mala pomoc oko OC,sta podesiti u biosu,nisam se susretao do sada sa HT magistralom i promenljivim mnoziocima magistrale
 
Poslednja izmena:
Novi driver-i i novi BIOS i nema puckanja :banana:
 
Da li novi BIOS daje da se poveca napon memorije iznad 1.95?
 
Jedno pitanje imam M2N-E i Athlon 3000+ Orleans i 1GB NCP 533, mislim da me memorija zeza, najvise stabilno sto mogu bez petljanja sa memorijom i voltazom u opste je 248×9 sto izadje nekih 2232, sve preko toga mi pukne naprimer prilikom igranja...dakle sta da radim, jel da dizem napon na memoriji da spustim mnozioc ili...?
 
Jedno pitanje imam M2N-E i Athlon 3000+ Orleans i 1GB NCP 533, mislim da me memorija zeza, najvise stabilno sto mogu bez petljanja sa memorijom i voltazom u opste je 248×9 sto izadje nekih 2232, sve preko toga mi pukne naprimer prilikom igranja...dakle sta da radim, jel da dizem napon na memoriji da spustim mnozioc ili...?
Cpu ne bi trebalo da kuca na 250 htt-u, ali probaj da mu podignes voltazu na 1.45v bez brige.
Dalje:
1. Probaj da oboris mem na 400 pa vidi da li se menja htt limit,
2. Povecaj napon na mem na 1.9-1.95 pa vidi sta se desava sa htt-om.
 
Cpu ne bi trebalo da kuca na 250 htt-u, ali probaj da mu podignes voltazu na 1.45v bez brige.
Dalje:
1. Probaj da oboris mem na 400 pa vidi da li se menja htt limit,
2. Povecaj napon na mem na 1.9-1.95 pa vidi sta se desava sa htt-om.

Ok probacu tako i cisto da prilozim neku sliku...
 

Prilozi

  • OC.GIF
    OC.GIF
    151.8 KB · Pregleda: 163
Uzeo sam plochu pre nedelju dana... BIOS 0305??? sigao sa njom. X2 3800.
Prve impresije:
Radi stabilno na 2600MHz. FSB 260, mnozilac 10, Vcore 1,47, HTT x3, mem PC800 @ 533 cl 4-4-4-13 1,85V.
Nestabilno uspeo da izvuchem 2700 sa FSB 300, mnozilac 9, Vcore 1,48, HTTx3, mem PC800 @ 533 cl 4-4-4-13 1,85V. Znachi radi po pola sata - 45min super pi i puca :(.
Izgleda nishta bez volt moda od FX-62 freq :( Visoko sam pucao. Probacu vecheras josh malo da ga cedim, ali sam generalno zadovoljan sa 24/7 2600MHz rezultatom. Nakachicu slike kasnije.
BTW sve je na vodi.
 
Imam athlon 3000+ ,asus m2n-e plocu i 2 x 512 kingston na 533,e sad procesor bas nece nesto da se klokuje znaci u biosu mi je mnozilac 9,i nece preko 9x225(2ghz)cim stavim 230 nece da digne sistem ili ploca pocne da pisti,u cemu je problem???
 
Pitanje za iskusne

Kupio sam maticnu ASUS M2N-E nforce 570 ultra i sve radi ok. Medjutim na mestu (na maticnoj) gde treba da pise model maticne
pise M2N SLI DELUXE. Proverio sam na netu i uporedjivao slike ove dve maticne i zaista dobio sam maticnu koju sam
i trebao da dobijem jer M2N SLI DELUXE ima jos dodataka koje moja nema a i skuplja je. Pa me zanima sta mi je ciniti jer ako odem
u servis rece mi "ajde da porverimo na netu" i utvrdice da je samo greska u natpisu i odbacice reklamaciju.
Probao sam da skeniram sismem u raznim programima (sisoft sandra,everest(novije verzije)) i ne prepoznaje ni
model maticne ni chipset pa mi je malo bez veze da za maticnu koju sam platio skoro 100e sumnjam u ispravnost.
 
Imam athlon 3000+ ,asus m2n-e plocu i 2 x 512 kingston na 533,e sad procesor bas nece nesto da se klokuje znaci u biosu mi je mnozilac 9,i nece preko 9x225(2ghz)cim stavim 230 nece da digne sistem ili ploca pocne da pisti,u cemu je problem???

E, ala imaš sreće, a sad ću da ti kažem i zašto ;)

Evo, meni stoji Sempron 2800+ :smash: u ploči već skoro godinu dana na 1.920 Mhz (240x8), i ni makac više, i tako sve do danas :banana:

Elem, rešim ja danas malo da se poigram sa svim tim, i stigo sam do 300x8.

Magična reč kod ove ploče je izgleda TRFC, koji kada u biosu stoji na auto onemogućava nekom ko se kao ja ne razume u sve te skraćenice u vezi memorije bilo kakvo klokovanje.

Što se memorije tiče, ja ima Apacer AM1 2x512 533Mhz, a setovanja su mi trenutno sledeća (Memorija radi na 600 Mhz :crash:):

5-5-5-12-17-2T zatim:

twr 3
trrd 2
trwt 4
twrrd 0
twrwr 2
trdrd 2
trfc 3 (sa 2 puscaju testovi)

Probaj ovako, pa vidi. Još kad bi nam ovi majstori rekli šta tu da se zategne, i kako ;)
 
Nazad
Vrh Dno