Šta je novo?

Vivo X300 Series

Rekao bih da je poslednji trial update na X300 Pro smanjio izoštravanje i AI upliv u auto modu, bar pri dobrom osveljenju.
 
Kod mene nikako da stigne...

Inače primetio sam prvi bug za ovih 5 meseci. Kad je povezan android auto, mora da se pritisne power button pa tek onda može da se otključa otiskom.
Nije neki problem al malo napinje.
 
 
Ja pokusavam za oko 750 da nadjem x300 pro (eu/global), znam da ih je bilo pre 2-3 nedelje oko te cifre, sad su malo naduvane cene iskreno...
 
Gde ces za 750e da nadjes global?? Ljudi budite malo i realni . Mozda nadjes sa degradiranom baterijom 12/256 jedino a i to je pitanje
 
Posle ko zna koliko vremena ispao mi telefon na mermer baš muški direktno na ekran, fabrička folija bila sva u linijama. Nisam smeo da je skidam kod mi ne stigne staklo. Sva sreća ekran netaknut
 


Huawei izgleda sjajno. Ne znam da li samo ja imam takav utisak, ali ovo što vidim je veoma podcenjen uređaj za svoje sposobnosti.

EDIT: 16:45, kako je moguće da je slika ovako bolja na Huaweu noću..
 
Poslednja izmena:
Screenshot_1.webp
Po tebi, u kom smislu je bolja?
 


Huawei izgleda sjajno. Ne znam da li samo ja imam takav utisak, ali ovo što vidim je veoma podcenjen uređaj za svoje sposobnosti.

EDIT: 16:45, kako je moguće da je slika ovako bolja na Huaweu noću..

Kako podcenjen?? Pa ko ce to jos da kupi i da da toliki novac za soc koji je u rangu sd-a ili mediateka od pre par god??? Da je aparat 600 700e pa covek i da razmisli ,plus sto nema google servise.Nijenpodcenjen nego je za tu cenu itekako precenjen.
 
Vi koji imate x300 pro već neko vreme, kako ste zadovoljni baterijom i kamerom i sa kog telefona ste prešli na vivo?

Deluje mi da je x300 pro CN sa tradinshenzhena sad dobra kupovina. Ultra je i dalje skupa, a osim uw kamere, ne znam šta drugo može da ponudi, ispravite me ako grešim. Čini se da je baterija takođe lošija u odnosu na x300 pro
 
Kako podcenjen?? Pa ko ce to jos da kupi i da da toliki novac za soc koji je u rangu sd-a ili mediateka od pre par god??? Da je aparat 600 700e pa covek i da razmisli ,plus sto nema google servise.Nijenpodcenjen nego je za tu cenu itekako precenjen.
Pa ne bi se baš složio. Imam Mate 70 Pro s Kirin 9020 i do nedavno X300 Pro. U direktnoj usporedbi u svakodnevnom radu Mate je fluidniji, ekran bolje reagira i nekako ima ljepši prikaz, iako Vivo ima veću maksimalnu svjetlinu. Isprobao sam neke zahtjevnije igre poput Genshin Impact i Wuthering Vaves i Mate nema problema. Vjerojatno bi zaštekao u nekim emulacijama, ali to nisam isprobao. Jasno da je Dimensity puno jači čip, no u normalnom radu s više aplikacija to se uopće ne vidi. Vivo sam prodao jer su fotografije gadljivo procesirane i umjetne, sve iscrtano, užas. Huawei je puno prirodniji u tom pogledu. Nema Google, istina i neke aplikacije neće raditi, ali meni micro g ispunjava skoro sve moje potrebe. Recimo Pura 80 Pro se na KP može pronaći ispod 600€, vrlo solidno.
Ne mislim da Huawei ili bilo koji kinez može vrijediti 1000+€, kad se S26U na oglasima nađe za 700-800€.
 
Vi koji imate x300 pro već neko vreme, kako ste zadovoljni baterijom i kamerom i sa kog telefona ste prešli na vivo?

Deluje mi da je x300 pro CN sa tradinshenzhena sad dobra kupovina. Ultra je i dalje skupa, a osim uw kamere, ne znam šta drugo može da ponudi, ispravite me ako grešim. Čini se da je baterija takođe lošija u odnosu na x300 pro
Lično sam prezadovoljan, prešao sam sa s23u, koristim već četiri meseca x300 pro, ni najmanju zamerku nemam sve radi kao sat, imam tek 80 punjenja baterije. Što se mene tiče Vivo je za svaku preporuku
 
Kako podcenjen?? Pa ko ce to jos da kupi i da da toliki novac za soc koji je u rangu sd-a ili mediateka od pre par god??? Da je aparat 600 700e pa covek i da razmisli ,plus sto nema google servise.Nijenpodcenjen nego je za tu cenu itekako precenjen.
Ja sam se iskreno oduševio ovim poređenjem jer sam očekivao da je zbog cele situacije dosta zaostao za konkurencijom, pa sam onda otišao i pronašao još par poređenja Pure 90 pro max i Pure 80 ultra vs cela paleta premium telefona i iskreno, fotografije i video, ne zaostaju apsolutno nigde sa konkurencijom ( osim taj ultra wide na Vivu koji je trenutno najbolji na svetu ), sve ostalo veoma prijatno iznenađenje Huavei. Da nije osakaćen USA banom, ko zna šta bio Huawei bio danas. Da nije čip taj koji jeste, koji verovatno u ovom trenutku može da gura sve kako treba, ali za par godina neće, debelo bih razmislio o Huaweiu, čak i bez gugl servisa jer ionako uvek imam dva telefona sa mnom, pa mi te aplikacije koje ne rade, nisu ni bitne, imaću ih na drugom..
 
@Aleksandar 1

Uglavnom ne koristim preterano telefon pa mi baterija traje duže nego prosek. Ali evo juče, 3 i po sata, android auto sa 4g/5g, oko 20% baterije skinulo. Još mi fon bio u džepu, nije se ni ugrejao.
 


Main vs Main,
Ultra wide vs Ultra wide

Ne znam šta se dešava se denoizingom na Vivo main kameri tokom noći, ali ovo izgleda nešto previše bajno. Što se Huaveja tiče, za osakaćen telefon koji se godinama bori sa sankcijama, kamere izvanredne.
 

Prilozi

  • Screenshot 2026-06-27 144701.webp
    Screenshot 2026-06-27 144701.webp
    85.9 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot 2026-06-27 145518.webp
    Screenshot 2026-06-27 145518.webp
    93.1 KB · Pregleda: 21


Main vs Main,
Ultra wide vs Ultra wide

Ne znam šta se dešava se denoizingom na Vivo main kameri tokom noći, ali ovo izgleda nešto previše bajno. Što se Huaveja tiče, za osakaćen telefon koji se godinama bori sa sankcijama, kamere izvanredne.

EDIT:
"ali ovo ne izgleda nešto previše bajno. "
 
Nazad
Vrh Dno