Šta je novo?

Carina na pošiljke (2026)

Znaci ja pricam napamet jer nije vise oko 500 (rekao sam bese) vec 610... smesan si....
 
Pozdrav sima. Želim da podelim sa vama šta se meni dogodilo sa carinom, i to beogradskom carinarnicom. Naručio sam naliv pero sa jedne internet knjižare u Velikoj Britaniji. Vrednost robe je oko oko 50 funti sa dostavom je koštalo 7200. Pregledao sam dobro carinsku deklaraciju i fakturu koju su mi poslali, i sva valuta plaćanja je u RSD. To je sve poslato 5. maja, a kod nas na carinu je stiglo 15. maja. Tamošnji "genijalci" su mi izdali carinski račun na iznos od 65.000 dinara. Kada sam zvao, i posle tri sata neprekidnog ignorisnja, konačno čuo glas carinika, beše ovako, otprilike "Da, da, 65. 000. Šta nije u redu? Tolika Vam je carina!" Onda sam objasnio o čemu se radi, i onda je genijalac otkrio da su, umesto u rsd, ili din, kako god, oni računali u britanskim funtama. "Pišite žalbu, ne mora taksa, nije naša greška, sistemska, ali, dobro, ne morate da platite taksu. " Posle sedam dana mi stiže mejl u kojem me obaveštavaju da su zaveli žalbu i pokrenuli opšti carinski upravni postupak.- 30+30 dana rok. Da poludim! Zvao sam ponovo, cura neka fina, reče " aaaaaa, nije to žalba, to je prigovor, trebalo bi malo brže!" Ne znam da l postoje reči kojima bih mogao ovakvo ponašanje da opišem. I danas sam zvao, pet puta, na sva tri lokala naizmenično, i niko, ali niko se nije javio. Mejl sam slao svakoga dana sa istim sadržajm "Kada?" Odgovora nema!
 
Ah pa to je njihov "zlatni standard", nikakav specialan tretman nisi dobio 😂
 
nema od zvanja nista, a ni od mejlova. Carina je verovatno najgora drzavna institucija po pitanju kontakta sa strankama.

meni je paket iz kine stojao na carini od 19.03. da bi ga konacno 29.05. poslali nazad za kinu, bez ikakvog objasnjenja zasto.
Slao sam mejlove na vise adresa i zvao bezuspesno.
Nisam narucio nista sporno, zabranjeno, komerijalne prirode i slicno, nije islo nikakvom novom metodom slanja. Narucio sam sve isto ponovo i normalno je stiglo.

Nisam isao licno ali sam cuo da je prakticno isto - samo izgovori i zavlacenje satima.
 
nema od zvanja nista, a ni od mejlova. Carina je verovatno najgora drzavna institucija po pitanju kontakta sa strankama.

meni je paket iz kine stojao na carini od 19.03. da bi ga konacno 29.05. poslali nazad za kinu, bez ikakvog objasnjenja zasto.
Slao sam mejlove na vise adresa i zvao bezuspesno.
Nisam narucio nista sporno, zabranjeno, komerijalne prirode i slicno, nije islo nikakvom novom metodom slanja. Narucio sam sve isto ponovo i normalno je stiglo.

Nisam isao licno ali sam cuo da je prakticno isto - samo izgovori i zavlacenje satima.
Meni su poslali i delovodni broj pod kojim su zaveli žalbu
 
Pozdrav sima. Želim da podelim sa vama šta se meni dogodilo sa carinom, i to beogradskom carinarnicom. Naručio sam naliv pero sa jedne internet knjižare u Velikoj Britaniji. Vrednost robe je oko oko 50 funti sa dostavom je koštalo 7200. Pregledao sam dobro carinsku deklaraciju i fakturu koju su mi poslali, i sva valuta plaćanja je u RSD. To je sve poslato 5. maja, a kod nas na carinu je stiglo 15. maja. Tamošnji "genijalci" su mi izdali carinski račun na iznos od 65.000 dinara. Kada sam zvao, i posle tri sata neprekidnog ignorisnja, konačno čuo glas carinika, beše ovako, otprilike "Da, da, 65. 000. Šta nije u redu? Tolika Vam je carina!" Onda sam objasnio o čemu se radi, i onda je genijalac otkrio da su, umesto u rsd, ili din, kako god, oni računali u britanskim funtama. "Pišite žalbu, ne mora taksa, nije naša greška, sistemska, ali, dobro, ne morate da platite taksu. " Posle sedam dana mi stiže mejl u kojem me obaveštavaju da su zaveli žalbu i pokrenuli opšti carinski upravni postupak.- 30+30 dana rok. Da poludim! Zvao sam ponovo, cura neka fina, reče " aaaaaa, nije to žalba, to je prigovor, trebalo bi malo brže!" Ne znam da l postoje reči kojima bih mogao ovakvo ponašanje da opišem. I danas sam zvao, pet puta, na sva tri lokala naizmenično, i niko, ali niko se nije javio. Mejl sam slao svakoga dana sa istim sadržajm "Kada?" Odgovora nema!
Sta je bio odgovor carinika kad si rekao koliko si platio penkalo? Ne kapiram zasto je rekao da su "racunali u britanskim funtama?" 50 funti plus dostava=7200, i onda ide carina +10% pa na sve to 20% pdv i to je to znaci ukupno 9,504 dinara a to je 70 funti
 
Sta je bio odgovor carinika kad si rekao koliko si platio penkalo? Ne kapiram zasto je rekao da su "racunali u britanskim funtama?" 50 funti plus dostava=7200, i onda ide carina +10% pa na sve to 20% pdv i to je to znaci ukupno 9,504 dinara a to je 70 funti
Rekao je da nije nikakva greška da je toliki tp. A kada sam mu rekao da pogleda malo bolje koja je oznaka valute, e onda je priznao sistemski grešku. Jadno i bedno.
 
Sistemska greška im je u glavi.
Neko je ukucao gpb umesto rsd u sistem, lako moze da bude da je poštanski operater kada je prosleđivao podatke u carinski sistem. Posto je uvozno carinjenje okončano, moraju da izmene podatke u sistemu. Teoretski, mogu da urade izmenu podatka odmah na ispostavi preko koje je carinjeno a češće ide u cup (odeljenje za carinsko-upravni postupak). Tamo je rupa iz koje predmeti izlaze....
Bolje da ne znate.
 
Sistemska greška im je u glavi.
Neko je ukucao gpb umesto rsd u sistem, lako moze da bude da je poštanski operater kada je prosleđivao podatke u carinski sistem. Posto je uvozno carinjenje okončano, moraju da izmene podatke u sistemu. Teoretski, mogu da urade izmenu podatka odmah na ispostavi preko koje je carinjeno a češće ide u cup (odeljenje za carinsko-upravni postupak). Tamo je rupa iz koje predmeti izlaze....
Bolje da ne zna
Да, тамо је, у тој рупи. Добио сам мејл са све бројем предмета. Сад морам да чекам 30+30 дана. Бедно.
 
Ja sam podneo prigovor za pošiljku koju su maltene duplo ocarinili od placene vrednosti. To je još bilo 9.5 i evo punih 40 dana ni traga ni glasa od paketa.
Čak nisam dobio ni taj broj predmeta o kome ti pišeš, jer nisam naveo mail kada sam pisao prigovor.
Za 4 dana ističe rok za uručenje na sajtu.
Aj ti budi pametan
 
Ja sam podneo prigovor za pošiljku koju su maltene duplo ocarinili od placene vrednosti. To je još bilo 9.5 i evo punih 40 dana ni traga ni glasa od paketa.
Čak nisam dobio ni taj broj predmeta o kome ti pišeš, jer nisam naveo mail kada sam pisao prigovНе бих ни ја добио мејл сигурно, да нисам послао једно 10 мејлова у којима питам КАДА и докле?
 
Još jedan primer kao kod @ProfaBoban
Porudžbina 16,845 odnosno 18,385rsd sa poštarinom. Vrednost artikala dobro očitana, TP nidje veze
 

Prilozi

  • IMG_0281.webp
    IMG_0281.webp
    40.7 KB · Pregleda: 77
  • IMG_0282.webp
    IMG_0282.webp
    36.6 KB · Pregleda: 77
I ja sam primetio da nekada nalupaju TP bez ikakvog smisla, mada meni nisu lupali tolike iznose.
 
Još jedan primer kao kod @ProfaBoban
Porudžbina 16,845 odnosno 18,385rsd sa poštarinom. Vrednost artikala dobro očitana, TP nidje veze
Meni je najgore što moram da čekam 60 dana, a iskreno imam utisak, daj Bože da bude SAMO 60 dana. Prilažem kako su meni obračunali. To samo u ovoj, nazovi državi, postoji. Pošteno radiš, zaradiš, želiš da iznenadiš nekoga lepim poklonom iz inostranstva, ali si baksuz jer si rođen baš ovde, gde ništa ne radi kako treba i gde su javašluk i bezobrazluk svuda prisutni!
 

Prilozi

  • Screenshot_20260622-114126.Foxit PDF Editor.webp
    Screenshot_20260622-114126.Foxit PDF Editor.webp
    63.2 KB · Pregleda: 41
Nazad
Vrh Dno