Šta je novo?

Google Pixel 9 / 9 Pro

  • Začetnik teme Začetnik teme joca89
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
I što je meni bitnije od 5g, trebalo bi i vama da radi airdrop / quickshare.
 
Stigao je i meni sad kad sam proverio, samo pokušavam da se nateram da pričekam dan-dva da neko ovde prenese iskustva. 16 za sada savršeno radi, a 17 je bukvalno svež.
Tako da molim vas svi koji ste već instalirali, upišite se... 🤣
 
Trebaće par dana to da odleži, dok se slegne sistem pa da baterija bude merodavna i koliko je smooth - ili nije i slično..
 


00:00 Introduction
00:57 Compact Settings menus
01:22 Redesigned privacy indicators
02:05 Improved permissions pop-ups
02:23 Live Updates improvements
02:43 Fingerprint enrollment changes
03:32 Volume panel redesign
04:08 Accounts & Backup menu
04:30 Satellite QS tile
04:50 App bubbles
05:50 Improved Quick Reply
06:16 Per-app dark theme controls
06:33 Wi-Fi & Mobile Data tiles
07:16 Assistant volume controls
07:59 Screen recording overhaul
08:41 Save from Recents
08:59 Biometric close button
09:22 Split-screen controls
09:49 User network controls
10:33 Comfort Filters
11:14 Parental Controls improvements
11:36 Ask your Pixel
11:57 Predictive Back improvements
12:22 Location permission wording
12:48 Contacts Picker API
13:07 EyeDropper API
13:49 Darker privacy indicators
14:19 System blur
14:38 Show app names toggle
14:56 Notification shade changes
15:17 System animations
15:40 Cinnamon Bun SystemUI icon
15:53 Android 17 labels
16:09 Android 17 Easter egg
16:28 Conclusion



00:00 June 2026 Pixel Feature Drop Overview
00:20 Pixel Drop vs Android 17 Explained
00:41 New Screen Reactions Feature
01:20 Foldable Gaming Mode & Controller Layout
02:12 Productivity Bubbles on Pixel
02:51 Magic Queue Expands to More Apps
03:30 AI Photo Editing Comes to More Countries
04:02 Cross-Platform File Sharing Improvements
04:41 Call Screen, Voice Translate & Safety Updates
04:58 Wear OS 7 & Pixel Watch Features
06:26 Gemini Features Coming to Wear OS
08:34 Final Thoughts on the June Pixel Drop
 
Stariji se secaju da ove izmene izbace dva indijca u custom romu za S3 u roku od 2 nedelje...
Inace, i dalje su mi kockaste ikonice na home a okrugle bez mogucnosti izmene u app drawer. Barem toliko su mogli da naprave.
 
Stariji se secaju da ove izmene izbace dva indijca u custom romu za S3 u roku od 2 nedelje...
Inace, i dalje su mi kockaste ikonice na home a okrugle bez mogucnosti izmene u app drawer. Barem toliko su mogli da naprave.
LeeDroid i ViperOS na HTC one m9, to se više ne pravi 😃 A danas doživljavamo da nam android 17 donosi kao fjučers razdvajanje ikonica za wifi i mobilne podatke u quick panelu 🤣🤣
 
Kad se setim vremena da sam imao zelje da se zezam sa custom romom, pa nabacim na htc one m8 i m7 custom rom, kernel, recovery i podesis bukvalno svaku tackicu kako god zelis na ekranu i sve kako zelis da radi sve, kako funkcionise sistem itd itd.. U sitna crevca sve.. Neke stvari dan danas nemaju fabricki sistemi.

A sada me mrzi da bilo sta to nije fabricki diram, osim kad je morao shizuku, tako da uvek spremno docekam nove stvari koje fabricki dodju
 
Kad se setim vremena da sam imao zelje da se zezam sa custom romom, pa nabacim na htc one m8 i m7 custom rom, kernel, recovery i podesis bukvalno svaku tackicu kako god zelis na ekranu i sve kako zelis da radi sve, kako funkcionise sistem itd itd.. U sitna crevca sve.. Neke stvari dan danas nemaju fabricki sistemi.

A sada me mrzi da bilo sta to nije fabricki diram, osim kad je morao shizuku, tako da uvek spremno docekam nove stvari koje fabricki dodju
Preslikana situacija i kod mene 😃
 
Mala WIFI i mala MobileData ikonica pokazuju potpuno isti meni kad se zadrze. Ahahahah
 
Kad se setim vremena da sam imao zelje da se zezam sa custom romom, pa nabacim na htc one m8 i m7 custom rom, kernel, recovery i podesis bukvalno svaku tackicu kako god zelis na ekranu i sve kako zelis da radi sve, kako funkcionise sistem itd itd.. U sitna crevca sve.. Neke stvari dan danas nemaju fabricki sistemi.

A sada me mrzi da bilo sta to nije fabricki diram, osim kad je morao shizuku, tako da uvek spremno docekam nove stvari koje fabricki dodju
Ja sam prestao onda kada su poceli da zezaju sa google pay-om. Na svakih 7 dana prestane da radi, pa izbacuju neki workaround, pa flesujes opet.
Kad se setim moje srece kad sam na prvom telefonu(HTC WIldfire S) overklokovao procesor sa tipa 600mhz na 800mhz hahahah
 
Ja sam prestao onda kada su poceli da zezaju sa google pay-om. Na svakih 7 dana prestane da radi, pa izbacuju neki workaround, pa flesujes opet.
Kad se setim moje srece kad sam na prvom telefonu(HTC WIldfire S) overklokovao procesor sa tipa 600mhz na 800mhz hahahah
Kad se setim moje sreće kad sam uspeo da povratim brikovani m7, jedini fon koji sam imao, uz pomoć flasha i otg kablića hahaha

Ali da, smor kod root-a je što je lutrija da li će ti raditi wallet, bank app i slično
 
Da li je neko nakon ažuriranja na A17 dobio 5g na P9a?
Ne znam da li je kod mene problem lokacija ili eSIM?
 

Prilozi

  • Screenshot_20260617-132834.webp
    Screenshot_20260617-132834.webp
    9.9 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Hvala. Sad sam svratio do MTS poslovnice, lokacija je u pitanju...
Odgovor je da Pirot jos uvek nema 5g, oprema je instalirana pa pretpostavljam da je stedimo😁
Da nije to ona huawei oprema koja ne sme da se koristi?
 
Da li je neko nakon ažuriranja na A17 dobio 5g na P9a?
Ne znam da li je kod mene problem lokacija ili eSIM?
Ovo mi je čudno, ja msilim da bi trebalo da ti stoji ovo u nastavku bez obzira dal na lokaciji trenutno ima signala ili ne. Ovo je verzija koja podržava 5g.
telekom_rs-77000000002.24
2025-12-31
 
Ček bre, trenutno sam na Android 17 QPR1 Beta 3 CP31.260508.005 a hoću da pređem na Android 17 Stable, Gemini mi kaže da ne mogu da uradim sideload image-a sa sajta bez wipe-a jer je QPR1 napredniji feature branch? Kako je dođavola build iz 19 maj 2026 napredniji branch od Android 17 Stable koji je 16 jun 2026, na kojim travama je ovaj Google kad prave ovako buildove. Baš mi se ne radi wipe, a izgleda da sam zaglavljen na ovom QPR1 ako to ne uradim... Jel je neko u istoj situaciji?
 
Eh nisi čitao kad si radio update, pisalo je da ako ne izađeš sad nećeš moći da izađeš bez wipe-a tipa do septembra...
Mislim da će ti sledeći prozor za izlazak bez wipe-a biti septembar..
 
Stariji se secaju da ove izmene izbace dva indijca u custom romu za S3 u roku od 2 nedelje...
Inace, i dalje su mi kockaste ikonice na home a okrugle bez mogucnosti izmene u app drawer. Barem toliko su mogli da naprave.
Ma i Google je nekad ovakve stvari radio sa tipa 7.0 na 7.1... Čak su tad možda više uspeli da dodaju. Ovo sad samo prave radi "number go up", da ljudi misle kako im treba i da cimaju druge proizvođače da ne mogu da pariraju ovom ritmu.

Ja da sam proizvođač, ja bih krenuo da preskačem svaki neparni release npr. da uštedim na vremenu i novcu i usput produžim support. Na dva se već skupi dovoljno funkcionalnosti da bude nešto zanimljivo i vredno pomena.

A o tipa crDdoid i svemu što tamo ima da ne pričamo, o tome možemo da sanjamo, ili da dočekamo Android 47, možda tad bude.

Kad se setim vremena da sam imao zelje da se zezam sa custom romom, pa nabacim na htc one m8 i m7 custom rom, kernel, recovery i podesis bukvalno svaku tackicu kako god zelis na ekranu i sve kako zelis da radi sve, kako funkcionise sistem itd itd.. U sitna crevca sve.. Neke stvari dan danas nemaju fabricki sistemi.

A sada me mrzi da bilo sta to nije fabricki diram, osim kad je morao shizuku, tako da uvek spremno docekam nove stvari koje fabricki dodju
Ja sam se cimao evo do u neko doba prošle godine. Najveći problem nije root, to može da se sakrije, i to uglavnom uspešno.

Problem je ona nakaradna google play sertifikacija koja samom činjenicom instaliranja custom roma menja te potpise, ključeve šta li, i to nažalost pored ruta gleda sve veći i veći broj aplikacija.

Ovi koji prave romove moraju to da spoof-uju, ili ti sam da instaliraš neke Magisk module, pa je stalno igra mačke i miša. Jedini romovi koji su bili malo otporniji su mislim oni PixelExperience koji su spoofovali baš Piksele, al oni su ionako bili stock. 🤣

Meni je preselo sve kad je BeogradPlus aplikacija krenula da traži full sertifikaciju, kao da ona barata sa kritičnim podacima... I kad sam morao da instaliram Huawei servise i AppGallery apk da bi najnovija verzija radila, jer jelte oni nemaju taj problem...
 
Eh nisi čitao kad si radio update, pisalo je da ako ne izađeš sad nećeš moći da izađeš bez wipe-a tipa do septembra...
Mislim da će ti sledeći prozor za izlazak bez wipe-a biti septembar..

Smor, totalno sam smetnuo to sa uma, a nije mi prva beta, obično sam ostajao duže na beti pa mi nije smetalo čekanje. Nije ni da nešto baguje u ovoj konkretnom buildu bete, ali stable je stable. Ništa, moraću da se nakanim jedno popodne onda da bekapujem i odradim wipe, šta da se radi, septembar mi je daleko.
 
Ja sam se npr unrolovao sa bete kad je bila aktuelna beta 4 ali i dalje mi ne stize stable 17, stoji da mogu da ga vratim na 16 sa wipe data. Vrv mu treba par dana da skonta da je izasla 17 stable
 
Na ostalim telefonima toliko je 'bolji' LineageOS u odnosu na fabriku (pa i OxygenOS, imam 13R), da meni nije problem zrtvovati Play Integrity.
 
Uh treba mi glas razuma😂😂Zveknuo mi ekran na 9pro xl.
Ima par servisa u Novom Sadu koji stavljaju org ekrane cena sitnica(30ies iljada).
Da li ga krpiti i biti miran il uzimati novi fon😂
 
Pa uzimajući u obzir cene novih, možda bih čak i menjao displej.
Samo je pitanje da li je taj ekran original ili neka kineska varijanta
 
Najbolje sam da pokušaš da ga zamenis ako imaš da ti neko donese org deo npr iz Nemačke. Ili gde god u EU gde šalje ifixit sajt.
Em ustekas pare em naučiš nešto. A hvala Bogu na YouTube ima dosta klipova na tu temu. ( I ifixit ima profesionalni servisni tutorijal za zamenu ekrana. )
 
Tvrde da je original i daju godinu dana garancije.Oprzio sam se sa kineskim displejom vec jednom ,em nije to to em zakucava posle 10ak min rada tako da bih video razliku sigurno.
Uzevsi u obzir cenu 256Gb modela razmisljam se dal da progutam tu cenu,il da uzmem 9a il moto edge 60😂😂.
Naginjem ka zameni displeja al vidim da se slazete samnom.
Hvala 🙂
 
Tvrde da je original i daju godinu dana garancije.Oprzio sam se sa kineskim displejom vec jednom ,em nije to to em zakucava posle 10ak min rada tako da bih video razliku sigurno.
Uzevsi u obzir cenu 256Gb modela razmisljam se dal da progutam tu cenu,il da uzmem 9a il moto edge 60😂😂.
Naginjem ka zameni displeja al vidim da se slazete samnom.
Hvala 🙂
Zamenski displej na Zapadu je 190€. Poštarina i ruke, platio bi malo manje. Ili kazni sebe nekim mid rendžom ili progutaj knedlu i menjaj 🤣 ako bude sve kako treba, zaboravićeš brzo na sve..
 
210$ i da nadjes nekog ko je vest da ti zameni, barem si siguran da si dobio originalni ekran.
 
Nazad
Vrh Dno