Šta je novo?

Oneplus Nord 3

Mogu li ja odavde (BiH) online platiti i naruciti telefon na adresu nekoga u EU preko njihovog zvanicnog sajta? U koje drzave je moguc shipping ne mogu da nadjem?
 
Ako bih narucio telefon sa Oneplus sajta u drzavu gdje rade isporuku (HR ili AUT bi mi odgovaralo), da li se placaju jos neki troskovi osim one cijene koja je naglasena na sajtu? Ima li neko iskustva?
 
Hvala, znaci sve u standardu nekom. Imam realme gt 5g vec 2.5 god, sad je na 4-5 sati sota, pa razmisljao da uzmem ovo ako gura vise. Ovako mi nije neki upgrade...
 
Narucio sam telefon zeleni 16/256, 500 eura, prekosutra stize. Po meni je jedina dostojna zamjena za Nord 2, kojeg mijenjam samo jer mu je softverska podrska 'istekla'. Telefon me sluzi odlicno, kontam da Nord 3 moze samo bolje i koristicu ga dok mu ne istekne podrska (4 godine) aBd.
 
Je l' uzimao ko kakve folije ili maske, meni je telefon klizav?
 
Osim da je klizav ,imal kakvih drugih utisaka koje bi podelio sa nama ..?Narocito ako si imao nord 2 pre..
 
Baterija je slicna kao i na N2, zvuk takodje, ekran je po meni osjetno bolji, ostriji, svjetliji, nesto je fluidniji OS s' obzirom na jaci SoC i na refresh rate, OOS standardno dobar, stabilan, nesto noviji za sada 13.1, svidja mi se opcija za Battery Health (i kao uduplan je broj ciklusa za bateriju), glavna kamera je nesto bolja. Uglavnom telefon bolji od N2 koliko je i skuplji. Najveca prednost od svega jos 4 godine podrske. Da je N2 nastavio da dobija update, ne bih ga mijenjao jos uvijek.

Neki uzi izbor je bio Poco F5, Xiaomi 13T, Nothing 2 i mozda Edge 40.

Da sad ne objasnjavam sta je sve presudilo u izboru, jer nije tema...

I da, za mene najveca i jedina mana Oneplusa sto nisu u paketu nikakvu masku strpali...
 
Po meni po ovim cenama neisplativ upgrade, ja razmišljam da predjem na trojku sa dvojke ako padne cena na nekih 300-350e, koliko je i dvojka koštala. Ne sviđa mi se veličina telefona, Nord 2 mi deluje mnogo kompaktnije i zgodnije
 
Šta znam ,mislim da jeste dobra nadogradnja po svemu ,sem cene .Takodjer kad se spusti na 350e ,može da dodje u obzir .Ovako prije bih uzeo gore pomenuti nothing 2 ,ako im je već slična cena ..Sad već ima i polovnih pixela 7 pro za oko 500 e ..
 
Temperatura baterije pri 80W punjenju ne prelazi 40 °C, da ne spominjem svakodnevni rad. 👍

Jos nabacio Nillkin Frosted (odlican grip) i nillkin staklo, klize prsti...

Pravo je uzivanje koristiti Oneplus, nadam se do isteka softverske podrske (3-4 godine). Mogu tek zamisliti sa sledecim iteracijama Oxygena, sa 14-kom obecali jos brze iskustvo..
 
Oprostite, moguće li je da oko neće da postavi lične slike. Dajte da vidimo kako izgleda "uživo"
Pišete kao da ga imate što bi moje dete reklo "kobajagi"
 
Pa koliko se da procitati jedini koji ima Nord 3 je @Running i mislim da niko drugi nema ovaj model. Telefon je zanimljiv u moru slicnih telefona ali ono sto odbija kupce od njega je njegova trenutna cena.
 
Nema veze, lično ne doživim isto kad neko od onih stranaca otvara i pokaže i neko sa foruma
 
Šteta što ga operateri ne nude, ranije je oneplus telefona bilo stalno kod operatera ali posle noda 2 više nema niko ni jedan model. Dali je razlog slabo interesovanje ili nešto drugo to oni znaju. Na kp je 400+ evra.
 
Čudi me da nema tema o predstojećem OnePlus 12 telefonu? Deluje zanimljivo, još vidim neke novitete u vezi kamere , a kao dugogodišnji korisnik OP telefona razmišljam da ga sačekam tih 2 meseca iako sam bio na ivici da uzmem Honor Magic 5 pro.
Znam da je van teme ali ne vidim odeljak o predstojećem OP 12 :)
 
Primjetio sam danas mrtav ili zaglavljan pixel, nemam pojma sta je. Tesko se primjecuje...

Telefon kupljen u piljari, nov...

Nikad vece cijene, a manji kvalitet, no danas....
 
@Running kako ti radi telefon do sad? I šta bi sa tim mrtvim pixelom?
Odlican telefon, radi dobro kao i Nord 2 sto je radio, i jos fluidnije kako je dobio Android 14. Unapredjenje je u odnosu na N2 na svim poljima sem mozda zvuk, tu su slicni.

Nije mrtvi pixel, bio bi crne boje, zelnkasta je boja koliko mi se cini, vise je zaglavljen pixel. Ili je mozda nesto ispod zastitnog stakla, nisam siguran. Bilo kako bilo, i ne primjeti se, jedino ako znas gdje je tacno i to na bijeloj (ili nekoj svijetlijom) podlozi. Ne smeta mi, da se cimam oko gluposti.
 
@Running kako ti radi telefon do sad? I šta bi sa tim mrtvim pixelom?
Telefon ima dosta limita. Najpre u testovima, tipa 3D Wild life extreme stres test, zna nekada da drži performanse samo do 7 - 8 kruga pa ih obori više nego upola. Događalo se da ima stabilnost od svega 48 posto, što je užasno. Kamere su veliko razočaranje. Ima 4K 60fps ali elektronska stabilizacija je aktivna samo u 1080p u 60fps, sramota je da Samsung A25 5G ima neuporedivo bolju stabilizaciju u 4K 30fps sa 50mp Samsung JN1 senzorom i Exynos 1280 nego Nord 3 sa 50mp Sony IMX890 i Dimensity 9000 čipsetom. Baterija je ok, punjenje je dobro (ne i najbolje pošto koristim i 120w iz RN13 Pro plus pa ovih 37 minuta od 0 do 100 izgleda sporo). Ekran ima samo 240hz PWM i to se vidi kada snimam taj ekran, to treperenje je baš loše. Postoji opcija za zaštitu vida, pa je valja u mraku i koristiti. Noćni režim je užasan, čini mi se da se dodatno pogoršao od kada je dobio Android 14 i OxygenOS 14.0. Po svemu što je ugrađeno u ovaj telefon, trebao bi da rastura. A on je daleko od toga. I da, koristim 16/256 verziju, potpuno nepotrebna tolika količina RAM memorije, i iako je zvanično LPDDR5X, kada radiš test upisivanja i očitavanja memorije, rezultati su lošiji nego kod RN13 Pro plus.
 
"Realna recenzija"Realna recenzija je kad ti, ja, neko treći nebitno ko, uzme telefon, ubaci svoju karticu i koristi ga u radu. Kad vidi kako de telefon ponaša u određenim situacijama, kad vidiš kakva je autonomija, kad uključiš da snimaš nešto sat vremena pa vidiš koliko se telefon zagreva, koliko potroši bateriju, kad uporediš ekrane, kamere, zvuk sa drugim telefonima... To je realna recenzija. Kad ti recimo sada koristiš Nord 3 i kupiš Nothing 2a, pa te pitam o utiscima i ti mi kažeš da se ekran Norda vidi mnogo bolje nego ekran Nothing 2a, kad mi kažeš da je stabilizacija videa prilikom 4K video zapisa kod Nothing 2a mnogo bolja nego kod Nord 3, kad kažeš da taj dolazi bez punjača, a kad kupiš punjač kažeš koliko mu treba vremena da se napuni do 50, 70, 100 posto, kad kažeš da li ima neki bag ili nešto što ti se posebno sviđa ili naprotiv da ti posebno smeta. To su realne recenzije. Ja nisam stručnjak, nego korisnik telefona. Sam kupim telefon, i onda kažem šta mislim o njemu. I može tebi to da se dopada ili ne, to je tvoje pravo, ali na desetine ljudi mi se zahvalio što je uzeo neki od modela koji sam mu preporučio. To je nagrada za trud koji ulažem. Ne zarađujem od toga, nego eto volim telefone i volim da ih upoređujem jedne sa drugima. Ja eto koristim Nord 3 i ima neke stvari kojima sam zadovoljan, ali ima ima neke stvari koje su nedopustive za telefon koji je koštao preko 500e jula meseca prošle godine.
 
Telefon ima dosta limita. Najpre u testovima, tipa 3D Wild life extreme stres test, zna nekada da drži performanse samo do 7 - 8 kruga pa ih obori više nego upola. Događalo se da ima stabilnost od svega 48 posto, što je užasno. Kamere su veliko razočaranje. Ima 4K 60fps ali elektronska stabilizacija je aktivna samo u 1080p u 60fps, sramota je da Samsung A25 5G ima neuporedivo bolju stabilizaciju u 4K 30fps sa 50mp Samsung JN1 senzorom i Exynos 1280 nego Nord 3 sa 50mp Sony IMX890 i Dimensity 9000 čipsetom. Baterija je ok, punjenje je dobro (ne i najbolje pošto koristim i 120w iz RN13 Pro plus pa ovih 37 minuta od 0 do 100 izgleda sporo). Ekran ima samo 240hz PWM i to se vidi kada snimam taj ekran, to treperenje je baš loše. Postoji opcija za zaštitu vida, pa je valja u mraku i koristiti. Noćni režim je užasan, čini mi se da se dodatno pogoršao od kada je dobio Android 14 i OxygenOS 14.0. Po svemu što je ugrađeno u ovaj telefon, trebao bi da rastura. A on je daleko od toga. I da, koristim 16/256 verziju, potpuno nepotrebna tolika količina RAM memorije, i iako je zvanično LPDDR5X, kada radiš test upisivanja i očitavanja memorije, rezultati su lošiji nego kod RN13 Pro plus.
Uspoređuješ midrange sa flagship telefonom onda dobiš razočaranje. Uglavnom PWM je novi trend i nema previše telefona sa PWM za kojeg do jučer nisi znao Honor 90 je tu najajči u toj midranger klasi ak ti je to bitno po tome si trebao birat telefon. Ovo za "zaštitu vida" ima svaki telefon i to se zove eye comfort što ti zapravo požuti ekran odnosno smanjuje plavetnilo što umara oči. Inače to kaj imaš noviji stadard memorije ne znači da će biti brža jer ona ovisi o socu i drugim komponetama ako i kod PC-a. Ako nije sve usklađeno nećeš osjetit neki napredak itd.
Tak da sve u svemu nerealna recenzija ...
 
Ja tebe uopšte ne razumem. Kada sam ja čuo za PWM dimming ti ne možeš znati, ali kad SVE gledaš i radiš preko telefona onda ti bude jasno mnogo toga. To u vezi zaštite očiju od emitovanja plavog svetla primetiš kada ležiš duže vremena u mraku i onda pogledaš u ekran. U RN13 Pro Plus gledam bez problema za razliku od ekrana na Nord 3. Pošto često snimam istovremeno ekrane dva modela, onda jasno vidiš razliku kod modela sa višim ili nižim PWM dimmingom i primetiš flikering. I uporedio sam sva modela koja koristim. Noćni mod koji je bio KATASTROFALAN pogotovo nakon Android 14 i OxygenOS 14.0, ažuriranjem od 1,2GB se dosta popravilo i u nekim situacijama je gotovo nemoguće primetiti razliku u fotografijama sa Nord 3 i RN13 Pro Plus. Ali bez obzira što je Nord 3 dobio opciju da pravi fotografije u 108MP (niko ne zna kako ali definitivno postoji ta mogućnost) uz fotografije u 12,5MP i fotografije u 50MP i dalje ne može prići RN13 Pro Plus kada je zum u pitanju ili kada se fotografiše u punoj rezoluciji pa se onda uveća deo fotografije. Možeš ti misliti šta god hoćeš, ja prenosim svoje iskustvo korišćenja telefona, a eto već izvesno vreme sam se smirio i dok ne dođe Nothing 2a koristiću i dalje Nord 3 i RN13 Pro Plus.
Uspoređuješ midrange sa flagship telefonom onda dobiš razočaranje. Uglavnom PWM je novi trend i nema previše telefona sa PWM za kojeg do jučer nisi znao Honor 90 je tu najajči u toj midranger klasi ak ti je to bitno po tome si trebao birat telefon. Ovo za "zaštitu vida" ima svaki telefon i to se zove eye comfort što ti zapravo požuti ekran odnosno smanjuje plavetnilo što umara oči. Inače to kaj imaš noviji stadard memorije ne znači da će biti brža jer ona ovisi o socu i drugim komponetama ako i kod PC-a. Ako nije sve usklađeno nećeš osjetit neki napredak itd.
Tak da sve u svemu nerealna recenzija ..
 
Nema se tu kaj ne razumjet. Uspoređuješ telefone dvije različite kategorije. Sve ostalo je manje bitno.
 
Zna li se kada izlazi Nord 4 ? To jest kineski Ace 3V.. deluje kao odličan midranger
 
Nazad
Vrh Dno