Šta je novo?

iOS 17

ljudi očekuju mnogo više od onog što će Apple realno da omogući
Ovo treba da bude slogan svakog eventa kad se predstavlja novi iPhone/iOS. Meni to lično ne smeta dokle god telefon radi perfektno, ali svi proizvođači sad tako rade. Mislim da je bilo nerealno očekivati da S24 serija recimo predstavi teleport a to nekako svi očekuju. I Pixel sad ima Google lens, preimenovan i predstavljen kao revoluciju...
 
Bag sa notifikacijama ispravljen na 17.4 beta 2
 
npr

Nekad i po 3-4 notifikacije ovako zabaguju.
Ovo je poznat bag od početka ios16
 
Takodjer sam primjetio da od iosa17 nekad ne zeli iz obavjesti uci u tu aplikaciju. Znaci dode mi obavjest ja kliknem na nju ali na tome i ostane…
 
Evo izašla beta 2 public
IMG_5978.png
 
Sto ne otvoriš i prebacis preko 3utools?
Probao, vidi slike za grdno čudo, hvala.
Ali nema opciju da sortira po datumima slike, tako da sve nabaca u jedan folder, ne zna da podeli po datumima foldere. I default je da konvertuje HEVC, što isto nije pametno.
 
Možeš da biraš hoćeš export u jpg ili hevc/heic.

Sto se tice sortiranja... Važno je da prebaci.
 
Znam, ali da nisam otišao u podešavanja zeznuo bi se da mi konvertuje.
 
Da prijavim da je sreðen i bag sa glitch-ovanjem slajdera za jačinu svetla i zvuka na 17.4 beta 2. I animacije notifikacija su upeglanije.
 
Cek,

Kad su omogucili da se vide logovi poziva stariji od mjesec dana…😂
 
Od izlaska iOS17
 
ne stariji od mesec dana vec vise od 100 poslednjih logs :)
 
Povećali su od prve verzije aktuealnog iOS da može 2000 da se vidi :)
 
Ovaj key verification za iMessage je i dalje bagovit, na nekim telefonima radi, na nekim ne. Ista verzija iOS. Čak i kad je isti model, na jednom radi, na drugom ne. Vrlo dobro odrađeno.
 
Nisam ni znao da to postoji. A sad se postavlja pitanje zašto bi to iko koristio? :ROFLMAO:


Ako hoćeš da obezbediš servise autentifikacije, integriteta, poverljivosti i neporicanja (ne potpunu od svih) koristi PKI ili jednostavno PGP (lakše je). Nisam isprobao, vidim da ima free app (razvijen od treće strane): https://apps.apple.com/us/app/pgpro/id1481696997
 
Na 11, 15 Pro i 15 PM uključeno, ne izbacuje nikakva greške, takođe verifikovani i satovi (mora poslednja verzija iOS). Oni kao sa tom opcijom podižu neki nivo sigurnosti u porukama?
 
Bangav? Zavisi šta podrazumevaš pod "multitasking". Za mene on na iOS ne postoji, jer smatram multitaskigom radom sa više app istovremno na ekranu. Dobro, može samo YT da radi u pozadini i to je to.
 
Nije zato što ga Apple više ne potpisuje.
 
Da li je moguć povratak sa 17.3 na 16.6 OS? I kako? Za iphone 13
I ja sam se pokajao sto sam uradio update sa 16.6 na 17.2.1 ali nazalost nema povratka...
Verzija 17.3 je donela poboljsanja u vidu trajanja baterije i odredjenih "glitch-eva", kod mene na iphone 13 pro ali je dalekoo od stabilnosti i autonomije koja je bila na 16.6.

Ne pamtim goru iOS verziju od 17-ice.
 
Od kad sam ga ažurirao, prvih 3-10 sekundi ne cujem sagovornika u pozivu. Nema sta nisam uradio, hard reset, kartica drugog operatera- opet isto. Jel imate neki predlog?
 
Žalili bi se ljudi da je to mass problem ne?

Sećam se Samsung je imao taj problem ili Xiaomi, pa su ljudi promenili karticu na najnoviju i rešili problem.
 
Vrh Dno