Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

A vidim ima novina u Coco Scrapers. Dodat Rutor. Mada po meni licno jedan od slabijih od tih rusko/ukrajinskih sajtova, ali opet od viska glava ne boli.
Gde se to gleda? Meni je samo ovo iskocilo za update Fen.
IMG_0739.jpeg
 
U Cocoscrapers podešavanjima Torrents.
 
Prvi put mi se dešava da ne mogu da pustim nešto, nema linkova. Jel može neko kod sebe da proveri seriju Snabba Cash?
Koristim Fen i RD, sve ostalo što hoću da pustim radi.
Prvu epizodu i hoće da pusti a ostale izbaci jedan ili dva linka ali neće da pusti ni jedan.
 
Upravo sam instalirao Fen na Kodi. Neće da radi daljinski od eon boxa, ali uopšte ne reaguje, neće ni da ugasi box... Kada ugasim iz struje i upalim proradi...

Yatse aplikacija za remote daljinski radi sve vreme normalno.

U čemu je problem?
 
Prvi put mi se dešava da ne mogu da pustim nešto, nema linkova. Jel može neko kod sebe da proveri seriju Snabba Cash?
Koristim Fen i RD, sve ostalo što hoću da pustim radi.
Prvu epizodu i hoće da pusti a ostale izbaci jedan ili dva linka ali neće da pusti ni jedan.
Meni u umbreli pušta normalno, obično ima po tri linka neke preskoči i ne može da pusti al obavezno jedan pusti
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    665.3 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.8 MB · Pregleda: 57
Hvala što si probao.
Meni na Fenu nađe 3 linka samo na prvoj epizodi i pusti je, a na drugim epizodama jedan link koji neće da pusti. Probaću baš Umbrellu da vidim ima li razlike.
 
Možda si stavio da ti ne prikazuje hdr rezultate, samo prva epizoda ima više rezultata a da nije hdr, ove ostale epizode u 1080p su hdr
 
Nema razlike između Fena i Umbrelle 3 linka...jedino Fen nađe puno više linkova od EasyNewsa od Umbrelle...
 
Čuj manje :)na easynews i 4K nađe
cNqfWvW.png
 
Nista za to ( tu seriju ) probaj sa Stremio ( Torentio +RD ) a da ne otvaramo raspravu ( merimo ciji je veci 😂🤣😉 ) odavno ovde ljudi pisase i da je i Real Debrid i Easynews odlicni i da je svejedno koji uzmete +/- svaki ima 😁😉
IMG20240209203122.jpg
Jest da je Kodi ( tako trenutno za tu seriju nudi vise na drugom mestu sa RD) tema al ipak da svako moze pogleda i iskoristi najbolji kvalitet koji mu se nudi zato odgovorih i dopisah da se ne shvati da uopste poredim Kodi ( Fen , Umbrella ) i Stremio za oba samo pohvale ,😁😉👍
 
Poslednja izmena:
Btw sto se tice Fen light da li sta jos podesite osim out of box?
 
Nista za to ( tu seriju ) probaj sa Stremio ( Torentio +RD ) a da ne otvaramo raspravu ( merimo ciji je veci 😂🤣😉 ) odavno ovde ljudi pisase i da je i Real Debrid i Easynews odlicni i da je svejedno koji uzmete +/- svaki ima 😁😉
Pogledajte prilog 428243
Jest da je Kodi ( tako trenutno za tu seriju nudi vise na drugom mestu sa RD) tema al ipak da svako moze pogleda i iskoristi najbolji kvalitet koji mu se nudi zato odgovorih i dopisah da se ne shvati da uopste poredim Kodi ( Fen , Umbrella ) i Stremio za oba samo pohvale ,😁😉👍
Aha, ok. Nije mi bitno konkretno za ovu seriju. Posle x godina sam skinuo nešto sa torenta, obe sezone stavio na fleš i tako odgledao. Mislio sam da možda nešto trebam da popravim da generalno imam više linkova za sve stvari, ali shvatam da je rszlika između RD i EN, nekad je bolje jedno a nekad drugo.👍
 
Moje je bilo da to sto ima na EN ima i na RD ( da je dovoljno imati samo jedan ) i da su slicni , samo u konkretnom slucaju da se ti rezultati mogu naci na drugoj apk ( i da nije lose imati install obe ) 😉 sa istog izvora
Da iskoristim edit @psaras vrv je do sticka ( da jednostavno ne moze ) ako je neko uspeo onda samo nadji zip ( tamo gde je taj postavio ) za tu arhikteturu na kojoj je FS
 
Poslednja izmena:
Ajd da pitam i ovde, ne mogu nikako da instaliram eon pwr addon, probao i na kodi 20.3 i na 21 beta 2. Ne znam jel sam zabo pa radim nešto loše, odem na github i tamo skinem kao zip i taj zip normalno instaliram kao i svaki addon? Tamo na gitu ima da se biraju verzije, omega, nexus, sve sam probao, i uvek dobijam failed to install zip, tako nešto. Primera radi, elementum sam tako instalirao. U permissions sam namestio all files. FS 4k max gen 2.
 
Ajd da pitam i ovde, ne mogu nikako da instaliram eon pwr addon, probao i na kodi 20.3 i na 21 beta 2. Ne znam jel sam zabo pa radim nešto loše, odem na github i tamo skinem kao zip i taj zip normalno instaliram kao i svaki addon? Tamo na gitu ima da se biraju verzije, omega, nexus, sve sam probao, i uvek dobijam failed to install zip, tako nešto. Primera radi, elementum sam tako instalirao. U permissions sam namestio all files. FS 4k max gen 2.
Fajlovi na githubu su source fajlovi koji moraju da se kompajliraju da bi se dobio binarni addon... Dakle ne instaliraju se...
Kompajlirane addonove imaš na kodinerds forumu autora za par os-eva, moraš da izabereš i instaliraš pravi mada ni to ne garantuje da će raditi...
 
Radi, hvala. Hvala i kolegi koji mi je poslao link na pm.
 
Baš sam hteo da pitam nešto slično, pošto preko kodija nisam nikad gledao TV. Pitanje je da li postoji neki malo intuitivniji addon koji barata ovim kanalima od ovog default. Msm ja sad ovaj eon pwr gledam tako što uđem na TV, i tu su mi izlistani kanali, ali što kaže kolega iznad, nije baš praktično, pogotovo oko premotavanja i vraćanja unazad?
 
Pa ti onda nemoj koristiti ako ti nije praktično i intuitivno i sve ostalo ;)

Premotavanje tj "seeking" napred-nazad (X sekundi ili Y minuta) po vraćenim emisijama u tom Kodi addon ne radi. Radi samo puštanje iz početka neke emisije iz prošlosti (sa "Play programme" opcijom) , a kad pustiš nema premotavanje reklama i slično. I ako je emisija ustvari počela tipa 5-10 minuta ranije nego kamo piše satnica u EPG šemi nema načina da se vrati toliko u nazad već bi morala da se gleda cela prethodna stavka u EPG 😂😂 u realnom vremenu.

Takav je sakat addon, tj takav je sakat Inputstream.adaptive addon koji je zadužen za samu reprodukciju stream-a.

U Kodi kombinacija m3u playlista + PVR IPTV Simple addon + inputstream.ffmpegdirect addon može da ponudi i "seeking" na sve strane tj koristi Kodi-ev "timeshift" interfejs.

Inputstream.adaptive prosto ne implementira odgovarajući interfejs (interfejs u smislu programiranja, ne u smislu grafičkog UI) neophodne za seeking i za prebacivanje Kodi Video Player komponente u taj 'timeshift' interfejs.

Taj timeshift interfejs je inače originalno predviđen za scenario gde se sadržaj kanala sa antene snima na hard disk... pa je posle prisvojeno od strane "Cloud PVR" / "arhiva snimaka je na netu negde" scenario koji koriste IPTV provajderi.
 
Poslednja izmena:
Kad smo vec kod EON addona, tj. kod PVR-a, da li zna neko koja je sekcija/akcija u keymap editoru da se namesti za prebacivanje kanala napred nazad da ne mora da se otvara lista za promenu kanala?
Probah neke i nista ne radi, kad već ne radi premotavanje da na levo desno stavim da menja kanale...
 
@dEXE Davno beše ali koliki se sećam zar po default u PVR addons D-Pad Up na daljincu (i Up taster na tastaturi kompa) ne menja na sledeći kanal a D-Pad Down (i Down taster na tastaturi ) ide kanal u nazad?? A broj 0 je za "prethodno gledani" kanal.
 
Inputstream Adaptive je sada na verziji 21.4.2. i nema više problema na pvr.eon oko prekida u emitovanju posle nekih 30-60 sec. Prethodna verzija je bila problem pa smo na drugoj temi dosta pisali o tome i moralo se ići na 21.4.0. da bi sve radilo kako treba.
 
@dEXE Davno beše ali koliki se sećam zar po default u PVR addons D-Pad Up na daljincu (i Up taster na tastaturi kompa) ne menja na sledeći kanal a D-Pad Down (i Down taster na tastaturi ) ide kanal u nazad?? A broj 0 je za "prethodno gledani" kanal.
Ne znam za tastaturu ali na daljincu levo desno pokušava da premotava a gore dole izbacuje info o trenutnom kanalu i možeš da motas info i kanale bez prebacivanja, znači moraš da potvrdis sa ok da bi pustio... Mislio sam da radi ko na tv, bez potvrde...
 
Neka opcija on/off za to da treba potvrda pri promeni kanala ima negde u Kodi Settings, pa sekcija za Live TV. Potraži pa kad isključiš vidi kako se ponaša Up i Down.
Kod mene ti tasteri (na Eon box daljincu) šaltaju kanale a ne sećam se da sam čačkao oko toga da Keymap editor mada ko će se svega setiti. A i meni je na boxu i dalje Kodi v18 😂
 

New version available for download of Kodi 20.4 “Nexus”. This will be one of the last v20 versions before the arrival of KODI v21 Omega.

v20.4 NEXUS ARMv7A (32BIT): https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-20.4-Nexus-armeabi-v7a.apk

v20.4 NEXUS ARMv8A (64BIT): https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm64-v8a/kodi-20.4-Nexus-arm64-v8a.apk
 
Poslednja izmena:
Neka opcija on/off za to da treba potvrda pri promeni kanala ima negde u Kodi Settings, pa sekcija za Live TV. Potraži pa kad isključiš vidi kako se ponaša Up i Down.
Kod mene ti tasteri (na Eon box daljincu) šaltaju kanale a ne sećam se da sam čačkao oko toga da Keymap editor mada ko će se svega setiti. A i meni je na boxu i dalje Kodi v18 😂
PVR&Live TV-Playback-Confirm channel switches by presing "ok",kada se isključi radi promena kanala tasterima up i down.
 
Ako nekog bude zanimalo upravo je izasao nov video addon Jacktook sa mogucnoscu implemetiranja Jackett-a i Prowlarra. Mislim da je ovo prvi addon na Kodiju koji je od starta implementirao ova dva alata za pretrazivanje torent sajtova. Pa eto, ko koristi vec Jackett ili Prowlarr moze da proba kako ide. Naravno addon ima podrsku iza Real Debrid.
 
Prvi put mi se dešava da ne mogu da pustim nešto, nema linkova. Jel može neko kod sebe da proveri seriju Snabba Cash?
Koristim Fen i RD, sve ostalo što hoću da pustim radi.
Prvu epizodu i hoće da pusti a ostale izbaci jedan ili dva linka ali neće da pusti ni jedan.
Ima žemski ima sve. Ovo je trenutno keširano tako da dodaj na cloud pa gledaj tako ako već scrapersi nalaze manje izvora.
1000029705.jpg
 
Vrh Dno