Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

*Sinoć se preuzeo septembarski update , 14.0.4.0 TKSEUXM (Note 10 5G)
 
Stigao konacno zvanicni 14.0.8, 3 bezbednosne zakrpe od jednom , ne znam samo sto nije svaki mesec stizao...
 
Stigao konacno zvanicni 14.0.8, 3 bezbednosne zakrpe od jednom , ne znam samo sto nije svaki mesec stizao...
Meni stigao 14.0.7.0 i to je zaključno sa 01.10.2023. što se tiče bezbjednosnih zakrpa. U pitanju je MIUI Global.
Prije ovoga sam bio na 14.0.3 pa ni meni nije jasno zašto ažuriranja ne stižu svaki mjesec...
 
Meni nije stiglo ništa od maja , kako da to skinem !?
Da li posle tog update ima neke razlike u radu ?
Fazon - mora da ostane wi-fi On preko noci. Jedino tako mi pronalazi update.

Novo je dual Security i dual Cloud.
U radu nista drugo nisam primetio.

Screenshot_2023-11-09-16-56-54-116_com.xiaomi.discover-edit.jpg
 
Nikad ne radim update, kad crkne baterija ili ekran, kupim novi telefon, svaki update pravi više štete nego koristi na starom hardwer-u, to je sistem kapitalizma. Isto važi i za windows, odmah posle instalacije, odmah blokiram svaki update. Isto sa vakcinama update-jte se dok vam ne crkne sistem.
 
Evo bliži se godina kako koristim RN 10 Pro koji je moj prvi telefon a da nije Samsung.
Kad sam ga kupio, bio je na MIU 13 i Android 12. Od tada je stiglo 4-5 MIUI nadogradnji i Aodroid 13. Stvarno nikakvih problema nakon nadogradnji nisam imao.
 
Eto i meni se bliži 2 godine kako koristim RN 10 Pro, moj prvi telefon a da nije Samsung i Iphone.
Kad sam ga kupio, bio je na MIU 12.5.7 i Android 11. i dalje je na istom, baterija drži 2 dana, jednom se blokirala kamera pa sam ga morao resetovati.
Dodao sam aplikaciju za uključenje Dolby Atmos-a i koristim privatni DNS : dns.adguard.com da blokiram reklame.
Čim crkne radiću update na Samsung 21FE ili XIaomi 13T ili šta tad bude best bay :)
 
Poslednja izmena:
Meni je baterija dosta dosta bolja, sa onim .2 sam ga nekada punio i 2x dnevno, sad je kao i pre na m13 , odlican update.
 
Imam neka pitanja ako bih se odlučio da rutujem telefon

da li se gube podaci tj da li se telefon vraća na fabrička podešavanja, pošto vidim po klipovima da se nekima gube a nekima ne
ako se pečuje boot fajl pa se flešuje preko njega jasno mi je da se sve gubi, ne znam kakva je situacija preko twrp

da li se root gubi nakon apdejtovanja sistema ili nakon restarta pošto sam čitao da se nekima dešava i to mada po meni nema logike zašto bi se to dešavalo

i na kraju da li se može root ukloniti bez gubitka podatka tj samo da se obriše magisk
 
otklučan je telefon i ubačen xeu rom odavno. nego istekla mi je garancija pa bih sada se igram malo eventualno sa ostalim stvarima
rn10 je u pitanju
 
Ne gube se podaci, samo se odradi patch boot fajla, to flešuješ kroz fastboot i to je to.

Ne gubi se root nakon restarta. Posle apdejta sistema verovatno da da. Morao bi ponovo da patchuješ novi boot.img vrv i da ga flešuješ.

Root možeš ukloniti bez gubitka podataka.
 
Kroz MIUI ne.

Koliko znam, LineageOS 21 sa A14 ima i dalje podršku za RN10.
 
i ne treba realno, ovaj zadnji apdejt radi ekstra
 
As of 24 July 2023, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi Note 9 Pro, Redmi 9C, and Redmi Note 10 5G have been added to the Xiaomi EOS list. The smartphones will no longer receive updates.
 
Jedno pitanje i pomoc, zet dobio xiomi Redmi note 10 pro trenutno ima Samsung A13 i dali moze i kako da preba sve na Xiomi
Mislim kao Samsung na samsung hvala unapred na pomoc
 
Imas brate phone clone aplikacije na google play..eto resenje. Ja to radio, sve prodje super. Stikliras sta hoces da klonira ili ti prekopira, hcoes sve ili nesto neces itd.
 
Kupio sam u Tehnomaniji adapter tip C to wga i probao da povezem Redmi 10 pro na monitor koji ima samo wga ulaz ali bez uspeha?
Drugar je povezao njegov Samsung i dobio je sliku ali ništa više.
Da li ima rešenja za kombinaciju Redmi 10 pro i wga monitor?
 
Kupio sam u Tehnomaniji adapter tip C to wga i probao da povezem Redmi 10 pro na monitor koji ima samo wga ulaz ali bez uspeha?
Drugar je povezao njegov Samsung i dobio je sliku ali ništa više.
Da li ima rešenja za kombinaciju Redmi 10 pro i wga monitor?
Nema Redmi video output. Nema ni 5 Xiaomi modela koji imaju USB 3.0.
 
Povremeno sam nailazio da se ljudi žale na overheting na Xiaomi Redmi Note 10 Pro alija sa tim nisam imao problema sem u slučajevima kada snimam kamerom a telefon je direktn izložen Suncu.

Međutim, već neko vreme sam primetio da mi se, kada duže snimam video telefon pregreva. Iskoči ona poruka i prekine snimanje. Tražio sam na netu ima li nekih hintova ali osim uobičajenih opštih saveta nisam našao da neko ima baš ovakav problem. Pre snimanja sam ubio sve druge pozadinske procese koje sam našao.

Juče sam primetio još jedna problem sa kamerom. Kamera nije mogla da izbegne treperenje pod neonskim svetlom. Iako je uključena opcija da se filtrira treperenje to niej pomoglo. Probao sam da promenim bitrate sa 30 na 60fps i to, očekivano, nije pomoglo. Na istom mestu u isto vreme, snimano je sa Redmi Note 9, on nije imao problem sa treperenjem.

Koristio sam standardan program za kameru a Android je 13 TKQ1.221-13.002. MIUI je Global 14.0.8 (TKFMIXM).

Ima li nešto što mogu da probam da uradim, a da nije factory reset?
 
Povremeno sam nailazio da se ljudi žale na overheting na Xiaomi Redmi Note 10 Pro alija sa tim nisam imao problema sem u slučajevima kada snimam kamerom a telefon je direktn izložen Suncu.

Međutim, već neko vreme sam primetio da mi se, kada duže snimam video telefon pregreva. Iskoči ona poruka i prekine snimanje. Tražio sam na netu ima li nekih hintova ali osim uobičajenih opštih saveta nisam našao da neko ima baš ovakav problem. Pre snimanja sam ubio sve druge pozadinske procese koje sam našao.

Juče sam primetio još jedna problem sa kamerom. Kamera nije mogla da izbegne treperenje pod neonskim svetlom. Iako je uključena opcija da se filtrira treperenje to niej pomoglo. Probao sam da promenim bitrate sa 30 na 60fps i to, očekivano, nije pomoglo. Na istom mestu u isto vreme, snimano je sa Redmi Note 9, on nije imao problem sa treperenjem.

Koristio sam standardan program za kameru a Android je 13 TKQ1.221-13.002. MIUI je Global 14.0.8 (TKFMIXM).

Ima li nešto što mogu da probam da uradim, a da nije factory reset?
Probaj neki gcam, ili da dodaš još jednu neonku..
 
Zna li se hoće li RN 10 Pro 4G dobiti Hyper OS? Definitivno je da neće dobiti Android 14 ali sudeći po toj činjenici, onda neće dobiti ni Hyper OS, pošto isti uglavnom dolazi uz Android 14.
 
Nazad
Vrh Dno