Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Dobar kompromis!? Na osnovu nekog istrazivanja, ankete, analize kod odredjenog broja korisnika iz oba tabora ili cisto proizvoljno bacanje teksta po licnom nahodjenju!?
Da je Ivan Petrovic Pavlov danas ziv, mogao bi da vrsi svoje eksperimente na Benchu u vezi zakrivljenog ekrana na Ultra seriji! :D
Osećam da u životu nisi imao niti držao ni jednu ultru.
Može da bude skup za proizvodnju, da se lako lomi, da bude skupa zamena, da ima color shifting, ma sve...ali osećaj kad swajpuješ po zakrivljenom ekranu ne može da se poredi sa ravnim i tačka.
Postoji NDA. Verovatno 2 nedelje dok ne isporuče prve modele ljudima na kućnu adresu.
Biće dostupni svi testovi od 19:10h, benchmarkov će biti of 19:01h 😁
 
Poslednja izmena:
19:00 Znaci 30 novih videa na subscribed imam :) Evo neki kinez vec narice engleski na otpakivanju

P.S. Prvi telefon posle mnogo vremena da ne pocinje vikanjem kako je kamera najsjajnija ikada i da je akcenat na istoj...sad samo AI. Al respect za 7 godina nadogradnji al ne znam kome to treba
 

Ујка Спурт већ избацио, као и гомила других јутјубера...
 
Ajmo drinking game, jedan gutljaj za svaki put kad Koh spomene AI.

Svi mortus pijani u prvih 10 minuta.
 
7 godina...taman da opeglaju sve u prve 2. Onda da drze 3 pa da krenu da degradiraju pred poslednje 2.
 
Biće dostupni svi testovi od 19:10h, benchmarkov će biti of 19:01h 😁
Gde su ti svi testovi ? :)
Koliko vidim svi do jednog su first impression.

Nevezano za tu temu, koja cigla od uređaja, kao da su tablet izbacili a ne mob :)

Sve na stranu, bukvalno su izbacili iste mobove kao prošle godine, samo još veće kopije apple uređaja.
 
Poslednja izmena:
Markes kaze da je za ceo svet snap gen 3 za sva tri telefona, jel realno? Super ako nema nista od exynosa!
 
^ bolje je to nego da im druga dva manja modela odu niz vodu
 
Pucanje sebi u noge i konacno opamecivanje ako je stvarno tako.
 
Каже Пеца за Ултру 170 000,135 000 плус, ванила 105 000,цене за наше тржиште.
 
Markes kaze da je za ceo svet snap gen 3 za sva tri telefona, jel realno? Super ako nema nista od exynosa!
Exynos je tu. Što je super, taman da vidim kakav će biti Tensor 4 :)

Unfortunately for some, the duo's chipsets are once again region-dependant. While the US and Canada are getting the Snapdragon 8 Gen 3-powered versions, the European and other markets are getting the Exynos treatment. The two handsets are powered by the brand new Exynos 2400, which promises a significant leap in performance and efficiency compared to its Exynos 2200 predecessor.
 
Osećam da u životu nisi imao niti držao ni jednu ultru.
Može da bude skup za proizvodnju, da se lako lomi, da bude skupa zamena, da ima color shifting, ma sve...ali osećaj kad swajpuješ po zakrivljenom ekranu ne može da se poredi sa ravnim i tačka.
Pretpostavljanje je majka svakog zayeba, pa tako i ovog tvog. :ROFLMAO:
 
Cene u Belgiji, najpovoljnije

S24 Ultra 512GB 1.135e
S24+ 512GB 985e
S24 256GB 760e

Ovo je ponuda koja je cenovno atraktivna, ali uz telefon ne ide nikakav bonus proizvod.
 
Exynos kod nas na običan i plus model.

Gigatron izbacio cene,kao što je i Peca rekao

Screenshot_20240117_193227_Kiwi Browser.jpgScreenshot_20240117_193212_Kiwi Browser.jpgScreenshot_20240117_193158_Kiwi Browser.jpg
 
Sviđaju mi se 7 godina pune softverske podrške i ove AI stvarčice. Baš me zanima kako će se u praksi pokazati sve to. Sa softverske strane, telefoni mogu još dosta da napreduju, od bezbednosti pa nadalje.
 
Prvo moraju da ukrote isti taj AI da bi pričali o bezbednosti ;).
 
Taj AI je imao i Mate 20 pro. Prenaduvana prica i marketinski trik.
Najvise mi se svidja plus verzija, steta sto je pokojni Exynos.
 
Je*o ih AI više...
 
A kako bi drugačije prodali neke nove fore i fazone? Umesto da se fokusiraju na promenu dizajna, oni se late software-a jer je lakše.
 
A kako bi drugačije prodali neke nove fore i fazone? Umesto da se fokusiraju na promenu dizajna, oni se late software-a jer je lakše.
Oni prvo treba da ugrade istu kameru u sva tri modela,a ne da ti za 900 ili 1200 eura prodaju mudah za bubrege.Na stranu softver koji je stvarno dobar,te kamere na s23 i s23+ se smiješne u odnosu na bilo koji telefon koji toliko košta...
Plus dizajn,slazem se.Ali to ce kao i kamere mijenjati tek kad dozive krah sa prodajom jedne godine,a brzo ce to biti...
 
Šta vam smeta AI, meni se dopada ova integracija. Je li moglo prije uz neki app da radi "circle to search", u suštini vraški dobro integrisan Lens ako mene pitate. Ponudiće novina taman kao Apple tabor, ni više ni manje, ne znam šta ste očekivali.

Btw Ultra izgleda sada kao pravi Note.
 
To će teško da se desi, skoro nikada.
 
Sta te motivise da kupis + verziju koja kosta 1200e pa i da je snapdragon verzija?Za te pare mozes kupiti bilo koji kineski flegsip i da ti ostane 400-500e u dzepu?
Ne motiviše me nista, samo mi odgovara sve osim procesora. Inače sledeći telefon mi je Oppo Find X7 Ultra.
 
Šta vam smeta AI, meni se dopada ova integracija. Je li moglo prije uz neki app da radi "circle to search", u suštini vraški dobro integrisan Lens ako mene pitate. Ponudiće novina taman kao Apple tabor, ni više ni manje, ne znam šta ste očekivali.

Btw Ultra izgleda sada kao pravi Note.
Upravo to, dobro integrisan Lens.

95% gde pominju AI je već postojalo i sad samo prave buku i smaraju.

Zamisli, Real time translate. Pa skineš Gugl translate, skineš jezike i imaš offline Real time prevođenje.
Je li to AI? Nije. Ako jeste, onda ga je Gugl imao pre 10 godina 🫠
Samo dobro integrisan offline translator u poziv, ništa posebno.

Otvoriš fotku u editoru i sad ti kao AI obrađuje fotografiju i nudi auto Edit.
Postojalo 10 godina u svakoj galeriji.
 
Gorilla Armor otporan na ključeve i sitan novac u džepu, ma važi. :)
 
Je l snap ili exy u obicnom s24? Svako prica drugacije.
 
Treba sačekati da vidimo šta će distributeri da uvezu.
 
Vrh Dno